Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 209:

Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

100 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: koryto rzeki Wisły/zakole Wisły

Krótki opis projektu

Proponuje organizację rejsu statkiem po Wiśle, podczas którego uczestnicy przeniosą się w czasie do lat minionych. Podczas rejsu będą mieli okazję uczestniczyć w potańcówce przy dźwiękach muzyki z minionych dekad, ciesząc się niezapomnianym przeżycie

Opis projektu

"Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas" to projekt zaproponowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, mający na celu stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które połączy rekreację, edukację oraz rozrywkę, przywracając klimat minionych dekad.
Wydarzenie rozpocznie się od spotkania uczestników przy nabrzeżu, gdzie każdy będzie miał okazję przenieść się w czasie za sprawą klimatycznej oprawy związanej z daną epoką. Początkowy briefing wprowadzi uczestników w atmosferę podróży, opowiadając o historii Wisły, jej znaczeniu dla miasta oraz o tematyce rejsu.
Następnie uczestnicy wezmą udział w pokazie strojów retro, gdzie będą mogli podziwiać różnorodność ubiorów charakterystycznych dla poszczególnych dekad, począwszy od lat 20. XX wieku, aż po lata 90. XX wieku. Każdy, kto przyjdzie w odpowiednim stroju, będzie miał szansę na nagrodę w konkursie na najlepszy retro strój.
Po prezentacji strojów, uczestnicy wyruszą na rejs statkiem po Wiśle, gdzie czekać będzie na nich wiele atrakcji. Na pokładzie zorganizowana zostanie potańcówka, podczas której będzie można poskakać do dźwięków muzyki z minionych dekad, włączając w to swing, rock''''n''''roll, czy disco. Oprócz tańców, przewidziane będą również konkursy taneczne, które dodatkowo wzmocnią atmosferę zabawy.
Podczas rejsu, uczestnicy będą mieli okazję posmakować tematycznego poczęstunku, który nawiązywać będzie do tradycyjnych smaków i potraw z przeszłości. Na stole pojawią się retro przekąski, klasyczne słodycze oraz napoje, które zachwycą smakoszy i pozwolą na delektowanie się autentycznym smakiem przeszłości.
Podczas podróży, przewodnicy będą opowiadać o historii i ciekawostkach związanych z Wisłą oraz z obszarami, przez które statek będzie przepływał. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko bawić się i odpocząć, ale również poszerzyć swoją wiedzę na temat rzeki i okolicznych miejsc.
Na zakończenie rejsu, uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnej sesji fotograficznej, gdzie będą mogli uwiecznić wspomnienia z tego wyjątkowego wydarzenia. Dodatkowo, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, który będzie miłym upominkiem i przypomnieniem o wspaniałym dniu spędzonym na Wiśle.
Projekt "Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas" ma na celu nie tylko dostarczenie uczestnikom niezapomnianych emocji i zabawy, ale również promowanie dziedzictwa kulturowego i historycznego regionu oraz integrację społeczności lokalnej poprzez wspólne działanie i wspólną zabawę.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt "Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas" stanowi innowacyjną propozycję w ramach Budżetu Obywatelskiego, która ma na celu nie tylko zapewnienie mieszkańcom niezapomnianego przeżycia, ale także promowanie dziedzictwa kulturowego i integrację społeczności lokalnej.
Wzbogacenie oferty rekreacyjnej: Organizacja rejsu statkiem po Wiśle z potańcówką oraz tematycznym poczęstunkiem stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych form spędzania czasu wolnego. Projekt ten wzbogaci ofertę rekreacyjną miasta, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów z zewnątrz.
