Budowa Hali Sportowej poprawi warunki i zwiększy możliwości sekcji działających w klubie. Obecna Hala Sportowa KS Płaszowianka została przerobiona z kina w latach '60 i nie spełnia standardów i oczekiwań sekcji działających w klubie.
Projekt polega na utworzeniu siedmiu punktów odbioru makulatury, które jednocześnie będą pełnić funkcję darmowej wypożyczalni książek.
Elektroniczna tablica pokazująca skażenie powietrza (PM10, PM2,5,CO,NO2, NOx, SO2, C6H6, O3,- metale ciężkie) ze stacji pomiarowej z ul. Bulwarowej, oraz dla porównania z Al. Krasińskiego. Informacja podająca wartości liczbowe w odniesieniu do norm.
Projekt zakłada likwidację parkingu na działce 570/6 przy zbiegu ulicy Szpitalnej i placu św. Ducha i utworzenie przestrzeni publicznej o charakterze rekreacyjno-kulturalnym.
Wybudowana na pl. Szczepańskim fontanna stanowi nie tylko atrakcję wizualną ale w gorące letnie dni jest także miejscem zabaw dzieci, chlapania się wodą i chłodzenia w upał. Tymczasem miasto ostrzega że woda nie nadaje się do kąpieli. To należy zmienić
Budowa chodnika wzdłuż ul. Pychowickiej na odcinku 700 m - na odcinku od ul. Kobierzyńskiej (od miejsca zakończenia istniejącego chodnika) do ul. Norymberskiej wraz z montażem 14 latarni ulicznych.
Akademia Rodzica to projekt skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-10 roku życia. Oferta Akademii rodzica obejmie: warsztaty masażu niemowląt, warsztaty dla rodziców, zabawy ruchowe, treningi, szkolenia, wsparcie psychologa.
Budynek starego dworu w Płaszowie został zburzony ze względu na zły stan techniczny. Z inicjatywy mieszkańców, ze środków budżetowych opracowano projekt techniczny budynku Domu Kultury, który jest w posiadaniu UMK - Wydział Inwestycji,
Projekt zakłada zbudowanie wieży, której zadaniem będzie asymilowanie zanieczyszczeń i ich odfiltrowywanie. Ideą projektu jest zmniejszenie zjawiska smogu na terenie Krakowa oraz stworzenie strefy czystego powietrza w krakowskim parku.
Po zagęszczeniu zabudowy, i pozwoleniu na zagrodzenie osiedli, mieszkańcy zostali odseparowani od siebie. Wielu starszych ludzi jest zmuszonych do przemieszczania się po nasypie kolejowym lub do pokonania dodatkowego 1,5 km.
Celem projektu jest przygotowanie koncepcji realizacji dla przedłużenia linii tramwajowej od planowanej linii "na Górkę Narodową" (w rejonie ul. Pachońskiego) do granic miasta oraz dla parkingu P&R przy granicy gminy Kraków.
Proponujemy przebudowę skrzyżowania ul. Pychowickiej, Norymberskiej oraz Wyłom poprzez budowę mini-ronda usprawniającego oraz poprawiającego bezpieczeństwo ruchu samochodowego, rowerowego oraz pieszego
Zainstalowanie kamer na Placu Nowym oraz w newralgicznych punktach okolicznych skrzyżowań – celem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów.
Utworzenie oswietlonej, asfaltowej alejki, wyposażonej w dwie ławki i dwa kosze na śmieci, na odcinku od przejścia dla pieszych przy ul. Dunajewskiego do głównego wejscia Galerii Bunkier Sztuki
Kraków jest szary - od smogu, od aut. To wplywa na to jak miasto wyglada w oczach turystow i mieszkancow, na to jak sie czujemy. Proponuje zobowiazac wlascicieli kamienic w centrum Krakowa myc elewacje budynkow / albo dofinansowac takie mycie.
