Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2024
Na wygospodarowanym terenie powstanie zadaszenie jako miejsce do nauki na świeżym powietrzu lub miejsce spotkań i odpoczynku.
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, szkoleń oraz organizację wydarzeń sportowych i wypoczynku letniego,
Zajęcia są dedykowane osobom starszym i z niepełnosprawnością. Celem projektu jest promowanie zdrowego stylu życia poprzez organizację regularnych zajęć ruchowych, które wspierają kondycję fizyczną i integrację wśród mieszkańców Dzielnicy III.
Uruchomienie na terenie Przedszkola nr 178 ogólnorozwojowych zajęć ruchowych dla rodzica z dzieckiem, które sprzyjać będą wspólnemu, aktywnemu spędzaniu czasu i zacieśnianiu więzi między nimi. Z zajęć będą mogli skorzystać rodzice i dzieci z Dzielnicy III zainteresowani taką formą aktywności.
Zakup biletów do muzeów i teatrów dla Seniorów z Dzielnicy III Prądnik Czerwony
Gra w Bule jest przeznaczona dla osób w różnym wieku, lecz głównie dla osób starszych. Jest to gra która nie wymaga szczególnego wysiłku i sprawności, mogą w niej także uczestniczyć osoby niepełnosprawne.
Projekt zakłada nasadzenia około 150 sadzonek różnorakich gatunków drzew ( np. dęby, buki, jesiony, robinie akacjowe, surmia, jaśminowce) na terenie Dzielnicy III
Celem projektu jest zakup 5 systemów fotopułapek, których zadaniem będzie monitorowanie ulicznych koszy wykorzystywanych przez mieszkańców do podrzucania odpadów domowych oraz terenów zielonych które stają się często dzikimi wysypiskami.
Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń krzewów, mieszanki bylin, traw ozdobnych, grup kwiatowych, drzew oraz roślin cebulkowych przy ul. Miechowity, Stanisława ze Skalbmierza, Lublańskiej, Bohaterów Wietnamu, oraz Malawskiego.
Celem projektu jest zakup i montaż 10 ogólnodostępnych automatycznych defibrylatorów AED w ramach realizowanego programu polityki zdrowotnej pn. "Programu powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami nauki pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków”
"Braveheart" - kurs samoobrony dla mężczyzn to cykl szkoleń, które mają na celu nauczenie zachowania w sytuacji zagrożenia ze strony innej osoby i odparcia ataku fizycznego.
Dodatkowe patrole Straży Miejskiej i Policji w miejscach gdzie ciągle dochodzi do zakłócania spokoju mieszkańców (parki, tereny przeszkolne, deptaki)
Celem projektu jest zakup nowości wydawniczych do filii Biblioteki Kraków działających na terenie Dzielnicy III: książek, w tym z serii Duże Litery, audiobooków oraz kodów dostępu do e-booków.
Organizacja kilku jedno- lub dwudniowych integracyjnych wyjazdów Seniorów z terenu III Dzielnicy Prądnik Czerwony
Projekt ma na celu przystosowanie dworu na Prądniku Czerwonym (obok ronda Barei) w ścisłej współpracy z Miejskim Konserwatorem Zabytków do możliwości zwiedzania lub zajęć kulturalnych.
Projekt przewiduje dobudowę na końcowym odcinku ul. Olszeckiej w Krakowie jednej sztuki latarni typu parkowego celem poprawy warunków bezpieczeństwa oraz komfortu pieszych w tym rejonie.
Uzupełnienie zbiorów w filii 15 Biblioteki Kraków znajdującej się na terenie Dzielnicy III, poprzez zakup nowości wydawniczych, audiobooków oraz kodów do platformy udostępniającej książki w formie e-booków.
Projekt przewiduje montaż elektronicznej tablicy prezentującej informacje o godzinie odjazdu, kierunku oraz numerze linii najbliższego kursu odjeżdżającego z pętli Prądnik Czerwony oraz dodatkowych informacji np. o zmianie rozkładów jazdy, itp.)
Osiedlowa zieleń z lat 60. i 70. XX a osiedlu Wieczysta wymaga kompleksowej rewitalizacji i pielęgnacji. Projekt Zielona Wieczysta, która wygrała już raz w głosowaniu w 2022 r. i będzie realizowany w 2024 r. wymaga kontynuacji i środków.
Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego,
Celem projektu jest stworzenie bezpiecznego terenu zielonego dostępnego dla mieszkańców poprzez wytyczenie ścieżek spacerowych i montaż małej architektury.
Zadanie ma na celu zagospodarowanie placu z płyt przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 przy ul. Seniorów Lotnictwa. Cały teren zostanie obsadzony różnorodną roślinnością tj. kolorowymi trawami, krzewami oraz drzewami.
Projekt zakłada stworzenie wielkoformatowego malowidła ściennego na elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 64 przy ulicy Sadzawki 1 w Krakowie. Na 150 m2 mural będzie przedstawiał Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszkę.
Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży naszej dzielnicy, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć gry w Palanta na terenie Szkoły Podstawowej nr 95 w Krakowie.
Cykl koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej, połączonych z integracją lokalnej społeczności przy... śniadaniu!
"Kiedy NIE to za mało" Kurs Samoobrony dla Kobiet to cykl szkoleń, które mają na celu nauczenie kobiet zachowania i odparcia ataku na tle seksualnym.
Kieszonkowy park utworzony na tyłach budynku przy ul. Dobrego Pasterza 6
Głównym celem projektu jest montaż świątecznej iluminacji dla Parku Zaczarowanej Dorożki i Parku Reduta (ciąg głównej alejki oraz wzdłuż alejki parkowej od strony ul. Ks. Mikołaja Kuczkowskiego). W ramach projektu na latarniach pojawią się ozdoby związane z tradycją Świąt Bożego Narodzenia.
Projekt ma na celu integrację mieszkańców poprzez różne formy aktywności edukacyjnej, sportowej oraz społecznej
Nawiązywanie nowych relacji i ciągły rozwój oraz aktywność dopasowana do potrzeb i możliwości człowieka służą każdemu, bez względu na wiek. Zadbajmy o potrzeby Seniorów w tym zakresie.
Celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do miejskiej biblioteki przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.
Celem zajęć jest nauka przede wszystkim praktycznego języka angielskiego potrzebnego na co dzień i wzajemna integracja. Łącznie 30 godzin w okresie od lutego do grudnia 2025 r - raz w tygodniu po jednej godzinie zegarowej.
Poszerzenie chodnika przy ul. Jana Sabały 51 w rejonie dawnego warzywniaka. Chodnik ma tylko 1 m szerokości, a jest jednym z głównych tras przemieszczania się pieszych. Chodnik można poszerzyć na sporym odcinku, poprawiając bezpieczeństwo pieszych.
Celem projektu jest zakup książek w języku angielskim i doposażenie biblioteki przy al. 29 Listopada 59 w Krakowie.
Projekt zakłada zainstalowanie ścianki ekspozycyjnej zewnętrznej w formie stałej wystawy plenerowej. Na 6 tablicach ekspozycyjnych o wymiarach 100cm x 140 cm, znajdzie się historia opowiadająca o Prądniku Czerwonym.
Projekt jest skierowany do osób starszych i niepełnosprawnych, Ma on na celu ułatwienia życia takim osobom poprzez codzienną pomoc , integrację ze społeczeństwem i zapobieganiu izolacji z powodu niepełnosprawności czy też podeszłeego wieku