Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Budżet obywatelski – głosowanie zakończone

Drogą elektroniczną lub osobiście można było głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego. W tym roku pod głosowanie mieszkańców zostało poddanych 596 projektów, w tym 99 ogólnomiejskich i 497 dzielnicowych. 

Podliczamy oddane głosy

W głosowaniu elektronicznym oddano 36 683 głosów. Jest to o 6 333 głosy więcej niż w roku ubiegłym.

Papierowe karty do głosowania z poszczególnych punktów są sukcesywnie dostarczane do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia oraz wprowadzane do systemu. Dokładną liczbę oddanych głosów na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego poznamy wkrótce.

Budżet obywatelski to wiele ciekawych projektów, które zgłaszają mieszkańcy i dla mieszkańców, po to aby zmienić najbliższe otoczenie.

W tegorocznej edycji BO wśród projektów, które zostały poddane pod głosowanie, dominowały zadania z zakresu zieleni i ochrony środowiska – 169 wniosków, infrastruktury – 102 projekty oraz kultury – 91 propozycji. Krakowianie rokrocznie stawiają na projekty zielone, infrastrukturalne i kulturalne, jest to już stały trend w budżecie obywatelskim.

Projekty dzielnicowe i miejskie

Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 35 milionów złotych. Z tego 7 milionów złotych przeznaczonych jest na projekty ogólnomiejskie, natomiast aż 28 milionów złotych na wnioski dzielnicowe.

Głosować można było na sześć różnych projektów, w tym oddać trzy głosy na te o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na zadania o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymywał 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować było można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego poznamy pod koniec października.

Zobacz wszystkie projekty, na które można było głosować w tegorocznej edycji BO.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Stefanik
Podmiot publikujący: Budżet Obywatelski
Data publikacji: 2021-10-11
Data aktualizacji: 2021-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź