Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn. Odpocznij w Parku Zaczarowanej Dorożki. Edycja BO 2019

2021-10-06

Strefa wypoczynku dla użytkowników Parku Zaczarowanej Dorożki. Miejsce gdzie można spotkać się z znajomymi, posiedzieć, odpocząć. Projekt zakłada wyposażenie w leżaki. hamaki, huśtawki, stoły do gry w szachy oraz chińczyka, a wszystko na pięknym drewnianym podeście i otoczeniu pięknej zieleni. 

Projekt pn. Naturalna strefa relaksu - Grzegórzecka. Edycja BO 2019

2021-10-06

Ten projekt to prosty sposób na wykorzystanie atutu jakim jest piękny skwer porośnięty wysokimi drzewami. Z kolei forma w jakiej teren został zaaranżowany jest jak najbliższa naturze. Chodziło bowiem o wykreowanie miejsca, w którym można odpocząć, delektując się przyrodą.    

Sztuczna nawierzchnia placu zabaw filii Przedszkola 145

Projekt pn. Sztuczna nawierzchnia placu zabaw filii Przedszkola 145. Edycja BO 2018.

2021-08-24

Zgłoszony projekt dotyczy wymiany nawierzchni  ogrodu przedszkolnego na bezpieczną kolorową nawierzchnię  poliuretanową . Wymiar nawierzchni do wymiany dotyczy obszaru 10 x 18  m . Na wyznaczonej w projekcie powierzchni ,  znajduje się  stara piaskownica , która wymagałaby remontu lub naprawy i  zadaszenia. Systemem gospodarczym  utworzono kawałek twardej powierzchni z odzyskanych płytek chodnikowych. Służą one do  zabaw dzieci, występów , rysowania kredą , zabaw piaskiem . Jest to jedyne suche miejsce w ogrodzie. W obrębie bezpiecznej nawierzchni znalazłaby się mała karuzela , która obecnie zamontowana jest w piasku i non stop stoi tam woda.Wydzielona zostałaby bezpieczna przestrzeń   do zabaw ruchowych i ćwiczeń.Pozostała część ogrodu  byłaby terenem zielonym z trawnikiem i rabatkami . 

Pomost Kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie

Projekt pn. Pływający Pomost Kajakowy na Wiśle w Nowej Hucie. Edycja BO 2017

2021-08-24

Pomost będzie zakotwiczony na Wiśle na terenie klubu żaglowego gdzie znajduje się szkutnia kajakowa stowarzyszenia. Będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców Krakowa chętnych wypróbowania kajakarstwa jako formy wypoczynku również rodzinnego w godzinach otwarcia i po wcześniejszym kontakcie z władzami stowarzyszenia.

Próg na tle szarej asfaltowej drogi.

Projekt pn. Bezpieczne dzieci -progi zwalniające w parku przy Żywieckiej. Edycja BO 2016

2021-08-24

Ulica w środku parku tuż obok placu zabaw - dzieci i samochody to niebezpieczne połączenie. Zbudujmy 3 progi zwalniające tak, żeby jeżdżące tam samochody nie mogły się rozpędzać. Koszt bardzo niski a bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

Smugi świateł nad ulica.

Projekt pn. Bezpieczne przejścia dla pieszych - punktowe oświetlenia LED w Bieńczycach. Edycja BO 2015

2021-08-24

Dodanie przy wskazanych przejściach ul. Dunikowskiego, Łopackiego, Obrońców Krzyża 2, Mikołajczyka dwóch punktowych opraw ledowych.

Stacja naprawy rowerów.

Projekt pn. Stacje samodzielnej naprawy roweru. Edycja BO 2017

2021-08-24

Projekt zakłada montaż 18 stacji samodzielnej naprawy roweru (4 dużych oraz 14 małych) w dzielnicy Dębniki. Stacje mają zawierać pompkę do opon, konieczne klucze, a w przypadku dużych stacji także możliwość zawieszenia roweru na rampie. Projekt zakłada zamontowanie stacji na terenach gminnych w lokalizacjach wybranych przy współudziale mieszkańców np. na podstawie przeprowadzonej internetowej ankiety.

Projekt pn. Zielone Centrum Przegorzał. Edycja BO 2017

2021-03-12

Zielone Centrum Przegorzał czyli niewielki skwer i ogród publiczny w Przegorzałach zostanie utworzony w miejscu zaniedbanego trawnika u zbiegu ulic Kamedulskiej i Szyszko-Bohusza.  Ogród stanowić będzie wizytówkę osiedla, będzie miejscem spotkań sąsiadów, łączącym społeczność lokalną oraz pokolenia. Na jego terenie znajdą się: elementy małej architektury służące wypoczynkowi, ławki, stoliki, ciągi komunikacyjne i zieleń. Istniejące kilkudziesięcioletnie brzozy zostaną zachowane i skomponowane z małą architekturą. Stary chodnik prowadzący w przeszłości do nieistniejącego już obecnie wejścia do klubu kultury zostanie  przebudowany. Powstaną również tablice z informacją historyczną na temat Przegorzał. Samo zaprojektowanie ogrodu-skweru zostanie poprzedzone konsultacjami dotyczącymi potrzeb mieszkańców, przeprowadzonymi we współpracy z Klubem Kultury Przegorzały. 

Projekt pn. Park przy ul. Wadowickiej. Edycja BO 2017.

2021-03-12

Projekt zakłada przekształcenie zaniedbanego terenu zielonego w park. Proponuje się następujące działania w ramach projektu: uporządkowanie terenu (posprzątanie śmieci, usunięcie betonowych "konstrukcji", wycięcie samosiejek oraz połamanych i chorych drzew); utworzenie ogólnodostępnego wejścia z ulicy Wadowickiej, ogrodzenie terenu od wschodniej strony, stworzenie alejek, zamontowanie oświetlenia, ławek, koszy na śmieci i psie odchody, wybudowanie niewielkiego placu zabaw i innych atrakcji parkowych, na przykład: trampolin, hamaków miejskich, ścianek wspinaczkowych (wykorzystując ukształtowanie terenu); posadzenie drzew i innych roślin, posianie trawy.

Rewelacyjne wielosobowe trampoliny ziemnne

Projekt pn. Rewelacyjne wielosobowe trampoliny ziemnne

2021-03-12

Projekt dotyczy montażu 2 wieloosobowych trampolin ziemnych, jako doposażenia placu zabaw przy ul. Konecznego i przy ul. Zdrowej. Pierwsza trampolina przy ul. Konecznego byłaby okrągła (możliwie jak największa w dopasowaniu do lokalizacji i możliwości finansowych), natomiast druga przy ul. Zdrowej – kwadratowa (możliwie jak największa
w dopasowaniu do lokalizacji i możliwości finansowych). Jest to uniwersalny sprzęt sportowy, umożliwający świetną zabawę dla całej rodziny i osób w każdym wieku. Konstrukcja trampoliny jest wykonana ze stali ocynkowanej. Elastyczna rama poliuretanowo-gumowa zakrywa górną krawędź urządzenia. Mata składa się z niezniszczalnych poliamidowych elementów nawleczonych na stalowe linki w elastycznej otulinie i jest tak skonstruowana, że nie ma możliwości skaleczenia się.  Instalacja trampoliny jest bardzo łatwa i nie wymaga fundamentów ani żadnego specjalnego podłoża. Trampoliny są bardzo trwałe i odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

Znajdź