Zobacz listę projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim:

Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
Saunarium społeczne wraz ze strefą relaksu - Kraków

Projekt zakłada otwarcie Saunarium społecznego wraz ze strefą relaksu w Krakowie. Saunarium będzie ogólnodostępnym miejscem odnowy biologicznej dla mieszkańców. Obiekt będzie się składał z trzech saun oraz strefy relaksu z jaccuzi i leżakami.

Logo kategorii
Donice zamiast słupków.

Postawienie donic (gazonów) z nasadzonymi krzewami, drzewkami oraz kwiatami na chodnikach, na których eliminujemy parkowanie samochodów, jako alternatywa dla szpecących przestrzeń miasta słupków ograniczających parkowanie.

Logo kategorii
Super Rodzic

Projekt adresowany jest do rodzin z dziećmi, ma na celu umacnianie więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi w rodzinach, w których ta więź została osłabiona. Projekt będzie obejmował różnorodne zajęcia dla rodzin w formie warsztatowej.

Logo kategorii
Dzień z pasją motywacją samodyscypliną-warsztaty dla dzieci

Unikalność warsztatów polega na praktycznych ćwiczeniach,na których dziecko dostają wskazówki jak radzić sobie w różnych dla niego sytuacjach, jednocześnie odkrywając i rozwijając jego własny POTENCJAŁ oraz PASJĘ.

Logo kategorii
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
Rajska Biblioteka dostępna od A do Z

Rajska Biblioteka dostępna A do Z – dostosowanie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie do potrzeb osób starszych, niewidomych i niedowidzących mające na celu zwiększenie dostępności zbiorów i obiektów.

Logo kategorii
Hala łukowa z boiskiem o nawierzchni z trawy syntetycznej

Zakres prac w ramach zadania przewiduje powstanie hali łukowej o wymiarach 22 x 60m oraz boiska o nawierzchnią z trawy syntetycznej.

Logo kategorii
Stacja monitoringu powietrza w parku Bednarskiego

Istotą umieszczenia stacji w parku Bednarskiego jest uzupełnienie mapy zanieczyszczeń o miejsca bezpieczne, bardziej czyste. Chodzi o to, żeby mieszkańcy wiedzieli, czy w parku jest czym oddychać.

Logo kategorii
Szybciej autobusem do centrum - buspas na Nawojki

Proponuje się wyznaczenie buspasa na ul. Nawojki, podobnie jak na ul. Czarnowiejskiej. Dodatkowo proponuje się przekształcenie zatoki przystankowej "Chopina" na chodnik i wyznaczenie przystanku na buspasie.

Logo kategorii
Oplećmy Kraków zielenią

Jak zwiększyć zieleń nie ingerując w architekturę miasta? Odpowiedzią są pnącza na metalowych, walcowatych podporach. Przy minimum zajętej przestrzeni zapewniamy maximum masy zielonej.

Logo kategorii
Kąpielisko nad Bagrami Wielkimi - plaża i toalety

Zadanie przewiduje powiększenie plaży piaszczystej przy istniejącym kąpielisku oraz budowę nowych toalet, przebieralni i prysznicy przy kąpielisku.

Logo kategorii
Cztery łapy na wybiegu przy Olszyny

Projekt polega na ogrodzeniu skweru znajdującego się u zbiegu ulic Olszyny o Ignacego Łukasiewicza siatką z furtką samozamykającą się. Oprócz ogrodzenia wskazane jest zamontowanie 2 ławek, 2 koszy na psie odchody oraz 1 kosza na odpady komunalne.

Logo kategorii
INNOWACYJNE, INTELIGENTNE GARAŻE ROWEROWE bikelocker.pl

5 innowacyjnych, inteligentnych bez- lub niskopłatnych, zamykanych, krytych, całodobowych boksów rowerowych z systemem dedykowanych rezerwacji krótkoterminowych, dokonywanych sygnałem GSM.

Logo kategorii
WINCYJ ŚMIETNIKÓW

Czy zdarzyło Ci się mimo szczerych dobrych chęci wyrzucić papierek na chodnik, a później czułeś się z tym źle? A może niosłeś pustą puszkę po napoju przez dłuższy czas, aż na Twojej drodze pojawił się kosz? WINCYJ ŚMIETNIKÓW to projekt dla Ciebie!

Logo kategorii
Siłownia pod chmurką przy Kopcu Kosciuszki

Projekt zakłada zbudowanie "siłowni" na otwartym terenie w rejonie Kopca Kościuszki.Tysiące krakowian przybywają tam w celach rekreacyjnych, a codziennie przebiegają tamtędy setki biegaczy. Potrzebny jest tam plac ćwiczeń.

Logo kategorii
Park rozrywki na Chełmie

Stwórzmy miejsce do miłego i ciekawego spędzania czasu z rodziną na Woli Justowskiej! Przy rondzie Chełmskim jest idealna działka. Wystarczająco duża, by utworzyć mały park rozrywki. Nie tylko nudny plac zabaw i ławeczki.

Logo kategorii
Wybieg dla psów w Bieńczycach

Celem zadania jest wybudowanie wybiegu dla psów podzielonego na część dla psów ras agresywnych i łagodnych. Miejsce ma zabawę dla czworonogów oraz na spotkania towarzyskie ich właścicieli.

Logo kategorii
Mobilne kapsuły inhalacyjne2019-nowa jakość zdrowego oddechu

Jest to to propozycja skierowana do mieszkańców miasta. To innowacyjne rozwiązanie przeznaczone jest do inhalowania dróg oddechowych zdrowotną solanką z jednoczesnym zastosowaniem koloroterapii i muzykoterapii, przez cały rok w dowolnej lokalizacji

Logo kategorii
Pasy na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego i Dobrego Pasterza

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego i ul. Dobrego Pasterza. Sygnalizacja, która zatrzymuje tam samochody, umożliwia budowę przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów bez wydłużania cyklu świateł.

Logo kategorii
Tablica pamiątkowa Wilhelma "Wilka" Wyrwińskiego

Wilhelm Wyrwiński,żołnierz i artysta malarz,poległ śmiercią bohaterską w obronie Lwowa jako dowódca pociągu pancernego „Piłsudczyk” 28.12.1918r.Spoczywa na Cmentarzu Rakowickim.Tablica metalowa w formie płyty chodnikowej na ul.W."Wilka"Wyrwińskiego.

Logo kategorii
NOWY PLAC ZABAW NA PLANTACH PRZY DWORCU GŁÓWNYM

JEST JESZCZE JEDNO TAKIE MIEJSCE NA PLANTACH, TUŻ OBOK DWORCA GŁÓWNEGO (UL. WESTERPLATTE), KTÓRE IDEALNIE NADAJE SIĘ NA NIEWIELKI PLAC ZABAW DLA DZIECI. BYŁBY ON WKOMPONOWANY W HISTORYCZNE OTOCZENIE I UTRZYMANY W NATURALNEJ KOLORYSTYCE.

Logo kategorii
Nowy Park w Krakowie

Nowy park w Bronowicach pozwoli zachować przynajmniej częściowo klimat dawnej wsi podkrakowskiej i pomoże ochronić tą część miasta przed niekontrolowaną zabudową deweloperską. Będzie miejscem wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców.

Logo kategorii
Hutnik 365.0

Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury sportowej w Nowej Hucie poprzez budowę na terenie Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków krytego wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, umożliwiającą uprawianie sportu przez cały rok.

Logo kategorii
Budowa systemu monitoringu poziomu pól elektromagnetycznych

Celem projektu jest stworzenie systemu monitoringu pól elektromagnetycznych (PEM), który dostarczy rzetelnych informacji dotyczących rzeczywistych poziomów i źródeł PEM, 24h na dobę, 365 dni w roku, w wyznaczonych punktach każdej dzielnicy Krakowa.

Logo kategorii
Akademia Decjusza

Akademia Decjusza cykl wydarzeń promujących edukację kulturalną poprzez organizację: - rodzinnego kina letniego, - programu Dukaty Decjusza promującego ekonomię w ujęciu historycznym, - koncertów muzyki kameralnej, - dni otwartych w Willi Decjusza.

Logo kategorii
STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

CELEM PROJEKTU JEST STWORZENIE SIECI STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM/HYBRYDOWYM

Logo kategorii
Uwertura koncertowa "Cracovia"

Celem projektu jest pozyskanie przez miasto i jego mieszkańców w drodze konkursu uwertury koncertowej "Cracovia" będącej kwintesencją wszystkich charakterystycznych dźwięków i melodii krakowskich - stanowiącej symfoniczną wizytówkę miasta.

