Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
30
Przyjęty do realizacji
Kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych

Celem projektu jest zachęcenie do uprawiania jazdy konnej. 50 osób będzie mogło skorzystać z opłaconych kursów w ośrodkach jazdy konnej.

19
Stop utonięciom!

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprzęt, który niezbędny jest ratownikom do prowadzenia działań na terenie Gminy Miejskiej Kraków

8
PITNIK MIEJSKI DLA KAŻDEGO PRZY AL. FOCHA

W RAMACH PROJEKTU ZOSTANIE ZAINSTALOWANE POIDEŁKO DO PICIA WODY MIEJSKIEJ Z MISAMI (KRANAMI) ZAMONTOWANYMI NA RÓŻNYCH WYSOKOŚCIACH, ABY UMOŻLIWIĆ DOSTĘP DO WODY TAKŻE DZIECIOM I OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ SPECJALNĄ MISĄ DLA CZWORONOGÓW.

7
Przyjęty do realizacji
ZAKĄTEK ZIELENI I NOWA STUDNIA MIEJSKA PRZY PLACU NA STAWACH

CELEM PROJEKTU JEST REMONT STUDNI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ PRZY PLACU NA STAWACH ORAZ JEJ OTOCZENIA.

20
Bieg na Orientację w Lesie Wolskim

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Dokładna i szczegółowa mapa do BnO pomoże każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

11
Przyjęty do realizacji
Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca

Wzbogacenie oferty czytelniczej w Filii nr 25, 26 i 27 Biblioteki Kraków działającej na Zwierzyńcu. Zwiększenie dostępu do nowości wydawniczych i promocja nowych bezpiecznych form książki z możliwością bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych.

4
BOISKO SPORTOWE DLA ZWIERZYŃCA PRZY UL. K. JADWIGI 78

UTWORZENIE NOWOCZESNEGO BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO POPRZEZ WYMIANĘ NAWIERZCHNI, UTWORZENIE MINITRYBUN, WYMIANĘ BRAMEK; KOSZY ORAZ MODERNIZACJĘ OGRODZENIA BOISKA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 32 PRZY ULICY KRÓLOWEJ JADWIGI 78.

28
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

1
Przyjęty do realizacji
Wyremontujmy chodniki na Zwierzyńcu!

Wspólnie możemy zdecydować o naprawie kolejnych chodników w naszej dzielnicy! Dzięki projektowi wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych przy ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Olszanickiej, oraz ul. Księcia Józefa i ul. Jodłowej

23
Zamień smartfona na piłkę do rugby

Zadanie polegać będzie na organizacji cyklicznych zajęć sportowych na obiekcie RzKS Juvenia, skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat zamieszkałych w Dzielnicy Zwierzyniec, promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

22
Przyjęty do realizacji
"Muszla" - kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego

Celem projektu jest uzupełnienie oferty kulturalnej Galerii, skierowanej do społeczności lokalnej. Pomysłodawcy projektu reaktywując kino letnie nawiązują do historii budynku dawnej Muszli Koncertowej, w którym mieści się Galeria Bronisława Chromego.

3
Międzypokoleniowe Przegorzały

Projekt zakłada modernizację ogródka jordanowskiego przy ul. Jodłowej oraz założenie łąki kwietnej (m.in. krokusy) na sąsiadującym z nim zieleńcu u zbiegu ulic Jodłowej i Księcia Józefa

6
Przyjęty do realizacji
Nowe chodniki dla Przegorzał, Woli Justowskiej i Olszanicy

W ramach zadania zostaną wyremontowane chodniki w trzech lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec - w Przegorzałach przy ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej, na Woli Justowskiej przy ul. Modrzewiowej oraz w Olszanicy przy ul. Olszanickiej.

26
Schody dla osób niepełnosprawnych w Klubie Kultury "Wola"

Celem zadania jest budowa/remont schodów wejściowych oraz montaż platformy schodowej przeznaczonej dla niepełnosprawnych w Klubie Kultury "Wola", filii Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki".

2
Przyjęty do realizacji
Toaleta przy Kopcu Piłsudskiego

Dzięki projektowi przy asfaltowym placyku w okolicy Kopca Piłsudskiego zostanie uruchomiona toaleta. Spacerowicze nie będą musieli już szukać postronnego miejsca na uczęszczanych szlakach Lasku Wolskiego. Warto rozwiązać ten wstydliwy problem!

12
Salwator w miniaturze.

Zamontowanie przed Klasztorem ss. Norbertanek wykonanej ze stopu metali makiety Klasztoru ss. Norbertanek, Kaplicy Św. Małgorzaty oraz Kościoła Najświętszego Salwatora wraz z ujściem rzeki Rudawy do Wisły.

31
"Letnie spływy kajakowe Wisłą"

Projekt ma na celu promowanie aktywnego stylu życia dzieci, młodzieży i osób dorosłych poprzez organizację "Letnich spływów kajakowych Wisłą".

5
Wrocław ma krasnale, a krakowski Zwierzyniec… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie zwierzynieckiego szlaku SMOKÓW (5 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).