Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
162
Psia Kupa Wstydu dla Właściciela

Projekt zakłada zakup i montaż w przestrzeni Krakowa koszy na psie odchody.

62
Przyjęty do realizacji
Zielone dachy na budynkach publicznych

Projekt zakłada utworzenie zielonych dachów na dachach budynków będących własnością Gm. Miejskiej Kraków a użytkowanych przez Wydziały UMK lub jedn.miejskich. Zielone dachy mają wiele zalet, dotyczą one kwestii ekolog., gospodar. i społecznych.

79
Poczuj żużel!

Projekt umożliwia bezpłatny wstęp dla wszystkich mieszkańców Krakowa na spotkania organizowane w ramach rozgrywek ligowych. Oprócz tego, jeśli tylko będzie taka możliwość, zamierzamy zorganizować profesjonalne transmisje live z meczów domowych.

123
NIE OLEWAMY SUSZY!

25 000 zł to kwota minimum jakiej wymaga regulamin Budżetu Obywatelskiego. Jest to symboliczna kwota, bo projekt jest symboliczny, a problem ogólnomiejski.

117
odKUP sobie Kraków

Celem projektu jest stworzenie edukacyjnej kampanii społecznej uświadamiającej Mieszkańcom Miasta Krakowa konieczność sprzątania odchodów po swoich pupilach.

178
Filmowe Bulwary

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”.

Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

120
Dzieci - super nauka i zabawa to jest nasza wspólna sprawa

Wsparcie oferty dla dzieci i młodzieży każdego z 11 MDK-ów

180
Przyjęty do realizacji
PARK GRZEGÓRZECKI - Zielone Grzegórzki

PARKOLAS  w centrum miasta-między Mostem Kotlarskim a Stopniem Dąbie. To dzika enklawa zieleni w centrum Krakowa. Dzięki instalacji ławek, koszy i oświetlenia, park stanie się atrakcyjnym miejscem wypoczynku i rekreacji mieszkańców Krakowa.

36
Zwolnij-tablice informacyjne o prędkości pojazdu.

Montaż tablic informujących kierowców o aktualnej prędkości z jaka porusz się jego pojazd ,wyświetlając ta informacje na czerwono w chwili, gdy ta prędkość przekracza dopuszczalna w tym miejscu.

177
Doposażenie SZPITALA miejskiego im. S. ŻEROMSKIEGO cz.1

Projekt przewiduje zakup aparatu do znieczuleń oraz myjki do fiberoskopów  dla Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

174
Łączymy Parki Krakowa (kontynuacja) - stacje naprawy rowerów przy trasach dla rowerzystów

Projekt polega na montażu stacji napraw rowerów w 18 lokalizacjach przy trasach dla rowerzystów.

Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.

61
SUSZY mówimy stanowcze NIE

Projekt zakłada zapewnienie środków finansowych na walkę z SUSZĄ poprzez dofinansowanie inwestycji obejmujących wykonanie systemów do gromadzenia i wykorzystania wód opadowych i roztopowych służących ochronie zasobów wodnych dla Miasta Krakowa w ramach krakowskiej mikroretencji wód opadowych i roztopowych.

86
Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie

Sala zewnętrzna-altana dla uczniów SP27 w Krakowie to pomysł na możliwość zajęć na zewnątrz w każda pogodę dla klas i na odrobinę cienia w ciepłe dni dla dzieci świetlico. Szkoła na ekspozycje południową, sala zewnętrzna jest nam niezbędna! Głosujcie

13
BEZPIECZNIE ROWEREM NA KAPELANCE

Remont / wymiana istniejącej nawierzchni na nawierzchnię asfaltową wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka od ul. Zielińskiego do ul. Twardowskiego.

125
Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Celem zadania będzie organizacja integracyjnej imprezy dla krakowskich seniorów - Międzynarodowe Senioralia w Krakowie. Wydarzenie będzie całodniową impreza dla seniorów dostarczającą rozrywkę, integrację, atrakcje, bezpłatne badania medyczne.

22
Zakup testów na COVID-19 dla Krakowskich Szpitali Miejskich

Projekt polega na zakupie testów immunologicznych wykrywających choroby zakaźne w tym obecność koronawirusa (SARS-CoV-2), wymazówek z podłożem transportowym oraz aparatu do wykonywania diagnostyki laboratoryjnej wraz z testami za łączną kwotę 1 000 000 zł dla krakowskich szpitali miejskich: Szpitala im. S. Żeromskiego i  Szpitala im. G. Narutowicza.

11
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

114
Parkowa miejscem krakowskiego sportu!

Projekt pn. "Parkowa miejscem sportu!" zakłada wymianę nawierzchni naturalnej pełnowymiarowego boiska na hybrydową tak aby zwiększyć jego bezpłatną dostępność dla krakowskich klubów sportowych.

167
Aktywny Senior

Projekt zakłada stworzenie wszechstronnej oferty dla Seniorów. Dzięki współpracy z CM im. H. Jordana możliwe będzie zapewnienie nieodpłatnie m.in. biletów do kina PARADOX, wycieczek i innych atrakcyjnych wydarzeń.

69
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

95
ALE!jazda–remont pierwszego odcinka Alei I. Daszyńskiego

Projekt ma na celu naprawę bardzo złego stanu technicznego nawierzchni jezdni przez m.in. likwidację licznych zapadnięć, co zapewni bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz ochronę roślinności w pasie drogowym.

110
Małe smoki w kimonach - bezpłatne zajęcia dla dzieci

Nadrzędnym celem w realizacji projektu jest wyrównanie szans dzieci i młodzieży we wszechstronnym rozwoju psychofizycznym poprzez sport. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć ju-jitsu dla dzieci uczęszczających do szkół.

71
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt zakłada zamocowanie na przystankach MPK specjalnej konstrukcji obsadzonej roślinami pnącymi.

47
Rewitalizacja Placu Zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożce

Rewitalizacja Placu Zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki powstałego w 2010 roku. Plac od 10 lat nie przeszedł modernizacji, lecz wyłącznie częściowe niewielkie naprawy.

2
ZABAWA BEZ BARIER- INTEGRACYJNY PLAC ZABAW W PARKU JORDANA

UTWORZENIE PIERWSZEGO INTEGRACYJNEGO PLACU ZABAW W PARKU JORDANA W FORMIE LABIRYNTU WYPOSAŻONEGO W URZĄDZENIA DOSTOSOWANE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, JAK RÓWNIEŻ W TRAMPOLINĘ, DŹWIĘKOWE SŁUPY DO WSPINANIA ORAZ URZĄDZENIA DO ZABAW.

164
Boiska sportowe dla mieszkańców Krakowa

Wymiana nawierzchni asfaltowych boisk sportowych na trawę syntetyczną. Boiska są umiejscowione na osiedlu Opatkowice i mają służyć mieszkańcom wszystkich dzielnic zlokalizowanych w południowej części Krakowa.

65
Ekologicznie przeciw komarom część 2!

Opracowanie analizy ornitologicznej polegającej na inwentaryzacji istniejących budek dla ptaków oraz wymiana starych i zniszczonych budek na terenie Krakowa.

59
Kocmyrzowska - po raz czwarty

Zadanie stanowi kontynuację remontu nakładkowego ulicy Kocmyrzowskiej, który jest prowadzony w ramach budżetu obywatelskiego. W 2017 zrealizowano fragment 300 metrowy od ul. Makuszyńskiego/Wańkowicza w stronę Wzgórz Krzesławickich. Teraz propozycja n

12
Wyremontujmy autobus Scanię "Babcię"

W ramach projektu przewiduje się remont autobusu Scania CR111 jednego spośród autobusów jakimi podróżowali Krakowianie w latach 90 i uzupełnienia kolekcji czynnych pojazdów zabytkowych .

4
Przyjęty do realizacji
Zadbajmy o bezdomne koty! Pomóżmy kolejnym zwierzakom!

Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .

138
Miejski Kosiarz czyli Krakowskie Sianokosy

Praktyczne warsztaty koszenia trawy za pomocą tradycyjnej kosy ręcznej oraz sierpa. Kosy ręczne oraz sierpy to tradycyjne narzędzia rolnicze, które są przyjazne środowisku a i podczas koszenia więcej płazów i żyjątek ma możliwość przeżycia.

152
DROGI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1

Projekt zakłada remonty nowohuckich dróg (remonty nakładkowe) do wyczerpania kwoty w puli!

124
Długofalowa strategia walki z chorobami zakaźnymi

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ujawniła braki w dużej infrastrukturze jaka znajduje się w szpitalach. Celem projektu jest doposażenie/modernizacji przestrzeni szpitali miejskich miasta Krakowa celem przygotowania się na choroby zakaźne.

