Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 169:

Tabliczki z informacją o patronach krakowskich ulic

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

600 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Montaż przy wybranych ulicach tablic z informacjami o tym, czym zasłużyły się postacie, które upamiętniono w ich nazwach. Jeżeli nie można w inny sposób, to w pierwszej kolejności taka informacja na gminnych budynkach.

Opis projektu

Montaż przy wybranych ulicach i na wybranych budynkach wskazanych przez właściwy urząd, tam gdzie warunki na to pozwalają, niewielkich tablic z krótkim opisem działalności i zasług ich patrona lub opisem wydarzenia, które w nazwie ulicy zostało upamiętnione. Projekt powinien zostać uzgodniony z Konserwatorem Zabytków oraz Miejskim Plastykiem. Liczba tablic do wysokości środków.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma służyć krzewieniu wiedzy historycznej wśród mieszkańców Krakowa oraz przywróceniu pamięci o postaciach i wydarzeniach mających wpływ na dzieje miasta i kraju, które często są zapomniane. Tablice z takimi informacjami urozmaicą zwiedzanie miasta (nie tylko jego centrum) uzupełniając je o informacje historyczne.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zaplanowanie wyglądu tablic i ich lokalizacji Zaplanowanie jak tablice miałyby wyglądać, wybranie lokalizacji oraz producenta 100 000,00 PLN
Produkcja i montaż tablic Produkcja i montaż tablic 500 000,00 PLN
600 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zaplanowanie wyglądu tablic i ich lokalizacji Zaplanowanie jak tablice miałyby wyglądać, wybranie lokalizacji oraz producenta 2025-05-31
Produkcja i montaż tablic Produkcja i montaż tablic 2025-08-31
powrót