Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
168
DOMKI DLA PSZCZÓŁ MURAREK

Projekt zakłada zakup i rozdanie mieszkańcom drewnianych oraz "rurkowych" domków dla pszczół murarek wraz z instrukcją gdzie i jak zawiesić.

93
Zielona i cicha ulica Bronowic i Krowodrzy

Nasadzenia zieleni oraz uspokojenie ruchu drogowego przy ulicy Armii Krajowej celem zwiększenia bezpieczeństwa, redukcji hałasu drogowego, polepszenia sfery wizualnej i redukcji zanieczyszczeń.

112
Dajmy wreszcie głos największym organom Krakowa !!!

Organy Bazyliki Bożego Ciała to największy instrument w Krakowie. 10 w Polsce. Zaprojektowany na 83 głosy w dwóch prospektach, które obsługują 2 stoły do gry wyposażone w 4 klawiatury ręczne i 1 nożną. Arcydzieło techniki epoki przedtranzystorowej!

105
Chodź na pole

Projekt "Chodź na pole" obejmuje utworzenie w kwartale, pomiędzy blokami 33 a 38 na osiedlu Na Skarpie nowego miejsca zabaw dla dzieci, a także doposażenie Parku Żeromskiego w urządzenia do ćwiczeń.

81
Przeszkolenie mieszkańców Krakowa w zakresie samoobrony

Celem projektu jest organizacja szkoleń mieszkańców Krakowa w zakresie skutecznej samoobrony w sytuacji znacznej przewagi fizycznej napastnika.

33
Ulica Gustawa Pokrzywki do remontu (I etap).

Projekt obejmuje wykonanie nowej nakładki asfaltowej jezdni ul. Gustawa Pokrzywki od skrzyżowania z Al. Gen. Władysława Andersa do wys. budynku nr 19 os.Niepodległości.

2
Przyjęty do realizacji
SZYBCIEJ TRAMWAJEM!

Masz dość powolnych tramwajów w Krakowie? Można to zmienić głosując właśnie na ten projekt! Zakłada on montaż nowoczesnego rozjazdu, gdzie tramwaje pojadą 30-50 km/h – to 3-5 razy szybciej niż obecnie dopuszczalna prędkość!

136
Nowohuckie Święto - Dni Nowej Huty

Wydarzenie będzie doskonałą promocją dla miasta i dzielnicy. Ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców Nowej Huty i Krakowa, ale również innych miast. Wydarzenia tego typu integrują lokalną społeczność, dają możliwość promocji lokalnym firmom.

11
Przyjęty do realizacji
Park Białe Morza

Projekt zakłada zaprojektowanie i stworzenie ogólnodostępnego parku dla mieszkańców na terenie Białych Mórz w południowej części miasta Krakowa.

85
Nie złam nogi przed Zalewem - pierwszy Nowohucki chodnik antysmogowy

Wykonanie chodnika antysmogowego w ramach remontu zniszczonego chodnika wzdłuż ulicy Bulwarowej, od ulicy Stanisława Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego.

89
KRAKÓW w EUROPIE

Wybory do Parlamentu, które odbyły się 4 czerwca 1989 były pierwszymi po wojnie częściowo wolnymi wyborami w Polsce. Dzięki nim możemy z dumą powiedzieć, że Polska jest krajem demokratycznym. Uczcijmy datę 4 czerwca radosnym piknikiem europejskim.

150
Spacerem z Mydlnik do Bronowic

Rewitalizacja szlaku z Mydlnik do Bronowic, ul Stanisława Ignacego Witkiewicza. Stworzy alternatywną drogę pieszą dla ul. Łupaszki, łącząc Mydlniki z Bronowicami.

