Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2025

PROJEKT POLEGA NA NASADZENIU ZIELENI W TYM DRZEW I KRZEWÓW NA CZĘŚCI PARKINGU PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W MIEJSCU 6 MIEJSC POSTOJOWYCH PO LEWEJ STRONIE OD WJAZDU.

ROZBETONUJMY STARE MIASTO! ZERWIJMY PŁYTY CHODNIKOWE, POSADŹMY DRZEWA, POSIEJMY TRAWĘ I KWIATY! BĄDŹMY JAK INNE MIASTA EUROPEJSKIE! NIECH KRAKÓW, PRZYKŁADEM INNYCH STOLIC EUROPEJSKICH, ROZBETONUJE CHODNIKI I ULICE.

ZAZIELEŃMY STARE MIASTO! PROJEKT MA NA CELU WYKONANIE OKOŁO 100 NOWYCH NASADZEŃ DUŻYCH SADZONEK DRZEW, W LOKALIZACJACH WEDŁUG WSKAZAŃ WNIOSKODAWCÓW.

Nasadzenia zimozielonych roślin pnących przy ulicy Halickiej i w przyszłym Parku Kolejowym. Pnącza zazielenią, upiększą i dotlenią wskazane w projekcie obszary.

Projekt zakłada wymianę nawierzchni alejek, zamontowanie nowych wygodnych ławek, pitnika na wodę, wymianę istniejących maszyn na nowoczesne, profesjonalne sprzęty do uprawiania sportu na świeżym powietrzu oraz zasadzenie drzew, krzewów, kwiatów.

Herbaciane warsztaty w Parku Jordana to doskonała okazja do integracji mieszkańców Krakowa. Uczestnicy mogą nauczyć się prawidłowego parzenia herbaty, spędzić razem czas na świeżym powietrzu i pogłębić wiedzę o kulturze herbacianej.

Projekt zakłada remont zaniedbanych chodników krakowskiego Kazimierza w trzech następujących lokalizacjach: 1) ul. Bożego Ciała; 2) ul. Paulińska; 2) ul. Augustiańska.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, szkoleń oraz organizację wydarzeń sportowych i wypoczynku letniego.

Dokarmianie gołębi miejskich wywołuje wiele niepotrzebnych konfliktów społecznych. Można bardzo prosto rozwiązać ten problem, tworząc specjalnie miejsca dokarmiania gołębi, umożliwiające utrzymanie tych miejsc w czystości.

Głównym celem projektu jest zakup Kataryny - wraz z osprzętem, nutami, wózkiem elektrycznym do przemieszczania się, ubiorami i akcesoriami dla Kataryniarzy. Kataryna ma służyć propagowaniu muzyki tak Krakowa jak i popularnej na ulicach, w parkach.

Projekt zakłada wyznaczenie 20 nowych miejsc parkingowych w rejonie podstrefy A3, który jest ostatnio najbardziej narażony na ich utratę w jednostce urbanistycznej (obrębie) Kleparz, należącej do Dzielnicy I "Stare Miasto"

Celem projektu jest rozwijanie pasji i kreatywności dzieci. Projekt zakłada realizację zadań edukacyjnych i kulturalnych oraz organizację czasu wolnego.

Projekt SMOK CO KROK jest kontynuacją zwycięskiego projektu, zakładającego stworzenie ogólnomiejskiego Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze ścieżek śladem smoczych figurek, prowadzących tropem mało znanych, niezwykłych atrakcji Krakowa.

Projekt realizację parku kieszonkowego na terenie dawnego ogrodu PP. Duchaczek w narożniku ulic św. Krzyża i św. Marka

Projekt przeprowadzenia cyklu warsztatów komiksowych dla mieszkańców Dzielnicy I, związanych z miejscem, w którym mieszkają

Brakuje oferty dla mniej zamożnych Seniorów. Potrzebą chwili jest organizacja zajęć sportowych dla Seniorów.

Boiska i bieżnie przy Placu Na Groblach są zamknięte w dni wolne od pracy i weekendy. Czas to zmienić. kiedy ludzie mają wolny czas nie mogą korzystać z boisk i bieżni MOS-u Kraków Zachód. Spowodowane jest to brakiem środków na sport w Krakowie.

Projekt zakłada utworzenie zielonego skweru przy ul. Wielopole 1 (u zbiegu ul. Wielopole i ul. Starowiślnej). Powstaną: trawnik, drzewa, ławka, fontanna i pitnik. Przebudowany zostanie przystanek tramwajowy, by harmonizował z nową przestrzenią.

Zakup nowości wydawniczych dla dorosłych, dzieci i młodzieży, w tym zakup audiobooków. Organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Zakup sprzętu dla trzech filii zlokalizowanych na Starym Mieście.

W ramach zadania zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Zadanie będzie polegać na organizacji zajęć z różnych dyscyplin sportu. Ponadto zorganizowane zostaną również zajęcia z zakresu pierwszej pomocy.

Projekt zakłada likwidację niewykorzystywanych stojaków rowerowych z zakrętu pomiędzy ulicą Słowiańską a ulicą św. Filipa, a następnie wyznaczenie w ich miejscu miejsc parkingowych wyłącznie dla abonentów podstrefy A3 SPP.

Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych przy ul. Warszawskiej poprzez korektę układu drogowego w rejonie skrzyżowania z ul. Pawią oraz na ul. Dietla między mostem Grunwaldzkim a ul. Orzeszkowej poprzez doświetlenie przejść dla pieszych.

Celem projektu jest prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, zainteresowanej lotnictwem. Projekt przewiduje realizację zajęć teoretycznych i praktycznych oraz wycieczek szkolnych.

Celem projektu jest wprowadzenie regularnych kontroli wjazdu do Strefy Ograniczonego Ruchu w rejonie ulicy Długiej, aby przeciwdziałać nieuprawnionemu wjazdu w SOR, a w konsekwencji nieuprawnionego zaparkowania w SPP i późniejszej blokady ulicy.

Projekt obejmuje organizację bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje na rynku pracy, zakończonych możliwością wykonania zdjęcia z Prezydentem Miasta Krakowa Aleksandrem Miszalskim lub (w przypadku braku zgody) z innym modelem.

Zakup i montaż kamer do rozpoznawania tablic rejestracyjnych w celu zmniejszenia ilość samochodów wjezdzajacych na stare Miasto w obrębie plant. Poprawa bezpieczeństwa przechodniów oraz jakości powietrza w obrębie terenów dla pieszych.

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu ratowniczego, medycznego i ochronnego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę Stare Miasto

Plac Sikorskiego jest zapomnianą perełką w centrum Krakowa - przyszedł czas, żeby zmienić jego oblicze i przywrócić mu blask! Mamy już plan, jak to zrobić! Potrzeba tylko Twojego głosu, aby ten plan zrealizować!