Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Modernizacja sadzawki i fontanny na Krakowskich Plantach

Rozebranie istniejącej sadzawki i fontanny. Pogłębienie sadzawki do głębokości 85-90 cm. Wykonanie izolacji wodnej i wybetonowanie wraz z ułożeniem kostki brukowej na opasce sadzawki. Ułożenie kilku głazów kamiennych, iluminacja fontanny i wyspy.

Logo kategorii odrzuconej
Gładko na Bernatkę

Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów na nową

Logo kategorii odrzuconej
Nowy Kleparz na okrągło - nowa organizacja ruchu!

Niskim kosztem zmniejszymy korki wprowadzając ruch okrężny - odwracając kierunek bezużytecznej obecnie nawrotki na wysokości przystanku tramwajowego. Zniknie kolizyjny skręt w kierunku dworca i wzajemne blokowanie pojazdów, powstaną nowe możliwości!

Logo kategorii odrzuconej
ZIELONA KRUPNICZA: POŁĄCZMY PARK JORDANA Z PLANTAMI

PROJEKT POLEGA NA BUDOWIE BEZPIECZNEGO I WYGODNEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO Z KRUPNICZEJ PRZEZ ALEJE TRZECH WIESZCZÓW, CO POZWOLI POŁĄCZYĆ PARK JORDANA (OD STRONY UL. INGARDENA) Z PLANTAMI ORAZ ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA.

Logo kategorii odrzuconej
Połączenie (CPR) ul. Petöfiego z ul. Jeziorany

Budowa ciągu pieszo-rowerowego (CPR) pomiędzy ul. Petöfiego, a ul. Jeziorany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy szybkie i komfortowe połączenie os. Na Stoku z Raciborowicami.

Logo kategorii odrzuconej
WSPARCIE ROZWOJU KRAKOWSKIEGO SZCZYPIORNIAKA

Miejski program szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka ręczna. W czasie zajęć uczestnicy projektu będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Powstanie 6 grup treningowych podzielonych ze względu wiek oraz poziom umiejętności.

Logo kategorii odrzuconej
Żeglowanie w nowych czasach-dla młodych krakowian

Żeglowanie w nowych czasach - optimist-yczne kursy dla krakowian w klasie II SP i żeglowanie jachtami załogowymi w klasie VII SP. Projekt obejmuje pokonanie strachu przed wodą i nauczenie się żeglowania-najpierw z pomocą VR oraz na jachtach na wodzie

Logo kategorii odrzuconej
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie

Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów przez Rondo Grzegórzeckie, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.

Logo kategorii odrzuconej
Ławeczka wróżki Dzidianny we wnęce Sukiennic

Choć życie nie cierpi pustki - to wnęka w Sukiennicach gdzie przez ostatnie dziesięciolecia rezydowała wróżka Dzidianna nadal jest pusta, mimo że od jej śmieci minęły już trzy lata. Pora postawić ławeczkę z jej wizerunkiem wrośniętym w pejzaż miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Skocz w pociąg – buspas i szeroki chodnik w stronę dworca

Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie buspasa i poszerzenie chodnika (kosztem zatoki autobusowej) na rampie zjazdowej ul. Wita Stwosza, prowadzącej od Uniwersytetu Ekonomicznego, w stronę Dworca Głównego.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczne skrzyżowanie ul. Balicka

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Myczkowskiego, Zakliki z Mydlnik

Logo kategorii odrzuconej
Doposażmy krakowskie szpitale w sprzęt ratujący życie!

Dzięki realizacji projektu krakowskie szpitale otrzymają dodatkowy sprzęt ratujący życie. Potrzeby placówek są ogromne. Urządzenia zwiększyłyby możliwość niesienia pomocy mieszkańcom. Wspólnie możemy przyczynić się do uratowania wielu istnień!

Logo kategorii odrzuconej
Tunel do szkoły, przychodni, tramwaju pod płotem SM Czyżyny

Wybudowanie przejścia pod płotem wybudowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Czyżyny", które umożliwi dojście najkrótszą drogą do przychodni, szkoły, przedszkola, biblioteki, przystanku tramwajowego, parku itd. Płot powstał w miejscu chodnika.