134
Przyjęty do realizacji
Domki dla Jeży w Krakowie!

Projekt zakłada wyznaczenie ekostref z tabliczkami i domkami dla jeży oraz podjęcie działań informacyjno-edukacyjnych. Inwestycja przyczyni się do poprawy bioróżnorodności środowiska oraz warunków życia jeży w mieście i odwyższy świadomość Krakowian

102
Zagraj na nowym boisku na Parkowej!

Projekt pn. "Zagraj na nowym boisku na Parkowej!" zakłada przygotowanie wielofunkcyjnego boiska do koszykówki/piłki nożnej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa przy ul. Parkowej 12a.

119
Oświetlamy boisko w Wyciążach

Projekt zakłada wykonanie projektu oświetlenia oraz jego budowa na stadionie LKS Błyskawica Wyciąże, gdzie właścicielem gruntu jest gmina miejska Kraków.

59
Rolki dla każdego

Projekt ma na celu promocję wrotkarstwa u dzieci, młodzieży i dorosłych jako formy aktywności dla każdego oraz alternatywy na spędzanie wolnego czasu w gronie rodziny i/lub przyjaciół.

34
#PROJEKT103 + Mega BOWL dla BMX i SKateboard

Rozległy i zróżnicowany BOWL zaawansowany technicznie, z rozróżnieniem części dla BMX i Skateboard w ramach poszerzania #PROJEKT103 skierowanego do realizacji w roku 2019. Nadal faza projektowa przed nami i wciąż możemy go wzbogacać!

117
Turniej Niepodległości

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji Święta Niepodległości. Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: żak, żak młodszy. Planowany udział 320 dzieci.

13
Przyjęty do realizacji
Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!

Chcemy, żeby na Rynek Główny po kilkudziesięciu latach wróciły drzewa. Nasadzenia zapewnią trochę cienia i sprawią, że w ciepłe dni miejsce nie będzie już betonową patelnią. Czas, żeby serce miasta stało się wreszcie zielone!

82
Przyjęty do realizacji
Zabawa w Schronisku dla Zwierząt

Każde stworzenie powinno posiadać prawo do godnego życia oraz traktowania na odpowiednim poziomie. Dajmy im trochę radości z zabawy oraz zwiększmy ich poziom aktywności.

109
10 Letnich koncertów plenerowych

Organizacja 10 letnich koncertów plenerowych na trenach podległych NCK w Nowej Hucie. W okresie maj do wrzesień po dwa koncerty w miesiącu

88
Mistrzostwa Krakowa w piłkarzyki stołowe

Projekt ogólnodostępny, dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł wziąć udział w swojej kategori.

1
Przyjęty do realizacji
Kraków zrywa z betonem - II edycja

W wybranych lokalizacjach Krakowa (do ustalenia z odpowiedzialną jednostką miejską): - zerwijmy płyty chodnikowe, - poszerzmy okienka drzew, - stwórzmy trawniki: zasiejmy trawę (NIE KORĘ), posadźmy krzewy - zasadźmy drzewa

25
Przyjęty do realizacji
Przedszkolaki na Kajaki

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

131
Centrum Aktywnego Wypoczynku w parku im. St. Skalskiego

Stworzenie Centrum Aktywnego Wypoczynku na osiedlu Dywizjonu 303.

24
Przystań Kajakowa na Szlaku Kajakowym Dłubnia-Nowa Huta

Projekt zakłada utworzenie Przystani Kajakowej na Szlaku Kajakowym Dłubnia - Nowa Huta wyposażona małą architekturę turystyczną oraz dającą schronienie przed niedogodnymi warunkami atmosferycznymi.

84
Budowa boiska wielofunkcyjnego

Brakuje boisk gdzie dzieci i młodzież może pokopać piłkę, zagrać w siatkę albo w kosza. Zmieńmy to!

110
Krakowskie szachy

Projekt zakłada zaprojektowanie i wybudowanie planszy do gry w szachy w okolicach Kraków Areny, na terenie Parku Lotników Polskich. Projekt będzie pozwalał łączyć naukę z przyjemnością.

141
Film promocyjny dzielnicy Nowa Huta - Konkurs Filmowy

Projekt zakłada zorganizowanie konkursu na film promocyjny o Nowej Hucie dedykowany turystom zagranicznym, którego nagrodą będzie prezentacja zwycięskiego filmu w kampanii reklamowej w social-mediach.

