Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn.Budowa nowych miejsc rekreacji na 3 osiedlach Dzielnicy X. BO 2020

2022-05-04

Projekt obejmuje remont, modernizację lub zagospodarowanie miejsc przeznaczonych do rekreacji na terenie 3 osiedli Dzielnicy X: Klin, Opatkowic i Wróblowic. Zagospodarowanie tych miejsc wpłynie na stworzenie optymalnych warunków dla mieszkańców do aktywności i odpoczynku na świeżym powietrzu. 

Projekt pn. Rekonstrukcja Alei Kasztanowej. BO 2019

2022-05-04

Aleja Kasztanowa jest jednym z nielicznych, istniejących założeń alejowych w Krakowie.Znajduje się w obszarze Bielańsko Tynieckiego Parku Krajobrazowego, przebiega poprzez stare willowe osiedle w sąsiedztwie Lasu Wolskiego, aby na koniec dojść do granicy wpisanego do rejestru zabytków Parku Decjusza. Aleja ta to obiekt o dużej wartości historycznej, kulturowej, krajobrazowej i symbolicznej dla społeczeństwa.

Projekt pn. Sąsiedzki zieleniec - ogród społeczny Grzegórzek. BO 2019

2022-05-04

Projekt ma na celu poprawę estetyki zielonego terenu wraz z uczęszczanym traktem pieszym. Jest to pierwsza w okolicy metamorfoza, która wpisuje się w ideę ogrodu społecznego.

Projekt pn. Owocowy sad miejski nad Rudawą. BO 2019

2022-05-04

Celem projektu jest utworzenie dzikiego sadu owocowego ze starymi odmianami krzewów  takimi jak np. maliny, agrest, porzeczki, dereń jadalny, borówka amerykańska. Przy krzewach mogą znajdować się także rośliny towarzyszące. Po ogrodzeniu może wspinać się jeżyna bezkolcowa a w pobliżu mogą znajdować się pniaki do siedzenia. 

Lunety astronomiczno-widokowe na kopcu Kraka(Krakusa). Edycja BO 2020

2022-05-02

W okolice Kopca Kraka przybywa każdego dnia mnóstwo mieszkańców Podgórza i całego Krakowa, a także wielu turystów pragnących zaznać przepięknych widoków na panoramę miasta. Wspaniałym urozmaiceniem tego miejsca stało się zamontowanie na zboczu od strony Starego Miasta lunet widokowych umożliwiających zarówno obserwację zabytków i innych skarbów architektury miejskiej, jak i obiektów astronomicznych, takich jak planety, mgławice czy księżyc. 

Projekt pn. Nowe życie kolorowych schodów – do 3 razy sztuka. Edycja BO 2020.

2021-11-15

Projekt przewiduje odremontowanie kolorowych (tzw. tęczowych) schodów na ul. Tatrzańskiej oraz schodów będących ich przedłużeniem, które nie były dotąd pomalowane (od ul. Potebni w stronę ul. Rękawka. W ramach zadania wyrównane zostaną pojedyncze zapadnięte płyty chodnikowe na całej długości schodów (aż do ul. Rękawka). Odnowione (odmalowane) zostaną również kolory oraz napisy wykonane kilka lat temu na schodach wtych samych odcieniach. Dodatkowo pomalowana zostanie także dalsza część schodów (obecnie niepomalowanych od ul. Potebni w stronę ul. Rękawka), tak aby wszystkie schody tworzyły spójną graficznie całość.

Projekt pn. Koncerty - Wiosna z "Muzyka i Sacrum". Edycja BO 2020

2021-10-08

Podstawowym celem projektu jest poszerzenie oferty kulturalnej na terenie dzielnicy. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na promocję i kontakt z kulturą wysoką oraz zachęci mieszkańców do częstszego korzystania z takiej oferty. Projekt zaplanowano pod hasłem „Kultura dostępna” co oznacza, iż mogą skorzystać z niego osoby niepełnosprawne oraz osoby o niższym statusie ekonomicznym. Biorąc pod uwagę ubiegłoroczne realizacje takich koncertów, projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców i przyczyni się do powstania nowej oferty kulturalnej w dzielnicy.

Projekt pn. Doposażenie ogrodu edukacyjnego przy Młynówce Królewskiej. Edycja BO 2020

2021-10-08

Celem projektu jest doposażenie szkolnego, ogólnodostępnego ogrodu edukacyjnego, mieszczącego się przy Młynówce Królewskiej w elementy wykonane z wierzby i wikliny.

Projekt pn. Wielopokoleniowy plac zabaw w Parku Krowoderskim. Edycja BO 2019

2021-10-06

Stworzenie wielopokoleniowego placu zabaw, rekreacji oraz zabaw dla dzieci i starszych w Parku Krowoderskim wpłynie na poprawę jakości wspólnej przestrzeni parkowej. W aspekcie funkcjonalnym - wzbogaci program dla użytkowników w różnym wieku, dając również możliwość rodzinnego spędzania wolnego czasu. Uatrakcyjni przestrzeń pod względem wizualnym przy założeniu wykorzystania rozwiązań najwyższej jakości.

Projekt pn. Sąsiedzki zieleniec - ogród społeczny Grzegórzek. Edycja BO 2019

2021-10-06

Integracja i rewitalizacja -tak najprościej można okreslić znaczenie tego projektu. Zamieni on strefę "niczyją" w zadbany, przyjazny,  ale niezmiennie zielony teren. Przemiana odbędzie się w możliwie najlepszy sposób, czyli przy znacznym współudziale mieszkańców i stałych bywalców dzielnicy. Jest to ciekawa i skuteczna forma odnowy miejskich podwórek.    

Znajdź