Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2020
Bezpieczne skrzyżowanie ul. Balicka
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Myczkowskiego, Zakliki z Mydlnik
Żeglowanie w nowych czasach-dla młodych krakowian
Żeglowanie w nowych czasach - optimist-yczne kursy dla krakowian w klasie II SP i żeglowanie jachtami załogowymi w klasie VII SP. Projekt obejmuje pokonanie strachu przed wodą i nauczenie się żeglowania-najpierw z pomocą VR oraz na jachtach na wodzie
Drzewa przesadzamy a nie ścinamy-naturalne sadzonki miejskie
Przesadzanie tzw. samosiejek, zamiast wycinania ich. Tak pozyskane drzewa są przystosowane do warunków miejskich i odporne na choroby oraz zanieczyszczenia.
Skład Solny - strefa relaksu i mobilne miasteczko rowerowe
Celem projektu jest zagospodarowanie placu przed Składem Solnym i stworzenie nowej, atrakcyjnej przestrzeni publicznej. Oaza zieleni i treningi jazdy na rowerze dla dzieci. Wszystko to w centrum miasta, tuż obok trasy rowerowej na Bulwarach Wisły.
Eko Ławka dla każdej dzielnicy!
Montaż na terenie każdej dzielnicy ławki zbierającej wodę deszczową do podlewania okolicznej roślinności oraz pokrytej panelami słonecznymi zbierającymi energię do pompy wodnej, ładowania smartfonów i oświetlenia.
Budowa 6 kortow tenisowych + ścianka w Parku Jordana
Budowa 6-ciu kortów tenisowych twardych ze ścianką do odbijania
Oświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole w Tyńcu
Doświetlenie przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej nr 132 w Tyńcu
Doposażmy krakowskie szpitale w sprzęt ratujący życie!
Dzięki realizacji projektu krakowskie szpitale otrzymają dodatkowy sprzęt ratujący życie. Potrzeby placówek są ogromne. Urządzenia zwiększyłyby możliwość niesienia pomocy mieszkańcom. Wspólnie możemy przyczynić się do uratowania wielu istnień!
Estetyczne i funkcjonalne TOALETY na CMENTARZU RAKOWICKIM
Podstawowe potrzeby fizjologiczne oraz utrzymanie higieny na Cmentarzu Rakowickim są całkowicie zaniedbane. Należy wybudować kilka nowoczesnych i estetycznych toalet z bieżącą wodą, w których łatwo będzie można utrzymać czystość.
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Przywrócenie jednokonnych dorożek - fiakrów
Likwidacja "karet" ze Starego Miasta. Przywrócenie fiakrów- Jednokonnych dorożek, tradycyjnych dla Miasta Krakowa. Zrezygnowanie z wiedeńskich karet, które absolutnie nie wpisują się w obraz architektury Rynku Krakowskiego.
Nowe oblicze PARKU KLEPARSKIEGO
Celem projektu jest rewitalizacja, wzbogacenie infrastruktury Parku Kleparskiego oraz poprawa estetyki zaniedbanej przestrzeni publicznej w centrum Krakowa.
EKO OBWARZANEK
Projekt zakłada zastąpienie foliowych woreczków, w których sprzedawane są obecnie tradycyjne krakowskie obwarzanki, papierowymi torebkami, na których umieszczone zostanie symbol miasta i krótka historia obwarzanka lub Krakowa w dwóch językach.
ŁĄCZYMY MŁYNÓWKĘ KRÓLEWSKĄ I STARE MIASTO ROWEROWO
Wybudowanie śluzy rowerowej na wylocie ul. Łobzowskiej i przejazdu dla rowerów wzdłuż przejścia dla pieszych obok Radia Kraków, co zapewni szybki przejazd rowerzystom, którzy chcą przeciąć Al. Słowackiego i wjechać w Łobzowską od Młynówki Królewskiej
Skocz w pociąg – buspas i szeroki chodnik w stronę dworca
Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie buspasa i poszerzenie chodnika (kosztem zatoki autobusowej) na rampie zjazdowej ul. Wita Stwosza, prowadzącej od Uniwersytetu Ekonomicznego, w stronę Dworca Głównego.
