Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2018
Zobacz projekty z: 2019 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Utworzenie zielonego zakątka wzdłuż al. Jana Pawła II

Utworzenie zielonego zakątka na os. 2 Pułku Lotniczego wzdłuż al. Jana Pawła II poprzez budowę alejki asfaltowej wraz z oświetleniem oraz ławkami i koszami na śmieci, pośród naturalnej alei drzew.

Logo kategorii odrzuconej
KUPA czystości dla Krakowa

100 koszy na psie odchody dla każdej dzielnicy (100 x 18 dzielnic=1800 koszy!). Łatwe w dezynfekcji kosze z dystrybutorami torebek na nieczystości naszych pupili . Czyste trawniki i ulice = czyste dzielnice Rzucisz do kosza za trzy punkty?

Logo kategorii odrzuconej
Wakacyjne świetlice

Utworzenie w szkołach na czas wakacji dyżurnych świetlic, w których dzieci w wieku szkolnym mogłyby spędzać czas w godzinach pracy ich rodziców. Obecnie szkoły podstawowe są zamykane na 2 miesiące a rodzice nie mają co zrobić ze swoimi pociechami.

Logo kategorii odrzuconej
Błonia dla Wszystkich

Dokończenie asfaltowej pętli biegnącej wokół Błoń Krakowskich.

Logo kategorii odrzuconej
Rozbudowa miejskiej plaży nad Wisłą

Projekt przewiduje uporządkowanie przestrzeni rekreacyjnej nad Wisłą przy ogólnodostępnej plaży miejskiej. Projekt stworzy nowe miejsce wypoczynku w mieście dla dorosłych i dzieci.

Logo kategorii odrzuconej
Krzyż Wołyński z tablicą upamiętniającą

Upamiętnienie Polaków pomordowanych na Wołyniu i Galicji Wschodniej w okresie 1943-45 poprzez wzniesienie Krzyża Wołyńskiego wraz z tablicą pamiątkową i wykonaniem oświetlenia. Celem tego projektu jest edukacja i dotarcie do świadomości społecznej.

Logo kategorii odrzuconej
INNOWACYJNE, INTELIGENTNE GARAŻE ROWEROWE bikelocker.pl

5 innowacyjnych, inteligentnych bez- lub niskopłatnych, zamykanych, krytych, całodobowych boksów rowerowych z systemem dedykowanych rezerwacji krótkoterminowych, dokonywanych sygnałem GSM.

Logo kategorii odrzuconej
Błonia to go! Zostaw rzeczy, pobiegaj i dalej do dzieła!

Modernizacja / przebudowa szaletów przy Błoniach krakowskich: zastąpienie części toalet przez prysznice oraz montaż szafek na zostawienie bagażów.

Logo kategorii odrzuconej
Modernizacja chodnika przy Stella Sawickiego

Obecny chodnik jest zbyt wąski co naraża pieszych i rowerzystów na ryzyko wzajemnej kolizji. Należy poszerzyć chodnik i dwoma różnymi kolorami kostek brukowych (czerwony i szary) oddzielić część przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów.

Logo kategorii odrzuconej
Bieżnia na Błoniach

W ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego proponuję budowę jednego pasa bieżni rekreacyjnej mieszczącej się na Błoniach, wzdłuż ul. Focha w Krakowie.

Logo kategorii odrzuconej
Remont i rozbudowa parku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego

Niewielki park przy Muzeum Lotnictwa Polskiego jest zaniedbany, znajdują się w nim zniszczone latarnie, brakuje ławek, nie ma placu zabaw dla dzieci ani urządzeń do ćwiczeń dla dorosłych. Celem projektu jest remont i uzupełnienie infrastruktury parku

Logo kategorii odrzuconej
Oplećmy Kraków zielenią

Jak zwiększyć zieleń nie ingerując w architekturę miasta? Odpowiedzią są pnącza na metalowych, walcowatych podporach. Przy minimum zajętej przestrzeni zapewniamy maximum masy zielonej.

