Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
Przyjęty do realizacji
Szydełko, koraliki, matematyka.

Nauka szydełkowania i tkactwa koralikowego z elementami innych technik rękodzielniczych dla uczniów szkół podstawowych, połączona z praktycznym zastosowaniem zdobytych umiejętności przy wykorzystaniu prostych działań matematycznych.

16
Przyjęty do realizacji
"Pierwszy krok do sportu - przedszkolaki na basenie"

Zajęcia na basenie są ważnym elementem wspierania rozwoju dzieci. Pływanie wpływa na organizm w wielu płaszczyznach: zdrowotnej, emocjonalnej i społecznej. Rozwija koordynację, koryguje wady postawy, hartuje, pomaga pokonywać lęki i nieśmiałość.

1
Przyjęty do realizacji
600 000zł na Park Duchacki

Dofinansowanie budżetu rewitalizowanego Parku Duchackiego. Pozwoli to na przyspieszenie realizacji tego bardzo oczekiwanego przez mieszkańców zielonego miejsca na zabetonowanej mapie Podgórza Duchackiego.

18
Przyjęty do realizacji
Piknik rodzinny na Piaskach Nowych

Piknik rodzinny na terenach zielonych osiedla Piaski Nowe - integracyjne zabawy i konkursy, rozrywka i nauka dla dzieci i dorosłych.

4
Przyjęty do realizacji
Park rzeczny Drwinka - ścieżka edukacyjna

Stworzenie ścieżki edukacyjnej, która pozwoli odkryć Mieszkańcom bogactwo naturalne oraz wartość przyrodniczą Parku Rzecznego Drwinka – zachowanej zielonej enklawy w postaci obudowy biologicznej potoku w niewielkiej odległości od osiedli. Ścieżka ma zachęcać do zrównoważonej rekreacji, ma pomóc w odkrywaniu tajemnic Drwinki bez ingerencji w naturalny charakter miejsca, w sposób kreatywny i bezpieczny zarówno dla przyrody, jak i odwiedzających ten teren.

13
Przyjęty do realizacji
Profesjonalne, bezpłatne zajęcia biegowe dla mieszkańców

Zagospodarowanie czasu wolnego i zachęcanie do aktywności fizycznej mieszkańców dzielnicy a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację profesjonalnych i bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie Kurdwanowa, Woli Duchackiej i Piasków

15
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

17
Przyjęty do realizacji
Bezpieczny domek - mały strażak

Zajęcia edukacyjne dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych realizowane przez Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą z wykorzystaniem Mobilnego Symulatora Zagrożeń Pożarowych.

6
Przyjęty do realizacji
Małe smoki w kimonach - bezpłatne zajęcia dla dzieci

Nadrzędnym celem w realizacji projektu jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży we wszechstronnym rozwoju psychofizycznym poprzez sport. Projekt będzie polegał na przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć ju-jitsu dla dzieci uczęszczających do szkół .

3
Przyjęty do realizacji
Biblioteka – wyjątkowe miejsce

W związku z zabudową sąsiadujących ulic Bochenka i Tuchowskiej bardzo zwiększyła się liczebność czytelników zarówno starszych, jak i dzieci. Istnieje konieczność zapewnienia im dostępu do szerokiego wachlarza literatury.

14
Przyjęty do realizacji
Mamo, tato! Sprawdź jak się rozwijam.

Rodzice mają dostęp do różnych źródeł opisujących prawidłowy rozwój dzieci. Jednak często, nawet po przeczytaniu artykułów, książek i publikacji, nie są pewni, czy ich maleństwa rozwijają się prawidłowo dlatego należy zapewnić im dostęp do wiedzy.

19
Przyjęty do realizacji
Mała architektura w parku "Drwinka"

Zamontowanie siedzisk dostosowanych do naturalnego charakteru miejsca, koszy na śmieci na działkach gminy miejskiej Kraków w rejonie Parku Rzecznego Drwinka w okolicach ul. Bochenka, Facimiech.