Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 50:

Wygodna Ścieżka do ZOO

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

300 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka nr 2/1 przy ul. Leśnej. Ścieżkę proponuje się poprowadzić od północnego krańca działki, brzegiem skarpy do parkingu.

Krótki opis projektu

Budowy ścieżki pieszo-rowerowej przez działkę 2/1 wzdłuż ulicy Leśnej (droga do ZOO), na której brak chodnika, co zagraża bezpieczeństwu pieszych w sytuacji korków występujących w lecie. Długość około 200m. Alternatywna, widokowa droga do ZOO.

Opis projektu

Ulica Leśna prowadząca do ZOO w letnie weekendy zmienia się w szlak pieszo-rowerowo-jezdny. Samochody stojące w korku do parkingu mieszają z autobusami i z ruchem rowerzystów oraz pieszych przepychających pomiędzy samochodami w drodze do ZOO. Rodzice z małymi dziećmi z wózkami starają się dotrzeć do skraju Lasku Wolskiego. Brak chodnika sprawia, że powstała  sytuacji grozi w każdej chwili wypadkiem i jest zaprzeczeniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Obraz ten jest ze spokojem obserwowany przez policję i straż miejską, gdyż nic nie są w stanie zrobić.

Proponowany projekt dotyczy budowy ścieżki  pieszo-rowerowej przez działkę 2/1 wzdłuż ulicy Leśnej. Działka ta należy do ZOO. Proponowana ścieżka ta na długości około  200m umożliwi skierowanie ruchu pieszego na bezpieczną trasę. Jednocześnie nie uszczupli istotnie obszaru uprawy trawy przez ZOO.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W sytuacji braku miejsca na chodnik wzdłuż ul. Leśnej proponowane rozwiązanie jest w pełni realizowalne i znacząco zwiększające bezpieczeństwo rodzin udających się do ZOO w Krakowie. Dodatkowo wędrówka ścieżką będzie stanowić już część spaceru a nie przepychania po  asfalcie ul. Leśnej się w palącym słońcu wśród spalin i samochodów.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Ścieżka Ścieżka z utwardzoną nawierzchnią wraz wejściem od ul. Leśnej. 300 000,00 PLN
300 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Wyznaczenie trasy ścieżki 30.03.2024
Uzgodnienia Uzgodnienia z ZZKiT 30. 04.2024
Wycena projektu Kosztorys szczegółowy budowy 15.05.2024
Wybór wykonawcy Przetarg 15.06.2024
Wykonanie ścieżki Budowa 30.07.2024

Załączniki

powrót