Logo kategorii odrzuconej
Utwardzenie fragmentów wałów rzeki Rudawy

W wyniku remontu przeprowadzonego w 2017 roku, nawierzchnia wałów Rudawy w wielu miejscach jest w fatalnym stanie uniemożliwiając spacer oraz jazdę rowerem. Projekt obejmuje utwardzenie tego odcinka.

Logo kategorii odrzuconej
Bulwarami na kółkach

Projekt obejmuje wybudowanie pochyłych chodników (podjazdów) w miejscach, gdzie w zasięgu wzroku jedyną możliwością dotarcia do asfaltowej ścieżki nad Wisłą są schody.

Logo kategorii odrzuconej
Neony Nowej Huty

Przeniesienie Neonu Markizy na Centrum D co związane jest z niewykorzystywaniem neonu przez aktualna wspólnotę, podpięcie jej do zasilania fotowoltaicznego oraz włączania za pomocą SMS

Logo kategorii odrzuconej
Budowa systemu monitoringu poziomu pól elektromagnetycznych

Celem projektu jest stworzenie systemu monitoringu pól elektromagnetycznych (PEM), który dostarczy rzetelnych informacji dotyczących rzeczywistych poziomów i źródeł PEM, 24h na dobę, 365 dni w roku, w wyznaczonych punktach każdej dzielnicy Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowski Autobus Turystyczny

Projekt dotyczy stworzenia regularnie kursującej, bezpłatnej, turystycznej linii autobusowej. Będą z niej mogli korzystać zarówno mieszkańcy Krakowa jak przebywający w mieście turyści, kuracjusze czy pielgrzymi.

Logo kategorii odrzuconej
Baseball - Kraków Kings

Budowa boiska i/lub infrastruktury przeznaczonych do gry w baseball oraz inwestycja w sprzęt dostępny dla każdego chętnego w trakcie treningów z drużyną Kraków Kings Baseball.

Logo kategorii odrzuconej
Book Truck - Mobilna Biblioteka

Projektu polega na uruchomieniu mobilnej biblioteki. Celem jest zarówno umożliwienie korzystania z biblioteki osobom z odległych dzielnic, ale przede wszystkim funkcja „kulturotwórcza” - promowanie czytelnictwa podczas różnych imprez plenerowych.

Logo kategorii odrzuconej
Pasy na skrzyżowaniu Bora Komorowskiego i Dobrego Pasterza

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu al. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego i ul. Dobrego Pasterza. Sygnalizacja, która zatrzymuje tam samochody, umożliwia budowę przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerzystów bez wydłużania cyklu świateł.

Logo kategorii odrzuconej
Teren rekreacyjny pod estakadą ulicy Turowicza

Realizacja boisk, terenów do jazdy na rolkach, skate parku pod estakadą ulicy Turowicza przemieni obszar zaniedbany i nieatrakcyjny w często odwiedzane centrum sportów alternatywnych. Na plus działa także bliskość Parku Krakowian.

Logo kategorii odrzuconej
Cztery łapy na wybiegu przy Olszyny

Projekt polega na ogrodzeniu skweru znajdującego się u zbiegu ulic Olszyny o Ignacego Łukasiewicza siatką z furtką samozamykającą się. Oprócz ogrodzenia wskazane jest zamontowanie 2 ławek, 2 koszy na psie odchody oraz 1 kosza na odpady komunalne.

Logo kategorii odrzuconej
Dokończmy Kopiec Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości

Przed budową Kopca Piłsudskiego rozprowadzano cegiełki z wizualizacją tego, jak miałby docelowo wyglądać - uporządkowane trawniki z alejkami i rzeźby. Niestety założenie nie powstało w takim kształcie. Dokończmy je na 100-lecie niepodległości Polski.