Remont nawierzchni małych uliczek, które nie były naprawiane ani modernizowane co najmniej od 15 lat. W Krakowie naprawia się wyłącznie nawierzchnię głównych arterii komunikacyjnych bądź ulic bardziej "reprezentacyjnych". Boczne ulice są w fatalnym stanie
Kładka umożliwi wszystkim mieszkańcom, miłośnikom jazdy na rowerze, biegania i spacerów, bezkolizyjne przemieszczanie się po terenie Lasku Wolskiego. Znacząco ułatwi organizację imprez sportowych oraz komunikację pomiędzy Kopcem Kościuszki i Piłsudskiego.
Projekt zakłada zbudowanie wieży, której zadaniem będzie asymilowanie zanieczyszczeń i ich odfiltrowywanie. Ideą projektu jest zmniejszenie zjawiska smogu na terenie Krakowa oraz stworzenie stref czystego powietrza w krakowskich parkach.
Centrum Nauki "COGNITY" w Krakowie to interaktywna wystawa, której główną ideą jest nauczanie poprzez zabawę. To miejsce, które wyzwala kreatywność, pobudza ciekawość świata i głód wiedzy - nie tylko u najmłodszych!
Projekt zakłada stworzenie pięciu automatów, które będą miały na celu przyjmowanie plastikowych butelek różnych wymiarów i wydawanie w zamian doładowań do Krakowskiej Karty Miejskiej i KMK Bike.
Innowacja pedagogiczna do realizacji w szkole podstawowej, język angielski dla klas I-III. Lata realizacji 2016/2017 i 2017/2018. Budowanie fundamentów wykształcenia językowego przez wykorzystanie zainteresowań muzycznych i plastycznych.
COMICSPRING to serwis internetowy, którego celem jest stworzenie warunków do wykorzystania talentu ogromnej liczby rysowników w Europie i na świecie oraz wymiana informacje o miejscach, kulturze i historii poprzez graficzne opowiadania.
Celem głównym projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców poprzez przeprowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej pt.Uciążliwy sąsiad jak sobie z nim radzić.
Skromna, ale trwała i wyrazista kompozycja przestrzenna (nie figuralna) na skwerze przed Synagogą Tempel upamiętniająca przekroczenie w dniu 28 lutego 1969 roku jej progu przez kardynała Karola Wojtyłę obecnego św. Jana Pawła II
Budowa 150m chodnika przy ul. Podgórki od ul. Cechowej.
Zorganizowanie całorocznego projektu w 16 krakowskich liceach i technikach z finałem w ICE , którego celem jest przeprowadzenie dodatkowych zajęć lekcyjnych z retoryki. Zajęcia będą nastawione na rozwój umiejętności autoprezentacji i publicznego wystąpień
Utworzenie przychodni POZ w rejonie ul. Tynieckiej (np. na os. Pychowice).
Projekt ma na celu stworzenie systemu wyszukiwania połączeń komunikacji miejskiej w automatach KMK.
Proponujemy wyznaczenie ścieżki rowerowej wzdłuż zachodniej strony ul. Kapelanka, od skrzyżowania z ul. Monte Cassino do skrzyżowania z ul. Kobierzyńską
W Krakowie za mało drążki gimnastyczne dla podciągań na ulicach. Propozycja - rozpatrzyć możliwość ustawienia kilka drążki gimnastyczne dla podciągań wzdłuż nabrzeże Wisły (Bulwar Kurlandzki). Pewny, że ustalone tam drążki gimnastyczne będzie popularne.
Projekt przewiduje nasadzenie zieleni (drzewa oraz krzewy) wzdłuż ul. Lema, w pasie trawnika oddzielającego jezdnię od chodnika. Pozwoli to na stworzenie ulicy bardziej przyjaznej pieszym, ograniczenie zanieczyszczenia środowiska oraz poprawę estetyki.
Budowa ściezki rowerowej oraz chodnika dla pieszych wzdłuż ulicy Podedworze, od skrzyżowania z ulicą Bochenka do skrzyżowania z ulicą Nowosądecką.
