Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2024

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
Czytanie bez granic - książki i kody

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków), puli kodów dostępu do książek elektronicznych do filii Biblioteki Kraków znajdujących się na terenie Dzielnicy IX.

6
Park w Łagiewnikach - etap VII

Projekt przewiduje dalszą budowę "Parku w Łagiewnikiach", pomiędzy ulicami G.Roi, Turowicza, Fredry oraz istniejącym ogródkiem jordanowskim i boiskami sportowymi.

4
Doświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Fredry

Doświetlenie istniejących przejść dla pieszych przy ul. Fredry w dwóch kluczowych lokalizacjach: przy sklepie i szkole. Zapewnią lepszą widoczność i bezpieczeństwo dla pieszych.

17
Piłkrskie marzenia na Borku

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, strojów sportowych, szkolenie z przepisów piłki nożnej oraz organizację wypoczynku letniego,

2
Podgórze w Kulturze

Celem projektu jest organizacja cyklu wydarzeń kulturalnych na terenie Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki

29
Na ratunek ptakom! Sadzimy krzewy owocowe

Projekt "Na ratunek ptakom! Sadzimy krzewy owocowe" zakłada nasadzenia krzewów, w tym także krzewów owocowych, które będą stanowiły pokarm i schronienie dla wróbli i innych małych ptaków.

15
Krzewy i kwiaty zamiast trawy

Zadanie ma polegać na wykonaniu nasadzeń z róż (najlepiej odmian pachnących i będących pożytkiem dla pszczół), bylin, krzewów na terenie trawników znajdujących na terenie Dzielnicy IX, w okolicy ul. Brożka

9
Ekrany wzdłuż Turowicza

Proponuję, w imieniu mieszkańców Aleksandra Fredry w Krakowie postawienie ekranów oddzielających ulicę Jerzego Turowicza od Parku w Łagiewnikach, Magnoliowego zakątka oraz budynków położonych przy Aleksandra Fredry.

1
Wygodny odpoczynek między Sanktuariami - nowe ławki i kosze

W ramach projektu chcemy ulepszyć przestrzeń między Sanktuarium Bożego Miłosierdzia a Sanktuarium Jana Pawła II, stawiając dodatkowe ławki, które umożliwią chwilę odpoczynku wśród zieleni, a nowe kosze na śmieci ułatwią dbanie o porządek.

26
Połączenia ciagów pieszo-rowerowych n/rzeka Wilgą

Na prawobrzeżnej stronie rzeki Wilgi, poniżej ul.Zakopiańskiej są wybudowane ciągi pieszy i rowerowy (2x po ok.2,5m szer.), które nie są połączone z istniejącymi ciągami idącymi od strony os. Cegielniane. Zadanie obejmuje połączenie tych ciągów.

24
Edukacja w Parku w Łagiewnikach i Magnoliowym Zakątku

Poszerzenie oferty edukacyjnej w Parku w Łagiewnikach i Magnoliowym Zakątku o tabliczki informacyjno-edukacyjne oraz dosadzenie nowych nasadzeń zieleni w zakresie funkcji edukacyjnej i ochronnej w Parku w Łagiewnikach, Magnoliowym Zakątku od strony ul. Turowicza.

16
Strefa aktywnego wypoczynku nad Wilgą.

Zestaw 6 -ciu podwójnych urządzeń do ćwiczeń rekreacyjnych dla dorosłych zlokalizowanych na terenie zielonym pomiędzy rzeką Wilgą, a ulicą Do Wilgi ( w okolicy nieistniejącej starej Armatury, w pobliżu realizowanej inwestycji budowlanej).

22
JASNO - ENERGOOSZCZĘDNIE - BEZPIECZNIE

Przedmiotowy wniosek dotyczy wymiany opraw lamp oraz dowieszek oświetlenia ulicznego na lampy ledowe na terenie Borku Fałęckiego.

19
Wybieg i plac zabaw dla PSÓW.

Projekt zakłada wykonanie ogrodzonego wybiegu dla czworonogów, który zostanie ogrodzony. Na terenie wybiegu zostaną zainstalowane przeszkody do treningu i zabawy psów. Plac zabaw dla czworonogów pozwoli okolicznym mieszkańcom na szkolenie psów.

28
Chcemy drzew i krzewów przy przystanku Łagiewniki SKA

Projekt zakłada walkę z miejską wyspą ciepła, która negatywnie wpływa na zdrowie i życie mieszkańców, poprzez posadzenie drzew i krzewów w okolicach przystanku tramwajowego Łagiewniki SKA.

21
Poidełka w zieleni. ŹRÓDEŁKA WODY PITNEJ w Parku Solvay

Źródełka wody pitnej w Parku Solvay to bezpłatny dostęp do wody pitnej. Ogólnodostępne ujęcia wody pitnej mają służyć mieszkańcom i wszystkim korzystającym z uroków Parku Solvay. Urządzenia zasilane będą z miejskiej sieci wodociągowej.