Logo kategorii odrzuconej
Dziura w drodze

“Dziura w drodze” - powstający system do zgłaszania nieprawidłowości w infrastrukturze. Ułatwi i przyspieszy dostępne obecnie metody komunikacji z odpowiednimi służbami. Możliwe będzie przekazywanie uwag przez aplikację mobilną i stronę internetową.

Logo kategorii odrzuconej
„Zielone PARA SOLE” - zadaszone miejsca wolne od smogu

W kilku ruchliwych lokalizacjach Krakowa wydzielone przestrzenie o charakterze ażurowych kopuł. Zbudowane z systemu zielonych elewacji. Stanowią one zadaszenie chroniące przed słońcem, deszczem, wiatrem. Nasadzenia z roślin niwelują efekt smogu.

Logo kategorii odrzuconej
Bulwar Tyniecki

Projekt dotyczy przygotowania koniecznych projektów oraz budowy bulwaru o długości ok. 200mb wraz z oświetleniem, parkingiem i ławeczkami

Logo kategorii odrzuconej
Likwidacja torowiska!

Projekt przewiduje likwidację awaryjnego torowiska wzdłuż ul. Dworcowej, a w jego miejsce utworzenie chodnika ze ścieżką rowerową wraz z nasadzeniem zieleni.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie Stypendium Wolności i Demokracji

W wielu krajach dziennikarze, pisarze, obrońcy praw człowieka i artyści są prześladowani za swoje przekonania. Projekt zakłada ufundowanie stypendium dla pięciu takich osób. W ramach zdania byłyby również organizowane spotkania z beneficjentami.

Logo kategorii odrzuconej
WYJAZD LEWOSKRĘTNY Z UL. DAUNA W UL. NOWOSĄDECKĄ

Wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna.

Logo kategorii odrzuconej
Nowe miejsca parkingowe w rejonie ulic Płaszowska-Paproci

Wybudowanie miejsc parkingowych wzdłuż drogi dojazdowej prowadzącej z ulicy Paproci do bloków Płaszowska 36-38.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczne Miasto.

Patrole policji w piątki i soboty w godz. od 20:00 do 24:00 na terenie wszystkich Dzielnic Miasta Krakowa. Projekt zakłada po dwa dwuosobowe piesze patrole policji w każdej z osiemnastu Dzielnic Miasta Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Przystanek wiedeński pod Koroną.

Projekt zakłada budowę dwóch nowoczesnych przystanków z podniesioną jezdnią przy Koronie -ułatwiających wsiadanie do tramwajów i autobusów, a także zwiększających bezpieczeństwo pasażerów.

Logo kategorii odrzuconej
Szybki Autobus

wykonanie czasowego buspasa od mostu na rzece Prądnik wzdłuż ulicy Olszyny do ronda Barei w obu kierunkach ruchu, działającego w godzinach szczytu.

Logo kategorii odrzuconej
MAŁY MODELARZ

Celem projektu jest stworzenie nowoczesnej i bezpiecznej modelarni dla dzieci i młodzieży Krakowa. Doposażenie pracowni w specjalistyczne narzędzia i nowoczesne materiały pozwoli urozmaicić formę zajęć.

Logo kategorii odrzuconej
Elektromobilność

zamontowanie ładowarek do aut elektrycznych na terenie Krakowa

Logo kategorii odrzuconej
Strzelnica Sportowa pod trybuną przy boisku KS Bieżanowianka

Strzelnica Sportowa z zapleczem z możliwością rozgrywania konkurencji strzeleckich na 50 m , 25m i 10m. Strzelnica będzie zlokalizowana pod trybuną wschodnią przy boisku klubu sportowego Biezanowianka.

Logo kategorii odrzuconej
Spotkajmy się pod trzepakiem! Park przy CK Podgórze

Cel ? Wprowadzenie kreatywnej przestrzeni do animacji - obszaru kolorowych TRZEPAKÓW, utworzenie strefy relaksu - instalacja hamaków i oświetlenia, a także wydzielenie WYBIEGU DLA PSÓW wraz z potrzebną infrastrukturą oraz montaż stojaków rowerowych.

Logo kategorii odrzuconej
USIĄDŹ, ODPOCZNIJ, POCZYTAJ – ARANŻACJA KRAKOWSKICH PLACÓW

Punkt wymiany książek i roślin (kwiaty, rośliny doniczkowe). Miejsce do odpoczynku dla dorosłych, dla dzieci specjalnie stworzone miejsce do zabaw. Wszystko zaaranżowane w miły dla oka sposób, z wykorzystaniem stałych kompozycji roślinnych.

Logo kategorii odrzuconej
Tartanowa ścieżka dla biegaczy na Bulwarach Wiślanych

Projekt dotyczy powstania 1 400 metrowej tartanowej ścieżki dla biegaczy w typowo rekreacyjnym miejscu. Będzie można na niej swobodnie biegać oraz wykonywać jednostki treningowe. Nie przeszkadzając przy tym wszystkim spacerowiczom i rowerzystom.

Logo kategorii odrzuconej
Automaty zawierające maski anty-smogowe

Umieszczenie na najważniejszych krakowskich przystankach automatów zawierających anty-smogowe maski.

Logo kategorii odrzuconej
Rynek Czyżyński na pasie startowym dawnego lotniska

Rynek Czyżyński to projekt przekształcenia niezagospodarowanej części pasa startowego w Czyżynach w wielofunkcyjny plac miejski.

Logo kategorii odrzuconej
Dzika Ścieżka Rowerowa przez Nową Hutę

Stworzenie gruntowej, nie asfaltowanej, ścieżki rowerowej prowadzącej zarośniętą dziś ul. Melchiora Wańkowicza od alei Solidarności do ul. Bardosa/Ptaszyckiego i dalej wzdłuż rzeki Dłubni, wałem do ul. Żaglowej i Lasku Mogilskiego

Logo kategorii odrzuconej
Tablice informujące o stanie zanieczyszczenia powietrza

Ustawienie tablic multimedialnych informujących o aktualnym stanie zanieczyszczenia powietrza w trzech lokalizacjach na terenie miasta Krakowa. Tablice powinny być zasilane energią słoneczną.

Logo kategorii odrzuconej
Małe "place zabaw" przy przystankach autobusowych i tramwajo

Dzieci na przystankach sie nudza. Wystarczy jedno male urządzenie, ktore ich zaciekawi, by opiekun mógł spokojnie doczekac na autobus. Propozycja pilotarzu w 20 punktach przystankowych

Logo kategorii odrzuconej
Centrum wychodzenia z bezdomności i nałogów

W Krakowie mieszka spora ilość Ludzi Bezdomnych. Brakuje miejsca gdzie mogli by przyjść, zrobić pranie, przygotować sobie ciepły posiłek. Miasto powinno w ścisłym centrum zagospodarować stosowne pomieszczenia dla tych Ludzi.

Logo kategorii odrzuconej
Połączenie ul. Myśliwskiej z ul. Mały Płaszów (Golikówką)

Wydłużenie ul. Myśliwskiej w kierunku wschodnim do drogi gruntownej przy Ogródkach Działkowych (ok. 170 mb) wraz z remontem drogi gruntownej wzdłuż działek do ul. Mały Płaszów (ok. 285 mb) wraz z budową chodnika (ok. 450 mb) i miejsc parkingowych.

Logo kategorii odrzuconej
Wyjdź z betonu - międzypokoleniowy plac zabaw

Plac zabaw dla dorosłych w parku lotników! Miejsce gdzie łączą się pokolenia. Przy postępującym betonowaniu naszego miasta nie ma przestrzeni gdzie, możemy się wspólnie zintegrować, spędzić wolny czas na dobrej zabawie lub po prostu pobyć razem.

Logo kategorii odrzuconej
Kryta pływalnia 50-m.