78
Kraków pomaga mieszkańcom z Ukrainy - Centrum Pomocowe

To zadanie, którego celem jest stworzenie przestrzeni w której osoby chcące pomagać, będą mogły spotykać się z osobami potrzebującymi. Zadanie tworzy przestrzeń dla wolontariatu, biznesu i lokalnych społecznych. Pomoc dotyczy szczególnie uchodźców.

120
Zielony Kraków

Założeniem zadania jest edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców Krakowa - dzieci w wieku przedszkolnym. Zakłada ono prowadzenie działań pośrednich, skierowanych bezpośrednio do dzieci oraz pośrednich prowadzonych poprzez przedszkola i rodziców.

4
ZADBAJMY O PLANTY BIEŃCZYCKIE- SERCE BIEŃCZYC!

Planty Bieńczyckie- park, strefa zieleni, będąca sercem Bieńczyc, jest jednocześnie łącznikiem komunikacyjnym i rekreacyjnym dla mieszkańców sąsiednich dzielnic- XV i XVIII. Wymaga nowej roślinności, naprawy alejek oraz urządzeń małej architektury.

75
MEGA PUMPTRACK –PARK SPORTOWY– ścieżka zdrowia cd.

Ogólnodostępny MEGA PUMPTRACK – park sportowy – ścieżka zdrowia cd. (rewitalizacja terenu).

97
Rondo Kocmyrz./Czyżyńskie - kostka granitowa/podpórka rowerowa

Projekt przewiduje usunięcie CAŁEJ kostki granitowej ze ścieżek rowerowych znajdujących się przy Rondzie Kocmyrzowskim (ul. Kocmyrzowska/ul. Bieńczycka)-wymiana na asfalt oraz montaż podpórki rowerowej przy ścieżce rowerowej na Rondzie Czyżyńskim. Więcej na bo2022.pl

77
Pokonajmy raka - bezpłatne badania krwi

Dzięki projektowi każdy za darmo będzie mógł wykonać badania krwi, które pozwalają zdiagnozować nowotwór we wczesnej fazie rozwoju. Zostanie również przeprowadzona kampania zachęcająca do profilaktyki raka. Wspólnie możemy komuś uratować życie!

22
Strawa pod Kopcem Wandy

Poznaj historię miejsca i prasłowiańskie tradycje podczas Strawy pod Kopcem Wandy!

164
Marszobieg po Zdrowie dla Rodziny w tym jogging dla seniorów

Projekt międzypokoleniowy. Gry i zabawy ogólnorozwojowe: bule, ringo, siatkówka - godz. 9. Zbiórka: 10.00, Rozgrzewka: 10-10.15, Start: 10.00, Zakończenie: 11.15, Trening rozluźniający: 11.15-11.30

154
Wygodniej rowerem - równe przejazdy rowerowe

Projekt zakłada likwidację krawężników na styku drogi rowerowej i jezdni, wyrównanie nawierzchni asfaltowej oraz usunięcie ścieku z kostki na wybranych przejazdach głównych tras rowerowych 

138
Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem

Doskonalenie techniki oraz bezpiecznej jazdy samochodem seniorów i i kierowców posiadających prawo jazdy powyżej 2 lat.

61
Przyjęty do realizacji
Szkoła 142 - zmodernizujmy plac zabaw

Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw przy szkole 142 w Wolicy .

165
Szlak miejskich pasiek

W Krakowie, na dachach budynków gminnych, ustawione są ule w ramach projektu "Pasieka Kraków". Pasieki te są jednak niewidoczne dla postronnych. Projekt zakłada zewnętrzne oznakowanie takich miejsc aby utworzyć szlak miejskich pasiek. Dodatkowo w ramach zadania przewiduje się działania edukacyjne dla mieszkańców oraz utrzymanie pasiek.

