Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Lista projektów realizowanych w budżecie obywatelskim 2022
Zobacz projekty realizowane z: 2023 2021 2020 2019
11
Przyjęty do realizacji
Park Białe Morza

Projekt zakłada zaprojektowanie i stworzenie ogólnodostępnego parku dla mieszkańców na terenie Białych Mórz w południowej części miasta Krakowa.

2
Przyjęty do realizacji
SZYBCIEJ TRAMWAJEM!

Masz dość powolnych tramwajów w Krakowie? Można to zmienić głosując właśnie na ten projekt! Zakłada on montaż nowoczesnego rozjazdu, gdzie tramwaje pojadą 30-50 km/h – to 3-5 razy szybciej niż obecnie dopuszczalna prędkość!

25
Przyjęty do realizacji
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

82
Przyjęty do realizacji
Zabawa w Schronisku dla Zwierząt

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Dajmy im trochę radości z zabawy oraz zwiększmy ich poziom aktywności.

134
Przyjęty do realizacji
Domki dla Jeży w Krakowie!

Projekt zakłada wyznaczenie ekostref z tabliczkami i domkami dla jeży oraz podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych. Inwestycja przyczyni się do poprawy bioróżnorodności środowiska oraz warunków życia jeży w mieście i odwyższy świadomość Krakowian

65
Przyjęty do realizacji
Zagospodarowanie Bagrów - kontynuacja

Projekt zakłada ciąg dalszy zagospodarowania terenów w pobliżu Zalewu Bagry na cele rekreacyjne.

46
Przyjęty do realizacji
Nowości w Twojej bibliotece

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier planszowych), kodów do e-booków i robotów edukacyjnych do nauki programowania oraz organizacja warsztatów i spotkań autorskich w filiach Biblioteki Kraków.

19
Przyjęty do realizacji
NA RATUNEK! Zakup 15 zewnętrznych AED

Celem projektu jest zakup i montaż 15 ogólnodostępnych zewnętrznych automatycznych defibrylatorów AED w ramach realizowanego obecnie w Gminie Miejskiej Kraków programu polityki zdrowotnej pn. „Programu powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków”.

13
Przyjęty do realizacji
Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!

Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia i sprawią, że w ciepłe dni miejsce nie będzie już betonową patelnią. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone!

61
Przyjęty do realizacji
Szkoła 142 - zmodernizujmy plac zabaw

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy szkole 142 w Wolicy .

9
Przyjęty do realizacji
ŁĄCZYMY PARKI 2.0

Kontynuacja zwycięskiego projektu z edycji zeszłorocznej. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej, a w szczególności terenów Młynówki Królewskiej oraz Parków Radzikowskiego i Bronowickiego.

1
Przyjęty do realizacji
Kraków zrywa z betonem - II edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa

60
Przyjęty do realizacji
Zatrzymaj powódź - sprzęt przeciwpowodziowy dla Strażaków

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup sprzętu przeciwpowodziowego: I – wężowego kontenera przeciwpowodziowego II –samochodu specjalnego o napędzie elektrycznym do koordynacji działań i przewozu sprzętu