Kraków jest JEDYNYM dużym miastem w Polsce, które nie ma pływalni 50-m. Wybudowanie pływalni 50-m. nadgoni zacofanie cywilizacyjne Krakowa wobec reszty Polski w zakresie MINIMALNEJ infrastruktury sportowej, której Krakowiacy są obecnie pozbawieni...

Logo kategorii odrzuconej
Przesadzaj drzewa zamiast wycinać

Od kilku miesięcy masowo wycinane są drzewa na terenie gminy. Zieleń zapewnia niezbędny do życia tlen, ekosystem dla życia zwierząt oraz podnosi walory jakości życia. Choć istnieją firmy wykonujące usługi przesadzania drzew, gmina nie zatrudnia ich.

Logo kategorii odrzuconej
Rajska Biblioteka dostępna od A do Z

Rajska Biblioteka dostępna A do Z – dostosowanie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie do potrzeb osób starszych, niewidomych i niedowidzących mające na celu zwiększenie dostępności zbiorów i obiektów.

Logo kategorii odrzuconej
„Przystanek 36,6°C”

Projekt dotyczy zamontowania na najbardziej obleganych przystankach systemu chłodząco- grzewczego, używanego w zależności od pory roku. Dzięki temu coraz więcej osób będzie korzystało z transportu miejskiego, pomoże to obecnej sytuacji powietrza.

Logo kategorii odrzuconej
Pomóżmy zwierzętom w Krakowskim schronisku

Projekt pomoże w bieżącym utrzymaniu schroniska poprzez dostarczenie lekarstw. środków opatrunkowych oraz specjalistycznej karmy dla psów i kotów. Od tych środków zależy życie naszych "braci mniejszych".

Logo kategorii odrzuconej
Wanda Kraków w Ekstralidze - z Nami po awans

Zakup sprzętu sportowego i organizacja obozu sportowego przygotowującego drużynę I ligowej drużyny piłkarskiej kobiet w walce o awans do Ekstraligi kobiet w sezonie 2019/2020.

Logo kategorii odrzuconej
In vitro dla Krakowian/ek - program pilotażowy

W ramach programu pilotażowego, proponujemy by z funduszy budżetu obywatelskiego dofinansować zabieg in vitro dla 100 par.

Logo kategorii odrzuconej
Czyste chodniki, czyste ulice - miasto bez smogu

Do solidnego sprzątania chodników i poboczy potrzeba innych maszyn, niż obecnie używane przez MPO. Posiadany przez MPO sprzęt nie spełnia swojej funkcji. Całe pobocza zajęte przez auta wymagają oczyszczania urządzeniami innego typu.

Logo kategorii odrzuconej
Hala łukowa z boiskiem o nawierzchni z trawy syntetycznej

Zakres prac w ramach zadania przewiduje powstanie hali łukowej o wymiarach 22 x 60m oraz boiska o nawierzchnią z trawy syntetycznej.

Logo kategorii odrzuconej
Szybciej autobusem do centrum - buspas na Nawojki

Proponuje się wyznaczenie buspasa na ul. Nawojki, podobnie jak na ul. Czarnowiejskiej. Dodatkowo proponuje się przekształcenie zatoki przystankowej "Chopina" na chodnik i wyznaczenie przystanku na buspasie.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa boiska w ramach odnowy zabytkowego stadionu Korony

Zadanie polegać będzie na budowie ogólnodostępnego boiska piłkarskiego z nawierzchnią ze sztucznej trawy o wymiarach ok. 100x51 m wraz z bramkami, oświetleniem oraz piłkochwytami w kompleksie stadionowym należącym dawniej do Klubu Sportowego Korona.

Logo kategorii odrzuconej
WINCYJ ŚMIETNIKÓW

Czy zdarzyło Ci się mimo szczerych dobrych chęci wyrzucić papierek na chodnik, a później czułeś się z tym źle? A może niosłeś pustą puszkę po napoju przez dłuższy czas, aż na Twojej drodze pojawił się kosz? WINCYJ ŚMIETNIKÓW to projekt dla Ciebie!

