Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2025

etap Krakowski Rajdu Konnego szlakiem Ucieczki Rotmistrza Witolda Pileckiego z Oświęcimia do Nowego Wiśnicza

Zakrzówek to miejsce wypoczynku i rekreacji. Doskonałe także na kino pod chmurką. W pięknym otoczeniu przyrody w miesiące wakacyjne - lipiec i sierpień, stwórzmy tu letnie kino. Spotkajmy się, by oglądać filmy, które bawią i wzruszają całe rodziny.

Wymiana nawierzchni jednego boiska do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 66 w Skotnikach oraz modernizacja ogrodzenia. Obecna nawierzchnia jest już zniszczona i utrudnia młodzieży uprawianie sportu.

Instalacje w kochanym przez okoliczne dzieci i ich rodziców placu zabaw w osiedlu przy ul. Miłkowskiego najlepsze lata mają już za sobą, czas na zasłużony remont!

Utwardzenie drogi ul. Królówka nawierzchnią tłuczniową na odcinku 370mb.

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców dzielnicy VIII Dębniki, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowych na terenie osiedli Ruczaj, Pychowice oraz Zakrzówek.

Propozycja zakłada rozbudowę i dofinansowanie projektu "Boisko i plac zabaw zamiast cementowni na Zakrzówku" z 2023 roku, na działce nr 274/2 obr. 9 Podgórze (obejmujący boisko wielofunkcyjne i plac zabaw) dodatkową kwotą.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu oraz organizację szkoleń, wydarzeń sportowych i wypoczynku letniego.

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyńcu, w sprzęt ratowniczo - gaśniczy, sprzęt AGD oraz wymianie wyposażenia pomieszczenia socjalnego.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu oraz organizację szkoleń, wydarzeń sportowych.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci i młodzieży w aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Piłka nożna, siatkówka, badminton, teqball, zajęcia kreatywne i ogólna aktywność fizyczna to obszary, które chcemy wspierać

Ideą projektu jest doposażenie strażaków w sprzęt do walki z nowymi zagrożeniami jak działania z Fotovoltaiką i samochodami elektrycznymi

Projekt BO dotyczy wybudowania chodnika na ul. Tynieckiej przy wejsciu na na wał wiślany obok sklepu Shake. Chodnik przy ulicy, na całej długości zatoczki.

Projekt zakłada przyłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej budynków mieszkalnych przy ul. Podgórki Tynieckie. Z racji na złą jakość wody pozyskiwanej ze studni głębinowych oraz braku możliwości tworzenia przydomowych oczyszczalni biologicznych.

Zadanie obejmuje projekt oraz wykonanie ogólnodostępnej toalety miejskiej oraz szafek na kosztowności.

Liściasta to krótka i spokoja ulica, przy której mieści się kilka zabudowań mieszkalnych i przedszkole. Niestety wąska ulica jest zaniedbana, niedostosowana do ruchu pieszych, a przez kameralny charakter używana do spożywania alkoholu w miejscu publ.

Na ul. Lubostroń i Skośnej brakuje drzew. W szczególności na tej pierwszej zostały wybudowane w ostatnim czasie bloki, ale nie ma tam drzew. Autorka naliczyła, iż w tej okolicy można jeszcze posadzić ok. 30 drzew, choćby na skrawkach zieleni.

Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego, bezpiecznego wybiegu dla psów. Wybiegi dla psów są istotnym elementem miejskiej infrastruktury, wspierają aktywność fizyczną zwierząt i integrują mieszkańców.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu oraz organizację szkoleń, wypoczynku letniego i wydarzeń sportowych.

Piłkarska Strefa Rozwoju to przestrzeń dla każdego piłkarza, niezależnie od poziomu zaawansowania. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom doskonalącym każdy element techniki, każdy znajdzie tu miejsce, by rozwijać się i stawać się lepszym zawodnikiem.

Projekt SMOK CO KROK jest kontynuacją zwycięskiego projektu, zakładającego stworzenie ogólnomiejskiego Szlaku Smoków Krakowskich, składającego się ze ścieżek śladem smoczych figurek, prowadzących tropem mało znanych, niezwykłych atrakcji Krakowa.

Projekt zakłada realizację siłowni na świeżym powietrzu urządzonej w kamieniołomie Bogucianka na osiedlu Tyniec. Realizacja projektu ma na celu aktywizacje mieszkańców poprzez realizacje urządzeń małej architektury umożliwiających aktywny wypoczynek

Projekt zakłada stworzenie cyklu letnich seansy kinowych pod chmurką w okresie wakacyjnym.

Projekt zakłada wykonanie przejścia dla pieszych oraz progów spowalniających, w poprzek ulicy Norymberskiej, na skrzyżowaniu z ulica Zielną. Dzięki realizacji projektu powstanie bezpieczne przejście dla pieszych w kierunku Parku Skałki Twardowskiego.

Projekt ma na celu zainteresowanie dzieci i ich rodzin mieszkających na terenie Dzielnicy VIII Dębniki aktywnym spędzaniem czasu w okresie wakacyjnym. Projekt obejmuje organizację imprezy z okazji Dnia dziecka oraz 3 turnusy półkolonii.

Projekt zakłada karmienie ptaków nieszkodliwą dla nich dietą i swobodnym do niej dostępem.

