Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 108:

Monitoring Wykonania Projektów BO

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

25 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ogólnomiejski

Krótki opis projektu

Projekt zakłada rozszerzenie funkcjonalności strony budzet.krakow.pl o informacje o przebiegu realizacji poszczególnych projektów.

Opis projektu

W tym momencie strona budzet.krakow.pl informuje jedynie o projektach przyjętych do realizacji. Proponuję ustanowienie dodatkowych kategorii projektów jak: w realizacji, zrealizowany, anulowany, lista może być powiększona o podkategorie jak w realizacji (konsultacje społeczne itp).

Projekt zakłada też ustanowienie obowiązku osób odpowiedzialnych za BO o regularne (min raz na dwa miesiące) aktualizowanie stron poszczególnych projektów (może być w formie wpisów a''la blog). 

Zakończenie projektu odbywałoby się poprzez opublikowanie na stronie raportu z wykonania projektu wraz z budżetem. Mile widziane zdjęcia zakończonej inwestycji.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Aktualnie na stronach Krakowskiego Budżetu Obywatelskiego nie sposób znaleźć informacji na temat projektów na które się głosowało. Jeżeli te projekty z jakiś powodów zostały wycofane z realizacji, bądź mają jakieś dodatkowe przeszkody to dobrze by było, żeby taka informacja się znalazła na stronach BO. 

Przykładowo Park im. Wisławy Szymborskiej (projekt 5/2019) czekał 4 lata na otwarcie, informacje o postępach prac nie były dostępne. Podsumowanie projektu z kosztami nie jest dostępne.

Przykład:
https://budzet.krakow.pl/projekty2019/862-tak_dla_parku_przy_karmelickiej.html
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Modyfikacja strony internetowej Sprawdzenie czy są dostępne możliwości dodatkowych statusów inwestycji i regularnego dodawania wpisów. 25 000,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Modyfikacja strony internetowej Sprawdzenie czy są dostępne możliwości dodatkowych statusów inwestycji i regularnego dodawania wpisów. druga połowa 2024
Przepisy regulujące monitorowanie projektów Zmiana przepisów wykonania projektów BO z uwzględnieniem zapisu o regularnym informowaniu o podjętych krokach/działaniach. druga połowa 2024
powrót