Logo kategorii odrzuconej
Połączmy Park Lotników Polskich wejściem od strony MLP

Dodatkowe wejście do Parku Lotników od strony Muzeum Lotnictwa Polskiego (przy przystanku tramwajowym). Pozwoli ono łatwo przejść z północnej części parku do południowej. Dostosowane do wózków, rowerów i dla niepełnosprawnych.

Logo kategorii odrzuconej
Zielona estakada nad ul. Bora-Komorowskiego -pnącza i drzewa

Zazielenienie / zasłonięcie zielenią betonowej ściany estakady wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego od strony terenu lotniska w Czyżynach. Naga, betonowa ściana szpeci to wyjątkowe miejsce, a jej zazielenienie mogłoby je uatrakcyjnić.

Logo kategorii odrzuconej
Wieża antysmogowa - miejska strefa czystego powietrza

Projekt zakłada zbudowanie wieży, której zadaniem będzie asymilowanie rozpylonych zanieczyszczeń i ich odfiltrowywanie. Rolą wieży będzie pobieranie szkodliwych związków z atmosfery i rozprowadzanie oczyszczonego powietrza.

Logo kategorii odrzuconej
Zespoł Wyjazdowy Krakowskie Pogotowie Ratunkowe oś. Złocień

W z związku z dynamicznym rozwojem osiedla Złocień oraz dróg komunikacyjnych w tym szybki dojazd do autostrady A4, wnioskuje się o utworzenie miejsca dla Zespołu Wyjazdowego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Logo kategorii odrzuconej
DRZEWA ZAMIAST POMNIKÓW W PARKU JORDANA

ZASTĄPMY KAŻDY KOLEJNY PLANOWANY POMNIK W PARKU JORDANA NOWYM DRZEWEM. BO TO DRZEWA TWORZĄ PARK, A NIE POMNIKI. DRZEWA TO RÓWNIEŻ GODNA FORMA UPAMIĘTNIENIA, A JAKŻE PRZYJAZNA DLA LUDZI I OTOCZENIA.

Logo kategorii odrzuconej
Czystość i wypoczynek

Proponuję rozmieścić w Krakowie 1000 ławek ( podczas spaceru nie ma gdzie usiąść). Pozytywnym przykł. jest Nowa Huta. Ustawienie w Krakowie 2000 kubłów, gł. w okolicach przystanków , bo obecnie stojące nie wystarczają (niektórzy ich nie widzą )

Logo kategorii odrzuconej
Budowa toru do speedrowera

Projekt ma na celu wybudowanie w Krakowie profesjonalnego toru do uprawiania sportu nazywanego "speedrower". Speedrower w skrócie jest żużlem na rowerach. Polega on na ściganiu się przez 4 okrążenia po owalnym torze przypominającym tor żużlowy.

Logo kategorii odrzuconej
Plenerowa siłownia "Małe Błonia"

Budowa siłowni na otwartym powietrzu na ogólnodostępnym terenie rekreacyjnym położonym w sąsiedztwie Hali Cracovii z Centrum Sportu Niepełnosprawnych. Siłownia będzie uzupełnieniem różnorodnej oferty rekreacyjnej Hali.

Logo kategorii odrzuconej
Montaż zegarów odmierzających czas do zmiany świateł .

Montaż zegarów odmierzających czas do zmiany świateł na obwodnicach i głównych drogach dojazdowych w obrębie skrzyżowań ulic Krakowa .

Logo kategorii odrzuconej
Saunarium społeczne wraz ze strefą relaksu - Kraków

Projekt zakłada otwarcie Saunarium społecznego wraz ze strefą relaksu w Krakowie. Saunarium będzie ogólnodostępnym miejscem odnowy biologicznej dla mieszkańców. Obiekt będzie się składał z trzech saun oraz strefy relaksu z jaccuzi i leżakami.

