Zobacz, jak budżet obywatelski zmienia miasto
Zakończyło się przyjmowanie protestów od autorów wniosków do budżetu obywatelskiego, które nie przeszły pomyślnie weryfikacji formalno-prawnej. Ostateczna lista zadań, na które będzie można głosować, zostanie opublikowana 10 września. Tymczasem w wielu punktach miasta krakowianie mogą obejrzeć wystawę ilustrującą wybrane, już zrealizowane zadania ze wszystkich minionych edycji.
Zagospodarowanie zalewu Bagry, plac zabaw w parku Jordana, komfortowe poczekalnie w szpitalach i składane łóżko-fotele, ale także szereg mniejszych, dzielnicowych inwestycji: rewitalizacja skweru przy Krowoderskich Zuchów, samoobsługowa stacja naprawy rowerów na Prądniku Białym czy nowe oświetlenie na al. Róż. To tylko niektóre budżetowe projekty, których zdjęcia znalazły się na wystawie.
Przypomnijmy, że od 2014 r. zrealizowano już blisko 350 zadań o charakterze dzielnicowym i ogólnomiejskim zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Zdjęcia można oglądać w dwudziestu lokalizacjach m.in. przy teatrze Bagatela, u zbiegu ulic Siennej i św. Krzyża, na dolnej płycie ronda Mogilskiego, na pl. Inwalidów czy przy ul. Wrocławskiej (wejście na peron stacji kolejowej).
W tym roku krakowianie złożyli rekordową liczbę projektów – wpłynęło ich aż 949, w tym 224 projekty dotyczące zadań ogólnomiejskich i 725 na dzielnicowe. W wyniku weryfikacji formalno-prawnej wniosków pozytywnie zweryfikowano 537 projektów – 114 ogólnomiejskich i 423 dzielnicowe.
Z wynikami weryfikacji można zapoznać się na stronie internetowej budzet.krakow.pl klikając w zakładkę „Projekty” oraz bip.krakow.pl.
Do 26 sierpnia autorzy wniosków składali odwołania – wpłynęło ich blisko 100. Teraz zostaną one rozpatrzone, a ostateczną listę projektów do głosowania poznamy 10 września. Samo głosowanie odbędzie się w dniach od 28 września do 7 października.