Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn. "Ogród nad Stawem" - Twoje miejsce w Bieńczycach. BO 2020

2022-05-20

"Ogród nad Stawem" - to ogród dobrego nastroju, miejsce bliskie naturze, gdzie w piękną scenerie już istniejącego ekosystemu zostaną wprowadzone subtelne dodatki w postaci dobranych gatunków kwiatów, krzewów i drzew. Pośród nich kwietna łąka i  fińska ścieżka wykonana z drewna i trocin, po której będzie można spacerować i koić oczy widokiem i zapachem lilaków, jaśminowców, róż, magnolii, czeremchy, lipy i innych gatunków mających dobroczynny wpływ na nastrój. Drewniane ławki nad brzegiem stawu pozwolą na odpoczynek i obserwowanie przyrody. Miejsce gdzie znajdziemy ciszę, spokój, odzyskamy harmonię. Będzie tak pięknie, że sesja zdjęciowa w "Ogrodzie nad Stawem" będzie marzeniem każdego mieszkańca dzielnicy i tak cichym, że idealnym do uprawiania Jogi i innych ćwiczeń relaksacyjnych. Do "Ogrodu nad stawem" najlepiej będzie przyjść pieszo i bez telefonu. Odetchnąć, wsłuchać się w przyrodę i siebie.

Projekt pn. "Muszla" - kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego

2022-05-20

Celem projektu pod nazwą „Muszla – kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego”, jest uzupełnienie jej oferty kulturalnej. Projekt skierowany jest do społeczności lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin z dziećmi, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Zamierzeniem pomysłodawców jest uczczenie 55 rocznicy powstania w tym miejscu Muszli Koncertowej, w której przez jakiś czas działało kino letnie "Muszla".
Funkcjonująca w tym miejscu od 25 lat Autorska Galeria Bronisława Chromego, prezentuje kolekcję rzeźb, obrazów, grafik oraz medali jednego z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich rzeźbiarzy, zmarłego w 2017 r.

Projekt pn. Zielony Zaułek Prądnicka. BO 2017

2022-05-20

Celem projektu jest zagospodarowanie działki znajdującej się pomiędzy budynkami przy ulicy Prądnickiej 68 i 68A o powierzchni około 12 arów (numer działki 368/4 oraz mała część 368/2). Jest to teren zaniedbywany od lat i zniszczony różnymi robotami ziemnymi wykonywanymi przy okazji remontów sieci ciepłowniczej, elektrycznej itp.

Projekt pn. Koncert osiedlowy pod chmurką? Czemu nie!. BO 2020

2022-05-20

Koncert miał charakter wspólnego, kameralnego sąsiedzkiego spotkania kulturalnego. Wybór lokalizacji miał na celu zwrócenie uwagi na fakt, że w okolicy jest niewiele miejsc, należących do gminy, które mogłyby służyć lokalnej społeczności, gdzie ludzie mogliby się spotykać np. w celach rekreacyjnych. Koncert przyczynił się do lokalnej integracji o charakterze "święta ulicy", połączonego z innymi atrakcjami.

Projekt pn. Odpocznij w Parku Zaczarowanej Dorożki. BO 2019.

2022-05-18

Strefa wypoczynku dla użytkowników Parku Zaczarowanej Dorożki. Miejsce gdzie można spotkać się z znajomymi, posiedzieć, odpocząć. Projekt zakłada wyposażenie w leżaki. hamaki, huśtawki, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, a wszystko na pięknym drewnianym podeście i otoczeniu pięknej zieleni. 

Projekt pn. GOŚCIU, SIĄDŹ POD MYM LIŚCIEM Lipowy skwer przy Al. Pokoju. BO 2020

2022-05-18

Projekt zakłada przeobrażenie niepozornego i nieco zaniedbanego skweru w kwitnący ogród, pełen pachnących lip i różnokolorowych krzewów i stworzenie w tej sposób zielonej enklawy służącej mieszkańcom okolicznych osiedli, a także wszystkim, którzy pokonują ten fragment Al. Pokoju pieszo lub na rowerze. 

Projekt pn. Bezpieczny i przyjazny plac zabaw. BO 2020

2022-05-17

Na terenie Dzielnicy II znajduje się wiele placów zabaw, jednak wiele urządzeń, w tym ogrodzenia są już stare i poniszczone. Projekt zakłada modernizację ogródka przy ul. F. Nullo 13, wymianę elementów zabaw typu sprężynki, wymianę starego ogrodzenia, montaż nowych urządzeń oraz montaż nowych ławek antywandalowych i koszy na śmieci.

Projekt pn. Zielona Krowodrza - parki i ogrody sąsiedzkie. B0 2019

2022-05-17

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w okolicy naszych domów. Pomiędzy kamienicami, blokami i domami wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, miejsc odpoczynku i wytchnienia wśród drzew, krzewów i kwiatów. Wspólnie możemy to zmienić!

Projekt pn. Wolica - skwer z miejscem rekreacji przy Brzeskiej-Zakępie. BO 2019

2022-05-17

Na osiedlu Wolica brak ogólnodostępnego miejsca aktywnego spędzania wolnego czasu dla mieszkańców. Na osiedlach peryferyjnych nie ma skwerów, parków, mini siłowni a należy podkreślić, że lokalna społeczność łaknie odpoczynku w sprzyjających warunkach. Istnieje więc ogromna potrzeba stworzenia na tym terenie miejsca, gdzie mogliby oni spędzać czas na świeżym powietrzu, integrując się, poznając nawzajem, spędzać miło wolny czas. 

Projekt pn. Tyrolka na placu zabaw przy ul. Aleksandry. BO 2020

2022-05-17

Projekt zakłada budowę zjazdu linowego (tyrolki) na placu zabaw przy ul. Aleksandry. Zjazd linowy umożliwia przemieszczanie się na linie w powietrzu między dwoma oddalonymi od siebie punktami. Początek zjazdu rozpoczyna się od podestu gdzie dziecko siada na okrągłym gumowym siedzisku i trzymając się liny zjeżdża do końca zjazdu. Potrzeba budowy zjazdu linowego wynika z braku podobnych miejsc w dzielnicy XII.

Znajdź