Logo kategorii
BON KULTURALNY DLA SENIORA

Bon Kulturalny dla Seniora będzie można wymienić na dowolnie wybrane bilety wstępu do krakowskich instytucji kultury: teatrów, muzeów, filharmonii, opery, itd.. Przeznaczony dla mieszkańców, którzy ukończyli 60 rok życia, o wartości 200 zł.

Logo kategorii
Budowa toru do speedrowera

Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach. Polega on na ściganiu się przez 4 okrążenia po owalnym torze przypominającym tor żużlowy.

Logo kategorii
Nowe miejsca relaksu przy zdrojach artezyjskich

Stworzenie zielonych miejsc relaksu i wyciszenia z dostępem do wód mineralnych pochodzących z krakowskich zdrojów. Rewitalizacja 6 studni artezyjskich zlokalizowanych w dzielnicy I, III, V, VII, XVIII.

Logo kategorii
Nowe miejsca parkingowe w rejonie ulic Płaszowska-Paproci

Wybudowanie miejsc parkingowych wzdłuż drogi dojazdowej prowadzącej z ulicy Paproci do bloków Płaszowska 36-38.

Logo kategorii
Wieża antysmogowa - miejska strefa czystego powietrza

Projekt zakłada zbudowanie wieży, której zadaniem będzie asymilowanie rozpylonych zanieczyszczeń i ich odfiltrowywanie. Rolą wieży będzie pobieranie szkodliwych związków z atmosfery i rozprowadzanie oczyszczonego powietrza.

Logo kategorii
Zielone Aleje Miejskie

Projekt polega na nasadzeniu krzewów, żywopłotów i łąk kwietnych w pasach drogowych większych arterii komunikacyjnych Krakowa.

Logo kategorii
Samoobsługowy Kraków

Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów. dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.

Logo kategorii
Połączenie ul. Myśliwskiej z ul. Mały Płaszów (Golikówką)

Wydłużenie ul. Myśliwskiej w kierunku wschodnim do drogi gruntownej przy Ogródkach Działkowych (ok. 170 mb) wraz z remontem drogi gruntownej wzdłuż działek do ul. Mały Płaszów (ok. 285 mb) wraz z budową chodnika (ok. 450 mb) i miejsc parkingowych.

Logo kategorii
Kładka dla pieszych nad ulicą Wielicką .

Kładka posłuży dzieciom, dorosłym, osobom niepełnosprawnym, seniorom. Umożliwi bezpieczną komunikacje pieszą nad szeroką i bardzo ruchliwą ulicą Wielicką, bez konieczności pokonania dodatkowych kilkuset metrów do najbliższego przejścia dla pieszych.

Logo kategorii
Poskaczmy razem !!! - kolejne TRAMPOLINY w Bieńczycach

Celem projektu jest montaż kolejnych trampolin na terenie ogródków jordanowskich w Bieńczycach, tak by zachęcić dzieci do aktywności ruchowej. Jedyne istniejące, na osiedlu Wysokim, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Logo kategorii
Krzyż Wołyński z tablicą upamiętniającą

Upamiętnienie Polaków pomordowanych na Wołyniu i Galicji Wschodniej w okresie 1943-45 poprzez wzniesienie Krzyża Wołyńskiego wraz z tablicą pamiątkową i wykonaniem oświetlenia. Celem tego projektu jest edukacja i dotarcie do świadomości społecznej.

Logo kategorii
I INTEGRACYJNE ZAWODY PŁYWACKIE "FAMILY RACE – KRAKÓW 2019"

Projekt przeznaczony jest dla wszystkich mieszkańców Krakowa,w tym dla całych rodzin,grup rodzinnych,osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, seniorów, służący aktywizacji sportowej, popularyzacji pływania,edukacji bezpieczeństwa nad wodą.

Logo kategorii
Rynek Czyżyński na pasie startowym dawnego lotniska

Rynek Czyżyński to projekt przekształcenia niezagospodarowanej części pasa startowego w Czyżynach w wielofunkcyjny plac miejski.

Logo kategorii
Przyjazny Autobus

" Przyjazny autobus" to projekt mający na celu dostosowanie 6 autobusów linii 182 i 482 do przewozu bagażu pasażerów podróżujących z i na Dworzec Główny w Krakowie

Logo kategorii
Dzika Ścieżka Rowerowa przez Nową Hutę

Stworzenie gruntowej, nie asfaltowanej, ścieżki rowerowej prowadzącej zarośniętą dziś ul. Melchiora Wańkowicza od alei Solidarności do ul. Bardosa/Ptaszyckiego i dalej wzdłuż rzeki Dłubni, wałem do ul. Żaglowej i Lasku Mogilskiego

Logo kategorii
Parking ul. Duża Góra - Bieżanów

Budowa ogólnodostępnych miejsc postojowych (16 szt) wraz z drogą asfaltową na działce gminnej nr 198/5 przy ulicy Duża Góra w Bieżanowie. Parking z kostki brukowej z podjazdem asfaltowym poprowadzonym od ulicy Duża Góra.

Logo kategorii
Krakowski Parlament Młodzieży

Celem projektu edukacyjnego "Krakowski Parlament Młodzieży" jest kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych, wśród krakowskiej młodzieży.

Logo kategorii
"ŻYWY POMNIK"- FOTOPLASTYKON ZE ZDJĘCIAMI NA SALWATORZE

Odnowienie zabytkowego budynku oraz utworzenie galerii audiowizualnej pozwalającej na oglądanie przesuwających się wewnątrz stereoskopowych obrazów fotograficznych starego Zwierzyńca.

Logo kategorii
"Co nas uszczęśliwia w Krakowie" - Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny ukazujący co w Krakowie podnosi nasz poziom szczęścia, z czego jesteśmy dumni i co nas raduje. Konkurs podzielony na kategorie wiekowe zakończony wręczeniem nagród pieniężnych oraz zwieńczony wystawą wyróżnionych prac.

Logo kategorii
Przesadzaj drzewa zamiast wycinać

Od kilku miesięcy masowo wycinane są drzewa na terenie gminy. Zieleń zapewnia niezbędny do życia tlen, ekosystem dla życia zwierząt oraz podnosi walory jakości życia. Choć istnieją firmy wykonujące usługi przesadzania drzew, gmina nie zatrudnia ich.

Logo kategorii
POMOŻECIE ... ? Przebudujmy WSPÓLNIE ul. Wojciechowskiego

O przebudowę ulicy Wojciechowskiego proszą od lat mieszkańcy bloku Bulwarowa 35d, NOWOHUCIANIE korzystający z basów Wandzianki, schroniska młodzieżowego PTTK, klienci pobliskiego hotelu i restauracji...i przyszłego Parku Rzecznego Dłubni >>>POMOŻEMY

Logo kategorii
Likwidacja torowiska!

Projekt przewiduje likwidację awaryjnego torowiska wzdłuż ul. Dworcowej, a w jego miejsce utworzenie chodnika ze ścieżką rowerową wraz z nasadzeniem zieleni.

Logo kategorii
Spotkania ze sztuką cyrkową, aktywny kraków

Projekt jest działaniem w trzech kategoriach:kultury,sportu,edukacji. Proponuję wykonanie cyklu spotkań plenerowych mających na celu prowadzenie zajęć z szeroko pojętej sztuki cyrkowej.

Logo kategorii
STUDENT Z WERWĄ - bezpłatne zajęcia dla studentów

Projekt dla studentów krakowskich Uczelni. Ma na celu promowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Projekt będzie się składał z: wykładów i warsztatów poruszających tematy m.in. żywności naturalnej i przetworzonej, oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych.

Logo kategorii
Chodnik od Stella-Sawickiego do pasa startowego w Czyżynach

Chodnik i ścieżka rowerowa umożliwiające wygodne dojście od ul. Stella-Sawickiego do pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. Chodnik ten umożliwiłby swobodne dotarcie do terenów rekreacyjnych znajdujących się na terenie dawnego lotniska.

Logo kategorii
Bezpieczne Miasto.

Patrole policji w piątki i soboty w godz. od 20:00 do 24:00 na terenie wszystkich Dzielnic Miasta Krakowa. Projekt zakłada po dwa dwuosobowe piesze patrole policji w każdej z osiemnastu Dzielnic Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Bulwarami na kółkach

Projekt obejmuje wybudowanie pochyłych chodników (podjazdów) w miejscach, gdzie w zasięgu wzroku jedyną możliwością dotarcia do asfaltowej ścieżki nad Wisłą są schody.