Propozycja rewitalizacji skweru zakłada przekształcenie go w zieloną przestrzeń dla mieszkańców. Plan obejmuje plac zabaw, siłownię plenerową i łąkę kwietną, zastępując betonowy parking funkcjonalnym miejscem spotkań i rekreacji.

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu oraz organizację szkoleń, wypoczynku letniego i wydarzeń sportowych.

Projekt obejmuje zagospodarowanie lewego brzegu rzeki Wilgi za SP 158, wzdłuż ul. Kusocińskiego. Powstaną ścieżki, ławki i mała architektura, tworząc przestrzeń do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Razem dokończmy to miejsce!

Odtwórzmy park jaki otaczał dawny folwark (dzisiejszy ZSz nr. 66), aby zapewnić mieszkańcom Skotnik jak i drobnym zwierzętom atrakcyjne i bioróżnorodne otoczenie, strefę relaksu z nowymi ławkami i ścieżkami do spacerowania wśród nowych nasadzeń.

Przejście przy SP 53 na ul. Skośnej jest niebezpieczne dla dzieci. Projekt zakłada budowę wyniesionego przejścia, które spowolni ruch, poprawi widoczność pieszych i zwiększy bezpieczeństwo uczniów.

Herbaciane warsztaty w Parku Dębnickim to doskonała okazja do integracji mieszkańców Krakowa. Uczestnicy mogą nauczyć się prawidłowego parzenia herbaty, spędzić razem czas na świeżym powietrzu i pogłębić wiedzę o kulturze herbacianej.

Nasze cykliczne wydarzenie jest sportowym świętem całych rodzin, pełnym atrakcji dla dzieci w każdym wieku, ale również i dla rodziców i dziadków! Jest to dzień pełen konkursów, zawodów, pokazów i sportowych występów.

Cmentarze utrzymane w zieleni, zwane również cmentarzami parkowymi. Łączą one funkcję miejsca pochówku z przestrzenią publiczną, sprzyjającą refleksji, spacerom i obcowaniu z naturą.

Planowane przedsięwzięcie skierowane do dzieci i młodzieży zamieszkujących dzielnicę Dębniki. Impreza odbyłaby się w godzinach 10.00-18.00. Planowana liczba uczestników: 200.


Renowacja zniszczonych 3 stacji trafo na Os. Europejskim, wymiana uszkodzonych i poczerniałych kamiennych płyt, zrobienie 3 zielonych dachów i 2 ścian oraz dosadzenie drzew. Osiedle jest wizytówką miasta, przy pętli P+R Czerwone Maki i Kampusie UJ.

Projekt zakłada zagospodarowanie działki nr 284/2 zielenią parkową, wykonanie utwardzonej alejki, postawienie kilku ławek i dwa urządzenia tzw. siłowni zewnętrznej.

Projekt zakłada realizację na osiedlu Tyniec trzech smoczych figurek, nawiązujących do bogatej historii Tyńca, w ramach Smoczego Szlaku.

Projekt zakłada remont zniszczonego chodnika na ul. Szwedzkiej.

Na odcinku ul. Tynieckiej między skrzyżowaniami z ul. Dąbrowa i Kostrzecką obowiązuje (ignorowane) ograniczenie prędkości do 40 km/h. Proponujemy namalowanie 2 dużych znaków poziomych B-33 z ograniczeniem prędkości przy tych skrzyżowaniach.

Zadanie polega na realizacji zajęć z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz szkolnym w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Krakowie ul. Rzemieślnicza 10. W trakcie szkolenia dzieci dowiedzą się jak prawidłowo zachować się w sytuacji kryzysowej.

Projekt łączy kulturę i nowoczesne technologie. Obejmuje trzy pikniki literacko-kulturalne oraz warsztaty kodowania i programowania inspirowane literaturą dziecięcą.

Pierwszy na Zakrzówku plac zabaw dla dzieci Założenie jest takie by był to ogrodzony drewniany plac zabaw z wieloma elementami sensorycznymi, ruchomymi huśtawkami, zjeżdżalniami, itd

A gdzie Twoje dziecko spędza czas w Skotnikach/Dębnikach? Mamy dla Ciebie wspaniałą propozycję. Zapoznaj się z projektem rozwoju Naszego Domu Kultury.

Projekt zakłada wykonanie dwóch przejść dla pieszych w poprzek ulicy Sodowej i Norymberskiej oraz brakującego fragmentu chodnika wzdłuż ulicy Tynieckiej. Dzięki realizacji projektu powstanie bezpieczne przejście do Parku Skałki Twardowskiego.

Odnowiony peron Kraków Sidzina jest samotną wyspą, do której piesi przedzierają się wzdłuż ulicy pełnej mijających ich aut. Brakuje krótkiego odcinka chodnika między SP8 a PKP Sidzina. Zbudujmy go!

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu oraz organizację szkoleń, wydarzeń sportowych i wypoczynku letniego.

Projekt My działamy popularyzacja Nauki, Sztuki, Sportu i jest propozycją skierowaną dla uczniów szkół podstawowych z Dzielnicy VIII i ich rodziców. Inicjatywa tworzy możliwości do działania w obszarach, nauki, sztuki, sportu i rekreacji.