54
Pierwszy kort do padla w Krakowie

Zadanie polega na budowie kortu do padla. Jest to nowy sport rakietowy stanowiący połączenie tenisa ziemnego i squasha. To bardzo prosty dyscyplina deblowa, w którą można grać w gronie rodziny lub znajomych.

107
ZEW PASJI

Kompletnie nowy, wykraczający poza utarte schematy, roczny projekt stawiający na rozwój osobisty ponad stu osób z różnych grup społecznych, poprzez głębokie obcowanie ze sztuką musicalową przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

105
Żaglówki szkoleniowe na Harcerską Stanicę Żeglarską

Zakup żaglówek szkoleniowych dla krakowskich harcerzy i skautów działających w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry Wielkie, ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie na miarę XXI w.

37
Skatepoint w Parku Solvay

Skatepoint w Parku Solvay-budowa

85
Nowości, kody do e-booków i spotkania w Bibliotece Kraków

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, komiksów, gier planszowych), kodów do platformy e-booków, robotów edukacyjnych, licencji na oprogramowanie do tworzenia gier miejskich i organizację spotkań autorskich, warsztatów w Bibliotece Kraków.

15
LEŚNY PARK TETMAJERA

Proponowany obszar przyszłego parku ma niezwykłe walory przyrodnicze, widokowe i kulturowe, konieczne do zachowania dla przyszłych pokoleń krakowian. Park miałby mieć bardzo naturalistyczny charakter i powstać w wielkiej dbałości o przyrodę.

112
70 ulic na 70 lecie Nowej Huty 2.0

Obywatele! Czas na zrealizowanie planów remontu ulic w Nowej Hucie. Nowohuckie osiedlowe wewnętrzne ulice, chodniki i miejsca postojowe wymagają pilnego remontu. Razem możemy to zmienić! Zagłosuj na remont nowohuckich osiedlowych ulic i chodników.

84
Asfaltowy chodnik na ul. Kocmyrzowskiej (na odc. od Makuszyńskiego w stronę ul. Poległych w Krzesławicach)

Zamiana zapadającego się / uszkodzonego chodnika na chodnik asfaltowy na dł. 300 mb (północna część przy ul. Kocmyrzowskiej, a dokładnie jego najgorszej części, która jest w stanie agonalnym od ul. Makuszyńskiego do ul. Poległych w Krzesławicach).

58
Rowerem przez Park Kleparski

Remont/naprawa istniejących ścieżek zlokalizowanych na terenie Parku, w celu ułatwienia przejazdu rowerem na trasie Prądnik Biały (Prądnicka) - Politechnika - centrum Krakowa.

34
NIE POŁAMCIE SOBIE NÓG! - uwaga na chodnik -Zalew Nowohucki

Remont chodnika ważnego dla całej Nowej Huty (5 dzielnic) prowadzący na Zalew Nowohucki, wzdłuż ul. Bulwarowej woła o remont, zresztą nie pierwszy raz. Niestety trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i samemu zdobyć pieniądze na jego odnowienie.

96
Koty dla Krakowa - bezpłatne czipowanie

Projekt przewiduje bezpłatne czipowanie kotów tych krakowian, którzy będą zainteresowani tą formą zabezpieczenia zwierzaka. Projekt szczególnie adresowany dla kotów z osiedli peryferyjnych, gdzie jest największy problem z zaginięciem kota.

147
Ścieżki spacerowe w Lesie Borkowskim

Utworzenie ścieżek spacerowych w Lesie Borkowskim, mający na celu otworzenie w sposób uporządkowany tego cennego obszaru dla mieszkańców Miasta Krakowa.

8
Dostosujmy place zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!

W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.

157
Karmniki dla PTAKów w Krakowie

Założeniem projektu jest  montaż karmników dla ptaków oraz tablic informacyjnych z jadłospisem na terenie Krakowa.

32
Przyjęty do realizacji
Zrzutka na ZALEW NOWOHUCKI - Koronawirus oddaj nam pieniądze

Sytuacja związana ze stanem epidemii wpłynęła negatywnie na finansowanie II etapu Rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego (nie wystarczy pieniędzy), zatem tutaj przychodzimy z prośbą i koszykiem PROSZĄC MIESZKAŃCÓW o oddanie max. głosów na Zalew Nowohucki.

