Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 61:

#PROJEKT103 Zaplecze dla Centrum Sportów Miejskich

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Turowicza

Krótki opis projektu

#Projekt103 z roku 2019 zostanie rozszerzony o zaplecze techniczne w postaci toalet, magazynki / schowki dla poszczególnych dyscyplin, oświetlenie.

Opis projektu

Jest to projekt uzupełniający dla Centrum Sportów Miejskich #PROJEKT103 (nadal oczekującego realizacji projektu obywatelskiego z 2019 roku) obejmujący zaprojektowane i zbudowanie infrastruktury towarzyszącej.

Zespół boisk i urządzeń wraz z olimpijskim skate parkiem z tzw. bowlem oraz sekcją dla BMX a także sekcją dla osób poruszających się na wózkach zaplanowane są na kilku działkach pod estakadą ulicy Turowicza. 
Projekt przewiduje stworzenie regulaminu i systemu rezerwacji działającego na stronie www lub aplikacji dla obsługi #PROJEKT103 oraz uzupełnienie projektu o:
zapory zabezpieczające teren przed dziko parkującymi samochodami, infrastrukturę towarzyszącą, ekrany dźwiękochłonne oddzielające powstałe budynki mieszkalne od odgłosów na boiskach i skateparku, publiczną toaletę kontenerową, schowki na rzeczy prywatne oraz magazynki na sprzęt dla nieformalnych grup graczy zgodnie z dyscyplinami, magazynki na sprzęt porządkowy, sprzęt sportowy, dodatkowe oświetlenie o wyższej intensywności wzbudzane na czas korzystania z poszczególnych boisk/części Centrum Sportów Miejskich #PROJEKT103. 
 
Wskazane było by aby toaleta, szafki, schowki, rezerwacja boisk i oświetlenie mogły być wzbudzane, otwierane, zamykane lub udostępniane po zalogowaniu się do systemu za pomocą karty lub loginu lub uiszczeniu kaucji za pomocą karty płatniczej. Kaucja byłaby zwracana po wykorzystaniu elementów wyposażenia/wynajmu, wykorzystaniu zadanego czasu gry/korzystania z urządzeń.
Wynajem większych schowków w systemie długoterminowym, mógłby być również dostępny za pomocą systemu kaucyjnego powiązanego z użytkownikami i logowaniem się kartą płatniczą. 
Włączanie oświetlenia meczowego również dostępne automatycznie dla zalogowanych użytkowników. Jeśli koszty realizacji takiego systemu okażą się zbyt wysokie, możliwe jest ograniczenie jego elementów lub uproszczenie go do formy czysto mechanicznej działającej tylko fizycznie na miejscu poprzez kłódki, zamki i tradycyjne rozwiązania limitowania dostępu.
 
System wyposażony w wersję elektroniczną dodatkowo pozwalałby na śledzenie aktywności i budowanie statystyki osób korzystających z Centrum Sportów Miejskich #PROJEKT103.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Centrum Sportów Miejskich dzięki bardzo dobrej lokalizacji ma szanse stać się miejscem bardzo popularnym. Najbliższe toalety znajdują się w centrum handlowym Bonarka i na stacji PKP. Jednak obecność tego typu obiektu na miejscu pozwoliłaby na łatwiejsze utrzymanie obiektu w czystości.
Zaplecze techniczne w postaci oświetlenia pozwoli wykorzystywać obiekt o każdej porze dnia. Bezpieczniej korzystać z obiektu w nocy i rozgrywać na nim wyższej klasy zawody w sportach miejskich. Oświetlenie pozwoli także na osiąganie lepszych wyników zawodnikom i zachęci coraz większe kręgi do korzystania z obiektu.

Schowki na sprzęt, rzeczy osobiste ułatwi korzystanie z obiektu.
 
Centrum Sportów Miejskich #PROJEKT103 jest długo oczekiwanym ogólnomiejskim projektem na który głosowała duża ilość krakowian. Szybkie zrealizowanie  Budżetu Obywatelskiego zwiększy zaufanie do instytucji miejskich, Prezydenta Miasta, urzędników odpowiedzialnych za realizację Budżetu Obywatelskiego i Rady Budżetu Obywatelskiego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Oświetlenie Oprócz standardowego oświetlenia o wartościach ulicznych, dodatkowe oświetlenie sportowe 400 000,00 PLN
Toaleta Kabina z dostępem za kaucją kartą płatniczą 400 000,00 PLN
Schowki na sprzęt sportowy Dla grup znajomych, graczy, nieformalnych klubów 400 000,00 PLN
Szafki na ubrania Dla korzystających na rzeczy osobiste 200 000,00 PLN
Dodatkowe projekty Dodatkowe projekty informatyczne lub budowlane 120 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Planowanie Dodatkowa faza projektowa do istniejącego Projektu 103 druga połowa 2024
Realizacja Przy okazji budowy CSM#PROJEKT103 2025

Galeria

powrót