Logo kategorii odrzuconej
"ŻYWY POMNIK"- FOTOPLASTYKON ZE ZDJĘCIAMI NA SALWATORZE

Odnowienie zabytkowego budynku oraz utworzenie galerii audiowizualnej pozwalającej na oglądanie przesuwających się wewnątrz stereoskopowych obrazów fotograficznych starego Zwierzyńca.

Logo kategorii odrzuconej
SZYBCIEJ I CISZEJ TRAMWAJEM! - montaż nowoczesnych rozjazdów

Montaż nowoczesnych i cichych rozjazdów, które podniosą prędkość przejazdu tramwajów przez skrzyżowanie z 10 km/h do 50 km/h. Skróci to czas podróży tramwajem, które szybciej opuszczą skrzyżowanie, a mniejszy hałas poprawi komfort życia mieszkańców.

Logo kategorii odrzuconej
Dodatkowy pas do skrętu w prawo z Zakopiańskiej w Tischnera.

Budowa dodatkowego pasa ruchu do skrętu w prawo z ulicy Zakopiańskiej w ulice Tischnera z kierunku Borek Falecki.

Logo kategorii odrzuconej
Drugie życie MOSu na pl. Na Groblach

Projekt dotyczy rewitalizacji MOSu na pl. Na Groblach. Zakłada zastąpienie nieutrzymywanej murawy trawiastej sztuczną murawą i stworzenie 2 boisk do piłki nożnej, boiska do koszykówki, boiska do piłki siatkowej instalacji przyrządów gimnastycznych.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa ronda na Azorach przy ul. Weissa/Chełmońskiego

Budowa ronda na Azorach, przebudowa obecnego skrzyżowania przy zbiegu ulic Weissa, Chełmońskiego, Różyckiego, Zygmuntowska, Sosnowiecka.

Logo kategorii odrzuconej
Wybieg dla psów w Bieńczycach

Celem zadania jest wybudowanie wybiegu dla psów podzielonego na część dla psów ras agresywnych i łagodnych. Miejsce ma zabawę dla czworonogów oraz na spotkania towarzyskie ich właścicieli.

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Pilotów

Utworzenie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Pilotów idącą po pasie drogowym po obu stronach drogi.

Logo kategorii odrzuconej
STACJE ŁADOWANIA POJAZDÓW ELEKTRYCZNYCH

CELEM PROJEKTU JEST STWORZENIE SIECI STACJI ŁADOWANIA POJAZDÓW O NAPĘDZIE ELEKTRYCZNYM/HYBRYDOWYM

Logo kategorii odrzuconej
Parking pod Urzędem dla Mieszkańców-nie tylko dla urzędnikók

Władze Krakowa z Jackiem Majchrowskim na czele ograniczają możliwość parkowania dla mieszkańców. W tym samym czasie dysponują parkingami tylko dla urzędników Miejskich. Domagamy się aby parkingi pod urzędami były ogólno dostępne dla petentów.

Logo kategorii odrzuconej
Stacja monitoringu powietrza w parku Bednarskiego

Istotą umieszczenia stacji w parku Bednarskiego jest uzupełnienie mapy zanieczyszczeń o miejsca bezpieczne, bardziej czyste. Chodzi o to, żeby mieszkańcy wiedzieli, czy w parku jest czym oddychać.

Logo kategorii odrzuconej
Sekundniki na krakowskich skrzyżowaniach

Zadanie przewiduje umieszczenie na krakowskich skrzyżowaniach nieobjętych systemem zsynchronizowanej sygnalizacji świetlnej sekundników w celu usprawnienia na nich ruchu drogowego.

Logo kategorii odrzuconej
Hutnik 365.0

Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury sportowej w Nowej Hucie poprzez budowę na terenie Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków krytego wielofunkcyjnego boiska sportowego ze sztuczną nawierzchnią, umożliwiającą uprawianie sportu przez cały rok.

Logo kategorii odrzuconej
In Vitro bliżej mieszkańców Krakowa.