122
Pitniki Krakowskie

Zakup i montaż Pitników na wodę dla mieszkańców Krakowa

98
Przyjęty do realizacji
Kocham Staw Płaszowski

Celem projektu jest uporządkowanie i przywrócenie ładu przestrzennego zaniedbanym i zaśmieconym terenom otaczającym Staw Płaszowski. Pozyskanie zielonej enklawy przyjaznej mieszkańcom z jednoczesnym poszanowaniem flory i fauny zamieszkującej staw

145
Muzyczna Przystań Młodych

Muzyczna Przystań Młodych - projekt dla dzieci i młodzieży z Krakowa - obejmuje organizację warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.

170
Woda zawsze pod ręką i łapą

Woda pitna powinna być dostępna na każdym kroku. Założeniem tego projektu jest budowa tzw. źródeł rozsianych po całym mieście. Powinny one być zaprojektowane w sposób dostępny dla ludzi jak i zwierząt.

3
Przyjęty do realizacji
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tym razem przedłużamy i upiększamy najdłuższy park w Polsce! Bezpieczne przejścia dla pieszych, dodatkowe chodniki, ławki, nasadzenia i atrakcje dla dzieci.

63
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"

Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 21.03.2021 11.11.2021 09.12.2021

16
Maseczki z filtrem dla Mieszkańców Krakowa

Zadanie polega na zakupie maseczek z filtrem spełniających normy europejskie EN 14683 typ FFP3 dla Mieszkańców Krakowa. Dystrybucję maseczek zapewnią Radni Dzielnic Miasta Krakowa. Maseczki dedykowane dla Mieszkańców Krakowa w wieku 50+.

45
Wyskocz na rower

North Shore są to drewniane lub stalowe kładki służące do zwiększania technicznej trudności ekstremalnych tras rowerowych.

99
Droga przeciwpożarowa do DPS os. Hutnicze 5

Droga PPOŻ jest wymagana i niezbędna dla bezpieczeństwa Osób Niepełnosprawnych mieszkających w DPS.

132
E-sportowe mistrzostwa Krakowa!

Zróbmy E-sportowe mistrzostwa Krakowa dla młodzieży! E-sport w ostatnich latach jest coraz popularniejszy. Mistrzostwa miałyby się odbyć w najpopularniejszych grach. Przy okazji mistrzostw miałby być zrealizowany program profilaktyki uzależnień.

155
JAŚNIEJ nocą w NOWEJ HUCIE!

Wymiana istniejących opraw na oprawy typu LED zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

115
Piknikowe Ławki nad Wisłą

Projekt zakłada zakup piknikowych ławek dla mieszkańców Krakowa chcących odpocząć nad Wisłą.

24
STREFA DEBIUTÓW DLA PROJEKTANTÓW DESIGNU

Przestrzeń, w której absolwenci studiów artystycznych oraz debiutanci mogą zaprezentować swoje prace dużym markom. Inicjatywa dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą jak wdrożyć swoje dzieło do produkcji i zaistnieć na rynku sztuki użytkowej.

163
Park Rzeczny Wilga na odcinku ul.Ruczaj do ul.Brożka,

Budowa Parku Rzecznego Wilgi, na odcinku od ul.Ruczaj do ul.Brożka, przy prawym brzegu rzeki Wilgi. Graniczy z Osiedlem mieszkaniowym Cegielniane - ul.Borsucza. Realizacja prac - ochronnych dla środowiska naturalnego + elementy rekreacyjne

20
Zróbmy PARK PRZY ŁOKIETKA

Zagospodarowanie i przystosowanie do potrzeb mieszkańców terenu pomiędzy ul. Łokietka, Składową i Oboźną przy zachowaniu istniejącej roślinności i drzew oraz półdzikiego charakteru tego miejsca.

33
DOŚĆ DZIUR - wspólnie WYREMONTUJMY ulicę KOCMYRZOWSKĄ

Nawierzchnia drogi jest w opłakanym stanie. Od lat kwalifikuje się do generalnego remontu. Wskazane jest pilne przeprowadzenie remontu arterii, ważnej dla dzielnic nowohuckich i dla pojazdów wjeżdżających do Krakowa.Remont dotyczy odcinka ul.Kocmyrzowskiej od  ul.Obrońców Krzyża do ul. Bulwarowej od strony os. Krakowiaków.