POSADŹMY DĄB NA PLACU MARII MAGDALENY
PROJEKT POLEGA NA PRZYWRÓCENIU JEDYNEGO DRZEWA NA PLACU MARII MAGDALENY POPRZEZ POSADZENIE DĘBU O WYSOKOŚCI MINIMUM 10 METRÓW I OBWODZIE MINIMUM 80 CM ZGODNIE Z WOLĄ MIESZKAŃCÓW. BĘDZIE TO ZARAZEM PRZYWRÓCENIE STANU SPRZED WYCINKI DRZEWA W 2012 ROKU.
Skocz na UEK – naziemne przejścia na całej Rakowickiej
Propozycja zadania obejmuje wyznaczenie 2 naziemnych przejść dla pieszych, wraz z przejazdami dla rowerzystów, w ciągu ul. Rakowickiej, na skrzyżowaniu z ul. Wita Stwosza i ul. Aleksandra Lubomirskiego - koło Uniwersytetu Ekonomicznego.
Sport w Krakowie
Zadanie polega na doposażeniu obiektów sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie w niezbędny sprzęt potrzebny do profesjonalnego szkolenia w piłce siatkowej oraz przebudowie szatni.
Ławeczka wróżki Dzidianny we wnęce Sukiennic
Choć życie nie cierpi pustki - to wnęka w Sukiennicach gdzie przez ostatnie dziesięciolecia rezydowała wróżka Dzidianna nadal jest pusta, mimo że od jej śmieci minęły już trzy lata. Pora postawić ławeczkę z jej wizerunkiem wrośniętym w pejzaż miasta.
Modernizacja sadzawki i fontanny na Krakowskich Plantach
Rozebranie istniejącej sadzawki i fontanny. Pogłębienie sadzawki do głębokości 85-90 cm. Wykonanie izolacji wodnej i wybetonowanie wraz z ułożeniem kostki brukowej na opasce sadzawki. Ułożenie kilku głazów kamiennych, iluminacja fontanny i wyspy.
Konkurs urbanistyczny Krakowska Agora Zdrowia
Upowszechnienie telemedycyny wymagać będzie korzystania z nowych instytucji infrastruktury poznania dobrostanu zdrowia, opisanych jako Krakowska Agora Zdrowia. Konkurs urbanistyczny ma pomóc publicznej debacie o celowości i możliwości ich utworzenia.
Zadaszenie boiska na Oświecenia
Zadaszenie nowoczesną lekką konstrukcją boiska na os. Oświecenia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5.
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów
Wyasfaltowanie drogi o nawierzchni gruntowej znajdującej się po wschodniej części "Cmentarza Grębałów".
Zielony i funkcjonalny plac Inwalidów!
Cel projektu to przywrócenie pl. Inwalidów funkcji rekreacyjno/komunikacyjnej z zachowaniem istniejącej roślinności poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, rekultywację terenu zielonego obok placu oraz remont ulicy poprawiający bezpieczeństwo
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie
Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.
ZIELONA KRUPNICZA: POŁĄCZMY PARK JORDANA Z PLANTAMI
PROJEKT POLEGA NA BUDOWIE BEZPIECZNEGO I WYGODNEGO PRZEJAZDU ROWEROWEGO Z KRUPNICZEJ PRZEZ ALEJE TRZECH WIESZCZÓW, CO POZWOLI POŁĄCZYĆ PARK JORDANA (OD STRONY UL. INGARDENA) Z PLANTAMI ORAZ ŚCISŁYM CENTRUM MIASTA.
Krakowskie kompostowniki społeczne
Kompostownik społeczny to sposób na pożyteczne zagospodarowanie odpadów bio, integrację i edukację mieszkańców krakowskich dzielnic o tym jak i po co kompostować oraz szersza promocja koncepcji w postaci trwałych tablic informacyjnych.
Budowa zadaszenia nad Orlikiem przy SP nr 129
Projekt przewiduje budowę osłony przed warunkami atmosferycznymi nad orlikiem przy SP nr 129.
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie
Realizacja projektu umożliwi szybszy przejazd tramwajów przez Rondo Grzegórzeckie, dzięki montażowi nowoczesnego rozjazdu tramwajowego.
