Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 73:

Plac cwiczen dla dorosłych i dzieci - Osiedle Na Skarpie

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

58 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park im. Stefana Żeromskiego - Os. Na Skarpie

Krótki opis projektu

Instalacja sprzętu sportowego m.in. rowerków stacjonarnych, dużych huśtawek w kształcie ławek, przyrządów do ćwiczeń kręgosłupa ,kończyn górnych i dolnych oraz przyrządów do cwiczen służących aktywności fizycznej i psychicznej doroslych i dzieci

Opis projektu

Projekt dotyczy ogólnodostępnego parku w Krakowie , Nowej Hucie położonego na os. Na Skarpie, między szpitalem im. S. Żeromskiego, szkołą muzyczną i blokiem nr 7 osiedla Na Skarpie, w bezpośrednim sąsiedztwie Łąk Nowohuckich.
 
Nazwa projektu:
Zainstalowanie w w. wymienionym parku:
1. sprzętu do ćwiczeń ruchowych dla dorosłych i dzieci
2. zainstalowanie rowerków stacjonarnych i koszy do wrzucania piłki ręcznej i siatkowej
3.nasadzenie drzew zimozielonych  jako bariery wyciszajacej 
poziom hałasu dobiegającego z pobliskich ulic  i zmniejszajacej ilość smogu.
 
Opis projektu.
 
Instalacja  sprzętu sportowego m.in. rowerków stacjonarnych, dużych huśtawek w kształcie ławek, przyrządów do ćwiczeń kręgosłupa ,kończyn górnych i dolnych oraz innych przyrządów sportowych służących aktywności fizycznej i psychicznej na pewno stworzy większe możliwości aktywnego odpoczynku dla dorosłych,starszej młodzieży i dzieci oraz zaktywizuje 
 to atrakcyjne miejsce.
Nasadzenie szpaleru drzew zimozielonych zmniejszy ilość smogu
oraz zredukuje poziom hałasu dobiegajacego z pobliskich, ruchliwych ulic a także poprawi ilość tlenu w powietrzu w tym rejonie przez cały rok.
Przyczyni się również do poprawy ogólnej  kondycji zdrowia i wdychanego powietrza Mieszkańców i pacjentów Szpitala im. S. Żeromskiego w Nowej Hucie.
Park ten jest licznie odwiedzany przez mieszkańców Nowej Huty oraz całego Krakowa a więc wyżej wymieniony projekt będzie służył tysiącom Mieszkańców. 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

 Instalacja Placu cwiczen  stworzy większe możliwości aktywnego odpoczynku dla dorosłych / seniorow, starszej młodzieży i dzieci oraz zaktywizuje  to atrakcyjne miejsce.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup sprzetu i instalacja - jako ze podobne instalacje są w innych lokalizacjach - dobór sprzętów zostanie uzgodniony z Mieszkańcami po akceptacji projektu 58 000,00 PLN
58 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dobór sprzętów do instalacji 01 - 02 2025
Opracowanie zapytań ofertowych 03 2025
Produkcja i dostawa sprzętów 06 2025
Przygotowanie terenu 05 2025
Instalacja sprzętów 06 2025
powrót