102
Zagospodarowanie plaży miejskiej

Projekt dotyczy zakupu wyposażenia rekreacyjnego na plażę miejską usytuowaną nad Wisłą (ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie). Zakup urządzeń do ćwiczeń, hamaków, leżaków miejskich, ławek i koszy.

116
KRAKÓW ŁAPIE DESZCZ

Deszczówka to skarb-warto ją gromadzić i zatrzymywać! Przy 5 placówkach miejskich chcemy zrealizować MODELOWE rozwiązania błękitno-zielonej infrastruktury, które możesz zastosować przy swoim budynku. Sprawdź, jak możesz odzyskiwać wodę i oszczędzać.

148
Woda dla ptaków i owadów - 20 poideł dla każdej dzielnicy

W ramach projektu dla każdej dzielnicy zostanie zakupionych 20 poideł dla ptaków i owadów.

181
Historia pochodzenia nazwy przystanków w Krakowie

Projekt zakłada umieszczenie na przystankach tramwajowych i/lub autobusowych informacji z historią pochodzenia nazwy przystanku.

119
Wielofunkcyjne stóły do gry Teqball w Nowej Hucie

Zadanie zakłada zakup i montaż wielofunkcyjnych stółów sportowych Teqball, pozwalających na uprawianie 5 sportów w 1 miejscu

18
Krakowiaku, przemów im do rozsądku!

Naszym celem jest jest poszerzenie umiejętności prowadzenia dialogu i kultury wypowiedzi. Pomysł zakłada zorganizowanie weekendowych warsztatów/szkoleń dla młodzieży szkół średnich (licea, technika, szkoły branżowe) w cyklu: 2 razy w miesiesiącu

43
W zdrowym ciele zdrowy duch

Zadanie zakłada przeniesienie poszczególnych elementów siłowni plenerowej oraz budowę urządzeń do Street workout

144
Przyjęty do realizacji
Szycie łaczy pokolenia

Zadanie ma polegać na zakupie maszyn do szycia i bezpłatnym kursów szycia dla seniorów, młodzieży i dzieci.

151
CHODNIKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1

Projekt zakłada remonty nowohuckich chodników do wyczerpania kwoty w puli!

133
Krakowski eSenior

Sytuacja z epidemią COVID19 uświadomiła nam, że w wiele podstawowych czynności w urzędach, szpitalach, bankach i innych usługach najsprawniej i najbezpieczniej realizuje się w Internecie. Niestety seniorzy są dziś najczęściej cyfrowo wykluczeni.

27
Rzeźba plenerowa

Możliwość prezentowania rzeźby plenerowej.

104
Senioralia w Nowej Hucie

Projekt " Senioralia w Nowej Hucie" - realizowany w okresie letnim, przeznaczony dla Seniorów 5 Dzielnic Nowej Huty. Dzielnice XVIII, XVII, XVI, XV, XIV. Miejsce realizacji Plac Centralny NCK. złożony z trzech części; konkursowa, edukacyjna, rozrywk

134
Sport, zdrowie, dieta - Krakowski Atleta

Zajęcia sportowe dla różnych grup wiekowych o charakterze ogólnorozwojowym, prelekcje związane z żywieniem i stylem życia oraz konsultacje dietetyczne oraz fizjoterapeutyczne dla mieszkańców Krakowa.

121
Krakowianie dla szpitala w Prokocimiu

To projekt mający na celu wieloaspektowe wsparcie krakowian dla szpitala w Prokocimiu

80
Przyjęty do realizacji
STRAŻACKA - MOBILNA IZBA PRZYJĘĆ

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców miasta Krakowa poprzez zakup „mobilnej izby przyjęć”, tj. pojazdu ratownictwa medycznego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

25
„Śladami Wielkich Polaków – Jan Paweł II”

Jest to cykl 5-ciu artystycznych spotkań poświęconych pamięci Jana Pawła II oraz przypomnieniu Jego poezji. W programie znajdują się wiersze Karola Wojtyły oraz najpiękniejsze utwory instrumentalne oraz wokalno-instrumentalne muzyki sakralnej.

