Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 175:

Bezpieczne kąpieliska

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 000 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Kozia

Krótki opis projektu

Zapewnijmy bezpieczeństwo na krakowskich kąpieliskach na Bagrach i Zakrzówku. Celem projektu jest zapewnienie finansowania obsługi ratowniczej kąpielisk, poprawa istniejącej infrastruktury w Parku Bagry Wielkie i w Parku Zakrzówek.

Opis projektu

Krakowskie kąpieliska z roku na rok przyciągają coraz więcej chętnych, dlatego istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa i poprawa infrastruktury.
Celem powiększenia powierzchni stref dla osób umiejących pływać, oraz dla osób nieumiejących pływać na Bagrach konieczne jest uzupełnienie piasku na plaży i w akwenie, wyprofilowanie dna zbiornika na terenie kąpieliska.
Kolejnym celem jest zakup niezbędnego sprzętu ratowniczego (koła, linki, boje ratownicze) i zapewnienie finansowania obsługi ratowniczej ogólnodostępnych kąpielisk na Bagrach i Zakrzówku.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wypoczywającym na kąpieliskach, a także powiększenie powierzchni kąpielisk na Bagrach.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
realizacja zadania uzupełnienie piasku, profilowanie dna, zakup niezbędnego wyposażenia ratowniczego, zapewnienie finansowania obsługi ratowniczej 1 000 000,00 PLN
1 000 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja zadania uzupełnienie piasku, profilowanie dna, zakup niezbędnego wyposażenia ratowniczego, zapewnienie finansowania obsługi ratowniczej marzec - październik 2025
powrót