98
Impreza Historyczna/Inscenizacje Łucznictwa Tradycyjnego

Impreza będzie w stylu jarmarcznym czyli będzie dużo straganów z rzemiosłem, sprzętem tradycyjnym, łukami i co najważniejsze z jedzeniem. W planach mamy zrobić mały turniej łuczniczy, inscenizacje łucznictwa historycznego i odtwórstwa walk wojów.

9
Przyjęty do realizacji
ŁĄCZYMY PARKI 2.0

Kontynuacja zwycięskiego projektu z edycji zeszłorocznej. Celem projektu jest wykorzystanie potencjału zieleni miejskiej, a w szczególności terenów Młynówki Królewskiej oraz Parków Radzikowskiego i Bronowickiego.

86
Kwietne fontanny w Nowej Hucie

Projekt zakłada rewitalizację 4 wybranych nowohuckich fontann poprzez nadanie im formy kwietników ze źródełkiem ogrodowym. Dodatkowym elementem jest poidełko dla ludzi i zwierząt, zainstalowane w bezpośrednim sąsiedztwie "kwietnej fontanny".

12
Renowacja Grobu, Pomnika Ofiar Dąbia na Cmentarzu Rakowickim

Projekt zakłada renowację wg zaleceń konserwatorskich Grobu Pomnika Ofiar Dąbia znajdującego się na Cmentarzu Rakowickim nieopodal Alei Zasłużonych w kwaterze LXVII, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła - miejsce spoczynku ofiar pacyfikacji Dąbia w styczniu 1945 r.

62
Wakacje w Mariupolu

Wierzymy w wolną Ukrainę i wolne miasto Mariupol. Chcemy dalej rozwijać przyjaźń polsko-ukraińską i robić to skutecznie bez barier językowych. Projekt to kurs języka ukraińskiego dla Krakowian. Widzimy się w Mariupolu.

132
BUDOWA BOISKA SPORTOWEGO PRZY STAWACH PRZYLASEK RUSIECKI

Budowa boiska do piłki nożne przy stawach w Przylasku Rusieckim

126
Pokażmy przed Starą Synagogą historię handlu na Kazimierzu

Dzisiaj Kazimierz kojarzy się z knajpami i nieskrepowaną rozrywką do białego rana, ale kiedyś tu było handlowe jądro całego Krakowa. Pora zmienić to wyobrażenie i przypomnieć - korzystając ze starych fotografii, które nie kłamią - jak było naprawdę!

19
Przyjęty do realizacji
NA RATUNEK! Zakup 15 zewnętrznych AED

Celem projektu jest zakup i montaż 15 ogólnodostępnych zewnętrznych automatycznych defibrylatorów AED w ramach realizowanego obecnie w Gminie Miejskiej Kraków programu polityki zdrowotnej pn. „Programu powszechnego dostępu do defibrylacji z elementami pierwszej pomocy w Gminie Miejskiej Kraków”.

121
TAK! dla ptaków i owadów w Krakowie

Celem projektu jest zbadanie, gdzie w Krakowie występują i jakie gatunki zwierząt. Dzięki temu pomoc ze Miasta i organizacji pozarządowych dotrze tak, gdzie trzeba. Uniknie się też konkurencji.

108
Miasto idealne - utworzenie stałej galerii fotografii

MIASTO IDEALNE – utworzenie stałej galerii fotografii pierwszych lat Nowej Huty autorstwa Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala.

51
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Zadanie polega na rekultywacji terenu porośniętego drzewami, tak aby można było wyjść na spacer i wypocząć

133
Rowerowym i hulajnogowym piratom chodnikowym mówimy: Dość!

Organizacja patroli strażników miejskich w wybranych miejscach dzielnic śródmiejskich, gdzie rowerzyści i hulajnogiści łamią przepisy jeżdżąc chodnikami lub jeżdżąc za szybko pomiędzy pieszymi.

