Twoje BO rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn. Nowe życie kolorowych schodów – do 3 razy sztuka. Edycja BO 2020.

2021-11-15

Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych (tzw. tęczowych) schodów na ul. Tatrzańskiej oraz schodów będących ich przedłużeniem, które nie były dotąd pomalowane (od ul. Potebni w stronę ul. Rękawka. W ramach zadania wyrównane zostaną pojedyncze zapadnięte płyty chodnikowe na całej długości schodów (aż do ul. Rękawka). Odnowione (odmalowane) zostaną również kolory oraz napisy wykonane kilka lat temu na schodach wtych samych odcieniach. Dodatkowo pomalowana zostanie także dalsza część schodów (obecnie niepomalowanych od ul. Potebni w stronę ul. Rękawka), tak aby wszystkie schody tworzyły spójną graficznie całość.

Projekt pn. Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum". Edycja BO 2020

2021-10-08

Podstawowym celem projektu jest poszerzenie oferty kulturalnej na terenie dzielnicy. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na promocję i kontakt z kulturą wysoką oraz zachęci mieszkańców do częstszego korzystania z takiej oferty. Projekt zaplanowano pod hasłem „Kultura dostępna” co oznacza, iż mogą skorzystać z niego osoby niepełnosprawne oraz osoby o niższym statusie ekonomicznym. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne realizacje takich koncertów, projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców i przyczyni się do powstania nowej oferty kulturalnej w dzielnicy.

Projekt pn. Doposażenie ogrodu edukacyjnego przy Młynówce Królewskiej. Edycja BO 2020

2021-10-08

Celem projektu jest doposażenie szkolnego, ogólnodostępnego ogrodu edukacyjnego, mieszczącego się przy Młynówce Królewskiej w elementy wykonane z wierzby i wikliny.

Projekt pn. Wielopokoleniowy plac zabaw w Parku Krowoderskim. Edycja BO 2019

2021-10-06

Stworzenie wielopokoleniowego placu zabaw, rekreacji oraz zabaw dla dzieci i starszych w Parku Krowoderskim wpłynie na poprawę jakości wspólnej przestrzeni parkowej. W aspekcie funkcjonalnym - wzbogaci program dla użytkowników w różnym wieku, dając również możliwość rodzinnego spędzania wolnego czasu. Uatrakcyjni przestrzeń pod względem wizualnym przy założeniu wykorzystania rozwiązań najwyższej jakości.

Projekt pn. Sąsiedzki zieleniec - ogród społeczny Grzegórzek. Edycja BO 2019

2021-10-06

Integracja i rewitalizacja -tak najprościej można okreslić znaczenie tego projektu. Zamieni on strefę "niczyją" w zadbany, przyjazny,  ale niezmiennie zielony teren. Przemiana odbędzie się w możliwie najlepszy sposób, czyli przy znacznym współudziale mieszkańców i stałych bywalców dzielnicy. Jest to ciekawa i skuteczna forma odnowy miejskich podwórek.    

Projekt pn. Odpocznij w Parku Zaczarowanej Dorożki. Edycja BO 2019

2021-10-06

Strefa wypoczynku dla użytkowników Parku Zaczarowanej Dorożki. Miejsce gdzie można spotkać się z znajomymi, posiedzieć, odpocząć. Projekt zakłada wyposażenie w leżaki. hamaki, huśtawki, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, a wszystko na pięknym drewnianym podeście i otoczeniu pięknej zieleni. 

Projekt pn. Naturalna strefa relaksu - Grzegórzecka. Edycja BO 2019

2021-10-06

Ten projekt to prosty sposób na wykorzystanie atutu jakim jest piękny skwer porośnięty wysokimi drzewami. Z kolei forma w jakiej teren został zaaranżowany jest jak najbliższa naturze. Chodziło bowiem o wykreowanie miejsca, w którym można odpocząć, delektując się przyrodą.    

Sztuczna nawierzchnia placu zabaw filii Przedszkola 145

Projekt pn. Sztuczna nawierzchnia placu zabaw filii Przedszkola 145. Edycja BO 2018.

2021-08-24

Zgłoszony projekt dotyczy wymiany nawierzchni  ogrodu przedszkolnego na bezpieczną kolorową nawierzchnię  poliuretanową . Wymiar nawierzchni do wymiany dotyczy obszaru 10 x 18  m . Na wyznaczonej w projekcie powierzchni ,  znajduje się  stara piaskownica , która wymagałaby remontu lub naprawy i  zadaszenia. Systemem gospodarczym  utworzono kawałek twardej powierzchni z odzyskanych płytek chodnikowych. Służą one do  zabaw dzieci, występów , rysowania kredą , zabaw piaskiem . Jest to jedyne suche miejsce w ogrodzie. W obrębie bezpiecznej nawierzchni znalazłaby się mała karuzela , która obecnie zamontowana jest w piasku i non stop stoi tam woda.Wydzielona zostałaby bezpieczna przestrzeń   do zabaw ruchowych i ćwiczeń.Pozostała część ogrodu  byłaby terenem zielonym z trawnikiem i rabatkami . 

Pomost Kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie

Projekt pn. Pływający Pomost Kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie. Edycja BO 2017

2021-08-24

Pomost będzie zakotwiczony na Wiśle na terenie klubu żaglowego gdzie znajduje się szkutnia kajakowa stowarzyszenia. Będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców Krakowa chętnych wypróbowania kajakarstwa jako formy wypoczynku również rodzinnego w godzinach otwarcia i po wcześniejszym kontakcie z władzami stowarzyszenia.

Próg na tle szarej asfaltowej drogi.

Projekt pn. Bezpieczne dzieci -progi zwalniające w parku przy Żywieckiej. Edycja BO 2016

2021-08-24

Ulica w środku parku tuż obok placu zabaw - dzieci i samochody to niebezpieczne połączenie. Zbudujmy 3 progi zwalniające tak, żeby jeżdżące tam samochody nie mogły się rozpędzać. Koszt bardzo niski a bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

Znajdź