Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn. Park Kieszonkowy na Prądniku Białym. BO 2019

2022-07-15

Zagospodarowania terenu i stworzenie na nim parku kieszonkowego wpłynie na poprawienie jakości okolicy. Dodatkowe nasadzenia poprawią estetykę miejsca, a mała architektura stworzy to miejsce przyjaznym dla społecznej lokalności. Park kieszonkowy może być atrakcyjną lokalizacją do integracji mieszkańców - Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Projekt pn. Zielone "SERCE" Podgórza. BO 2020

2022-07-15

Projekt zakłada rewitalizację terenu zielonego przy w Dzielnicy XIII, działka 192/12. Ptaki i ich środowisko oraz stworzenie przyjaznego im miejsca to aspekty które będą przewodziły temu projektowi. Zależy nam na stworzeniu alejki spacerowej wraz z małą architekturą taką jak kosze, ławki, urządzenia zabawowe (w razie możliwości), drewniane leżaki oraz nasadzenie nowej zieleni drzew oraz krzewów. Chodzi o utworzenie parku funkcjonalnego, z ofertą dla różnych grup wiekowych, wykorzystując teren zielony. 

Projekt pn. ZRÓBMY SKWER PRZY FABRYCZNEJ! Edukacja i kultura w zieleni. BO 2020

2022-07-15

Nowy park jest wyjątkowym miejscem, które było dzikim parkingiem, a stało się parkiem. Teren poprzemysłowy dzięki zaangażowaniu krakowian zamienił się w miejsce wypoczynku dla nich.

Projekt pn."Książkomat". BO 2020

2022-07-08

Książka przez całą dobę? Tak, to możliwe! Książkomat działa na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Urządzenie ma być ułatwieniem dla osób, które pracują do późna lub nie zdążą wybrać się do biblioteki w godzinach jej otwarcia.
Zamówione w bibliotece książki będzie można odebrać przez całą dobę w książkomacie przy Filii Biblioteki nr 16 w Krakowie - ul. Radzikowskiego 29

Projekt pn. "Ogród nad Stawem" - Twoje miejsce w Bieńczycach. BO 2020

2022-05-20

"Ogród nad Stawem" - to ogród dobrego nastroju, miejsce bliskie naturze, gdzie w piękną scenerie już istniejącego ekosystemu zostaną wprowadzone subtelne dodatki w postaci dobranych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Pośród nich kwietna łąka i  fińska ścieżka wykonana z drewna i trocin, po której będzie można spacerować i koić oczy widokiem i zapachem lilaków, jaśminowców, róż, magnolii, czeremchy, lipy i innych gatunków mających dobroczynny wpływ na nastrój. Drewniane ławki nad brzegiem stawu pozwolą na odpoczynek i obserwowanie przyrody. Miejsce gdzie znajdziemy ciszę, spokój, odzyskamy harmonię. Będzie tak pięknie, że sesja zdjęciowa w "Ogrodzie nad Stawem" będzie marzeniem każdego mieszkańca dzielnicy i tak cichym, że idealnym do uprawiania Jogi i innych ćwiczeń relaksacyjnych. Do "Ogrodu nad stawem" najlepiej będzie przyjść pieszo i bez telefonu. Odetchnąć, wsłuchać się w przyrodę i siebie.

Projekt pn. "Muszla" - kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego

2022-05-20

Celem projektu pod nazwą „Muszla – kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego”, jest uzupełnienie jej oferty kulturalnej. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Zamierzeniem pomysłodawców jest uczczenie 55 rocznicy powstania w tym miejscu Muszli Koncertowej, w której przez jakiś czas działało kino letnie "Muszla".
Funkcjonująca w tym miejscu od 25 lat Autorska Galeria Bronisława Chromego, prezentuje kolekcję rzeźb, obrazów, grafik oraz medali jednego z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich rzeźbiarzy, zmarłego w 2017 r.

Projekt pn. Zielony Zaułek Prądnicka. BO 2017

2022-05-20

Celem projektu jest zagospodarowanie działki znajdującej się pomiędzy budynkami przy ulicy Prądnickiej 68 i 68A o powierzchni około 12 arów (numer działki 368/4 oraz mała część 368/2). Jest to teren zaniedbywany od lat i zniszczony różnymi robotami ziemnymi wykonywanymi przy okazji remontów sieci ciepłowniczej, elektrycznej itp.

Projekt pn. Koncert osiedlowy pod chmurką? Czemu nie!. BO 2020

2022-05-20

Koncert miał charakter wspólnego, kameralnego sąsiedzkiego spotkania kulturalnego. Wybór lokalizacji miał na celu zwrócenie uwagi na fakt, że w okolicy jest niewiele miejsc, należących do gminy, które mogłyby służyć lokalnej społeczności, gdzie ludzie mogliby się spotykać np. w celach rekreacyjnych. Koncert przyczynił się do lokalnej integracji o charakterze "święta ulicy", połączonego z innymi atrakcjami.

Projekt pn. Odpocznij w Parku Zaczarowanej Dorożki. BO 2019.

2022-05-18

Strefa wypoczynku dla użytkowników Parku Zaczarowanej Dorożki. Miejsce gdzie można spotkać się z znajomymi, posiedzieć, odpocząć. Projekt zakłada wyposażenie w leżaki. hamaki, huśtawki, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, a wszystko na pięknym drewnianym podeście i otoczeniu pięknej zieleni. 

Projekt pn. GOŚCIU, SIĄDŹ POD MYM LIŚCIEM Lipowy skwer przy Al. Pokoju. BO 2020

2022-05-18

Projekt zakłada przeobrażenie niepozornego i nieco zaniedbanego skweru w kwitnący ogród, pełen pachnących lip i różnokolorowych krzewów i stworzenie w tej sposób zielonej enklawy służącej mieszkańcom okolicznych osiedli, a także wszystkim, którzy pokonują ten fragment Al. Pokoju pieszo lub na rowerze. 

Znajdź