Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 45:

Kompleks doisk do siatkówki

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Wyłom

Krótki opis projektu

Centrum siatkówki to projekt wybudowania trzech boisk ogólnodostępnych ze sztuczna nawierzchniom przeznaczonych wyłącznie do siatkówki oraz dodatkowo w sąsiedztwie trzy boiska do siatkówki plażowej .

Opis projektu

Propozycją projektu jest wybudowanie centrum siatkówki, na które składałoby się wybudowanie trzech  boisk z nawierzchnią miękką przeznaczoną do gry   oraz  trzech do siatki plażowej. 
 Tern powinien być ogrodzony i monitorowany. Przy obiekcie toaleta przebieralnia  oraz miejsce do  opukania po grze na piasku. Przy każdym boisku zadaszone miejsce, gdzie można zostawić swoje rzeczy nie musi być zamykane coś na styl (ławki rezerwowych wiaty przystankowej)  jeśli jest możliwość to  postawienie jakiejś niewielkiej trybuny przynajmniej jednej przy boisku do plażówki  i jednej przy boisku z nawierzchnia miękką. Przy obiekcie powinny się znaleźć kosze na śmieci  miejsce do pobrania wody pitnej oraz tablice informujące takie jak regulamin i zasady gry dla początkujących. 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Krakowie brakuje takich obiektów a osób grających jest bardzo wiele sam jestem człekiem grupy na Facebook (SIATKÓWKA -KRAKÓW ) która zrzesza 18845 członków i stale się powiększa, a to tylko jedna z kilku istniejących. Obiekty wielofunkcyjne są najczęściej tylko boiskami do piłki nożnej czasem kosza a siatkówka schodzi na dalszy plan, bo skutkuje każdorazową koniecznością zawieszania siatki w przeciwieństwie do koszy i bramek które są stałe. Dlatego pomysł wydaje mi się jak najbardziej słuszny, aby takie miejsce służyło tylko jednej dyscyplinie . Przykładem braku takich miejsc jest oblężone boisko w parku Jordana  to jedyna znana lokalizacją wszystkim graczom a co do boisk do plażówki to praktycznie jest brak w mieści . Na tym obiekcie można będzie przeprowadzać amatorskie turnieje  i rozgrywki co na pewno przyniesie duże zainteresowanie mieszkańców. Co do obsługi powinna powstać strona internetowa z możliwością rezerwacji obiektu tak, aby uniknąć kąfliktów a chec organizaci jakiegos tutnieju powinna być zgłaszana na minimum 60 dni przed planowanym wydarzeniem 

Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
oddanie do użytku 2 połowa roku 2026 2026
powrót