Około 100-m chodnik Śliczna - Kantora - Ostatnia byłby logicznym uzupełnieniem trasy pieszej łączącej osiedla mieszkaniowe przy Ślicznej i Kantora innymi chodnikami biegnącymi do ul. Mogilską. Obecnie ta trasa to wydeptana ścieżka.
Weekendowe zajęcia z samoobrony. Program dla osób w różnym wieku. Nauka technik skutecznej obrony przed napaścią, próbą kradzieży, agresywną grupą, obrona z wykorzystaniem podręcznych przedmiotów. Dostępne grupy: dla kobiet, seniorów i ogólna.
Cykl 4 plenerowych pikników rodzinnych dla mieszkańców Dzielnicy III - Prądnik Czerwony. Głównym celem jest integracja mieszkańców, edukacja kulturalna i obywatelska poprzez wspólną, rodzinną zabawę na świeżym powietrzu.
Cykl warsztatów profilaktyczno – edukacyjno –motywacyjnych, które mają za zadanie motywować i mobilizować młodzież do rozwoju osobistego poprzez sport,muzykę i pasję. Warsztaty to również profilaktyka przeciwko wszelkim destruktywnym postawom i nałogom.
Projekt zakłada umieszczenie kilku uli na dachu budynku gminnego w III dzielnicy, blisko terenów zielonych, obfitych w miododajne rośliny i drzewa. Wpisuje się tym samym w coraz bardziej popularny trend pszczelarstwa miejskiego.
Śliczny Ogródek Społeczny to miejsce integracji i rekreacji mieszkańców, gdzie poprzez uprawę grządek zadbają o estetykę swojej okolicy oraz niejako przy okazji wyprodukują 'małe co nieco' do zjedzenia.
Wyjazd dla 25 osób, seniorów 60+ na 10-dniowe wczasy integracyjno prozdrowotne, będące formą integracji społecznej osób starszych, w celu aktywności oraz poprawy sprawności psychoruchowej.
Celem projektu są nasadzenia krzewów pyłochwytnych według ustalonego projektu, na działkach gminnych na os. Cieślewskiego, na którym w ciągu ostatnich 2 lat drastycznie spadł poziom zieleni.
Doposażenie MDK w gry planszowe, logiczne, rodzinne oraz chusty animacyjne, które są potem wykorzystywane w czasie zajęć w czasie ferii zimowych, wakacji, imprez rodzinnych oraz zajęć dla uczniów pobliskich placówek edukacyjnych.
Cykl rodzinnych spotkań integrujących pokolenia przy muzyce, tańcu, literaturze, sztuce angażujące całe rodziny w poznanie tradycji różnych kultur, zachęcające do wspólnej rywalizacji i rozwijające wyobraźnię, kreatywność, tolerancję i empatię.
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Projekt ma na celu integrację ze społeczeństwem osób niepełnosprawnych i starszych . Ta grupa osób jest odizolowana , często zamknięta we własnych domach ze względu na wiek i związane z tym kłopoty zdrowotne, oraz wszelkiego rodzaju niepełnosprawność.
W ramach projektu proponujemy budowę podwyższonego skrzyżowania w miejscu gdzie ulica Śliczna łączy się z ulicą Ostatnią. Rozwiązanie takie wymusi wolniejszy ruch samochodowy i poprawi bezpieczeństwo pieszych na ulicy Ślicznej.
Bule to stara francuska gra dla osób w każdym wieku. Jest dyscypliną niezwykle integrującą. Do gry potrzebne jest jedynie pozbawiony trawy placu, np. utwardzony żwir, o wymiarach 15×4 m.
Projekt polega na zagospodarowaniu pasa zieleni wzdłuż chodnika roślinnością posiadającą zdolności pochłaniania zanieczyszczeń atmosferycznych wraz z wykonaniem tablic informacyjno-edukacyjnych dot. m.in. zdrowotnej funkcji roślin w mieście.
Projekt dotyczy bezpiecznego wejścia do budynku szkoły - likwidacji barier architektonicznych: remont schodów i wykonanie barierki.
Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych.
Projekt polega na udostępnieniu mieszkańcom dzielnicy 5 rowerów cargo do przewozu dzieci i ładunków, które będą wypożyczane kolejnym rodzinom na ustalony okres np. 2 tygodni. Projekt obejmuje nie zakup sprzętu, ale usługę świadczoną przez zewnętrzną firmę