47
Rzeka Wisła nieodkryta 💦🚣🌿 rodzinne mini wyprawy

Cykl rodzinnych warsztatów obejmuje mini wyprawy kajakiem w naturę z edukatorem przyrodniczym, zgłębienie miejskich tajemnic z przewodnikiem turystycznym i przygotowanie przez instruktorów kajakarstwa do samodzielnego korzystania z uroków rzeki Wisły

159
Łąki kwietne przy alejach trzech wieszczów

Posadzenie łąki kwietnej w pasie zieleni biegnącym wzdłuż alei trzech wieszczów pomoże oczyścić powietrze w centrum Krakowa, a ponadto podniesie walory estetyczne jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Krakowie.

114
Park przy Forcie w Bronowicach

Projekt zakłada budowę parku zgodnie z założeniami koncepcji projektowej która powstała w ramach realizacji zwycięskiego projektu VII edycji BO z 2020 roku „TAK! dla Parku przy Forcie w Bronowicach”.

58
TOALETY PUBLICZNE W KRAKOWIE

zakup 5 toalet publicznych wolnostojących (szaletów) rozstawionych po kilku punktach w całym Krakowie

99
Wydarzenia otwarte Festiwalu "Wschód-Zachód"

Wydarzenia otwarte w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego "Wschód-Zachód" pozwolą na zbliżenie się z ukraińską kulturą wszystkich mieszkańcom miasta i będą możliwością na kontakt z własną kulturą dla Ukraińców mieszkającym w Krakowie

143
Park linearny wzdłuż ulicy Izydora Stella Sawickiego

Projekt przewiduje budowę parku linearnego wzdłuż ulicy Izydora Stella Sawickiego od strony zachodniej.

8
Młynówka Królewska – najdłuższy park w Polsce!

Kontynuacja zwycięskiego projektu ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Tworzymy najdłuższy i najbardziej atrakcyjny park w Polsce. Dodatkowe ścieżki, drogi rowerowe i strefy rekreacji dla wszystkich. Od zachodnich granic miasta do centrum.

45
Lasery ku chwale Wojska Polskiego - zbiórka dla MDK Korczaka

Zakup lasera dla Młodzieżowego Domu Kultury Janusza Korczaka w Krakowie oraz organizacja imprezy towarzyszącej.

118
Zagospodarowanie piaszczystej plaży miejskiej nad Wisłą

Projekt przewiduje zagospodarowanie plaży miejskiej nad Wisłą w celu stworzenia miejsca wypoczynku dla mieszkańców Krakowa. Zakup hamaków, leżaków miejskich, parawanów, ławek, koszy, piaskownicy, urządzeń do ćwiczeń.

23
ROWEROWY KRAKÓW

Celem projektu jest budowa ścieżki rowerowej po południowej stronie ul. Lublańskiej wraz z montażem dwóch stacji naprawy rowerów w następujących lokalizacjach: Park Lotników Polskich i Park Miejski Bagry.

65
Przyjęty do realizacji
Zagospodarowanie Bagrów - kontynuacja

Projekt zakłada ciąg dalszy zagospodarowania terenów w pobliżu Zalewu Bagry na cele rekreacyjne.

140
Jaśniej w Nocy w Krakowie!

Wymiana istniejących słupów i opraw zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Przyczyni się do poprawy stanu technicznego istniejącej infrastruktury oraz zmniejszy koszty zużycia energii elektrycznej.

69
SPOŁECZNA PRALNIA

Darmowa społeczna pralnia miejska, świetna inwestycja, która pomoże poprawić jakość życia i higienę naszych najuboższych współmieszkańców.

158
Wielicka jak Konopnickiej! Więcej nowych drzew dla Krakowa

Celem projektu jest jest wykonanie nasadzeń zieleni wzdłuż ulicy Wielickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Teligi do skrzyżowania z ul. Bieżanowską. Efekt ma być podobny do działań ZZM na ul. Konopnickiej.

38
Krakowski festiwal sportów i tradycji.

W swojej genezie zadanie zakłada organizacje eventu sporto-kulturalnego dla mieszkańców Krakowa bez znaczenia jaka jest ich metryka, pochodzenie, będzie polegać na organizacji gier i zabaw, historycznej gry terenowej związanej z legendami Krakowa.