Rośnie ruch na ul. Sołtysowskiej. Skrzyżowanie z ul. Centralną często skrzyżowanie się korkuje - szczególnie ciężko jest wyjechać z ul Centralnej od strony ZIKiT w Sołtysowską w godzinach szczytu. Myślę, że rondo upłynniłoby ruch.
połączenie scieżką wału przy ul. Tynieckiej z wałem przy ul. Widłakowej [430mb] [ominiecie drogi miejskiej o dużym natężeniu ruchu] scieżka przebiega po istniejącej drodze polnej od zjazdu z wału przy Tynieckiej do zjazdu przy Widłakowej od str. Wisły
Projekt zakłada stworzenie miejskiej galerii sztuki poprzez zamontowanie płyt (plansz) z reprodukcjami obrazów związanych z Krakowem, np. Dama z Łasiczką, obrazy Witkacego, Matejki, Wyspiańskiego, Kossaka czy innych.
Przedmiotem projektu jest zainstalowanie na miejskich przystankach autobusowych MPK S.A. w Krakowie rozkładów jazdy w formie urządzeń obsługujących system wraz z adapterami Wi Fi i mini głośnikami.
System informatyczny polegający na informowaniu mieszkańców Krakowa o prognozowanych poziomach zanieczyszczenia powietrza na danym obszarze miasta Krakowa. Informacje przekazywane poprzez sms oraz mail.
Projekt zakłada poszerzenie jezdni na ul. Mydlnickiej od Cichego Kącika . Realizacja ta ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa spacerujących i rowerzystów - zwłaszcza tych najmłodszych zmierzających i wracających z Krakowskich Błoń.
Projekt zakłada przygotowanie niezbędnej dokumentacji oraz budowę chodnika wraz z odwodnieniem terenu przy ul. Benedyktyńskiej na działce drogowej będącej w zarządzie ZIKIT o nr 188/1.
Budowa brakującego odcinka alejki spacerowo - rowerowej w parku Młynówka Królewska. Realizacja tego zadania umożliwi bezpośrednie połączenie centrum Krakowa z Mydlnikami, tworząc tym samym najdłuższy deptak rekreacyjny w Krakowie.
Budowa lewoskrętu z ulicy Dauna do ulicy Nowosądeckiej w kierunku ul. Wielickiej przez torowisko tramwajowe. Wykonanie jednego pasa jezdni. Wykorzystanie istniejącej w tym miejscy sygnalizacji świetlnej dla proponowanego zadania.
Obecna nawierzchnia chodnika jest w wielu miejscach bardzo zniszczona i prawie w całości popękana, co spowoduje w niedługim czasie kolejne poważne zniszczenia. Na części trasy nawierzchnia asfaltowa już praktycznie nie istnieje i wymaga całkowitej odnowy.
PROJEKT UTWORZENIA W PARKU JORDANA TORU WROTKARSKIEGO DO NAUKI JAZDY DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH UPRAWIANIA AMATORSKIEJ JAZDY NA ROLKACH.
Szkoła - centrum społeczności lokalnej, otwarta tak długo jak trzeba - za darmo. Sprawdzony wzorzec ze Skandynawii. Zrównujemy status boisk szkolnych z parkami. Oświetlenie boisk masztami, monitoring i ewentualne patrole zapobiegną aktom wandalizmu.
Projekt budowy darmowej sieci WIFI na Bulwarach Wiślanych przy okazji trwającego montażu oświetlenia. Monetyzacja sieci spowoduje odciążenie finansowe dla miasta i zapewni finansowanie na modernizację i utrzymanie infrastruktury.