Mydlnickie rondo

Na skrzyżowaniu wymienionym dochodzi do wielu wypadków, sytuacji stwarzających niebezpieczeństwo dla ruchu pieszego i samochodowego. Rondo usprawni ruch na tym skrzyżowaniu, przyczyni się do szybszej komunikacji pomiędzy Dzielnicami 6 i 7.

Sprzątanie dna zalewu Zakrzówek
Organizacja programu kompleksowego sprzątania dna Zakrzówka. Krakowscy nurkowie i okoliczni mieszkańcy, łączą siły by razem zadbać o czystość i równowagę ekologiczną dna zalewu Zakrzówek.
Karetka dla Krakowa
Projekt przewiduje dofinansowanie Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w celu zakupu niezbędnego sprzętu ratującego ludzkie życie.
Gładko na Bernatkę
Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów na nową
Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów oraz smogu

Usługa oczyszczania powietrza z wirusów, grzybów, smogu w budynkach użyteczności publicznej wraz z procesem certyfikacji- budynek wolny od COVID 19 i SMOG „Dajmy dzieciom i seniorom szansę na czyste powietrze”- wsparcie dla żłobków, przedszkoli,DPS

Nowy Kleparz na okrągło - nowa organizacja ruchu!
Niskim kosztem zmniejszymy korki wprowadzając ruch okrężny - odwracając kierunek bezużytecznej obecnie nawrotki na wysokości przystanku tramwajowego. Zniknie kolizyjny skręt w kierunku dworca i wzajemne blokowanie pojazdów, powstaną nowe możliwości!
Budowa CPR łączącego ul. Kocmyrzowską z Zalewem Nowohuckim
Projekt przewiduje rewitalizację nieużytków pomiędzy stadionem "Wandy" a rzeką Dłubnią i budowę ciągu rowerowo-pieszego (CPR) pomiędzy Zalewem Nowohuckim, a ul. Wańkowicza oraz połączenie w/w ciągu z ul. Stanisława Wojciechowskiego.
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków
Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.
Budowa peronu i wiaty przystankowej przy ulicy Tynieckiej
Budowa peronu przystanku i ustawienie na nim niewielkiej wiaty przystankowej wraz z ławeczką i koszem na śmieci
Budowa przystanku kolejowego SKA Kraków Kościelniki
Opracowanie projektu wariantowej koncepcji przystanku osobowego Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) Kraków Kościelniki wraz z parkingiem Park and Ride (P&R). Zadanie zakłada wykorzystanie istniejącej linii kolejowej nr 95 (tzw. dużej obwodowej).
ŻŁOBKI w Nowej Hucie DO REMONTU! cześć 1
Projekt zakłada remonty w nowohuckich żłobkach do wyczerpania kwoty w puli!
Marina krakowska
W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.
ZAZIELEŃMY PLAC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
PROJEKT POLEGA NA STWORZENIU MAŁEGO ZIELONEGO SKWERU NA PLACU WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH DOKŁADNIE NA TYM SAMYM FRAGMENCIE PARKINGU, NA KTÓRYM W CZERWCU 2017 ROKU ZZM UŁOŻYŁ TRAWĘ I USTAWIŁ HUŚTAWKI.
Antywirusowy pakiet zdrowia+
Celem projektu jest zwiększenie indywidualnej odporności humoralnej jako najlepszej metody na zwalczenie infekcji wirusowych i bakteryjnych: badanie poziomu witaminy D jako najważniejszego czynnika usprawniającego pracę systemu immunologicznego.
Uchylne krzesełko dla Seniora
Uchylne krzesełko dla Seniora, to projekt mający na celu wsparcie w pokonywaniu męczącej drogi po schodach w blokach bez windy 3 i 4 piętrowych.Uchylne krzesełka byłyby montowane na klatkach schodowych na półpiętrach.
SKWER AKTYWNYCH MIESZKAŃCÓW w centrum Krakowa
Stwórzmy wspólnie skwer, który łączyłby w sobie miejsce rekreacji, sportów miejskich oraz rozwijania pasji poprzez sport.