Logo kategorii
Zespoł Wyjazdowy Krakowskie Pogotowie Ratunkowe oś. Złocień

W z związku z dynamicznym rozwojem osiedla Złocień oraz dróg komunikacyjnych w tym szybki dojazd do autostrady A4, wnioskuje się o utworzenie miejsca dla Zespołu Wyjazdowego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Logo kategorii
Krakowski Autobus Turystyczny

Projekt dotyczy stworzenia regularnie kursującej, bezpłatnej, turystycznej linii autobusowej. Będą z niej mogli korzystać zarówno mieszkańcy Krakowa jak przebywający w mieście turyści, kuracjusze czy pielgrzymi.

Logo kategorii
Book Truck - Mobilna Biblioteka

Projektu polega na uruchomieniu mobilnej biblioteki. Celem jest zarówno umożliwienie korzystania z biblioteki osobom z odległych dzielnic, ale przede wszystkim funkcja „kulturotwórcza” - promowanie czytelnictwa podczas różnych imprez plenerowych.

Logo kategorii
Budowa ogólnodostępnego placu zabaw przy ul. Cechowej 57

Projekt zakłada wybudowanie wielofunkcyjnego placu zabaw na terenie szkoły przy ul. Cechowej 57 w Krakowie. Plac zabaw będzie służył dzieciom, które od 01.09.2018 r. rozpoczną w szkole naukę w kl. 1 SP oraz okolicznych mieszkańców z dzielnicy.

Logo kategorii
KUPA czystości dla Krakowa

100 koszy na psie odchody dla każdej dzielnicy (100 x 18 dzielnic=1800 koszy!). Łatwe w dezynfekcji kosze z dystrybutorami torebek na nieczystości naszych pupili . Czyste trawniki i ulice = czyste dzielnice Rzucisz do kosza za trzy punkty?

Logo kategorii
Dokończmy Kopiec Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości

Przed budową Kopca Piłsudskiego rozprowadzano cegiełki z wizualizacją tego, jak miałby docelowo wyglądać - uporządkowane trawniki z alejkami i rzeźby. Niestety założenie nie powstało w takim kształcie. Dokończmy je na 100-lecie niepodległości Polski.

Logo kategorii
Elektroniczne tablice informacyjne przy głównych arteriach

Zadanie polega na instalacji elektronicznych tablic wyświetlających bieżące informacje. W tym m.in. te na temat lokalnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, o utrudnieniach drogowych, o inicjatywach mieszkańców czy dane o jakość stanu powietrza.

Logo kategorii
Kochasz swój kraj to po nim nie bazgraj - kampania społeczna

Projekt zakłada przeprowadzenie kampanii edukacyjno-promocyjnej pn. "Kochasz swój kraj... to po nim nie bazgraj !!!" oraz zintensyfikowanie działań mających na celu likwidację miejskich bazgrołów, w tym mowy nienawiści.

Logo kategorii
Kocham Staw Płaszowski

Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.

Logo kategorii
Parking pod Urzędem dla Mieszkańców-nie tylko dla urzędnikók

Władze Krakowa z Jackiem Majchrowskim na czele ograniczają możliwość parkowania dla mieszkańców. W tym samym czasie dysponują parkingami tylko dla urzędników Miejskich. Domagamy się aby parkingi pod urzędami były ogólno dostępne dla petentów.

Logo kategorii
Bieńczycki Psi Wybieg

Projekt ma na celu stworzenie nowatorskiego Psiego Wybiegu, który będzie sprzyjał oraz służył nie tylko okolicznym mieszkańcom ale, jak i również wszystkim mieszkańcom miasta Krakowa.

Logo kategorii
Smoki na ulicach Krakowa

Kraków pełen smoków - symbol Krakowa. Smoki kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Wyrusz na poszukiwanie smoków podczas odkrywania Krakowa:-) Wrocław ma krasnale, a my możemy mieć smoki!

Logo kategorii
ZIELONA KRUPNICZA, CZYLI ULICA PRZYJAZNA DLA MIESZKAŃCÓW

PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE ULICY KRUPNICZEJ W MIEJSCE PRZYJAZNE DLA MIESZKAŃCÓW POPRZEZ ZWIĘKSZENIE WYGODY I BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH, WPROWADZENIE DUŻEJ ILOŚCI ZIELENI WRAZ Z MAŁĄ ARCHITEKTURĄ, A TAKŻE USPOKOJENIE RUCHU SAMOCHODOWEGO.

Logo kategorii
DOŚĆ DZIUR - WsPóLnIe WYREMONTUJMY Bieńczycką i Kocmyrzowską

Mieszkańcy czterech dzielnic Nowohuckich (Czyżyny, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta) od lat nie mogą doprosić się od Prezydenta Miasta Krakowa generalnego remontu nawierzchni tego ważnego traktu drogowego łączącego dzielnice i miasto.

Logo kategorii
Na rolkach do pracy - połączenie dzielnic śródmiejskich

Projekt zakłada wyasfaltowanie chodnika wzdłuż ulicy Olszyny i Pilotów wraz z ustawieniem szafki dla rolkarzy i innych użytkowników UTO oraz tablicy popularyzującej jazdę na UTO (rolki, deskorolki, hulajnoga) w celach nie tylko rekreacyjnych.

Logo kategorii
Przystanek początkowy 164 na pętli Piaski Nowe

Umożliwienie pasażerom wsiadania na przystanku końcowym Piaski Nowe, bez konieczności przechodzenia przez ruchliwe skrzyżowanie,podczas gdy autobus odbywa pusty przebieg. W tym celu, należy utworzyć drugi peron.

Logo kategorii
Budowa brodzika dla dzieci na basenie Wandzianka

Budowa brodzika dla dzieci do 4 lat na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Ks Wanda przy ul.bulwarowej 39.Wymiary baseny 15+15 metrów z atrakcjami w postaci zjeżdżalni na dzieciaczków do czwartego roku życia ,oczywiście ogólnodostępny.

Logo kategorii
Pieszo i rowerem z Krupniczej na Ingardena

Proponuje się wytyczenie dwóch nowych przejść dla pieszych i przejazdu rowerowego przez al. Mickiewicza, z ul. Krupniczej w ul. Ingardena. Proponowane przejścia ułatwią poruszanie się pieszym i rowerzystom pomiędzy dwoma stronami Alei Mickiewicza.

Logo kategorii
Strzelanie - bawi i uczy

Chcemy dać mieszkańcom Krakowa możliwość nauczenia się podstaw bezpiecznej obsługi broni palnej. Większość mieszkańców nie trzymało w dłoni prawdziwej broni, chcemy to zmienić. Dzięki naszej inicjatywie podniesie się poziom bezpieczeństwa w Krakowie.

Logo kategorii
SMOK CO KROK-pierwsza trasa spacerowa oraz gra miejska.

STWORZENIE ATRAKCYJNEJ TRASY SPACEROWEJ i GRY MIEJSKIEJ SZLAKIEM KRAKOWSKICH SMOKÓW NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI. SMOKI ZOSTANĘ WYKONANE Z ZEBRANYCH STARYCH KLUCZY I KŁÓDEK MIESZKAŃCÓW KRAKOWA.

Logo kategorii
MAŁY MODELARZ

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej modelarni dla dzieci i młodzieży Krakowa. Doposażenie pracowni w specjalistyczne narzędzia i nowoczesne materiały pozwoli urozmaicić formę zajęć.

Logo kategorii
Kultura w zasięgu ręku seniora

Zapewnienie seniorom dostępu do kultury poprzez umożliwienie im nieodpłatnego udziału w seansach filmowych i teatralnych m.in. w Teatrze Ludowym, Teatrze im. J. Słowackiego, Teatrze Bagatela, Kinie Sfinks, Multikinie, Arsie

Logo kategorii
Zielony pochłaniacz smogu dla każdej dzielnicy!

Antysmogowa, zielona ściana w każdej z 18-stu dzielnic Krakowa.

Logo kategorii
„Przystanek 36,6°C”

Projekt dotyczy zamontowania na najbardziej obleganych przystankach systemu chłodząco- grzewczego, używanego w zależności od pory roku. Dzięki temu coraz więcej osób będzie korzystało z transportu miejskiego, pomoże to obecnej sytuacji powietrza.

Logo kategorii
OGÓLNODOSTĘPNE BOISKO SPORTOWE NA ZAKRZÓWKU

Budowa ogólnodostępnego wielofunkcyjnego boiska sportowego (do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki) o wymiarach 20x40 m, bez oświetlenia, z ogrodzeniem "piłkołap", przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, do codziennej gry i ruchu na świeżym powietrzu

Logo kategorii
Asocjacja Promotorów Radosnego Ptaka - szlaki ornitologiczne

Projekt zakłada montowanie w krakowskich parkach budek lęgowych, poidełek dla ptaków i tablic z wizerunkami i opisem miejskich ptaków, jak również oznaczanie drzew tablicami z podaniem ich nazwy i krótkim opisem botanicznym.

Logo kategorii
Zielona estakada nad ul. Bora-Komorowskiego -pnącza i drzewa

Zazielenienie / zasłonięcie zielenią betonowej ściany estakady wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego od strony terenu lotniska w Czyżynach. Naga, betonowa ściana szpeci to wyjątkowe miejsce, a jej zazielenienie mogłoby je uatrakcyjnić.

Logo kategorii
Błonia to go! Zostaw rzeczy, pobiegaj i dalej do dzieła!

Modernizacja / przebudowa szaletów przy Błoniach krakowskich: zastąpienie części toalet przez prysznice oraz montaż szafek na zostawienie bagażów.

Logo kategorii
Z rozkładem autobusów "za pan brat"

Projekt zakłada umiejscowienie 150 wyświetlaczy aktualnego rozkładu autobusów MPK (aktualizowanego na bieżąco) w miejscach, gdzie występuje wzmożony ruch autobusowy, a także wymiana pasażerów korzystających z tego środka transportu publicznego.

Logo kategorii
ul. Bonarka z placem zabaw i miejscem odpoczynku mieszkańców

Stworzenie miejsca przyjaznego i ogólnodostępnego dla Krakowian. Pełnić będzie funkcję rekreacyjną i społeczną. Montaż ławek i koszy na śmieci, powstanie placu zabaw dla dzieci, strefy dorosłych. W okolicy brak takiej infrastruktury.

Logo kategorii
Krakowskie hulanie na gościńcu i wyścig na 1 kilometr

Parada hulajnóg, deskorolek, łyżworolek to jednodniowe wydarzenie kultruarlno-edukacyjno-społeczne. Na tym wydarzeniu spotkać się będą mogli wszyscy którym jest bliski ten mało znany ale dający ogromną radość rodzaj transportu.

Logo kategorii
Modernizacja trasy biegowej parkrun w Krakowie.

Modernizacja istniejącej wokół Błoń Krakowskich infrastruktury biegowej parkrun Kraków. Odmalowanie oznaczeń miejsca startu, mety i odległości, montaż stałych oznaczeń kierunków trasy, montaż tablicy informacyjnej, treningi, Dzień Dziecka z parkrun.

Logo kategorii
Centrum wychodzenia z bezdomności i nałogów

W Krakowie mieszka spora ilość Ludzi Bezdomnych. Brakuje miejsca gdzie mogli by przyjść, zrobić pranie, przygotować sobie ciepły posiłek. Miasto powinno w ścisłym centrum zagospodarować stosowne pomieszczenia dla tych Ludzi.

Logo kategorii
Spraw aby samolot przy ważnej trasie odzyskał piękno.

Proponowana jest zmiana zagospodarowania placu i co najważniejsze- poważny remont konserwatorski zabytkowego samolotu Jak-23 i usytuowanie go bliżej ulicy Księcia Józefa, będącej najbardziej prestiżowym wjazdem do Krakowa od strony lotniska.

Logo kategorii
Teren rekreacyjny pod estakadą ulicy Turowicza

Realizacja boisk, terenów do jazdy na rolkach, skate parku pod estakadą ulicy Turowicza przemieni obszar zaniedbany i nieatrakcyjny w często odwiedzane centrum sportów alternatywnych. Na plus działa także bliskość Parku Krakowian.

Logo kategorii
Młynówka Królewska - tworzymy najdłuższy park w Polsce

Utworzenie ścieżki spacerowej w zachodniej części Młynówki Królewskiej (w dolinie Rudawy). Ścieżka jest brakującym elementem parku, który ciągnie się od Mydlnik do centrum miasta.

Logo kategorii
Spotkajmy się pod trzepakiem! Park przy CK Podgórze

Cel ? Wprowadzenie kreatywnej przestrzeni do animacji - obszaru kolorowych TRZEPAKÓW, utworzenie strefy relaksu - instalacja hamaków i oświetlenia, a także wydzielenie WYBIEGU DLA PSÓW wraz z potrzebną infrastrukturą oraz montaż stojaków rowerowych.

Logo kategorii
TAK DLA WILGI

Celem projektu jest rewitalizacja Parku Rzecznego Wilga w rejonie ul. Kapelanka i ul Kobierzyńska)

Logo kategorii
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałów ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Logo kategorii
Spływ kajakowy po Rudawie – nowa atrakcja dla krakowian

Spływ kajakowy odbywałby się w trakcie miesięcy letnich w co drugi weekend, rozpoczynając się w Rudawie, a kończąc na Wiśle. W jednorazowym spływie brałoby udział 25-50 osób. Stanowiłby sposób na aktywne spędzenie czasu.

Logo kategorii
Warsztaty wprowadzające w świat nowoczesnej elektroniki

Uczestnicy przygotują się do przeprowadzenia stratosferycznej misji balonowej. Zapoznają się z programowaniem, podstawami elektroniki, wykonają samodzielnie urządzenie radiowe, odbędą szkolenie w zakresie amatorskiej radiokomunikacji.

Logo kategorii
NOWOCZESNY AMBULANS MEDYCZNY

Przedmiotem projektu jest dofinansowanie zakupu nowoczesnego ambulansu dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Logo kategorii
In vitro dla Krakowian/ek - program pilotażowy

W ramach programu pilotażowego, proponujemy by z funduszy budżetu obywatelskiego dofinansować zabieg in vitro dla 100 par.

Logo kategorii
USIĄDŹ, ODPOCZNIJ, POCZYTAJ – ARANŻACJA KRAKOWSKICH PLACÓW

Punkt wymiany książek i roślin (kwiaty, rośliny doniczkowe). Miejsce do odpoczynku dla dorosłych, dla dzieci specjalnie stworzone miejsce do zabaw. Wszystko zaaranżowane w miły dla oka sposób, z wykorzystaniem stałych kompozycji roślinnych.

Logo kategorii
Krakowskie Stypendium Wolności i Demokracji

W wielu krajach dziennikarze, pisarze, obrońcy praw człowieka i artyści są prześladowani za swoje przekonania. Projekt zakłada ufundowanie stypendium dla pięciu takich osób. W ramach zdania byłyby również organizowane spotkania z beneficjentami.

Logo kategorii
Czyste chodniki, czyste ulice - miasto bez smogu

Do solidnego sprzątania chodników i poboczy potrzeba innych maszyn, niż obecnie używane przez MPO. Posiadany przez MPO sprzęt nie spełnia swojej funkcji. Całe pobocza zajęte przez auta wymagają oczyszczania urządzeniami innego typu.

Logo kategorii
Dęby zamiast pomników

Projekt polega na posadzeniu 100 dębów na terenie miasta Krakowa. Każde drzewo będzie poświęcone jednemu z bohaterów walk niepodległościowych począwszy od rozbiorów Polski aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 r.

Logo kategorii
Miła ul. Podgórska

Projekt przewiduje remonto chodnika oraz nasadzenie drzew wzdłuż ul. Podgórskiej od strony Wisły na odcinku od mostu Powstańców Śląskich do zejścia na bulwary wiślane na przeciwko stacji Orlen.

Logo kategorii
Cały ten zgiełk

Wieczór, zgiełk miasta pozornie milknie. W rzeczywistości zaczyna rozbrzmiewać śmiechem, muzyką oraz zabawą. Wejdźmy w ten rytm i spędźmy je z filmami muzycznymi w ogrodzie Centrum Młodzieży, przy Kinie Paradox.

Logo kategorii
Automaty zawierające maski anty-smogowe

Umieszczenie na najważniejszych krakowskich przystankach automatów zawierających anty-smogowe maski.

Logo kategorii
Połączmy Park Lotników Polskich wejściem od strony MLP

Dodatkowe wejście do Parku Lotników od strony Muzeum Lotnictwa Polskiego (przy przystanku tramwajowym). Pozwoli ono łatwo przejść z północnej części parku do południowej. Dostosowane do wózków, rowerów i dla niepełnosprawnych.

Logo kategorii
Ogród witalny ... mimo że szpitalny!

Projekt zakłada stworzenie ogólnodostępnego ogrodu hortiterapeutycznego na terenie Szpitala im. Żeromskiego. Ogród będzie przeznaczony do użytkowania przez pacjentów, pracowników szpitala, osoby odwiedzające pacjentów, oraz mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
Młynówka Królewska i Stara Krowodrza - Trasa Historyczna

Nowa aranżacja miejsca - połączenie funkcjonalności z kontekstem historii i pokazaniem ewolucji miejsca. Sposób: przeprowadzenie konkursu na upamiętnienie Młynówki Królewskiej zasilającej Królewskie Młyny oraz miejsc Starej Krowodrzy.

Logo kategorii
Stop utonięciom!- Bezpiecznie nad wodą w Krakowie.

Zadanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom Krakowa, którzy wypoczywają na terenach przywodnych miasta Krakowa przez cały rok kalendarzowy, poprzez zapewnienie całodobowych dyżurów ratowniczych ratowników wodnych.

Logo kategorii
Bezpieczny ratownik - Bezpieczny Krakowianin

Celem zadania jest bezpieczeństwo mieszkańców Krakowa poprzez doposażenie strażaków-ratowników OSP w niezbędny sprzęt ratowniczy i profilaktyczny.

Logo kategorii
Zielona Aleja Konopnickiej

Projekt polegający na posadzeniu drzew i krzewów wzdłuż ulicy Konopnickiej i zamianę jej charakteru na Zieloną Aleje Śródmiejską.

Logo kategorii
Święto Cykliczne 2019

Projekt ma na celu promocję roweru jako środka transportu służącego miastu oraz jego mieszkańcom. Planowane wydarzenie obejmuje zbiorowy przejazd rowerowy, darmowy serwis rowerowy, pokaz filmów rowerowych, BlenderBike, wirtualne wyścigi rowerowe itp.

Logo kategorii
#BezpieczniNaBulwarach

Instalacja systemu 8-10 kamer na obszarze bulwarów (od mostu Powstańców Śląskich po Most Stoczniowców), w celu rozbudowy monitoringu miejskiego oraz podniesienia bezpieczeństwa w rejonie rzeki Wisły.

Logo kategorii
Pomóżmy zwierzętom w Krakowskim schronisku

Projekt pomoże w bieżącym utrzymaniu schroniska poprzez dostarczenie lekarstw. środków opatrunkowych oraz specjalistycznej karmy dla psów i kotów. Od tych środków zależy życie naszych "braci mniejszych".

Logo kategorii
MAGICZNY PLAC ZABAW W PARKU JORDANA (K.DOMU HARCERZA)

NATURALNY PLAC ZABAW TAKŻE DLA DZIECI Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W PARKU JORDANA PRZY DOMU HARCERZA. OBECNY LATA ŚWIETNOŚCI MA DAWNO ZA SOBĄ. ZAGOSZCZĄ TU TRAMPOLINY, LABIRYNTY, WIEŻE ORAZ NOWE MAGICZNE URZĄDZENIA!!!!

Logo kategorii
KRK nasz Kraków

Nowe miejsce spotkań dla Krakowian i turystów zaprasza. Metalowa instalacja KRK w przestrzeni Krakowa, a w litery wplecione znane symbole miasta- Smok Wawelski, obwarzanek z solą, czapka krakuska i wianek (ten od Krakowianki i ten od święta Wianki).

Logo kategorii
Tablice informujące o stanie zanieczyszczenia powietrza

Ustawienie tablic multimedialnych informujących o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza w trzech lokalizacjach na terenie miasta Krakowa. Tablice powinny być zasilane energią słoneczną.

Logo kategorii
Odnowa i zagospodarowanie parku przy ul. Tomickiego

Projekt dotyczy zagospodarowania przestrzeni, na której znajdowało się miasteczko rowerowe, nie spełniające już swoich celów. Powstałby plac zabaw, nowe ścieżki, zostałyby ustawione nowe ławki, kosze i hamaki.

Logo kategorii
CZYŻBY ZAPOMNIANO o ZALEWIE NOWOHUCKIM... i NOWEJ HUCIE ?

W imieniu mieszkańców Nowej Huty przypominam o nie zrealizowanych projektach z Budżetu Obywatelskiego - realizacja w 2017r. Projekty miejski i dzielnicowy nie doczekały się realizacji? Inne przygotowane projekty dla Zalewu Nowohuckiego wciąż czekają!

Logo kategorii
Kryta pływalnia 50-m.

Kraków jest JEDYNYM dużym miastem w Polsce, które nie ma pływalni 50-m. Wybudowanie pływalni 50-m. nadgoni zacofanie cywilizacyjne Krakowa wobec reszty Polski w zakresie MINIMALNEJ infrastruktury sportowej, której Krakowiacy są obecnie pozbawieni...

Logo kategorii
Budowa boiska z pianki poliuretanowej

Budowa boiska z pianki poliuretanowej na działce 118/47 obręb 7 Nowa Huta. W tym obszarze jest brak ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego dla mieszkańców. Dodatkowo będzie ono uzupełnieniem infrastruktury szkolnej.

Logo kategorii
Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al.Bora Komorowskiego

Budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż al.Bora Komorowskiego na odcinku od salonu samochodowego Toyota do ronda Polsadu wraz ze zmianą lokalizacji oświetlenia ulicznego (lampa przy salonie samochodowym) znajdującego się na aktualnym przebiegu ścieżki.

Logo kategorii
REWITALIZACJA PARKU KLEPARSKIEGO

Ścieżka rowerowa, plac zabaw, wybieg dla psów i zieleń - celem projektu jest uporządkowanie komunikacji, doposażenie infrastruktury oraz integracja zaniedbanych terenów. Po rewitalizacji rzeczywisty obszar PARKU z 4,5 ha zwiększy się do 5,3 ha.

Logo kategorii
REWITALIZACJA PARKU MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA ŁĄCZY DZIELNICE 1,5,6

PROJEKT ZAKŁADA STWORZENIE ATRAKCYJNEJ PRZESTRZENI REKREACYJNEJ I SPORTOWEJ Z NASADZENIAMI ZIELENI, ŁAWKAMI, MIEJSCAMI DO PIKNIKOWANIA, WYBIEGAMI DLA PSÓW ORAZ ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ, A TAKŻE REMONT ALEJEK, MODERNIZACJĘ OŚWIETLENIA I PLACÓW ZABAW.

Logo kategorii
Bezpiecny chodnik do Tyńca

Projekt dotyczy przygotowania koniecznych projektów oraz budowy chodnika o długości ok 400mb przy ulicy ul. Bolesława Śmiałego. Zakłada się budowę chodnika na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nad Czerną do Hotelu Fero Express

Logo kategorii
Plenerowa siłownia "Małe Błonia"

Budowa siłowni na otwartym powietrzu na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym położonym w sąsiedztwie Hali Cracovii z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Siłownia będzie uzupełnieniem różnorodnej oferty rekreacyjnej Hali.

Logo kategorii
WYJAZD LEWOSKRĘTNY Z UL. DAUNA W UL. NOWOSĄDECKĄ

Wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna.

Logo kategorii
przystańMAM! - stworzenie miejsc dla osób z małymi dziećmi

Utworzenie 18 zadaszonych i osłoniętych ławek umożliwiających karmienie, wyposażonych w przewijak, kosz na śmieci, dozownik z płynem dezynfekującym i tablicę manipulacyjną dla starszych dzieci oraz tablic informacyjnych w parkach i placach zabaw.

Logo kategorii
Smoczy Skwer na Kurdwanowie - bezpiecznie i kreatywnie

Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Logo kategorii
Asystent Osoby Niepełnosprawnej

Projekt ma na celu pomoc osobom niepełnosprawnym w codziennych czynnościach przez wykwalifikowanych do takiej pomocy wolontariuszy. Pomoc byłaby indywidualnie dostosowywana do potrzeb osoby niepełnosprawnej.

Logo kategorii
Budowa ronda na Azorach przy ul. Weissa/Chełmońskiego

Budowa ronda na Azorach, przebudowa obecnego skrzyżowania przy zbiegu ulic Weissa, Chełmońskiego, Różyckiego, Zygmuntowska, Sosnowiecka.

Logo kategorii
Dziura w drodze

“Dziura w drodze” - powstający system do zgłaszania nieprawidłowości w infrastrukturze. Ułatwi i przyspieszy dostępne obecnie metody komunikacji z odpowiednimi służbami. Możliwe będzie przekazywanie uwag przez aplikację mobilną i stronę internetową.

Logo kategorii
Zaparkuj w Podgórzu

Utworzenie na terenie terminala autobusowego "Podgórze SKA" parkingu dla rowerów, motocykli i co najmniej 100 samochodów osobowych w technologii modułowej.

Logo kategorii
Doświetlamy Planty Bieńczyckie

Celem projektu jest dokończenie zadania wymiany opraw oświetlenia parkowego kulowego na oprawy ledowe na terenie Plant Bieńczyckich od os. Przy Arce do os. Kazimierzowskiego. Wymiana lamp poprawi bezpieczeństwo, będzie jaśniej i bezpieczniej.

Logo kategorii
Program profilaktyczny o zdrowym odżywianiu dla przedszkoli

Skupimy się na propagowaniu zdrowego stylu życia i podnoszeniu świadomości rodziców przedszkolaków. Planujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, ich rodziców i edukacje żywieniową. Połączenie wiedzy z praktyką da efekt w postaci zdrowia w przyszłości.

