Komunikat archiwalny

Nie zwlekaj, złóż projekt!

Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br.  każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł. Do zagospodarowania jest rekordowa kwota – łącznie 32 mln zł!

Nie zwlekaj, złóż projekt!
Fot. Budżet obywatelski

Samo złożenie projektu do BO jest bardzo proste wystarczy tylko się zalogować (jeśli ktoś składa projekt po raz pierwszy, logowanie poprzedza rejestracja) i w kilku krokach przedstawić swój pomysł – podając jego kategorię, krótką charakterystykę, szacowaną wycenę i powody, dla których powinien zostać zrealizowany.

Aby wniosek był kompletny, do zgłoszenia wnioskodawca musi dołączyć listę poparcia dla projektu, podpisaną przez co najmniej 15 mieszkańców dzielnicy – w przypadku projektów dzielnicowych lub 15 mieszkańców miasta – w przypadku projektów ogólnomiejskich. Ale uwaga – w tym roku, ze względu na epidemię wywołaną koronawirusem, jest na to więcej czasu – na listy poparcia czekamy maksymalnie do 24 lipca. Złożone projekty przejdą równoległą weryfikację formalną i merytoryczno-prawną. Dodatkowe informacje dotyczące uzupełnień list poparcia będą przekazywane wnioskodawcom korespondencją mailową i/lub telefonicznie.

Warto pamiętać, że wnioskodawca nie musi być dorosły, a projekty dzielnicowe można składać nie tylko w tej dzielnicy, w której się mieszka.

W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z przygotowaniem projektu, można skontaktować się z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa i miejskimi jednostkami organizacyjnymi. Kliknij tu Ważne telefony

Informacji z zakresu przepisów związanych z budżetem obywatelskim oraz ewentualnych problemów związanych z obsługą platformy internetowej można uzyskać dzwoniąc pod numer 12 616 11 11.

Niezbędne informacje dotyczące zasad budżetu obywatelskiego miasta Krakowa w roku 2020, z uwzględnieniem jego harmonogramu oraz zasad dotyczących składania propozycji zadań, krok po kroku znajdują się w publikacji ABC Budżetu Obywatelskiego. Kliknij tu ABC BO

Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa.  

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Budżet Obywatelski
(Głosowanie w budżecie obywatelskim zostało zakończone.)