Rowerowa aleja Róż
Rowerowe połączenie placu Centralnego z ul. Kocmyrzowską przez al. Róź i ul. Stadionową za pomocą wyznaczenia pasów rowerowych na w/w ulicach.
Powiedzmy NIE skutkom smogu - zadbajmy o nasze płuca
Skutki miejskiego smogu mają istotny wpływ na zdrowie mieszkańców Krakowa. To płuca, które są naszymi filtrami muszą sobie radzić z zanieczyszczeniami. Zadbajmy więc o nasze płuca. Najlepszą regeneracją dla naszych filtrów jest grota solna
Tunel do szkoły, przychodni, tramwaju pod płotem SM Czyżyny
Wybudowanie przejścia pod płotem wybudowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Czyżyny", które umożliwi dojście najkrótszą drogą do przychodni, szkoły, przedszkola, biblioteki, przystanku tramwajowego, parku itd. Płot powstał w miejscu chodnika.
Skatepark na Mogilskim
Projekt przewiduje budowę skateparku w pobliżu fortu na dolnej płycie Ronda Mogilskiego, a także wymianę nawierzchni na przyjazną deskorolkarzom.
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni - Kozłówek
Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przy ul. Na Kozłówce poprzez budowę ciągów pieszych, zagospodarownie terenu dla osób oczekujących (mini park) oraz budowę miejsc parkingowych.
Leśny park przy kamieniołomie
Celem projektu jest uporządkowanie okolic kamieniołomu, nie zmieniając charakteru tego miejsca. Proponuje się np.: stworzenie ekologicznej ścieżki edukacyjnej, dosadzenie drzew, ustawienie ławek, stolików, koszy na śmieci, urządzeń do ćwiczeń.
Ścieżka rowerowa ul. Zawiła łącząca 3 dzielnice Krakowa
Budowa ścieżki rowerowej /na wybranych odcinkach pieszo-rowerowej/ na ul. Zawiłej na odcinku od Kobierzyńskiej do Żywieckiej. Projekt zakłada przebieg ścieżki łączący po granicy trzy dzielnice: Dębniki - Swoszowice - Borek Fałęcki
GRILL W MIEŚCIE
Projekt zakłada stworzenie kilku miejsc w Krakowie, gdzie będzie można bezpiecznie i zgodnie z prawem rozpalić własnego grilla
Skocz na rower – przystanki wiedeńskie na ul. Rakowickiej
Propozycja zadania obejmuje zamianę aktualnych tramwajowych peronów półwyspowych (antyzatok) przystanków "Cmentarz Rakowicki", "Uniwersytet Ekonomiczny" i "Lubicz", zlokalizowanych na ul. Rakowickiej na rowerowe przystanki wiedeńskie.
WSPARCIE ROZWOJU KRAKOWSKIEGO SZCZYPIORNIAKA
Miejski program szkolenia dzieci i młodzieży w dyscyplinie piłka ręczna. W czasie zajęć uczestnicy projektu będą mogli doskonalić swoje umiejętności. Powstanie 6 grup treningowych podzielonych ze względu wiek oraz poziom umiejętności.
Gładkie zjazdy na bulwary wiślane
Projekt zakłada remont nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się naprawę lub wymianę.
Połączenie (CPR) ul. Petöfiego z ul. Jeziorany
Budowa ciągu pieszo-rowerowego (CPR) pomiędzy ul. Petöfiego, a ul. Jeziorany. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy szybkie i komfortowe połączenie os. Na Stoku z Raciborowicami.
Sprawniej, oszczędniej i czyściej autobusem.
Dla zmniejszenia zużycia paliwa przez autobusy, zmniejszenia emisji spalin oraz zwiększenia prędkości komunikacyjnej wprowadzenie priorytetu na sygnalizacjach świetlnych na ważniejszych ciągach autobusowych miasta Krakowa.
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje
Stworzenie dwóch przystanków ścieżki filozoficznej R. Ingardena. Ścieżka poprowadzi przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej nas rzeczywistości. Przystanek 1 - 8 metrowa rzeźba krzesła. Przystanek 2 - postać neandertalczyka.
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016

×