Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 76:

Parking pod Urzędem dla Mieszkańców-nie tylko dla urzędników

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

50 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4

Krótki opis projektu

Władze Krakowa z Jackiem Majchrowskim na czele ograniczają możliwość parkowania dla mieszkańców. W tym samym czasie dysponują parkingami tylko dla urzędników Miejskich. Domagamy się aby parkingi pod urzędami były dostępne dla petentów i mieszkańców.

Opis projektu

Władze Krakowa z Jackiem Majchrowskim na czele ograniczają możliwość parkowania dla mieszkańców. W tym samym czasie dysponują parkingami tylko dla urzędników Miejskich. Domagamy się aby parkingi pod urzędami były  dostępne dla petentów, a po godzinach pracy urzędu tylko dla mieszkańców.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt został zgłoszony po raz pierwszy w 2018 roku przez Wojciecha Jakubowskiego. Urząd Miasta Krakowa zaopiniował go negatywnie i nie dopuścił go do demokratycznej procedury głosowania. Ponieważ era Jacka Majchrowskiego w Krakowie dobiegła końca istnieje nadzieja, że Urząd Miasta Krakowa będzie przychylny mieszkańcom, stąd ponowienie projektu. W Krakowie - zwłaszcza w jego centrum brak miejsc do parkowania. Nie przeszkadza to administracji Jacka Majchrowskiego tworzyć miejsca do parkowania tylko dla Urzędników w tym samego prezydenta. Mieszkańcy Krakowa nie mają gdzie parkować. Likwidacja parkingów dla Urzędników umożliwi częściowe rozwiązanie problemu z parkowaniem. Poza tym nie ma uzasadnienia dla dzielenia ludzi na lepszych (urzędnicy) i gorszych (tzw zwykli mieszkańcy).

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zmiana oznakowania. Zmiana organizacji ruchu. Zmiana znaków drogowych, na takie które umożliwią parkowanie tzw zwykłym mieszkańcom na wszystkich parkingach Urzędu Miasta Krakowa. Jednocześnie zamknięcie parkingów dla osób nie będących petentami UMK, a po godzinach pracy Urzędu tylko dla Mieszkańców danej Dzielnicy, na której znajduje się parking. 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zmiana przepisów przez Radę Miasta na wniosek Prezydenta Krakowa. Ogłoszenie przetargu na realizację oraz wyłonienie wykonawcy pierwsza połowa 2025 2025
powrót