Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów na które można było głosować w budżecie obywatelskim 2016
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2020 2019 2018 2017 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
Na szarfach znajdują się numery przydzielone projektom w drodze losowania.
1
Monitoring Boiska przy Szkole Podstawowej nr 119 w Krakowie

Monitoring Boiska Szkolnego w celu zapewnienia komfortu i poczucia bezpieczeństwa dla uczniów i mieszkańców korzystających z Orlika przy SP nr 119 w Krakowie. System kamer jest w stanie zarejestrować wiele rozmaitych zagrożeń i aktów wandalizmu.

2
„Starszaki Ćwiczą”

Projekt polega na stworzeniu grupy 90 osób w wieku 50 + którzy będą ćwiczyć, podczas zająć organizowanych pod nadzorem wykwalifikowanych trenerów. Proponowane zajęcia to:piłka nożna, siatkówka, rehabilitacja, siłownia, aerobik, tańce świata, LA, ringo.

3
Kwitnące Parki Dzielnicy IV Prądnik Biały

Park Kościuszki, Krowoderski i Wyspiański mogą rozkwitnąć tysiącem barw. Celem projektu jest nasadzenie wielobarwnych kompozycji kwiatowych w trzech dzielnicowych parkach.

4
Międzypokoleniowy Mural

Przedmiotem projektu jest stworzenie wielopokoleniowego muralu na ścianie budynku przy ul. Ks. Siemaszki 31. Dzieci wspólnie z dorosłymi oraz seniorami stworzą dzieło, które stanie się kolejnym, pięknym miejscem w naszej dzielnicy.

5
MALI RATOWNICY

Szkolenia z pierwszej pomocy oraz obsługi AED dla dzieci szkół oraz przedszkoli przeprowadzone przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

6
Siłownia pod chmurką przy ulicy Zdrowej

Projekt dotyczy wymiany czterech starych, niesprawnych urządzeń siłowych znajdujących się u styku ulic Bobrzeckiej i Zdrowej na nowoczesne urządzenia siłowe do ćwiczeń dla osób starszych jak i młodszych.

7
Zjazd linowy dla dzieci i młodzieży tzw. tyrolka

Montaż urządzenia tj. linozjazdu przewidziano na działce nr 278/19 znajdującej się przy ulicy Zdrowej za boiskiem. Celem projektu jest odczarowanie martwego terenu znajdującego się przy boisku poprzez rozszerzenie strefy do rozwijania nowych umiejętności

8
Nie tylko chleb prądnicki. Opowieści o dawnym Prądniku.

Przedmiotem projektu są wycieczki, popularyzujące wśród mieszkańców Dzielnicy IV lokalne dziedzictwo kulturowo – przyrodnicze.

9
Remont elewacji i tynkowanie Sz,P. nr 58, ul.Pigonia 2

Uzyskanie funduszy na remont i renowację zniszczonej i nieestetycznej elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 58 w Krakowie

10
ŁAWKI MŁODZIEŻOWE ORAZ OSIEDLOWA TABLICA OGŁOSZENIOWA

Doposażenie istniejącego miejsca do gry w tenisa i w piłkarzyki o 3 sztuki ławek młodzieżowych bez oparcia z podporami na stopy oraz montaż osiedlowej tablicy ogłoszeniowej a także kosza na śmieci przy styku ulic Bobrzeckiej i Zdrowej.

11
Warsztaty bębniarskie w Dzielnicy IV

Projekt dotyczy organizacji plenerowych ogólnodostępnych warsztatów bębniarskich dla dzieci i młodzieży w Dzielnicy Prądnik Biały.

12
Rewitalizacja zielonego skweru przy Krowoderskich Zuchów

Stworzenie przyjaznego miejsca odpoczynku poprzez odnowienie istniejącego zieleńca między blokami przy ul. Krowoderskich Zuchów 13, 15 oraz ul. Kluczborską 5 (pielęgnacja drzew, nasadzenie krzewów ozdobnych, rekultywacja trawnika, naprawa alejek).

13
Zielony Zaułek Prądnicka

Projekt dotyczy zagospodarowania terenu między budynkami Prądnicka 68 i 68A, stworzeniu tam estetycznej ogólnie dostępnej zielonej przestrzeni. Będzie on sprzyjał integracji mieszkańców, dawał poczucie wytchnienia przy ulicy o tak wysokim natężeniu ruchu.

14
Wznowienie nakładu monografii "Prądnik Biały" z 2004 r.

Wznowienie wydania I z drobnymi uzupełnieniami fotograficznymi oraz krótkimi opisami klubów sportowych i istniejącą infrastrukturą propagującą uprawianie aktywnego wypoczynku mieszkańców (szczególnie Senior 60+) na terenie Dzielnicy IV Miast

15
Automatyczna Toaleta Miejska na Azorach

Projekt dotyczy postawienia toalety w miejscach dużego skupiska ludzi. Jest to podstawowa rzecz, na pętli autobusowej przy ulicy Weissa.

16
Budowa piłkochwytów Bronowicki

Przedmiotem projektu będzie budowa Piłkochwytów na boisku Ks Bronowicki przy ulicy Jasnogórskiej dz. nr 1512/1 ,która jest własnością Gminy Kraków , a Klub Sportowy Bronowicki ma podpisana umowę dzierżawy z ZIS. Projekt dotyczy budowy dwóch Piłkochwytów.

17
Sprzęt sportowy dla KS Bronowicki

Zakup sprzętu sportowego dla klubu Ks Bronowicki

18
Siłownia, stoły do gry w szachy, gry kreatywne na Żabińcu

Projekt dotyczy rewitalizacji i rozbudowy terenu rekreacyjnego przy ul. Konecznego, ze względu na zwiększającą się liczbę mieszkańców Żabińca, i zakłada wzbogacenie go o gry kreatywne, stoły do gry w szachy/warcaby i chińczyka oraz o siłownię zewnętrzną.

19
Budowa brakującego odcinka chodnika przy ul. Grażyny

Budowa brakującego odcinka chodnika przy ul. Grażyny w miejscu gdzie jest „dziura” w ciągłości chodnika, czyli na działkach nr 898 i 897 obr 43 K. Ze względu na spory ruch samochodowy w okolicy placu wpłynęło by to na znaczą poprawę bezpieczeństwa.

20
Miejskie grille

Projekt polega na przygotowaniu ogólnodostępnego miejsca do grillowania w Parku Krowoderskim, na terenie dzielnicy IV.

21
Street Workout, czyli drążki gimnastyczne na Żabińcu

Projekt dotyczy budowy przy ul. Konecznego urządzeń treningowych złożonych z drążków pionowych i poprzecznych, drabinek, poręczy dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych .

22
Zrób to sam - samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów !

4 Stacje naprawy rowerów winny być z pełnym wyposażeniem serwisowym. Zostaną zaopatrzone w podstawowe narzędzia takie jak: pompka stacjonarna, kompresor, klucze imbusowe, nastawne i śrubokręty. Byłaby też możliwość powieszenia roweru, dla łatwej naprawy.

23
Park Leśny Witkowice - rewitalizacja parku

Rewitalizacja Parku Leśnego Witkowice polegająca na: budowie kamiennych łukowych mostków nad rzeką Bibiczanką, budowie ścieżek dla biegaczy, rowerzystów i pieszych, budowie szlabanów uniemożliwiających wjazd samochodów i motocykli, pielęgnacja zieleni.

24
Zainstalowanie dwóch lamp na słupach na ulicy Potoczek

Brak lamp powoduje niebezpieczeństwo mieszkańców w porze wieczorowej. Niedostateczna widoczność.