46
Przyjęty do realizacji
Nowości w Twojej bibliotece

Zakup nowości wydawniczych (książek, audiobooków, gier planszowych), kodów do e-booków i robotów edukacyjnych do nauki programowania oraz organizacja warsztatów i spotkań autorskich w filiach Biblioteki Kraków.

106
321… TRENINGI AMPFUTBOLOWE DLA DZIECI

321… To projekt umożliwiający grę w piłkę wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki a także dzieciom z syndromem Downa. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

116
Dzień Dziecka na sportowo

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia z okazji dnia dziecka.Odbędzie się turniej piłki nożnej dla dziecięcych zespołów w kategoriach: skrzat, skrzat młodszy, żak, żak młodszy. Planowany udział 600 dzieci.

129
Yoga Urban Retreat. Powolne soboty w mieście.

Cykliczne, comiesięczne sobotnie warsztaty z jogą, medytacją i technikami oddechowymi. Krótkie, jednodniowe i darmowe wakacje na które można dojechać autobusem podmiejskim. Przyjemny reset w okolicach Uzdrowiska z Swoszowicach.

95
PUSTOSTANY DLA MIESZKAŃCÓW KRAKOWA

Projekt zakłada wykorzystanie przez Miasto Kraków należących do niego lokali nieużytkowych i po przystosowaniu do celów mieszkalnych, udostępnienie ich mieszkańcom Krakowa w wysokości niskiego czynszu miejskiego.

56
999 000 zł na Park Kurdwanowski

Dofinansowanie prac związanych z rewitalizacją Parku Kurdwanowskiego. W ramach projektu planowane jest zagospodarowanie całego terenu parku poprzez m.in. remont alejek, montaż nowych ławek i koszy, atrakcje dla dzieci i młodzieży.

149
Park linearny rzeki Białuchy - trójstyk Dzielnic I, II i III

Projekt przewiduje utworzenie parku linearnego wzdłuż rzeki Białuchy (Prądnik) w miejscu - trójstyku granic pomiędzy Dzielnicami I,II i III. Umożliwi to w przyszłości przedostanie się mieszkańcom sąsiadujących dzielnic do rzeki Wisły.

71
Alejka parkowa wśród stawów w Przylasku Rusieckim

Budowa alejki parkowej wraz z oświetleniem i elementami małej architektury  od zakresu zadania pn."Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ulicy  Karaszewicza - Tokarzewskiego  na odcinku ok. 400 m"do ul. Tatarakowej.

115
Piłkarskie Mistrzostwa Krakowa dzieci

Projekt polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Piłkarskich Mistrzostw Krakowa dla dzieci w kategoriach skrzat, żak i orlik. Mistrzostwa w formie turniejów w okresie wiosna - jesień 2023.

73
Nocne patrole piesze Policji okolic sklepów alkoholowych

Dyslokacja weekendowych nocnych patroli pieszych Policji w godzinach 21.00 do 5.00 w najbliższych okolicach całodobowych sklepów monopolowych w okresie wiosenno-letnim (od kwietnia do września).

124
#palantpowraca w Twojej szkole!

Wskrzeszanie polskiego tradycyjnego sportu z ponad 500-letnią historią – Palanta, poprzez przeszkolenie z zasad 32 krakowskich szkół oraz rozegranie turniejów o Mistrzostwo Krakowa w Palanta w czterech kategoriach wiekowych.

142
OdNowa Placów Zabaw dla Dzieci cz.1.

. Projekt zakłada sfinansowanie rewitalizacji w ramach budżetu obywatelskiego i stworzenie atrakcyjnego miejsca nie tylko dla małych dzieci miejsca, gdzie będzie można aktywnie spędzić czas. Remont placu zabaw poprawi jakość życia osób korzystających

49
ZAGRAJMY W GRĘ PROWANSALSKĄ - BULODROMY W CAŁYM KRAKOWIE

Projekt dotyczy budowy torów do gry w bule w częściach Krakowa, w których obecnie ich brakuje. Jest to popularna gra towarzyska z użyciem stalowych buli pochodząca z rejonów Prowansji we Francji.

