Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Projekty BO 2020

Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2020
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
8
PITNIK MIEJSKI DLA KAŻDEGO PRZY AL. FOCHA

W RAMACH PROJEKTU ZOSTANIE ZAINSTALOWANE POIDEŁKO DO PICIA WODY MIEJSKIEJ Z MISAMI (KRANAMI) ZAMONTOWANYMI NA RÓŻNYCH WYSOKOŚCIACH, ABY UMOŻLIWIĆ DOSTĘP DO WODY TAKŻE DZIECIOM I OSOBOM Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI ORAZ SPECJALNĄ MISĄ DLA CZWORONOGÓW.

1
Przyjęty do realizacji
Wyremontujmy chodniki na Zwierzyńcu!

Wspólnie możemy zdecydować o naprawie kolejnych chodników w naszej dzielnicy! Dzięki projektowi wymiany doczekają się spore odcinki traktów położonych przy ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Olszanickiej, oraz ul. Księcia Józefa i ul. Jodłowej

23
Zamień smartfona na piłkę do rugby

Zadanie polegać będzie na organizacji cyklicznych zajęć sportowych na obiekcie RzKS Juvenia, skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 14 lat zamieszkałych w Dzielnicy Zwierzyniec, promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

2
Przyjęty do realizacji
Toaleta przy Kopcu Piłsudskiego

Dzięki projektowi przy asfaltowym placyku w okolicy Kopca Piłsudskiego zostanie uruchomiona toaleta. Spacerowicze nie będą musieli już szukać postronnego miejsca na uczęszczanych szlakach Lasku Wolskiego. Warto rozwiązać ten wstydliwy problem!

20
Bieg na Orientację w Lesie Wolskim

Zadanie zakłada organizację treningów orientacji sportowej dosłownie dla każdego (dzieci, sportowcy, osoby niepełnosprawne, seniorzy, spacerowicze)! Dokładna i szczegółowa mapa do BnO pomoże każdemu chętnemu poznać tajniki Zielonego Sportu!

22
Przyjęty do realizacji
"Muszla" - kino letnie przy Galerii Bronisława Chromego

Celem projektu jest uzupełnienie oferty kulturalnej Galerii, skierowanej do społeczności lokalnej. Pomysłodawcy projektu reaktywując kino letnie nawiązują do historii budynku dawnej Muszli Koncertowej, w którym mieści się Galeria Bronisława Chromego.

3
Międzypokoleniowe Przegorzały

Projekt zakłada modernizację ogródka jordanowskiego przy ul. Jodłowej oraz założenie łąki kwietnej (m.in. krokusy) na sąsiadującym z nim zieleńcu u zbiegu ulic Jodłowej i Księcia Józefa

30
Przyjęty do realizacji
Kursy jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych

Celem projektu jest zachęcenie do uprawiania jazdy konnej. 50 osób będzie mogło skorzystać z opłaconych kursów w ośrodkach jazdy konnej.

7
Przyjęty do realizacji
ZAKĄTEK ZIELENI I NOWA STUDNIA MIEJSKA PRZY PLACU NA STAWACH

CELEM PROJEKTU JEST REMONT STUDNI ZNAJDUJĄCEJ SIĘ PRZY PLACU NA STAWACH ORAZ JEJ OTOCZENIA.

11
Przyjęty do realizacji
Więcej kodów do platformy e-booków dla Zwierzyńca

Wzbogacenie oferty czytelniczej w Filii nr 25, 26 i 27 Biblioteki Kraków działającej na Zwierzyńcu. Zwiększenie dostępu do nowości wydawniczych i promocja nowych bezpiecznych form książki z możliwością bezpłatnego dostępu do książek elektronicznych.

28
Przyjęty do realizacji
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Projekt zakłada zakup 800 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

5
Wrocław ma krasnale, a krakowski Zwierzyniec… SMOKI

Projekt zakłada stworzenie zwierzynieckiego szlaku SMOKÓW (5 rzeźb) wzorowanego na wrocławskich krasnalach. Jego dopełnieniem byłoby wyposażenie rzeźb smoków w kod QR (informacja o kontekście historycznym i kulturowym lokalizacji rzeźb).

31
"Letnie spływy kajakowe Wisłą"

Projekt ma na celu promowanie aktywnego stylu życia dzieci, młodzieży i osób dorosłych poprzez organizację "Letnich spływów kajakowych Wisłą".

4
BOISKO SPORTOWE DLA ZWIERZYŃCA PRZY UL. K. JADWIGI 78

UTWORZENIE NOWOCZESNEGO BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO POPRZEZ WYMIANĘ NAWIERZCHNI, UTWORZENIE MINITRYBUN, WYMIANĘ BRAMEK; KOSZY ORAZ MODERNIZACJĘ OGRODZENIA BOISKA PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 32 PRZY ULICY KRÓLOWEJ JADWIGI 78.

19
Stop utonięciom!

Zadanie polega na doposażeniu jednostki Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprzęt, który niezbędny jest ratownikom do prowadzenia działań na terenie Gminy Miejskiej Kraków

12
Salwator w miniaturze.

Zamontowanie przed Klasztorem ss. Norbertanek wykonanej ze stopu metali makiety Klasztoru ss. Norbertanek, Kaplicy Św. Małgorzaty oraz Kościoła Najświętszego Salwatora wraz z ujściem rzeki Rudawy do Wisły.

6
Przyjęty do realizacji
Nowe chodniki dla Przegorzał, Woli Justowskiej i Olszanicy

W ramach zadania zostaną wyremontowane chodniki w trzech lokalizacjach na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec - w Przegorzałach przy ul. Jodłowej i ul. Przegorzalskiej, na Woli Justowskiej przy ul. Modrzewiowej oraz w Olszanicy przy ul. Olszanickiej.

26
Schody dla osób niepełnosprawnych w Klubie Kultury "Wola"

Celem zadania jest budowa/remont schodów wejściowych oraz montaż platformy schodowej przeznaczonej dla niepełnosprawnych w Klubie Kultury "Wola", filii Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki".