Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2023
Budowa szatni kontenerowej dla Klubu Sportowego Bronowicki przy ulicy Jasnogórskiej
Projekt zakłada nasadzenia drzew w obrębie placu zabaw oraz nowopowstającego boiska wielofunkcyjnego (przy Parku Łokietka i Parku Łokietka II z poprzednich edycji BO).
Obecnie pomiędzy ul. Opolską a rzeką Sudół znajduje się żwirowy plac oraz nieużytki. Zmieńmy to! Stwórzmy park kieszonkowy Opolska Sudół. Będzie to oaza, aby chwilę odpocząć dla pieszych idących wzdłuż hałaśliwej i ruchliwej ulicy Opolskiej.
Projekt zakłada budowę pumptrack'a o nawierzchni asfaltowej na wzór tego w parku lotników. Długość toru min 250 metrów bieżących. Nawierzchnia umożliwia jazdę nie tylko na rowerach - jest doskonałym obiektem dla deskorolek, hulajnóg, rolek, wrotek.
Wykonanie przejścia dla pieszych na wiadukcie w bliskiej odległości od schodków obok torów kolejowych, przechodzących pod ul. Conrada, tak aby nie trzeba było przechodzić nielegalnie i niebezpiecznie przez tory i nie chodzić też bardzo okrężną drogą.
Projekt zakłada zakup koszy na psie odchody i tabliczek przypominających o posprzątaniu po swoim pupilu. Kosze i tabliczki zostaną zamontowane w miejscach wskazanych przez mieszkańców.
Międzynarodowy Festiwal Teatr Ukraińskiego „Wschód-Zachód” jest projektem cyklicznym, realizowanym od 2014 roku w Krakowie. Festiwal w ciągu ostatnich dziesięciu edycji stał się rozpoznawalnym wydarzeniem na mapie kulturalnej miasta.
Przedłużenie istniejącej ścieżki rowerowej od skrzyżowania ulic Radzikowskiego-Ojcowska od kościoła przy Ojcowskiej 1 wzdłuż ulicy Ojcowskiej do Placu Omłotowego i wzdłuż ulicy Stawowej do Zespołu Szkolnego przy ul. Stawowej 179 i do Jasnogórskiej.
Projekt zakłada zakup sprzętu sportowego dla klubu sportowego Bronowicki.
Bezśnieżne zimy są coraz częstsze w Krakowie, a dzieci chcą śniegu! Proponujemy zakup armatki śnieżnej, dzięki której będziemy mogli naśnieżyć górkę saneczkową w parku Krowoderskim, by saneczkowe szaleństwo było możliwe gdy tylko chwyci mróz.
Wyremontujmy chodniki i ogrodzenie, zaprojektujmy wspólnie ogród, posadźmy drzewa i krzewy przy Szkole Podstawowej nr 119 na Azorach
Projekt zakłada budowę chodnika przy ul. Łokietka na tych odcinkach, gdzie aktualnie go brakuje (począwszy od torów - Łokietka 110 do skrzyżowania z ul. Wiarusa ~900m oraz od Łokietka 336 do granicy z Modlnicą ~900m). Łącznie długość ok. 1800m.
Budowa boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę nożną na terenie klubu L.K.S. Tonianka
Projekt przewiduje wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Jabłonnej oraz jej remont wraz z chodnikami i utworzeniem wyniesionych przejść dla pieszych
Celem projektu jest stworzenie chodnika, który ułatwi poruszanie się mieszkańcom zarówno tym zdrowym, jaki tym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Projekt zakłada zabezpieczenie terenu przed zabudową lub sprzedażą, otoczenie go wiklinowym płotkiem i wytyczenie ścieżki pomiędzy drzewami, na miejskiej działce z istniejącym gęstym, dzikim, naturalnym zagajnikiem, pełnym ptaków, owadów i jeży.
Jednokierunkowa ulica Jabłonna z naprzemiennym parkowaniem oraz wyspami je oznaczającymi i innymi znakami
Na ulicy Gaik boczna obecnie nie ma możliwości korzystania z internetu. Jest bardzo słaby zasięg sieci komórkowej, oraz brak światłowodu. Uniemożliwia nam to pracę i jest bardzo potrzebne dla mieszkańców.
Budowa chodnika na odcinku 125 m przy ul. Chełmońskiego od nr 74 do 100 (istniejącego chodnika)
Stwórzmy ścieżkę pieszo-rowerową wśród łąk wzdłuż zachodniego segmentu ul. Jordanowskiej dochodzącego do ul. Jasnogórskiej. [Uzupełnienie realizowanych projektów BO2019-2022 z serii “Park Rzeczny Tonie"]
Pomysł polega na przekształceniu części niewykorzystywanego przez pieszych chodnika znajdującego się przy budynku SP 13 przy ulicy Meiera 16D na miejsca postojowe krótkiego zatrzymania typu „Kiss and Ride”.
Zatrzymajmy wodę w mieście! Projekt zakłada stworzenie ogrodów deszczowych, które oraz zbiorników na deszczówkę, która bedzie mogła być wykorzystywana przez mieszkańców, a nie trafiała do kanalizacji.
Propozycja budowy chodnika na odcinku ulic Potoczek przystanek autobusowy, przy ul. Gaik oraz przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic na Budzyniu, Potoczek i Gaik. kolejne etapy miały by pozwolić budowę chodnika wzdłuż całej ulicy Gaik.