Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 95:

Poradnik dla kobiet w ciąży i matek niemowlaków

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

25 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: cały Kraków

Krótki opis projektu

Tworzenie papierowego poradnika dla kobiet w ciąży i matek niemowląt, mówiących też w różnych językach, na kształt takich poradników, jak "Kraków dla seniorów", "Kraków dla rodzin" i td.

Opis projektu

Poradnik dla kobiet w ciąży ma być stworzony na wzór już istniejących poradników typu "Krakowski informator dla osób z niepełnosprawnościami" i zawierać informacje w różnych językach na temat prowadzenia ciąży, porodu, połogu w Krakowie, na temat np., kwestii prawnych, związanych ze zwiększeniem rodziny, rejestracją dziecka, postepowaniem w nagłych sytuacjach, dofinansowania in-vitro, jak postępować w razie straty perinatalnej i td.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Z danych Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wynika, że w ciągu 5 ostatnich lat populacja cudzoziemców się podwoiła i wynosi około 64 tys.osób. Są to głównie młodzi pracujące ludzi, wielu z nich przyjeżdża do Krakowa z rodzinami, lub zakładają i zwiększają rodziny tutaj. Aby wesprzeć pań, nie mówiących jeszcze swobodnie w języku polskim w takim trudnym i odpowiedzialnym momencie, jak ciąża i poród, proponuję opublikować poradnik, jaki zawierałby niezbędne informacje w temacie. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Tworzenie treści poradnika Redakcja poradnika 5 000,00 PLN
Druk Druk 20 000,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Tworzenie planu spisu treści Tworzenie szkicu treści poradnika druga połowa 2024
Zbiórka informacji Współpraca z Oddziałami położniczymi miejskich szpitali, MOPSami, Urzędem stanu cywilnego, ambasadami i td. druga połowa 2024
Układ poradnika Komputerowy układ egzemplarza poradnika druga połowa 2024-początek 2025
Druk i dystrybucja Druk i dystrybucja poradnika początek 2025
powrót