Twoje BO rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Fotogaleria

Projekt pn. Tyrolka na placu zabaw przy ul. Aleksandry. BO 2020

2022-05-17

Projekt zakłada budowę zjazdu linowego (tyrolki) na placu zabaw przy ul. Aleksandry. Zjazd linowy umożliwia przemieszczanie się na linie w powietrzu między dwoma oddalonymi od siebie punktami. Początek zjazdu rozpoczyna się od podestu gdzie dziecko siada na okrągłym gumowym siedzisku i trzymając się liny zjeżdża do końca zjazdu. Potrzeba budowy zjazdu linowego wynika z braku podobnych miejsc w dzielnicy XII.

Projekt pn. Park kieszonkowy w okolicy dawnego pasa lotniska. BO 2019

2022-05-17

Już Witold Cęckiewicz projektując czyżyńskie osiedla, przestrzeń pasa pozostawił niezabudowaną jako przestrzeń rekreacyjną. Dzisiaj intensywność zabudowy w Czyżynach stawia przed koniecznością organizowania w tym miejscu terenów wolnych od zabudowy, przyjaznych spotkaniom i wytchnieniu.

Projekt pn. Park kieszonkowy po wschodniej części pasa startowego (Park Wiewiórkowy). BO 2020

2022-05-17

Inspiracją do tej propozycji jest Park Kieszonkowy, który znajduje się w Czyżynach przy ul. Wężyka. Podobnie jak w tamtym miejscu tak i tu miejsca pomiędzy kwiatami powinny być uzupełnione korą, a same nasadzenia otoczone niskimi, drewnianymi palikami.

Projekt pn. Zielone dachy na budynkach publicznych. BO 2020

2022-05-17

Projekt zakłada utworzenie zielonych dachów na dachach budynków będących własnością Gm. Miejskiej Kraków a użytkowanych przez Wydziały UMK lub jedn.miejskich. Zielone dachy mają wiele zalet, dotyczą one kwestii ekologicznych, gospodarczych i społecznych.

Projekt pn.Samochód dla Schroniska dla Zwierząt. BO 2019

2022-05-10

Projekt ma na celu zakup dwóch nowych samochodów typu Renault KANGOO, FORD Transit Courier lub inny, które mogą być przystosowane do transportu zwierząt w godnych warunkach. Dodatkowym atutem jest fakt, iż jeden z tych samochodów będzie elektrycznym – czyli w pełni ekologicznym. Posiadane obecnie samochody są już bardzo wysłużone i nie spełniają podstawowych warunków transportu zwierząt. Obecne samochody nie posiadają klimatyzacji co powoduje, iż transportowane zwierzęta w czasie przewozu narażone są na bardzo wysokie temperatury panujące w tylnej części samochodu.

Projekt pn. Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce! BO 2019.

2022-05-10

Projekt zakłada budowę ścieżki wzdłuż koryta Młynówki Królewskiej, nowy fragment drogi rowerowej oraz nowoczesny plac zabaw. Nowa ścieżka oraz droga rowerowa zapewni użytkownikom komfort poruszania się, zwiększy bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów a także poprawi walory estetyczne wskazanego terenu. Natomiast stworzenie nowoczesnego placu zabaw będzie idealną przestrzenią gdzie dzieci będą miały okazję sprawdzić swoje możliwości sprawnościowe na odpowiednio dobranych urządzeniach zabawowych, np. ściankach wspinaczkowych czy drabinkach linowych. Dodatkowym, przyciągającym uwagę atutem placu zabaw będzie okręt.

Projekt pn. Strażacka Mobilna Izba Przyjęć. Edycja BO 2020.

2022-05-04

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup mobilnej izby przyjęć, tj. pojazdu ratownictwa medycznego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1.

Projekt pn.Budowa nowych miejsc rekreacji na 3 osiedlach Dzielnicy X. BO 2020

2022-05-04

Projekt obejmuje remont, modernizację lub zagospodarowanie miejsc przeznaczonych do rekreacji na terenie 3 osiedli Dzielnicy X: Klin, Opatkowic i Wróblowic. Zagospodarowanie tych miejsc wpłynie na stworzenie optymalnych warunków dla mieszkańców do aktywności i odpoczynku na świeżym powietrzu. 

Projekt pn. Rekonstrukcja Alei Kasztanowej. BO 2019

2022-05-04

Aleja Kasztanowa jest jednym z nielicznych, istniejących założeń alejowych w Krakowie.Znajduje się w obszarze Bielańsko Tynieckiego Parku Krajobrazowego, przebiega poprzez stare willowe osiedle w sąsiedztwie Lasu Wolskiego, aby na koniec dojść do granicy wpisanego do rejestru zabytków Parku Decjusza. Aleja ta to obiekt o dużej wartości historycznej, kulturowej, krajobrazowej i symbolicznej dla społeczeństwa.

Projekt pn. Sąsiedzki zieleniec - ogród społeczny Grzegórzek. BO 2019

2022-05-04

Projekt ma na celu poprawę estetyki zielonego terenu wraz z uczęszczanym traktem pieszym. Jest to pierwsza w okolicy metamorfoza, która wpisuje się w ideę ogrodu społecznego.

Znajdź