Logo kategorii odrzuconej
Zielony i funkcjonalny plac Inwalidów!

Cel projektu to przywrócenie pl. Inwalidów funkcji rekreacyjno/komunikacyjnej z zachowaniem istniejącej roślinności poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, rekultywację terenu zielonego obok placu oraz remont ulicy poprawiający bezpieczeństwo

Logo kategorii odrzuconej
Budowa peronu i wiaty przystankowej przy ulicy Tynieckiej

Budowa peronu przystanku i ustawienie na nim niewielkiej wiaty przystankowej wraz z ławeczką i koszem na śmieci

Logo kategorii odrzuconej
Sprawniej, oszczędniej i czyściej autobusem.

Dla zmniejszenia zużycia paliwa przez autobusy, zmniejszenia emisji spalin oraz zwiększenia prędkości komunikacyjnej wprowadzenie priorytetu na sygnalizacjach świetlnych na ważniejszych ciągach autobusowych miasta Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Nowe oblicze PARKU KLEPARSKIEGO

Celem projektu jest rewitalizacja, wzbogacenie infrastruktury Parku Kleparskiego oraz poprawa estetyki zaniedbanej przestrzeni publicznej w centrum Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa 6 kortow tenisowych + ścianka w Parku Jordana

Budowa 6-ciu kortów tenisowych twardych ze ścianką do odbijania

Logo kategorii odrzuconej
EKO OBWARZANEK

Projekt zakłada zastąpienie foliowych woreczków, w których sprzedawane są obecnie tradycyjne krakowskie obwarzanki, papierowymi torebkami, na których umieszczone zostanie symbol miasta i krótka historia obwarzanka lub Krakowa w dwóch językach.

Logo kategorii odrzuconej
Marina krakowska

W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Drzewa przesadzamy a nie ścinamy-naturalne sadzonki miejskie

Przesadzanie tzw. samosiejek, zamiast wycinania ich. Tak pozyskane drzewa są przystosowane do warunków miejskich i odporne na choroby oraz zanieczyszczenia.

Logo kategorii odrzuconej
Skocz na UEK – naziemne przejścia na całej Rakowickiej

Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.

Logo kategorii odrzuconej
Powiedzmy NIE skutkom smogu - zadbajmy o nasze płuca

Skutki miejskiego smogu mają istotny wpływ na zdrowie mieszkańców Krakowa. To płuca, które są naszymi filtrami muszą sobie radzić z zanieczyszczeniami. Zadbajmy więc o nasze płuca. Najlepszą regeneracją dla naszych filtrów jest grota solna

Logo kategorii odrzuconej
Karetka dla Krakowa

Projekt przewiduje dofinansowanie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w celu zakupu niezbędnego sprzętu ratującego ludzkie życie.

Logo kategorii odrzuconej
ŁĄCZYMY MŁYNÓWKĘ KRÓLEWSKĄ I STARE MIASTO ROWEROWO

Wybudowanie śluzy rowerowej na wylocie ul. Łobzowskiej i przejazdu dla rowerów wzdłuż przejścia dla pieszych obok Radia Kraków, co zapewni szybki przejazd rowerzystom, którzy chcą przeciąć Al. Słowackiego i wjechać w Łobzowską od Młynówki Królewskiej

Logo kategorii odrzuconej
Gładkie zjazdy na bulwary wiślane

Projekt zakłada remont nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się naprawę lub wymianę.

Logo kategorii odrzuconej
Konkurs urbanistyczny Krakowska Agora Zdrowia

Upowszechnienie telemedycyny wymagać będzie korzystania z nowych instytucji infrastruktury poznania dobrostanu zdrowia, opisanych jako Krakowska Agora Zdrowia. Konkurs urbanistyczny ma pomóc publicznej debacie o celowości i możliwości ich utworzenia.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa przystanku kolejowego SKA Kraków Kościelniki

Opracowanie projektu wariantowej koncepcji przystanku osobowego Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) Kraków Kościelniki wraz z parkingiem Park and Ride (P&R). Zadanie zakłada wykorzystanie istniejącej linii kolejowej nr 95 (tzw. dużej obwodowej).

