Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna

Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2023

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Rozkładowa rewolucja

Zamontowanie ekranów eink na przystankach komunikacji zbiorowej w celu zastąpienia tradycyjnych papierowych rozkładów jazdy.

Logo kategorii odrzuconej
LAS NIE WOLSKI ALE POLSKI dla seniora nad Białuchą-nowy park

W okolicy nie ma żadnego parku a lokalizacja działki sprzyja utworzeniu miejsc do spacerów i odpoczynku. W dobie gdzie wszystkie wolne przestrzenie są "betonowane" wykorzystajmy szansę na utworzenie zielonej oazy godnej Osiedla Oficerskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Odbetonujmy skwer

Skwer na rogu ulic Brodowicza oraz Zaleskiego jest w połowie zabetonowany, służy jako miejsce parkingowe w strefie płatnego parkowania. Niech skwer będzie skwerem, przestrzenią zieloną, a miejsca parkingowe niech będą wyznaczone na jezdni.

Logo kategorii odrzuconej
Dodatkowe kosze na osiedlu Oficerskim

Postawienie dodatkowych koszy na śmieci na skrzyżowaniach ulic na terenie osiedla Oficerskiego

Logo kategorii odrzuconej
Zielona ścieżka do Ojcowa

Utworzenie parku wzdłuż rzeki Białuchy, który stanowić będzie część trasy spacerowo-rowerowej, łączącej Wisłę z Ojcowem ciągłym pasem naturalnego koryta rzeki. Park obejmie teren na styku dzielnic I, II i III.

Logo kategorii odrzuconej
"PSI ZAKĄTEK"- wybieg dla psów

Projekt polega na utworzeniu wybiegu dla psów na wolnych miejskich działkach (o powierzchni 21 arów) przy ul. Dukatów. Wybieg dla psów, to bardzo potrzebna przestrzeń, gdzie czworonogi w bezpiecznych warunkach mogą się bawić i uczyć.

Logo kategorii odrzuconej
Kosze na psią kupkę przy ogródkach działkowych nad Białuchą

Projekt zakłada montaż koszy na psie kupy, wyposażonych w moduł z możliwością dystrybucji biodegradowalnych worków, ułatwiających zebranie odchodów

Logo kategorii odrzuconej
Liściasty i kwietny Lubicz

Zadanie polega na dodaniu drzew (nie w donicach!), kwiatów oraz krzewów na ulicy Lubicz. To ma być piękna reprezentacyjna zielona ulica w Krakowie, o której będą mówić pozytywnie w całej Polsce. Powstaną nowe zielone przestrzenie wokół przystanków.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczne przejście dla pieszych Al.Pokoju/Nullo

To przejście od lat jest problem. Za wąskie, z przejeżdżającymi tramwajami. Zsynchronizujmy światła i poszerzmy miejsce (chodnik) dla pieszych.

Logo kategorii odrzuconej
Mural Jerzemu Nowosielskiemu w 100 rocznicę urodzin

Stworzenie muralu - monumentalnej kopii dzieła J. Nowosielskiego na bloku sąsiadującym z domem, w których żył i tworzył wybitny malarz. Nowoczesna forma upamiętnienia wspaniałego sąsiada mieszkańców os. Oficerskiego w setną rocznicę jego urodzin.