Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Próg na tle szarej asfaltowej drogi.

Projekt pn. Bezpieczne dzieci -progi zwalniające w parku przy Żywieckiej. Edycja BO 2016

2021-08-24

Ulica w środku parku tuż obok placu zabaw - dzieci i samochody to niebezpieczne połączenie. Zbudujmy 3 progi zwalniające tak, żeby jeżdżące tam samochody nie mogły się rozpędzać. Koszt bardzo niski a bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

Smugi świateł nad ulica.

Projekt pn. Bezpieczne przejścia dla pieszych - punktowe oświetlenia LED w Bieńczycach. Edycja BO 2015

2021-08-24

Dodanie przy wskazanych przejściach ul. Dunikowskiego, Łopackiego, Obrońców Krzyża 2, Mikołajczyka dwóch punktowych opraw ledowych.

Stacja naprawy rowerów.

Projekt pn. Stacje samodzielnej naprawy roweru. Edycja BO 2017

2021-08-24

Projekt zakłada montaż 18 stacji samodzielnej naprawy roweru (4 dużych oraz 14 małych) w dzielnicy Dębniki. Stacje mają zawierać pompkę do opon, konieczne klucze, a w przypadku dużych stacji także możliwość zawieszenia roweru na rampie. Projekt zakłada zamontowanie stacji na terenach gminnych w lokalizacjach wybranych przy współudziale mieszkańców np. na podstawie przeprowadzonej internetowej ankiety.

Projekt pn. Zielone Centrum Przegorzał. Edycja BO 2017

2021-03-12

Zielone Centrum Przegorzał czyli niewielki skwer i ogród publiczny w Przegorzałach zostanie utworzony w miejscu zaniedbanego trawnika u zbiegu ulic Kamedulskiej i Szyszko-Bohusza.  Ogród stanowić będzie wizytówkę osiedla, będzie miejscem spotkań sąsiadów, łączącym społeczność lokalną oraz pokolenia. Na jego terenie znajdą się: elementy małej architektury służące wypoczynkowi, ławki, stoliki, ciągi komunikacyjne i zieleń. Istniejące kilkudziesięcioletnie brzozy zostaną zachowane i skomponowane z małą architekturą. Stary chodnik prowadzący w przeszłości do nieistniejącego już obecnie wejścia do klubu kultury zostanie  przebudowany. Powstaną również tablice z informacją historyczną na temat Przegorzał. Samo zaprojektowanie ogrodu-skweru zostanie poprzedzone konsultacjami dotyczącymi potrzeb mieszkańców, przeprowadzonymi we współpracy z Klubem Kultury Przegorzały. 

Projekt pn. Park przy ul. Wadowickiej. Edycja BO 2017.

2021-03-12

Projekt zakłada przekształcenie zaniedbanego terenu zielonego w park. Proponuje się następujące działania w ramach projektu: uporządkowanie terenu (posprzątanie śmieci, usunięcie betonowych "konstrukcji", wycięcie samosiejek oraz połamanych i chorych drzew); utworzenie ogólnodostępnego wejścia z ulicy Wadowickiej, ogrodzenie terenu od wschodniej strony, stworzenie alejek, zamontowanie oświetlenia, ławek, koszy na śmieci i psie odchody, wybudowanie niewielkiego placu zabaw i innych atrakcji parkowych, na przykład: trampolin, hamaków miejskich, ścianek wspinaczkowych (wykorzystując ukształtowanie terenu); posadzenie drzew i innych roślin, posianie trawy.

Rewelacyjne wielosobowe trampoliny ziemnne

Projekt pn. Rewelacyjne wielosobowe trampoliny ziemnne

2021-03-12

Projekt dotyczy montażu 2 wieloosobowych trampolin ziemnych, jako doposażenia placu zabaw przy ul. Konecznego i przy ul. Zdrowej. Pierwsza trampolina przy ul. Konecznego byłaby okrągła (możliwie jak największa w dopasowaniu do lokalizacji i możliwości finansowych), natomiast druga przy ul. Zdrowej – kwadratowa (możliwie jak największa
w dopasowaniu do lokalizacji i możliwości finansowych). Jest to uniwersalny sprzęt sportowy, umożliwający świetną zabawę dla całej rodziny i osób w każdym wieku. Konstrukcja trampoliny jest wykonana ze stali ocynkowanej. Elastyczna rama poliuretanowo-gumowa zakrywa górną krawędź urządzenia. Mata składa się z niezniszczalnych poliamidowych elementów nawleczonych na stalowe linki w elastycznej otulinie i jest tak skonstruowana, że nie ma możliwości skaleczenia się.  Instalacja trampoliny jest bardzo łatwa i nie wymaga fundamentów ani żadnego specjalnego podłoża. Trampoliny są bardzo trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

Projekt pn. Pszczoły na dachu. Edycja BO 2017.

2021-03-12

Projekt "Pszczoły na dachu" polega na umiejscowieniu kilku uli na dachu budynku gminnego na terenie dzielnicy III. Dodatkowo, aby podkreślić jego edukacyjny charakter, do ula podłączona zostanie kamera monitorująca życie pszczół, dostępna on-line dla wszystkich zainteresowanych. W ten sposób każdy będzie mógł śledzić życie pszczelej rodziny. Ponadto projekt zakłada otwarte warsztaty dla mieszkańców III dzielnicy, poświęcone pszczelarstwu, pszczołom i ekologii.

Znajdź