Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 123:

Zaczarujmy od nowa Dorożkę

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

200 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Zaczarowanej Dorożki, działka nr 490/5, obręb 22, jednostka ewidencyjna Śródmieście.

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu oczyszczenie oczka wodnego z jego pogłębieniem i wymianą wody, wyprofilowanie i pogłębienie kanału oraz wykonanie w nim nasadzeń roślinności podczyszczającej wodę. Zagospodarowanie przestrzeni wokół oczka oraz naprawę mostka.

Opis projektu

Projekt ma na celu oczyszczenie dna oczka wodnego wraz z jego pogłębieniem i wymianą wody, wyprofilowanie, pogłębienie i oczyszczenie kanału oraz wykonanie w nim nasadzeń roślinności podczyszczającej wodę. Zagospodarowanie przestrzeni wokół oczka poprzez nasadzenia roślinności. Naprawę mostka zlokalizowanego nad kanałem w Parku Zaczarowanej Dorożki.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Park Zaczarowanej Dorożki jest atrakcyjnym miejscem na mapie Krakowa, często uczęszczanym przez mieszkańców. Na jego terenie znajduje się staw, fontanna, boisko i plac zabaw. Staw, który nawiązuje do historii tego miejsca jest bardzo zanieczyszczony i zamulony, podobnie jak kanał odpływowy. Naprawy wymaga również mostek. Realizacja projektu - prace porządkowe i rewitalizacyjne oraz wykonanie nasadzeń wpłyną na poprawę jakości wody w stawie oraz w kanale odpływowym oraz na atrakcyjność tego miejsca.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Naprawa mostka Naprawa mostka nad kanałem odpływowym. 40 000,00 PLN
Oczyszczenie oczka wodnego oraz kanału odpływowego. Oczyszczenie oczka wodnego z jego pogłębieniem i wymianą wody, wyprofilowanie i pogłębienie kanału, wykonanie nasadzeń roślinności oczyszczającej wodę. 160 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Naprawa mostka Naprawa mostka nad kanałem odpływowym. Grudzień 2025 r.
Oczyszczenie oczka wodnego oraz kanału odpływowego. Oczyszczenie oczka wodnego z jego pogłębieniem i wymianą wody, wyprofilowanie i pogłębienie kanału, wykonanie nasadzeń roślinności oczyszczającej wodę. Grudzień 2025 r.

Galeria

powrót