Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2024
Projekt przewiduje kolejne inwestycje mające na celu stworzenie zielonego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w parku przy Forcie nr 7 "Za rzeką". Jest to kontynuacja zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego z roku 2023.
Projekt skierowany jest do wszystkich chętnych mieszkańców Dzielnicy VI, którzy jako wolontariusze w ramach Międzypokoleniowego Klubu Wolontariatu, będą podejmować działania społeczne i integracyjne w stosunku do osób potrzebujących.
Efektem realizacji projektu będzie stworzenie zielonego zakątka na terenie szkoły nr 50, który będzie miejscem odpoczynku dla uczniów i mieszkańców dzielnicy Bronowice a także wykonanie miasteczka rowerowego i ogólnodostępnego defibrylatora AED.
Cykl warsztatów nawiązujących do dawnych Bronowic. Uczestnicy rekrutujący się spośród lokalnej społeczności będą wytwarzać przedmioty życia codziennego z ubiegłych epok, tradycyjne stroje i zdobienia, poznawać potrawy kuchni bronowickiej.
Warsztaty z aktorstwa oraz folkloru, tańca, pieśni i muzyki ludowej dla mieszkańców mające doprowadzić do wystawienia przed publicznością Bronowic i Mydlnik przedstawienia teatralnego oraz cyklu widowisk i spektakli obrzędowych.
PROJEKT ZAKŁADA POSADZENIE OKOŁO 100 DUŻYCH SADZONEK DRZEW i KRZEWÓW NA TERENIE NASZEJ DZIELNICY VI BRONOWICE.
Utworzenie największego w Krakowie obszaru sportowo-rekreacyjnego.
Proponujemy zajęcia zdrowotno-relaksacyjne i integracyjne dla osób w każdym wieku, bez wymogu wielkich nakładów finansowych. Zajęcia promują spotkania wszystkich mieszkańców, a miejsce parku i jego infrastruktura idealnie się do tego celu nadają.
Projekt, który pozwoli mieszkańcom cieszyć się kulturą przez cały rok. To zakup nowości wydawniczych i kodów dostępu. To oferta kulturalna w postaci koncertów, występów i potańcówek. To również zachowanie dla przyszłych pokoleń zabytkowej kapliczki.
Projekt zakłada częściową wymianę starych, niewydolnych lamp sodowych na nowe ledowe (jaśniejsze i energooszczędne) przy szlakach pieszych prowadzących z przystanków MPK do przedszkoli, szkół poczty i biblioteki miejskiej.
Baseny naturalne są projektowane z myślą o minimalnym wpływie na środowisko, zwykle jako alternatywa dla tradycyjnych basenów chemicznych.
MIESZKAŃCY BRONOWIC CHCĄ ZIELENI, DRZEW, A NIE BETONU. NIECH KRAKÓW ROZBETONUJE CHODNIKI, ZERWIE ASFALT W TAKICH MIEJSCACH JAK COKÓŁ PO POMNIKU KONIEWA, ABY STWORZYĆ ŁĄKĘ KWIETNĄ.
Projekt polega na rewitalizacji wybiegu dla psów przy ul. Armii Krajowej (fragment działki nr 472 K-6) poprzez wymianę 2 furtek, naprawę ogrodzenia, wyrównanie terenu, montaż elementów małej architektury (w tym urządzeń zabawowych dla psów), naprawę dachu wiaty.
Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa i przeżywalności w najczęściej spotykanych stanach zagrożenia życia, dzięki instalacji Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych (ang. AED) z zestawami do tamowania krwotoków na terenie Bronowic oraz organizacji szkoleń z pierwszej pomocy.
Zadanie polega na wykonaniu kolejnego odcinka chodnika przy ul. Tetmajera, od wejścia do Parku Leśnego w stronę ul. Pasternik, co znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych, zarówno mieszkańców, jak i chętnych do odwiedzenia Parku Leśnego Tetmajera
Kolejna edycja projektu zakłada dalsze tworzenie infrastruktury w dzielnicowych parkach oraz realizację zajęć sportowych i rekreacyjnych na terenach zielonych w Bronowicach.
Oświetlenie istniejących przejść dla pieszych na terenie Dzielnicy VI Bronowice.
Projekt obejmuje rewitalizację zielonego patio na terenie Szkoły Podstawowej nr 93 przy ul. F. Szlachtowskiego. Planowana jest budowa nowych nawierzchni, ścieżki sensorycznej, siedzisk, poidełka, altany, oświetlenia oraz nowe nasadzenia roślin.