Edukacja poprzez zabawę: Podczas rejsu uczestnicy będą mieli okazję poznać historię Wisły oraz jej znaczenie dla rozwoju miasta. Poprzez zabawę i interaktywne formy przekazu, takie jak potańcówka w klimacie retro oraz prezentacja strojów z różnych epok, projekt ten będzie sprzyjał edukacji lokalnej społeczności.
Integracja społeczna: Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do integracji mieszkańców różnych grup wiekowych oraz społeczności lokalnej. Poprzez wspólne uczestnictwo w rejsie, potańcówce oraz tematycznym poczęstunku, uczestnicy będą mieli szansę na nawiązanie nowych znajomości i wzmacnianie więzi społecznych.
Promocja kultury i tradycji: Projekt "Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas" ma na celu także promowanie kultury oraz tradycji związanych z minionymi dekadami. Tematyczny poczęstunek oraz ubiór retro pozwolą uczestnikom na przeżycie autentycznej atmosfery minionych czasów i docenienie dziedzictwa kulturowego regionu.
Kreowanie pozytywnego wizerunku miasta: Organizacja takiego wydarzenia pozytywnie wpłynie na wizerunek miasta jako atrakcyjnego miejsca do życia, pracy i spędzania czasu wolnego. Przyczyni się również do promocji miasta jako miejsca otwartego na innowacje oraz dbającego o integrację i rozwój społeczności lokalnej.
W związku z powyższymi argumentami, projekt "Rejs RETRO po Wiśle z potańcówką - przenieśmy się w czas" stanowi wartościową inicjatywę, która zasługuje na wsparcie ze strony Budżetu Obywatelskiego, mającą na celu dostarczenie mieszkańcom niezapomnianych emocji, edukację oraz integrację społeczności lokalnej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
koszt rejsu dla 100 osób - 4/5godz po 750 zł od osoby w skład biletu wchodzi rejs, obsługa, potańcówka, poczęstunek. 75 000,00 PLN
sesja fotograficzna / foto butka Usługa fotografa, który będzie towarzyszył grupie przez cały czas rejsu - organizator otrzyma 300 obrobionych zdjęć 10 000,00 PLN
dekoracja /certyfikaty kwiaty, dekoracja, certyfikaty dla uczestników, nagroda dla zwycięscy konkursu na strój 15 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
organizacja zadania Spotkanie z zespołem organizacyjnym w celu ustalenia szczegółów projektu i podziału obowiązków. Rozpoczęcie przygotowań logistycznych, w tym wynajem statku oraz rezerwacja terminu na rejs. Opracowanie planu promocji wydarzenia i rozpoczęcie działań promocyjnych. luty 2025:
realizacja zadania Luty 2025 Kontynuacja działań promocyjnych, w tym tworzenie materiałów promocyjnych, reklamowych i informacyjnych. Rozpoczęcie rekrutacji uczestników oraz zbieranie zgłoszeń na udział w rejsie. Negocjacje z dostawcami cateringu w celu ustalenia menu tematycznego poczęstunku. Marzec 2025: Zamknięcie rekrutacji uczestników i finalizacja listy uczestników. Podpisanie umów z dostawcami usług (np. wynajem statku, catering). Kontynuacja działań promocyjnych w celu zwiększenia świadomości o wydarzeniu. Kwiecień 2025: Przygotowanie strojów retro dla personelu obsługi oraz zachęcanie uczestników do przygotowania odpowiednich kostiumów. Ostateczne uzgodnienie planu rejsu, harmonogramu potańcówek oraz atrakcji na pokładzie statku. Finalizacja zamówień cateringowych i ustalenie szczegółów dotyczących menu. Maj 2025: Testowanie wszystkich elementów wydarzenia, w tym sprzętu audio, systemu oświetlenia i innych technicznych aspektów. Przygotowanie materiałów informacyjnych dla uczestników, w tym programu rejsu oraz wskazówek dotyczących bezpieczeństwa. Ostateczne przygotowanie dekoracji i oprawy wizualnej statku oraz nabrzeża. luty/maj 2025
wykonanie zadania Przeprowadzenie rejsu RETRO po Wiśle z potańcówką zgodnie z ustalonym harmonogramem. Zapewnienie odpowiedniej obsługi i wsparcia dla uczestników podczas wydarzenia. Zbieranie opinii i feedbacku od uczestników w celu oceny jakości wydarzenia oraz identyfikacji obszarów do ewentualnej poprawy. Zakończenie działań promocyjnych i podsumowanie efektów projektu. czerwiec 2025
powrót