Logo kategorii odrzuconej
Skocz na rower – przystanki wiedeńskie na ul. Rakowickiej

Propozycja zadania obejmuje zamianę aktualnych tramwajowych peronów półwyspowych (antyzatok) przystanków "Cmentarz Rakowicki", "Uniwersytet Ekonomiczny" i "Lubicz", zlokalizowanych na ul. Rakowickiej na rowerowe przystanki wiedeńskie.

Logo kategorii odrzuconej
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje

Stworzenie dwóch przystanków ścieżki filozoficznej R. Ingardena. Ścieżka poprowadzi przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej nas rzeczywistości. Przystanek 1 - 8 metrowa rzeźba krzesła. Przystanek 2 - postać neandertalczyka.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie kompostowniki społeczne

Kompostownik społeczny to sposób na pożyteczne zagospodarowanie odpadów bio, integrację i edukację mieszkańców krakowskich dzielnic o tym jak i po co kompostować oraz szersza promocja koncepcji w postaci trwałych tablic informacyjnych.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa CPR łączącego ul. Kocmyrzowską z Zalewem Nowohuckim

Projekt przewiduje rewitalizację nieużytków pomiędzy stadionem "Wandy" a rzeką Dłubnią i budowę ciągu rowerowo-pieszego (CPR) pomiędzy Zalewem Nowohuckim, a ul. Wańkowicza oraz połączenie w/w ciągu z ul. Stanisława Wojciechowskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa zadaszenia nad Orlikiem przy SP nr 129

Projekt przewiduje budowę osłony przed warunkami atmosferycznymi nad orlikiem przy SP nr 129.

Logo kategorii odrzuconej
Antywirusowy pakiet zdrowia+

Celem projektu jest zwiększenie indywidualnej odporności humoralnej jako najlepszej metody na zwalczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych: badanie poziomu witaminy D jako najważniejszego czynnika usprawniającego pracę systemu immunologicznego.

Logo kategorii odrzuconej
SKWER AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW w centrum Krakowa

Stwórzmy wspólnie skwer, który łączyłby w sobie miejsce rekreacji, sportów miejskich oraz rozwijania pasji poprzez sport.

Logo kategorii odrzuconej
POSADŹMY DĄB NA PLACU MARII MAGDALENY

PROJEKT POLEGA NA PRZYWRÓCENIU JEDYNEGO DRZEWA NA PLACU MARII MAGDALENY POPRZEZ POSADZENIE DĘBU O WYSOKOŚCI MINIMUM 10 METRÓW I OBWODZIE MINIMUM 80 CM ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW. BĘDZIE TO ZARAZEM PRZYWRÓCENIE STANU SPRZED WYCINKI DRZEWA W 2012 ROKU.

Logo kategorii odrzuconej
Mydlnickie rondo

Na skrzyżowaniu wymienionym dochodzi do wielu wypadków, sytuacji stwarzających niebezpieczeństwo dla ruchu pieszego i samochodowego. Rondo usprawni ruch na tym skrzyżowaniu, przyczyni się do szybszej komunikacji pomiędzy Dzielnicami 6 i 7.

Logo kategorii odrzuconej
Leśny park przy kamieniołomie

Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.

Logo kategorii odrzuconej
GRILL W MIEŚCIE

Projekt zakłada stworzenie kilku miejsc w Krakowie, gdzie będzie można bezpiecznie i zgodnie z prawem rozpalić własnego grilla

Logo kategorii odrzuconej
Zadaszenie boiska na Oświecenia

Zadaszenie nowoczesną lekką konstrukcją boiska na os. Oświecenia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5.

Logo kategorii odrzuconej
Rowerowa aleja Róż

Rowerowe połączenie placu Centralnego z ul. Kocmyrzowską przez al. Róź i ul. Stadionową za pomocą wyznaczenia pasów rowerowych na w/w ulicach.