26
Mistrzostwa Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich

Podtrzymanie tradycji ręcznego koszenia łąk terenów podmokłych poprzez organizację Mistrzostw Krakowa w Tradycyjnym Koszeniu Łąk Nowohuckich - Nowohuckie Sianokosy w formie pikniku dla mieszkańców.

157
Mobilne Zestawy Ratownicze

Projekt zakłada zakup mobilnych zestawów ratujących życie na wyposażenie radiowozów Straży Miejskiej. Ogólnodostępność projektu polega na nieodpłatnej możliwości skorzystania z jego efektów szerokiemu gronu odbiorców w stanie zagrożenia życia.

60
Przyjęty do realizacji
Zatrzymaj powódź - sprzęt przeciwpowodziowy dla Strażaków

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców Krakowa poprzez zakup sprzętu przeciwpowodziowego: I – wężowego kontenera przeciwpowodziowego II –samochodu specjalnego o napędzie elektrycznym do koordynacji działań i przewozu sprzętu

6
BEZPŁATNE TOALETY W PARKU JORDANA

DZIĘKI TEMU PROJEKTOWI W PARKU JORDANA ZOSTANIE WYREMONTOWANA TOALETA TAK, BY BYŁA DOSTOSOWANA DO POTRZEB MATEK Z DZIEĆMI I OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI, A NASTĘPNIE UDOSTĘPNIONE BEZPŁATNIE MIESZKAŃCOM.

36
U-DA-SIE ! Rewitalizacja Schodów Kalwaryjska-Zamoyskiego

Celem projektu jest rewitalizacja schodów między ulicami Kalwaryjską a Zamoyskiego w Podgórzu wg projektu, który zapewni zarówno renowację schodów jak i stworzy w przestrzeni między budynkami przyjazny dla mieszkańców -zakątek do odpoczynku.

50
W zdrowym ciele zdrowy duch

Wymiana starych wysłużonych urządzeń siłowni plenerowej i montaż w rym miejscu Street workout

107
OPTYMALIZACJA ZAGOSPODAROWANIA ZIELENI NA CMENTARZU RAKOWICKIM

Inwentaryzacja i ocena stanu zieleni wysokiej na terenie założonego w 1803 roku Cmentarza Rakowickiego jest niezbędna dla jak najlepszego zagospodarowania drzew ( w liczbie około 3000), a w szczególności zespołu starych drzew.

20
ZAZIELEŃMY Prądnik!

Celem projektu jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni (niskiej i wysokiej) na terenie dzielnicy III Prądnik Czerwony. Nasadzenia przede wszystkim roślin oczyszczających powietrze przyczynią się do zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

128
Stacja miejskich rowerów elektrycznych w Czyżynach

Stacja miejskich rowerów elektrycznych. Wypożyczane w rozliczeniu długoterminowym. Pozwolą ograniczyć ruch samochodów. Wokół znajduje się duże skupisko ludzkie.

53
Tężnia solankowa na Rżące

Celem projektu jest prowadzenie profilaktyki zdrowotnej wśród mieszkańców Krakowa poprzez budowę małej tężni solankowej wraz z małą architekturą w południowej części Krakowa - na osiedlu Rżąka.

146
Ścieżka edukacyjna w Parku Lotników Polskich

Budowa ścieżki edukacyjnej zawierającej np. tablice edukacyjne i różnego rodzaju gry edukacyjne.

21
KSIĄŻKOMAT w twojej okolicy!

Celem projektu jest montaż 5 książkomatów dostępnych dla mieszkańców przez 24h. Książkomat będzie działał na takiej samej zasadzie jak paczkomat. Będzie to łatwy i przyjemny sposób zamówienia książki z miejskiej biblioteki.