Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 152:

Wjazdy/zjazdy na ścieżkę nad Rudawą

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

120 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Nad Zalewem, Kraków

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu poprawę dostępu do ścieżki rowerowej i pieszej, która biegnie wzdłuż rzeki Rudawy. Projekt zakłada utwardzenie i ewentualną przebudowę wjazdów i zjazdów na ścieżkę z poziomu ulic miasta, co ułatwi korzystanie z niej mieszkańcom.

Opis projektu

Projekt zakłada poprawę wjazdów i zjazdów na ścieżkę w miejscach istniejących już przedeptów łączących ścieżkę z ulicami:
 
- ul. Nad Zalewem, Kraków (https://maps.app.goo.gl/9DLiMyQYC5CZYd3T9) - poprawa kąta nachylenia + utwardzenie zjazdu do ścieżki
- ul. Jesionowa, Kraków (https://maps.app.goo.gl/KrnaxHRtFwNqQq4i6) - obniżenie krawężnika przed wjazdem na ścieżkę
- ul. Zakliki z Mydlnik, Kraków (https://maps.app.goo.gl/ULim1JyxkGFk5H4o8) - utwardzenie zjazdu do ścieżki
- ul. Becka, Kraków (https://maps.app.goo.gl/tuDaKdkPLZbejdk36) - poprawa kąta nachylenia + utwardzenie wjazdu na ścieżkę na wysokości drewnianego mostka
 
W ramach projektu zostanie dokonana ekspertyza a na jej podstawie zostanie podjęta decyzja o nawierzchni oraz ewentualnej modyfikacji kąta nachylenia wjazdów/zjazdów w wyżej wymienionych miejscach.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W obecnym stanie (widocznym na załączonych zdjęciach), wjazdy na ścieżkę są wyzwaniem dla rowerzystów jak i pieszych - szczególnie dla osób starszych, rodziców z wózkami lub przyczepkami rowerowymi oraz dzieci na rowerkach, ze względu na ich błotnistą nawierzchnię oraz strome i wąskie podejścia. 
 
Taka konfiguracja terenu nie tylko utrudnia dostęp, ale również stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, zwiększając ryzyko upadków podczas prób wjazdu lub zjazdu.
 
Zmiana ta ma na celu zapewnienie bezpiecznego i łatwiejszego dostępu do ścieżki dla wszystkich użytkowników, eliminując istniejące bariery i zagrożenia.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
ekspertyza oraz projekt ekspertyza oraz projekt 20 000,00 PLN
wykonanie 100 000,00 PLN
120 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja utwardzenie wjazdów i zjazdów IV kwartał 2024

Galeria

powrót