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rowerowa ul. Zawiła łącząca 3 dzielnice Krakowa

Budowa ścieżki rowerowej /na wybranych odcinkach pieszo-rowerowej/ na ul. Zawiłej na odcinku od Kobierzyńskiej do Żywieckiej. Projekt zakłada przebieg ścieżki łączący po granicy trzy dzielnice: Dębniki - Swoszowice - Borek Fałęcki

Logo kategorii odrzuconej
Skład Solny - strefa relaksu i mobilne miasteczko rowerowe

Celem projektu jest zagospodarowanie placu przed Składem Solnym i stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Oaza zieleni i treningi jazdy na rowerze dla dzieci. Wszystko to w centrum miasta, tuż obok trasy rowerowej na Bulwarach Wisły.

Logo kategorii odrzuconej
Sport w Krakowie

Zadanie polega na doposażeniu obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie w niezbędny sprzęt potrzebny do profesjonalnego szkolenia w piłce siatkowej oraz przebudowie szatni.

Logo kategorii odrzuconej
Przywrócenie jednokonnych dorożek - fiakrów

Likwidacja "karet" ze Starego Miasta. Przywrócenie fiakrów- Jednokonnych dorożek, tradycyjnych dla Miasta Krakowa. Zrezygnowanie z wiedeńskich karet, które absolutnie nie wpisują się w obraz architektury Rynku Krakowskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Estetyczne i funkcjonalne TOALETY na CMENTARZU RAKOWICKIM

Podstawowe potrzeby fizjologiczne oraz utrzymanie higieny na Cmentarzu Rakowickim są całkowicie zaniedbane. Należy wybudować kilka nowoczesnych i estetycznych toalet z bieżącą wodą, w których łatwo będzie można utrzymać czystość.

Logo kategorii odrzuconej
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów oraz smogu

Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów, smogu w budynkach użyteczności publicznej wraz z procesem certyfikacji- budynek wolny od COVID 19 i SMOG „Dajmy dzieciom i seniorom szansę na czyste powietrze”- wsparcie dla żłobków, przedszkoli,DPS

Logo kategorii odrzuconej
Skatepark na Mogilskim

Projekt przewiduje budowę skateparku w pobliżu fortu na dolnej płycie Ronda Mogilskiego, a także wymianę nawierzchni na przyjazną deskorolkarzom.

Logo kategorii odrzuconej
Uchylne krzesełko dla Seniora

Uchylne krzesełko dla Seniora, to projekt mający na celu wsparcie w pokonywaniu męczącej drogi po schodach w blokach bez windy 3 i 4 piętrowych.Uchylne krzesełka byłyby montowane na klatkach schodowych na półpiętrach.

Logo kategorii odrzuconej
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów

Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".

Logo kategorii odrzuconej
ŻŁOBKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1

Projekt zakłada remonty w nowohuckich żłobkach do wyczerpania kwoty w puli!

Logo kategorii odrzuconej
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie

Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.

Logo kategorii odrzuconej
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni - Kozłówek

Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przy ul. Na Kozłówce poprzez budowę ciągów pieszych, zagospodarownie terenu dla osób oczekujących (mini park) oraz budowę miejsc parkingowych.

Logo kategorii odrzuconej
Eko Ławka dla każdej dzielnicy!

Montaż na terenie każdej dzielnicy ławki zbierającej wodę deszczową do podlewania okolicznej roślinności oraz pokrytej panelami słonecznymi zbierającymi energię do pompy wodnej, ładowania smartfonów i oświetlenia.

Logo kategorii odrzuconej
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków

Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.

Logo kategorii odrzuconej
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

PROJEKT POLEGA NA STWORZENIU MAŁEGO ZIELONEGO SKWERU NA PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DOKŁADNIE NA TYM SAMYM FRAGMENCIE PARKINGU, NA KTÓRYM W CZERWCU 2017 ROKU ZZM UŁOŻYŁ TRAWĘ I USTAWIŁ HUŚTAWKI.

Logo kategorii odrzuconej
Oświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole w Tyńcu

Doświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej nr 132 w Tyńcu

Logo kategorii odrzuconej
Sprzątanie dna zalewu Zakrzówek

Organizacja programu kompleksowego sprzątania dna Zakrzówka. Krakowscy nurkowie i okoliczni mieszkańcy, łączą siły by razem zadbać o czystość i równowagę ekologiczną dna zalewu Zakrzówek.