Logo kategorii
Dzieci tkwiące tylko w sieci, mają w głowie same śmieci

Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.

Logo kategorii
Małe "place zabaw" przy przystankach autobusowych i tramwajo

Dzieci na przystankach sie nudza. Wystarczy jedno male urządzenie, ktore ich zaciekawi, by opiekun mógł spokojnie doczekac na autobus. Propozycja pilotarzu w 20 punktach przystankowych

Logo kategorii
Tartanowa ścieżka dla biegaczy na Bulwarach Wiślanych

Projekt dotyczy powstania 1 400 metrowej tartanowej ścieżki dla biegaczy w typowo rekreacyjnym miejscu. Będzie można na niej swobodnie biegać oraz wykonywać jednostki treningowe. Nie przeszkadzając przy tym wszystkim spacerowiczom i rowerzystom.

Logo kategorii
Roztańczony Kraków

Chcemy, by Kraków stał się miastem muzyki i tańca – nie tylko w klubach muzycznych, ale również w parkach i na skwerach. Kraków jest miastem kultury, więc muzyka powinna być w nim obecna.

Logo kategorii
Czerwone korale - magia stroju krakowskiego

Projekt "Czerwone korale" obejmować będzie sfinansowanie zakupu kompletnych krakowskich strojów ludowych dla dzieci, kobiet i mężczyzn na potrzeby ludowych grup obrzędowych działających w dzielnicach krakowskich tj. XIV, XV, XVII, XVIII.

Logo kategorii
Zaczarowana scena w ogrodzie przy Krupniczej 38

Zakup i instalacja stałej sceny widowiskowej na terenie ogólnodostępnego dla Krakowian ogrodu przy Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, która służyć będzie do organizacji imprez kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych mieszkańcom całego miasta.

Logo kategorii
Nowohuckie Leniniuszki

Leniniuszki to sympatyczne figurki przedstawiające robotnika z brzuszkiem i w berecie, który po pracy szuka odpoczynku w nowohuckiej przestrzeni miasta Krakowa... nad zalewem, nad Dłubnią, przy Łąkach Nowohuckich, na boisku, na trawie, za rogiem,

Logo kategorii
(NIE) POŁAMCIE SOBIE NÓG - cz.2 !

Chodnik wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ul.Kocmyrzowskiej kwalifikuje się do PILENGO remontu.Wstyd,że w Nowej Hucie są jeszcze takie miejsca.Idąc chodnikiem piesi korzystają ze ścieżki rowerowej,gdyż korzystanie z chodnika może prowadzić do kalectwa.

Logo kategorii
Tężnia solankowa

Wybudowanie tężni solankowej nad Zalewem Bagry na działce miejskiej położonej po pół. stronie zalewu oznaczonej na zał. nr.1 do uchwały nr. CXIII/1157/06 RMK z dn.28 VI 2008 Miej. Planu Zagospo. Przestrze. rejonu zbiornika Bagry w Płaszowie.

Logo kategorii
Winda dla chorych

Szpital im. Żeromskiego jest jedynym szpitalem w Krakowie, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych i pacjentów z urazami nóg. Muszą oni pokonywać schody, żeby trafić na oddziały i do pracowni diagnostycznych.

Logo kategorii
Które Rondo Mogilskie?

Czy zdarzyło Ci się wybierać w nieznaną Tobie część miasta? Albo próbowałeś wytłumaczyć znajomemu jak do Ciebie dojechać? Ten projekt zakłada ułatwienie podróżowania po mieście, dzięki ponumerowaniu wszystkich przystanków KMK.

Logo kategorii
Bulwar Tyniecki

Projekt dotyczy przygotowania koniecznych projektów oraz budowy bulwaru o długości ok. 200mb wraz z oświetleniem, parkingiem i ławeczkami

Logo kategorii
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"

Cykl zawodów biegowych dla dzieci i młodzieży realizowany na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zawody zostaną rozegrane na różnych dystansach (dla różnych kategorii wiekowych) w trosce o zapewnienie sportowej rywalizacji w ramach zasad fair – play.

Logo kategorii
Bezpieczny Kraków dzięki monitoringowi

Projekt ma na celu zainstalowanie i utrzymanie monitoringu miejskiego w każdej dzielnicy w lokalizacjach o największych potrzebach poprawy bezpieczeństwa mieszkańców według danych z Miasta Krakowa.

Logo kategorii
Zazieleńmy Bulwar Wołyński!

Projekt zakłada nasadzenie 20 szt drzew na Bulwarze Wołyński, na koronie lub za koroną wału, bliżej ulicy Konopnickiej. W jednym rzędzie od mostu Grunwaldzkiego do hotelu Forum.

Logo kategorii
SMOK vs SMOG - THERMOS CUBE 59 solarna altanka maluszka

Budowa całorocznej, ogólnodostępnej altany parkowej, pełniącej funkcję intymnej przestrzeni dla rodziców z małymi dziećmi. Innowacyjny obiekt bezsmogowy: czyste, filtrowane powietrze dla użytkowników oraz wnętrza ogrzewane jedynie energią Słońca.

Logo kategorii
Aleja Róż na nowo – cz. 2: mała architektura

Plac w al. Róż zostanie na nowo umeblowany - wykonane zostaną liczne elementy małej architektury, zaprojektowane indywidualnie dla tego miejsca. Dzięki temu powstanie dodatkowa przestrzeń do odpoczynku, a plac zyska na funkcjonalności i estetyce.

Logo kategorii
Zaczytaj się w Krakowie

Zaczytaj się w Krakowie, to projekt przeznaczony dla tych, którzy lubią czytać. Zasada jest prosta. Idziesz do najbliżej biblioteki w Swojej dzielnicy, pobierasz kod, wczytujesz go w aplikacje LEGIMI i przenosisz się do Świata wybranej książki.

Logo kategorii
Ekologicznie przeciw komarom!

Projekt przewiduje instalację budek lęgowych dla naturalnych pogromców komarów i much - w szczególności jerzyków i jaskółek. Nie dość, że ograniczy to opryski chemikaliami, to jeszcze wesprze bioróżnorodność i środowisko.

Logo kategorii
Łączymy Parki Krakowa-z Dzielnicy I,II,III,IV,V,VI do Ojcowa

TRASA ROWEROWA połączy niemal bezkolizyjnie Parki oraz użyteczności publiczne(urzędy, szkoły, stadiony Starego Miasta,Krowodrzy,Białego Prądnika, Zwierzyńca.Połączy urywające się nagle fragmenty ścieżek rowerowych w jedną sieć.W przyszłości do Ojcowa

Logo kategorii
Poprawa bezpieczeństwa na ul.Rącznej

Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Pł. Barty na odcinku ok. 300m wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).

Logo kategorii
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
Magiczny Park Kozłówek

Urokliwe miejsce przy nowo powstającym Centrum Sportu i Rekreacji. Nowe alejki, stylowe latarnie, zegar retro, wygodne ławeczki, nowe nasadzenia roślin, Hotspot WIFI i plusk podświetlonej fontanny. Idealne miejsce spotkań mieszkańców osiedla.

Logo kategorii
Ścieżka rowerowa od ul. Rydla do ul. Wrocławskiej

Budowa ścieżki rowerowa wzdłuż ulicy Rydla i Radzikowskiego od nowo budowanego tunelu na ulicy Rydla aż do wiaduktu przy ulicy Wrocławskiej.

Logo kategorii
„Zielone PARA SOLE” - zadaszone miejsca wolne od smogu

W kilku ruchliwych lokalizacjach Krakowa wydzielone przestrzenie o charakterze ażurowych kopuł. Zbudowane z systemu zielonych elewacji. Stanowią one zadaszenie chroniące przed słońcem, deszczem, wiatrem. Nasadzenia z roślin niwelują efekt smogu.

Logo kategorii
70 dobrych uczynków na 70 lat Nowej Huty

Z okazji 70lecia powstania Nowej Huty proponujemy realizację 70 dobrych uczynków w pięciu nowohuckich dzielnicach. W ramach zadania zostaną m.in. odnowione skwery, posadzone drzewa i krzewy, ustawione stojaki rowerowe i zamalowane bazgroły na murach.

Logo kategorii
Utwardzenie fragmentów wałów rzeki Rudawy

W wyniku remontu przeprowadzonego w 2017 roku, nawierzchnia wałów Rudawy w wielu miejscach jest w fatalnym stanie uniemożliwiając spacer oraz jazdę rowerem. Projekt obejmuje utwardzenie tego odcinka.

Logo kategorii
Dodatkowy pas do skrętu w prawo z Zakopiańskiej w Tischnera.

Budowa dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ulicy Zakopiańskiej w ulice Tischnera z kierunku Borek Falecki.

