Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 206:

Nasze drzewko

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

35 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Wszystkie przedszkola publiczne na terenie Krakowie

Krótki opis projektu

Każde publiczne przedszkole na terenie Krakowa otrzymuje 3 drzewka klonu. Dzięki nim przedszkolaki mogą od małe uczyć się dyscypliny i rozwijać opiekuńczość. Po nad to biedzie więcej zieleni i lepiej dla środowiska.

Opis projektu

W ten sposób dzieci będą mogły nauczyć się opiekuńczości i szacunku do zieleni, ponadto docenią wkład pracy włożonej w dbanie o drzewko. Nauka dyscypliny od najmłodszych lat jest kluczowa w rozwoju młodego człowieka dlatego warto wprowadzać takie projekty już w przedszkolach. Kolejną mocną stroną naszej propozycji jest sprawienie że Kraków będzie bardziej zielony, od tego zależał też wybór rośliny. Wybraliśmy klon bo dorosłe drzewo daje do powietrza około 274 litrów tlenu dziennie, jest to prawie połowa zapotrzebowania człowieka dziennie.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Tak jak opisaliśmy powyżej Kraków zyskuje więcej zieleni czyli też więcej tlenu którego nam ostatnio brakuje. Miasto będzie bardziej przyjazne dla obywateli którzy z pewnością docenią piękne klony w swoim mieście.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Klony w doniczkach Klony w doniczkach, które będą zakupione po 3 sztuki do każdego publicznego przedszkola na terenie Krakowa. 35 000,00 PLN
35 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup klonów Zakup klonów w najbardziej korzystnej szkółce drzew. Początek wiosny 2024 roku.
powrót