Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 122:

Doposażenie CEE Symbioza oraz bezpłatne spacery w Lesie

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

50 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Centrum Edukacji Ekologicznej Symbioza

Krótki opis projektu

Las Wolski to piękne miejsce, które warto poznać z perspektywy zamieszkujących go roślin i zwierząt. Zakupy sprzętu i materiałów warsztatowych posłuży do przeprowadzenia cyklu darmowych warsztatów i spacerów przyrodniczych.

Opis projektu

Las Wolski to wyjątkowe miejsce na mapie terenów zieleni naszego miasta. Większość mieszkańców wybierających się tu na weekendowe spacery nie zdaje sobie sprawy jak wiele ciekawych organizmów mija na leśnych ścieżkach. W dalszym ciągu nasz las jest szerzej niepoznanym miejscem, a przecież na tym terenie swój dom posiadają chronione gatunki zwierząt i roślin, mieszkają tu także ogromne i cudne pomniki przyrody w postaci sędziwych drzew, odnajdziemy tu również rezerwaty przyrody, a całość naszego lasu wchodzi w skład Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Zakup sprzętu do prowadzenia spacerów i warsztatów odkrywających przed mieszkańcami piękna tego miejsca pozwoli odkryć nam tutejsze perełki.
W ramach projektu przewiduje się:
- Zakup materiałów i sprzętu do prowadzenia warsztatów przyrodniczo-ekologicznych (np. ceramicznych, survivalowych, entomologicznych).
- Zakup materiałów i sprzętu do prowadzenia spacerów leśnych (np. szlakiem pomników przyrody, rezerwatów przyrody, ciekawych gatunków roślin i zwierząt)
- Przeprowadzenie bezpłatnego cyklu spacerów leśnych dla mieszkańców odkrywających bioróżnorodność roślin i zwierząt lasu wolskiego.
- Przeprowadzenie bezpłatnego cyklu warsztatów ekologiczno-przyrodniczych dla mieszkańców odkrywających bioróżnorodność roślin i zwierząt lasu wolskiego.

-  Przeprowadzenie bezpłatnego cyklu wykładów dla mieszkańców dotyczących przyrody lasu wolskiego.
 
 
Autor projektu jest otwarty na zastosowanie alternatywnych rozwiązań i wyraża zgodę na zastosowanie zmian z powodów nieprzewidzianych w projekcie. Docelowe terminy spacerów i warsztatów wraz z zakupami sprzętów i materiałów zostaną skonsultowane z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz pokazanie im piękna Lasu Wolskiego.
W obecnych czasach zanika kontakt człowieka z naturą i takie miejsca ja Symbioza właśnie zbliżają i otwierają człowieka na piękno otaczającej nasz przyrody
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
realizacja przeprowadzenie spacerów i zakup sprzętu 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup sprzętu zakup sprzętu oraz materiałów na spacery i warsztaty marzec
spacery i warsztaty prowadzenie spacerów i warsztatów kwiecień - Październik

Galeria

powrót