Logo kategorii
Jaz na Białusze

Na urokliwej rzeczce Białusze przy ulicy Jazowej umiejscowiony jest zabytkowy jaz. Zapewne jego zalety funkcjonalne dawno się zdezaktualizowały natomiast stanowi zabytkowy przykład budownictwa wodnego. Sądzę że jest to jedyny taki obiekt w Krakowie

Logo kategorii
Centrum Mechatroniki i Robotyki

Projekt to utworzenie na trenie ZSM nr1 w Krakowie Centrum Mechatroniki i Robotyki. Program CMiR to rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży i dzieci nowymi technologiami, elektrotechniką, mechatroniką, robotyką i automatyką.

Logo kategorii
W malinowym chruśniaku!- krakowski ogród społecznościowy

Projekt dotyczy uporządkowania i zagospodarowania terenu zielonego dla celów rekreacyjnych i stworzeniu tam otwartego dla mieszkańców Ogrodu Społecznościowego . Mieszkańcy zasadzą kwiaty i warzywa, będzie to miejsce do aktywnego spędzania czasu.

Logo kategorii
Kino dla Seniora - 2000 darmowych biletów do Kina Paradox

Projekt zakłada zakup 2000 darmowych biletów dla seniorów do jednego z krakowskich kin studyjnych, kina Paradox.

Logo kategorii
Sygnalizacja świetlna: Malborska - Macedońska - Szkolna

Celem zadania jest zaprojektowanie i wybudowanie na skrzyżowaniu ulic Malborska – Macedońska - Szkolna czterowlotowej sygnalizacji świetlnej. Sygnalizacja poprawi w znacznym stopniu bezpieczeństwo w rejonie.

Logo kategorii
Teatr Rodz-INNY

Comiesięczne prezentacje wyjątkowych spektakli teatralnych i cyrkowych z całej Polski, które reprezentują szczególny poziom artystyczny i edukacyjny. Teatr Rodz-INNY skierowany jest do rodzin z dziećmi.

Logo kategorii
Miejski Relaks

Miejskie miejsca relaksu, miejsca spotkań, odpoczynku, osłony przed słotą jak i przed piekącym słońcem. Na pozbawionych drzew i ławek ulicach pojawią się przystanki dla przechodniów, w formie zadaszonych siedzisk, otoczonych zielenią.

Logo kategorii
Elektromobilność

zamontowanie ładowarek do aut elektrycznych na terenie Krakowa

Logo kategorii
(NIE) POŁAMCIE SOBIE NÓG!

Mieszkańcy Nowej Huty od lat oczekują na remont chodnika, dojście od ul. Bulwarową nad Zalew Nowohucki. (szczególnie odcinek od ul. Wojciechowskiego do Zalewu). Chodnik znajduje się w złym stanie technicznym zagrażającym bezpieczeństwu ludzi.

Logo kategorii
Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Pilotów

Utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pilotów idącą po pasie drogowym po obu stronach drogi.

Logo kategorii
Marzyć to móc!

Na świecie każdego dnia obserwujemy wiele wojen, ale często nie zauważamy tych, które toczą się wokół nas. Wojny o to aby każdy kolejny dzień, nie był tym ostatnim! Bezdomność czy np ubóstwo. Odrzucamy takie osoby. Pora aby ktoś zobaczył w nich ludzi

Logo kategorii
Park Zygmunta Glogera

Wykupienie przez miasto i zagospodarowanie jako parku, terenu należącego obecnie do firmy BUDOPOL (działka numer 261/1). Park łączyłby miasto z infrastrukturą rowerową w ramach projektu "Od Krakowa do Ojcowa" MRPO.03.01.03-12-036/12

Logo kategorii
Wakacyjne świetlice

Utworzenie w szkołach na czas wakacji dyżurnych świetlic, w których dzieci w wieku szkolnym mogłyby spędzać czas w godzinach pracy ich rodziców. Obecnie szkoły podstawowe są zamykane na 2 miesiące a rodzice nie mają co zrobić ze swoimi pociechami.

Logo kategorii
Bieżnia na Błoniach

W ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego proponuję budowę jednego pasa bieżni rekreacyjnej mieszczącej się na Błoniach, wzdłuż ul. Focha w Krakowie.

Logo kategorii
Wanda Kraków w Ekstralidze - z Nami po awans

Zakup sprzętu sportowego i organizacja obozu sportowego przygotowującego drużynę I ligowej drużyny piłkarskiej kobiet w walce o awans do Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020.

Logo kategorii
„Pełnia życia, pełnia sił”

Indywidualne oraz grupowe zajęcia z psychologiem, prawnikiem, zajęcia ogólnousprawniająca, mające na celu integracje społeczną, edukacje, profilaktykę zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia osób 50+ oraz ich bliskich.

Logo kategorii
Neony Nowej Huty

Przeniesienie Neonu Markizy na Centrum D co związane jest z niewykorzystywaniem neonu przez aktualna wspólnotę, podpięcie jej do zasilania fotowoltaicznego oraz włączania za pomocą SMS

Logo kategorii
In Vitro w Krakowie!

Program dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego (In Vitro) dla Krakowian.

Logo kategorii
Drzewa dla Cmentarza Rakowickiego

Postępujące wylesienie Cmentarza Rakowickiego wynika z usuwania chorych i połamanych drzew oraz braku nowych nasadzeń. Aby uniknąć bezpowrotnej utracie parkowego charakteru Cmentarza Rakowickiego posadźmy 50 drzew w obrębie tej krakowskiej nekropolii

Logo kategorii
Renowacja, oznakowanie i promocja KOPCA WANDY

Kopiec Wandy jest zabytkiem archeologicznym z VII wieku, starszym niż państwo Polskie. Obecnie Kopiec jest w fatalnym stanie ziemia uległa erozji, zieleń jest w fatalnym stanie, obiekt wymaga pełniejszego oznakowania oraz promocji.

Logo kategorii
ZIELONA WYSPA - ażurowe zadaszenie obsadzone roślinnością

ZIELONA WYSPA - zadaszona przestrzeń obsadzona roślinami nad przystankami tramwajowymi ( punkt przesiadkowy) chroniąca przed słońcem, deszczem i wiatrem o działaniu anty-smogowym.

Logo kategorii
Solarny kącik wypoczynku w ogrodzie przy Krupniczej 38

Stworzenie strefy do pracy w plenerze wyposażonej w trzy solarne ławki usytuowane w dostępnym dla Krakowian, zacisznym ogrodzie Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana przy ul. Krupniczej 38.

Logo kategorii
Naprotechnologia - szansą na rodzicielstwo

Projekt zakłada dofinansowanie do kosztu leczenia niepłodności metodami naprotechnologii dla ok. 100 par z Krakowa, u których stwierdzono niepłodność lub które nieskutecznie ją leczą od co najmniej 12 miesięcy.

Logo kategorii
Czystość i wypoczynek

Proponuję rozmieścić w Krakowie 1000 ławek ( podczas spaceru nie ma gdzie usiąść). Pozytywnym przykł. jest Nowa Huta. Ustawienie w Krakowie 2000 kubłów, gł. w okolicach przystanków , bo obecnie stojące nie wystarczają (niektórzy ich nie widzą )

Logo kategorii
Modernizacja chodnika przy Stella Sawickiego

Obecny chodnik jest zbyt wąski co naraża pieszych i rowerzystów na ryzyko wzajemnej kolizji. Należy poszerzyć chodnik i dwoma różnymi kolorami kostek brukowych (czerwony i szary) oddzielić część przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów.

Logo kategorii
Błonia dla Wszystkich

Dokończenie asfaltowej pętli biegnącej wokół Błoń Krakowskich.

Logo kategorii
Remont i rozbudowa parku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego

Niewielki park przy Muzeum Lotnictwa Polskiego jest zaniedbany, znajdują się w nim zniszczone latarnie, brakuje ławek, nie ma placu zabaw dla dzieci ani urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych. Celem projektu jest remont i uzupełnienie infrastruktury parku

Logo kategorii
Rozbudowa miejskiej plaży nad Wisłą

Projekt przewiduje uporządkowanie przestrzeni rekreacyjnej nad Wisłą przy ogólnodostępnej plaży miejskiej. Projekt stworzy nowe miejsce wypoczynku w mieście dla dorosłych i dzieci.

Logo kategorii
Rewitalizacja zieleni przy budynku os. Sportowe 24 Kraków

Rewitalizacja zieleni od strony podwórka przy bdynku os. Sportowe 24 w Krakowie.

Logo kategorii
Place Zabaw dla Dorosłych

Projekt zakłada stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dla dorosłych mieszkańców Krakowa jako uzupełnienie atrakcji jakie oferują wały i Bulwary Wiślane. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie dorosłych chcących spędzać czas aktywnie i niekonwencjonalnie.

