Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 74:

2025 SENIORÓW NA WAWELU

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

202 500,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: 31-001 Kraków, ul. Wawel 5

Krótki opis projektu

Projekt zakłada możliwość bezpłatnego zwiedzenia Wawelu przez seniorów w ramach oferty "Wawel dla Pasjonatów". Seniorze, z tym biletem za darmo zobaczysz wszystkie dostępne wystawy Zamku Królewskiego na Wawelu.

Opis projektu

Projekt przewiduje zakup biletów wstępu w ramach oferty "Wawel dla Pasjonatów", która umożliwia odwiedziny wszystkich dostępnych wystaw Zamku Królewskiego na Wawelu i wybrane miejsca w jego oddziałach m.in. Dwór w Stryszowie i Zamek Pieskowa Skała. Pomysł jest skierowany do 2025. krakowskich seniorów (65+) zainteresowanych kulturą, historią i sztuką Grodu Kraka.

Więcej informacji dot. oferty:
https://wawel.krakow.pl/wystawa-stala/wawel-dla-pasjonatow-bilet-laczony

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu wzbudzić ma wśród krakowskich seniorów zainteresowanie niezwykłym miejscem, jakim jest  Zamek Królewski na Wawelu w szerokiej sferze jego wpływu na polskie dziedzictwo narodowe. Wpłynie to pozytywnie na aktywizację społeczną, kulturową oraz fizyczną osób starszych. Pozwoli też na szeroko pojęty kontakt z kulturą i sztuką, na co dzień niedostępny ze względu na ograniczenia budżetu finansowego osób w podeszłym wieku oraz trudności organizacyjne.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
zakup biletów wstępu 202 500,00 PLN
202 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakres dostępności darmowych wejść rok 2025
powrót