Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zagłosuj w budżecie obywatelskim!

Od 22 września, aż do 6 października można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznej, jubileuszowej, edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mają dwa tygodnie, aby wybrać najciekawsze projekty miejskie i dzielnicowe. Warto głosować, bo takie projekty tworzą historię miasta i zmieniają nasze najbliższe otoczenie!

Przypomnijmy, w tej edycji mamy do wyboru 715 projektów, w tym 155 to projekty ogólnomiejskie oraz 560 projektów dzielnicowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, będzie można głosować na sześć różnych projektów. Trzy głosy przypadają na projekty o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy naszego zamieszkania) i trzy głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim.

Najwyżej oceniony przez głosującego projekt zadania otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt.

Lista projektów znajduje się na stronie Projekty BO 2023.

Jak zagłosować?

Głosować można elektronicznie lub osobiście poprzez kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. O tym gdzie się znajdują, a także w jakich dniach i godzinach będą czynne można sprawdzić w wykazie punktów do głosowania.

Aby zagłosować elektronicznie należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób które go nie mają datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące podając adres e-mail oraz hasło.

Zobacz szczegółową instrukcję, jak założyć konto i jak głosować elektronicznie.

Zwycięskie zadania zostaną ogłoszone 30 października.

Link do materiału video 

 
[UA]
Голосування у ГБ - що необхідно знати?
 
[EN]
Voting in the Civic Budget (BO)– what do you need to know?

Guide to Voting in the Citizens Budget 2023

How to vote in the2023 Citizens Budget
 
Link to video in English

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Sigmund
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2023-09-27
Data aktualizacji: 2023-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź