Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ostatnie dni, aby zagłosować w budżecie obywatelskim. BO warto!

Jeszcze tylko do piątku, 14 października, można głosować na projekty zgłoszone do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Warto przypomnieć, że także dzieci bez względu na wiek mogą oddać swój głos. W tej edycji budżetu obywatelskiego do wyboru mamy 558 projektów, w tym 93 wnioski ogólnomiejskie oraz 465 dzielnicowe.

 

Fot. Budżet obywatelski

Jak zagłosować elektronicznie lub w specjalnie utworzonych punktach na terenie miasta? Sprawdź tutaj.

Głosować można elektronicznie lub osobiście, wypełniając kartę do głosowania w wybranym punkcie głosowania. Punkty do głosowania będą w każdej dzielnicy. To, gdzie się znajdują, a także w jakich dniach i godzinach będą czynne, można sprawdzić na naszej stronie TUTAJ

Aby zagłosować elektronicznie, należy zarejestrować się na stronie budzet.krakow.pl podając swoje dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają: datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania. Głosowanie przez internet wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS.

Jeżeli głosowaliśmy elektronicznie już w poprzednich latach, nie ma potrzeby zakładać nowego konta, wystarczy zalogować się na już istniejące, podając adres e-mail oraz hasło.  

Szczegółowa instrukcja jak założyć konto i jak głosować elektronicznie dostępna jest TUTAJ

W budżecie obywatelskim mogą głosować także obcokrajowcy mieszkający w Krakowie. W tym przypadku nie będzie konieczne podanie nr PESEL, podczas zakładania konta wystarczy zaznaczyć w okienku: „Jestem cudzoziemcem i nie posiadam numeru PESEL”.

Dedykowane przewodniki dla obcokrajowców:

[ENG] Participatory budget of the City of Kraków

[UA] Громадський бюджет міста Кракова

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2022-10-12
Data aktualizacji: 2022-10-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź