Nowe oprawy na ul.Halszki od ul.Stojałowskiego do ul.Witosa.Głosując na ten projekt zwiększymy bezpieczeństwo pieszych jak i kierowców. Wszystkie wymienione oprawy na tej ulicy powinny rozjaśnić jedną z ważniejszych ulic na Kurdwanowie.
Projekt obejmuje "odbetonowanie" części ogólnodostępnego terenu wokół szkoły i przekształcenie go w tereny zielone, remont chodnika na głównych ciągach komunikacyjnych oraz dodanie małej architektury na tym obszarze (stojaki, ławki, słupki, kosz).
Celem projektu jest doświetlenie trzech i zmiana oznakowania czterech przejść dla pieszych przy ul. Bochenka na osiedlu Piaski Nowe. Modernizacja ma poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowych na terenie osiedli Kurdwanów, Wola Duchacka, Piaski Nowe.
Projekt dotyczy dosadzenia ok. 20 krzewów i ok. 100 pnączy w pasie zieleni pomiędzy chodnikiem , a ekranami akustycznymi wzdłuż ul. Turowicza pomiędzy przyst. autob. przy ul. Przykopy, a skrzyżowaniem z ul. Pala Telekiego.
Mieszkańcy z ulicy Tuchowskiej i Kordiana mówią stop kolejnej drodze. Pracę nad naszym Parkiem Tuchowskim trwają i już niedługo będziemy mogli się nim cieszyć. Tegoroczny projekt zakłada rozbudowę parku o teren zlokalizowany na sąsiedniej działce.
Zakup nowości wydawniczych dla Czytelników bibliotek przy ul. Sławka, Halszki i Gołaśki. Zakup audiobooków oraz kodów dostępu do platform e-booków.
Projekt zakłada wykonanie dedykowanego oświetlenia przejścia dla pieszych zlokalizowanego na wysokości ul. Wysłouchów 22A (przy Biedronce).
Projekt przewiduje rozbudowę nowo powstającego Parku Tuchowskiego. Mamy gotowy projekt zagospodarowania terenu - zobacz szczegóły w załączniku. Brakuje tylko środków na wykonanie rozbudowy.
Zaprosimy Specjalistów, dzięki którym lepiej poznamy park. Odkryjemy świat przyrody całymi rodzinami, ucząc się i świetnie się przy tym bawiąc oraz uczestnicząc w inwentaryzacji przyrodniczej parku.
Zmodernizowany plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 27. Zakup ławek przy placu zabaw, montaż trampoliny i ewentualna likwidacja starych urządzeń zabawowych ( do decyzji Dyrekcji szkoły ).
Projekt zakłada rewitalizację, doposażenie i remont obecnego placu zabaw przy ZSP17 ul. Czarnogórska 14 w Krakowie.
Pomysł polega na zabezpieczeniu wzdłuż ulicy Bochenka wewnętrznej (przed blokami 12A i 12B), skrawków trawników (rozjeżdżonych przez parkujące nieprawidłowo samochody) przy pomocy estetycznych, drewnianych słupków, i odnowieniu zieleni (nasadzenia krzewów).
Zamontujmy oświetlenie na najbardziej popularnym placu zabaw dla dzieci na Kurdwanowie, aby Smoczy Skwer w Parku Kurdwanowskim po zmroku nie był ciemny.
Zakup nowych publikacji do biblioteki na Piaskach Nowych. Książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Poszerzmy ofertę biblioteki o literaturę dla różnych grup wiekowych, uwzględniając zakup kodów do platformy udostępniającej e-booki, by rozbudzać i rozwijać pasje czytelników.