Walka ze smogiem poprzez edukacje,przekazanie wiedzy"świadomość działania i konsekwencje"w formie zabawy oraz ciekawych eksperymentów uwidaczniających problemy i przeciw działanie im. Edukacja społeczeństwa poprzez dzieci i młodzież. Utworzenie biuletyn
Bezpłatne zajęcia gimnastyczne dla osób 60+ w turnusach rehabilitacyjnych pod kontrolą fizjoterapeutów i lekarzy specjalistów. Prowadzone zajęcia będą dostosowane do wieku i ograniczeń ruchowych uczestników. Projekt we wesółpracy z OrtoMed sp. z o.o.
Celem projektu jest stworzenie we wszystkich dzielnicach miasta Krakowa miejsca, gdzie psy mogłyby biegać bez smyczy, bezpiecznie dla nich samych jak i dla otoczenia. Wybiegi zmniejszą ryzyko niepożądanych kontaktów i ułatwią zachowanie czystości.
W roku 2017 przypada rocznica urodzin i śmierci Cybulskiego, który swój okres edukacji w PWST i klika planów filmowych związał z Krakowem. Jest więc uzasadnione uczenie tej rocznicy cyklem wydarzeń poświęconych pamięci tego wielkiego polskiego aktora
Stworzenie pilotażowych dwóch stacji krakowskiego roweru miejskiego dla dzieci przy Bulwarze Czerwieńskim oraz przy Błoniach.
Wykorzystanie wałow wiślanych na ścieżkę rowerową.
Projekt obejmuje ustawienie 6 publicznych, całodobowych toalet automatycznych na terenie miasta Krakowa. Projekt może być kontynuowany w kolejnych latach.
Projekt zakłada rewitalizację Parku Bednarskiego: remont chodników, schodów, zakup nowych ławek, koszy na śmieci i oświetlenia. Powstać ma infrastruktura dla psów- wybieg oraz kosze na odchody. Park ma zostać oczyszczony z graffiti, zadbana ma być zieleń.
W Parku Jordana ustawienie podniesionej rabaty ziołowej celem prowadzenia praktycznych ziołowych warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów. Warsztaty mają na celu zwrócenie uwagi na pożyteczne rośliny rosnące w Małopolsce.
Projekt "Plac Inwalidów - Renowacja" zakłada wymianę nawierzchni na całej płycie placu, dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych i uporządkowanie zieleni sąsiadującej z częścią spacerową.
Położenie nakładki i asfaltowej na ul.Gen.J.Karcza na odcinku ul.Kozienicka w kierunku ul Brucknera na odcinku 410 m . Ul.Gen.J.Karcza jest przewidziana w planie Dzielnicy VIII 2016 r.do wykonania rowu przydrożnego .
Sport to zdrowie i szczęście :) Rozbudowa i oświetlenie ścieżki rekreacyjno-sportowej wzdłuż rzeki Rudawy od ul. Piastowskiej do granic Krakowa.
Projekt przewiduje nasadzenie zieleni (drzewa oraz krzewy) wzdłuż ul. Lema, w pasie trawnika oddzielającego jezdnię od chodnika. Pozwoli to na stworzenie ulicy bardziej przyjaznej pieszym, ograniczenie zanieczyszczenia środowiska oraz poprawę estetyki.
Przy ruchliwej ul. Opolskiej znajduje się Cen. Kultury do którego uczęszczają dzieci i starsi na zajęcia stałe i cykl. oraz wydarzenia kulturalne: teatr... Muszą przechodzić przez krótkie światła, gdzie z Prądnickiej na ziel. światłach wjeżdżają auta.
Obserwatorium Atmosferyczne-projekt edukacyjny w balonie widokowym Cykl stałych empirycznych zajęć dla dzieci i młodzieży szkolnej z zakresu: -EKOLOGII (budowanie świadomości i postaw ekologicznych) -CHEMII (m.in. nauka o gazach) -FIZYKI (aeronautyka)
Projekt zakłada dobudowanie 400m 3 pasa ruchu wzdłuż wschodniej jezdni ul. Nowohuckiej od ul. Centralnej do Ronda Dywizjonu 308. Dodatkowy pas zwiększył by przepustowość ronda o ok 30% przez co znacznie zmniejszyły by się korki na całej ul Nowohuckiej.