9
Rowerem, na rolkach i pieszo do pociągu KOLEI MIEJSKIEJ

Celem projektu jest popularyzacja Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej wśród Krakowian, rozwój SKA i integracja kolei miejskiej z innymi formami poruszania się po mieście, w tym na rowerze, rolkach, komunikacją miejską i pieszo

111
Krakowiaki na Kajaki

Kochasz kajaki? A może chcesz je poznać bliżej? Zagłosuj na projekt oferujący mieszkańcom Krakowa darmowe spływy kajakowe rzeką Dłubnią w Nowej Hucie - Niech żyje przygoda!

75
Winda dla chorych w Szpitalu im. St. Żeromskiego - pomożesz?

Pacjenci zasługują na godne warunki, zwłaszcza w momencie bólu i cierpienia, z którym trafiają do szpitala. Prosimy zagłosuj i pomóż wybudować windę wspomagającą poruszanie się po szpitalu osobom z urazami nóg, starszym oraz niepełnosprawnym.

51
Przyjęty do realizacji
Jeż na swoim – stwarzamy dobre warunki dla jeży

Jeż na swoim – stwarzamy dobre warunki dla jeży

35
Wieża dla ptaków na terenie Krakowa

Zamontowanie profesjonalnej wieży dla  ptaków-jerzyków w Krakowie.

142
Kraków pod lupą - poznaj swoje miasto na nowo

Celem zadania jest budowanie tożsamości lokalnej i wzrost wiedzy o mieście, poprzez organizację wycieczek i spacerów prowadzonych przez ekspertów. Dodatkowym uatrakcyjnieniem formuły projektu będzie stworzenie przewodnika w formie komiksu.

137
Wspólnie zasadźmy Las krakowian!

Projekt zakłada nasadzenia dużych sadzonek drzew, które w niedalekiej przyszłości utworzą nowe lasy miejskie, których tak bardzo brakuje w Krakowie.

97
Rewitalizacja zielonej strefy parkowej przy Forcie Bronowice

Projekt przewiduje przeprowadzenie prac porządkowych, opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę alejek.

52
Krakowski festiwal sportów i tradycji.

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto -kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

146
Bronimy MDK-ów! Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży

Bronimy MDK-ów! Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży, to prezentacja dorobku młodych twórców kultury reprezentujących Młodzieżowe Domy Kultury, działające na terenie Krakowa.

90
Wypas owiec na Zakrzówku

Projekt zakłada wypas owiec i kóz na terenie "Parku Zakrzówek" oraz przeprowadzenie rodzinnych spacerów edukacyjnych w formie warsztatowej z zakresu czynnej ochrony terenów cennych przyrodniczo oraz możliwych form prowadzenia czynnej ochrony.

171
Mistrzostwa Krakowa w piłkarzyki stołowe

Projekt ogólnodostępny, dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Organizacja trzech turniejów, rozegranych na profesjonalnych stołach piłkarzykowych i przeprowadzonych przez zawodników-pasjonatów z osiągnięciami na szczeblu światowym.

7
Przyjęty do realizacji
Respiratory dla krakowskiego szpitala miejskiego

Projekt zakłada zakup respiratorów dla krakowskiego szpitala miejskiego: im. Gabriela Narutowicza 

159
"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas

Zwycięskie klasy, w ramach konkursu sprawdzającego wiedzę i propagującego postawy proekologiczne, nagrodzone będą udziałem w nieodpłatnej "Zielonej szkole" w ośrodku CM im. H. Jordana w Gołkowicach Górnych.

108
Rewanż po latach - wspólny koncert Omegi i Skaldów

w 1977 roku na nieistniejącym już budapeszteńskim Kissstadionie odbył się pamiętny koncert węgierskiej Omegi i krakowskich Skaldów. Ostatni to już moment na rewanż po latach i wspólny koncert w Krakowie. W 60 lecie polskiego big beatu.

172
Automatycznie zwalczajmy bezdomność zwierząt

Zakup profesjonalnych urządzeń i akcesoriów do odłowu psów i kotów, pomagającego zwiększyć efektywność działań mających na celu zapobieganie bezdomności zwierząt, oraz profesjonalnego sprzętu do odkażania by zminimalizować ryzyko przenoszenia chorób.

17
Krakowiaku, nie bądź ciumokiem, poznaj swoją gwarę!

Naszym celem jest jest poszerzenie umiejętności prowadzenia dialogu oraz polepszenie kultury wypowiedzi. Pomysł zakłada zorganizowanie weekendowych warsztatów/szkoleń dla młodzieży szkół średnich (licea, technika,zawodowe) w cyklu: 2 razy w miesiącu