Kampania społeczna na rzecz upowszechnienia wiedzy o metodzie In Vitro oraz podniesienia poziomu świadomości Krakowian/-ek nt. możliwości i metod leczenia bezpłodności.

Logo kategorii odrzuconej
Jaz na Białusze

Na urokliwej rzeczce Białusze przy ulicy Jazowej umiejscowiony jest zabytkowy jaz. Zapewne jego zalety funkcjonalne dawno się zdezaktualizowały natomiast stanowi zabytkowy przykład budownictwa wodnego. Sądzę że jest to jedyny taki obiekt w Krakowie

Logo kategorii odrzuconej
Chodnik od Stella-Sawickiego do pasa startowego w Czyżynach

Chodnik i ścieżka rowerowa umożliwiające wygodne dojście od ul. Stella-Sawickiego do pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. Chodnik ten umożliwiłby swobodne dotarcie do terenów rekreacyjnych znajdujących się na terenie dawnego lotniska.

Logo kategorii odrzuconej
Naprotechnologia - szansą na rodzicielstwo

Projekt zakłada dofinansowanie do kosztu leczenia niepłodności metodami naprotechnologii dla ok. 100 par z Krakowa, u których stwierdzono niepłodność lub które nieskutecznie ją leczą od co najmniej 12 miesięcy.

Logo kategorii odrzuconej
Parking ul. Duża Góra - Bieżanów

Budowa ogólnodostępnych miejsc postojowych (16 szt) wraz z drogą asfaltową na działce gminnej nr 198/5 przy ulicy Duża Góra w Bieżanowie. Parking z kostki brukowej z podjazdem asfaltowym poprowadzonym od ulicy Duża Góra.

Logo kategorii odrzuconej
ZIELONA WYSPA - ażurowe zadaszenie obsadzone roślinnością

ZIELONA WYSPA - zadaszona przestrzeń obsadzona roślinami nad przystankami tramwajowymi ( punkt przesiadkowy) chroniąca przed słońcem, deszczem i wiatrem o działaniu anty-smogowym.

Logo kategorii odrzuconej
Park Zygmunta Glogera

Wykupienie przez miasto i zagospodarowanie jako parku, terenu należącego obecnie do firmy BUDOPOL (działka numer 261/1). Park łączyłby miasto z infrastrukturą rowerową w ramach projektu "Od Krakowa do Ojcowa" MRPO.03.01.03-12-036/12

Logo kategorii odrzuconej
Przyjazny Autobus

" Przyjazny autobus" to projekt mający na celu dostosowanie 6 autobusów linii 182 i 482 do przewozu bagażu pasażerów podróżujących z i na Dworzec Główny w Krakowie

Logo kategorii odrzuconej
Miła ul. Podgórska

Projekt przewiduje remonto chodnika oraz nasadzenie drzew wzdłuż ul. Podgórskiej od strony Wisły na odcinku od mostu Powstańców Śląskich do zejścia na bulwary wiślane na przeciwko stacji Orlen.

Logo kategorii odrzuconej
Tablica pamiątkowa Wilhelma "Wilka" Wyrwińskiego

Wilhelm Wyrwiński,żołnierz i artysta malarz,poległ śmiercią bohaterską w obronie Lwowa jako dowódca pociągu pancernego „Piłsudczyk” 28.12.1918r.Spoczywa na Cmentarzu Rakowickim.Tablica metalowa w formie płyty chodnikowej na ul.W."Wilka"Wyrwińskiego.

Logo kategorii odrzuconej
Kładka dla pieszych nad ulicą Wielicką .

Kładka posłuży dzieciom, dorosłym, osobom niepełnosprawnym, seniorom. Umożliwi bezpieczną komunikacje pieszą nad szeroką i bardzo ruchliwą ulicą Wielicką, bez konieczności pokonania dodatkowych kilkuset metrów do najbliższego przejścia dla pieszych.

×