Celem projektu jest pomoc finansowa dla najbiedniejszych krakowskich uczniów
Projekt całorocznej hali do siatkówki plażowej w Krakowie. Druga tego typu hala w Polsce i jedna z niewielu tak nowoczesnych w Europie.
Modernizacja Przychodni Zdrowia przy ul.Wysłouchów 43 w Krakowie.
System monitoringu online w krakowskich przedszkolach samorządowych (kamera w każdym oddziale i na placu zabaw) z możliwością podglądu na żywo przez rodzica po zalogowaniu co robi aktualnie jego dziecko - podgląd jego oddziału oraz placu zabaw.
Proponuję przesunięcie przejść dla pieszych (we wszystkich możliwych miejscach) na skrzyżowaniach o 10 m (2 pojazdy) - 15 m (3 pojazdy) od końca łuku. Dzięki temu pieszy będzie miał bezpieczniej (auto na wprost) i rozładuje to pas (skręt w prawo)
Pchle Targi - cykliczne imprezy, które od kwietnia do października byłyby organizowane w poszczególnych dzielnicach. Zadaniem miasta byłoby zakupienie stoisk - stołów, ich przechowywanie, transport i rozstawienie oraz promocja wydarzenia.
Chcesz aktywnie spędzić czas w gronie znajomych a nie masz pomysłu jak?Daj nam szansę na zagospodarowanie wolnego czasu Krakowian z widokiem na Wawel.Namiot pełen atrakcji,plaża z leżakami i boiskiem oraz zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. GŁOSUJ!
Przejazdy pod mostami to bezpieczeństwo i ciągłość ruchu, z dala od ulicy. Inwestycja wykorzystująca istniejącą infrastrukturę. Zjazdy pod most: na Rudawie bezkolizyjnie połączą Błonia z bulwarami Wisły, na Wildze połączą Ruczaj z bulwarami Podgórza, ...
Budowa przejścia dla pieszych i rowerzystów pod nasypem kolejowej obwodnicy towarowej. Wariant I obejmuje połączenie ulic Lotniczej i Chałupnika, a wariant II połączenie ulicy Farmaceutów ze ścieżką pieszo-rowerową planowaną po wschodniej stronie nasypu
Remont chodnika od strony ul.S. Wojciechowskiego polegający na demontażu istneijących plytek chodnikowych, wymianie krawężników, utwardzenie i położenie nowej kostki.
"Kładka Salwatorska" to propozycja przeprawy pieszo - rowerowej przez rzekę Wisłę, między Dębnikami a Salwatorem, będąca zarazem łącznikiem na szlaku pieszo rowerowym z Kampusu UJ w Pychowicach do Kampus AGH przy ul. Reymonta.
Projekt dotyczy adaptacji nawierzchni nieużywanego placu celem dostosowania do wymogów gry w polo na rowerach, hokeja na rolkach, unihokeja i box lacrosse.
Projekt zakłada likwidację Straży Miejskiej w Krakowie i przekazanie zadań jej powierzonych Komendzie Miejskiej Policji w Krakowie.
Zgłaszam projekt wymiany nawierzchni ulicy klasztornej na odcinku od ronda przy Moście Wandy do ul. Żaglowej. Odcinek jest w fatalnym stanie, a można zedrzeć starą warstwę i położyć nową, tak jak w wielu miejscach Krakowa co zajmuje kilka dni.
Projekt dotyczy rewitalizacji krajobrazu Salwatora poprzez naznaczenie jego przestrzeni zabawkami miejskimi, inspirowanymi tradycjami Zwierzyńca. Instalacje posłużą I dzieciom, i dorosłym. Będą też nośnikami informacji o kulturze i historii Krakowa.
Celem projektu jest organizacja kursów obsługi smartfona dla osób 60+ i 50+. Kursy mają odbywać się w 2017 roku, cyklicznie, 1 raz w miesiącu (25h- 5 dni po 5h lekcyjnych). Tematy kursów: (finanse online, GPS, skype, wyszukiwanie inf. przewodniki, etc.).