Logo kategorii
ORLIK POD BALONEM

Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.

Logo kategorii
Senior z pasją

Zajęcia dla seniorów, które będą rozwijać aktywność społeczną oraz hobbistyczno-rekreacyjną. Stworzenie przestrzeni edukacji dla osób powyżej 50 roku życia, integracji międzypokoleniowej.

Logo kategorii
Szkolenie żeglarskie kadr drużyn żeglarskich w Krakowie

Celem zadania jest zdobycie kadry do harcerskich drużyn żeglarskich, poprzez poprzez zorganizowanie szkolenia na stopień żeglarza jachtowego oraz jachtowego sternika morskiego harcerzy starszych, wędrowników oraz instruktorów harcerskich.

Logo kategorii
Modernizacja parkingu przy ul. Kobierzyńska 93

Modernizacja parkingu i dróg manewrowych przy budynku ul. Kobierzyńska 93 w Krakowie. Z parkingu korzystają klienci banków, sklepów i punktów usługowych, nie tylko mieszkańcy Dzielnicy Dębniki.

Logo kategorii
SZYBCIEJ I CISZEJ TRAMWAJEM! - montaż nowoczesnych rozjazdów

Montaż nowoczesnych i cichych rozjazdów, które podniosą prędkość przejazdu tramwajów przez skrzyżowanie z 10 km/h do 50 km/h. Skróci to czas podróży tramwajem, które szybciej opuszczą skrzyżowanie, a mniejszy hałas poprawi komfort życia mieszkańców.

Logo kategorii
Strzelnica Sportowa pod trybuną przy boisku KS Bieżanowianka

Strzelnica Sportowa z zapleczem z możliwością rozgrywania konkurencji strzeleckich na 50 m , 25m i 10m. Strzelnica będzie zlokalizowana pod trybuną wschodnią przy boisku klubu sportowego Biezanowianka.

Logo kategorii
Zdrowy Kraków - siła kobiet!

Siła kobiet Krakowa to: 1) bezpieczeństwo - kurs samoobrony 2) spokój - tai chi 3) pewność siebie - kurs asertywności

Logo kategorii
Park aktywności i rekreacji ze strefą dla czworonogów

Na asfaltowej części działki powstanie oświetlony teren do nauki i trenowania jazdy "na kółkach" (rolki, rowery, itp.), obok plac zabaw i wielofunkcyjny kort. W wyżej położonej odgrodzonej części działki będzie tor przeszkód do szkolenia psów.

Logo kategorii
Baseball - Kraków Kings

Budowa boiska i/lub infrastruktury przeznaczonych do gry w baseball oraz inwestycja w sprzęt dostępny dla każdego chętnego w trakcie treningów z drużyną Kraków Kings Baseball.

Logo kategorii
Trening samoobrony i asertywności dla dziewcząt

Projekt zakłada przeprowadzenie 10 warsztatów, które pomogą dziewczynkom i nastolatkom poradzić sobie w trudnych sytuacjach,zapobiec przemocy, na którą są narażone od najmłodszych lat. Warsztaty będą prowadzone metodą WenDo (stworzoną w Kanadzie).

Logo kategorii
Rowerem i pieszo bezpiecznie z mostu Wandy

Budowa bezpiecznej ścieżki rowerowej łączącej most Wandy ze ścieżką rowerową biegnącą po wale przeciwpowodziowym Wisły od ul. Podbipięty oraz od mostu Wandy do Lasku Mogilskiego.

Logo kategorii
Budowa boiska w ramach odnowy zabytkowego stadionu Korony

Zadanie polegać będzie na budowie ogólnodostępnego boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach ok. 100x51 m wraz z bramkami, oświetleniem oraz piłkochwytami w kompleksie stadionowym należącym dawniej do Klubu Sportowego Korona.

Logo kategorii
Wyjdź z betonu - międzypokoleniowy plac zabaw

Plac zabaw dla dorosłych w parku lotników! Miejsce gdzie łączą się pokolenia. Przy postępującym betonowaniu naszego miasta nie ma przestrzeni gdzie, możemy się wspólnie zintegrować, spędzić wolny czas na dobrej zabawie lub po prostu pobyć razem.

Logo kategorii
Montaż zegarów odmierzających czas do zmiany świateł .

Montaż zegarów odmierzających czas do zmiany świateł na obwodnicach i głównych drogach dojazdowych w obrębie skrzyżowań ulic Krakowa .

Logo kategorii
Szybki Autobus

wykonanie czasowego buspasa od mostu na rzece Prądnik wzdłuż ulicy Olszyny do ronda Barei w obu kierunkach ruchu, działającego w godzinach szczytu.

Logo kategorii
Parking dla mieszkańców i pacjentów przychodni - Kozłówek

Budowa ogólnodostęgo parkingu na działkach gminnych: 311/3, 311/7 w okolicy Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Kozłówek przy ul. Na Kozłówce 29

Logo kategorii
Sekundniki na krakowskich skrzyżowaniach

Zadanie przewiduje umieszczenie na krakowskich skrzyżowaniach nieobjętych systemem zsynchronizowanej sygnalizacji świetlnej sekundników w celu usprawnienia na nich ruchu drogowego.

Logo kategorii
DRZEWA ZAMIAST POMNIKÓW W PARKU JORDANA

ZASTĄPMY KAŻDY KOLEJNY PLANOWANY POMNIK W PARKU JORDANA NOWYM DRZEWEM. BO TO DRZEWA TWORZĄ PARK, A NIE POMNIKI. DRZEWA TO RÓWNIEŻ GODNA FORMA UPAMIĘTNIENIA, A JAKŻE PRZYJAZNA DLA LUDZI I OTOCZENIA.

Logo kategorii
Klimatyzacja dla klubu Jędruś na os. Centrum A

Instalacja urządzeń klimatyzacyjnych dla budynku w zarządzie ZBK, w którym znajduje się Klub Jędruś - Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta, w którym spotykają się seniorzy z całego Krakowa: Nowej Huty, Bieńczyc, Mistrzejowic, Czyżyn i in,

Logo kategorii
Bezpiecznie do Lidla

Remont chodnika, wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż osiedla Krakowiaków, po stronie ulicy Kocmyrzowskiej, od ulicy Obrońców Krzyża do ulicy Bulwarowej.

Logo kategorii
Przystanek wiedeński pod Koroną.

Projekt zakłada budowę dwóch nowoczesnych przystanków z podniesioną jezdnią przy Koronie -ułatwiających wsiadanie do tramwajów i autobusów, a także zwiększających bezpieczeństwo pasażerów.

Logo kategorii
Utworzenie zielonego zakątka wzdłuż al. Jana Pawła II

Utworzenie zielonego zakątka na os. 2 Pułku Lotniczego wzdłuż al. Jana Pawła II poprzez budowę alejki asfaltowej wraz z oświetleniem oraz ławkami i koszami na śmieci, pośród naturalnej alei drzew.

Logo kategorii
Zielona Twierdza

Projekt zakłada całościowe zagospodarowanie terenu na wzgórzu Lasoty wraz z Fortem "Św.Benedykta". Wydobycie całego potencjału tego miejsca poprzez szeroki zakres prac związanych z rewitalizacją stworzy zielony, historyczny punkt Krakowa.

Logo kategorii
Kopiec Kościuszki - Pomnikiem Historii

Kopiec Kościuszki wraz z otoczeniem w 2017 roku stał się Pomnikiem Historii -uznanym rozporządzeniem Prezydenta RP. Wykonanie makiety i tablic edukacyjnych w miejscach gdzie wkracza się na teren Pomnika Historii.

Logo kategorii
Biblioteka Gier Planszowych

Projekt ma na celu zapewnienie dostępu do bezpłatnej wypożyczalni gier planszowych dla mieszkańców Krakowa w sześciu filiach Biblioteki Kraków.

Logo kategorii
Drugie życie MOSu na pl. Na Groblach

Projekt dotyczy rewitalizacji MOSu na pl. Na Groblach. Zakłada zastąpienie nieutrzymywanej murawy trawiastej sztuczną murawą i stworzenie 2 boisk do piłki nożnej, boiska do koszykówki, boiska do piłki siatkowej instalacji przyrządów gimnastycznych.

Logo kategorii
LEKKI TORNISTER = ZDROWE DZIECKO

Bezpłatna edukacja, diagnostyka oraz leczenia wad postawy u dzieci. Projekt obejmuje: • warsztaty na temat przyczyn przeciążeń kręgosłupa • profesjonalne badania wad postawy • zajęcia terapeutyczne dla uczniów zakwalifikowanych do leczenia

×