Zintegrowany system powiadamiania o stanie powietrza w Krakowie, oparty na rzeczywistych pomiarach, wielowymiarowy, a jednocześnie informujący w sposób zrozumiały i przejrzysty o aktualnym poziomie zanieczyszczeń atmosfery, ogólnodostępny i bezpłatny.
Budowa oświetlenia alejki spacerowo-rowerowej wzdłuż Błoń od strony Al. Focha: Należy wykonać oświetlenie uliczne w postaci ok. 40 tradycyjnych latarni, instalacji elektrycznej oraz opracowanie dokumentacji technicznej wraz z pozwoleniem na budowę.
Chciałbym, aby teren znajdujący, się u stóp największego i najpiękniejszego zamku w Polsce został zagospodarowany i przeznaczony do użytku publicznego. Nie chcę kolejnego pola z kałużami tylko piękny kolejny ogród wypoczynkowy, w świetnym towarzystwie
Stacja znajdowałaby się na działce/działkach należących do Gminy Miejskiej Kraków w sąsiedztwie niedziałającego obecnie punktu handlowego (małej gastronomii) przy
Projekt zakłada stworzenie pięciu automatów, które będą miały na celu przyjmowanie plastikowych butelek różnych wymiarów i wydawanie w zamian doładowań do Krakowskiej Karty Miejskiej i KMK Bike.
Celem projektu jest wymiana 250 miejskich koszy na śmieci, zlokalizowanych w obrębie Starego Miasta, na kosze trzy-przegrodowe, umożliwiające segregację odpadów w przestrzeni miejskiej.
Budowa chodnika wzdłuż ul. Pychowickiej na odcinku 700 m - na odcinku od ul. Kobierzyńskiej (od miejsca zakończenia istniejącego chodnika) do ul. Norymberskiej wraz z montażem 14 latarni ulicznych.
Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym przybliżające,w atrakcyjny i przystępny dla dzieci sposób, tematykę związaną z bezdomnością zwierząt, przeciwdziałaniem, uwrażliwianiem na otaczający świat.
Położenie asfaltu na istniejącej trasie rowerowej po bulwarach wzdłóż Rudawy, dostosowanie jej na całej długości od Salwatora (ul. Senatorska do ul. Zaklik z Mydlnik) do potrzeb rowerzystów, poszerzenie w miejscach tego wymagających, oznaczenie.
Program mikrodotacji dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych na realizację projektów społecznych i rozwój instytucjonalny
Kładka pieszo-rowerowa Wilga połączy oba brzegi rzeki i będzie bardzo ważnym elementem integracji szkół na ulicy Komandosów z nowymi inwestycjami mieszkaniowymi na terenach KS Garbarnia, a park będzie elementem rewitalizacji os Podwawelskiego.
Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Nowohuckiej od Ronda Dywizjonu 308 do skrzyżowania z ul. Kuklińskiego. Wykorzystanie dotychczasowej infrastruktury chodnikowej, jej modernizacja, odpowiednie dostosowanie zarówno dla pieszych jak i rowerzystów.
Zadanie dotyczy budowy bezpiecznego chodnika, przynajmniej z jednej strony ulicy Leśnej- jedynej drogi prowadzącej do Lasku Wolskiego i miejskiego ogrodu zoologicznego.
Projekt zakłada rozszerzenie sieci "Rowerów Miejskich" poprzez dołożenie dziecięcych rowerów miejskich, pilotażowo w kilku punktach przy obecnych stacjach rowerowych na terenie Miasta Krakowa.
Chcesz aktywnie spędzić czas w gronie znajomych a nie masz pomysłu jak?Daj nam szansę na zagospodarowanie wolnego czasu Krakowian z widokiem na Wawel.Namiot pełen atrakcji,plaża z leżakami i boiskiem oraz zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. GŁOSUJ!