Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2022
Projekt obejmuje utworzenie ekologicznych miejsc postojowych pomiędzy blokami 15 a 20 na osiedlu Na Skarpie.
Stworzenie ogólnodostępnego budynku sportowego do gry w bowling sportowy. Wyposażonego w profesjonalne tory, maszyny i sprzęt umożliwiający trenowanie i organizację zawodów na zawodowym poziomie. Udostępnienie obiektu dla młodzieży szkolnej.
Projekt przewiduje wybudowanie utwardzonej ścieżki gruntowej po wschodniej i zachodniej części Zalewu Zesławickiego oraz montaż ławek i koszy na śmieci. Więcej na bo2022.pl
Zadanie przewiduje remont istniejącej rampy samochodowej przy ul. Prokocimskiej
Ptaki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu miejskiego, jak choćby dzięki efektywnemu ograniczeniu liczebność uciążliwych owadów. Karmniki i poidełka dla ptaków w miejskim środowisku mają pozytywne skutki dla zachowania różnorodnośc
Wybudujmy mini skocznię narciarską w parku Jordana! Skocznia będzie wielkości 5-10 m i każdy będzie mógł z niej korzystać bezpłatnie. Rozbieg oraz zeskok zostaną pokryte igielitem, co umożliwi skakanie na niej zarówno latem, jak i w zimie
Projekt polega na instalacji 6 ławek, będących kontynuacją tematyki ławki Zbigniewa Wodeckiego. W uznaniu dla krakowskich talentów oraz szerzenia wartości kulturowych w Piwnicy pod Baranami wyróżnieni zostaną tworzący jej środowisko artyści.
Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.
Proponujemy wprowadzenie na strony szkół zakładek umożliwiających anonimowe zgłoszenie przez uczniów swoich problemów psychologowi lub pedagogowi. Ponadto proponujemy przeznaczenie 200 tys. zł. na programy doszkalające dla psychologów i pedagogów.
Silva Rerum - mural graffiti Gmina Miejska Kraków ufundowałą z okazji 750-lecia lokacji Krakowa. Projekt zakłada umycie i odmalowanie muralu nadając mu pierwotny wygląd zaostrzający wyblakłe dziś kolory.
Proponowany projekt dotyczy instalacji stelaży obsadzonych pnączami bluszczu pospolitego wokół filarów estakady nad ul. Wita Stwosza. Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz korzystna zmiana aspektów wizualnych tej części miasta.
Projekt zakłada zakupienie automatu na plastikowe butelki. Butelkomat znajdowałby się przed Krakowskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym na ulicy Powstania Warszawskiego 6 lub przed Krakowskim Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, ul. Wysłouchów 34a.
W każdej dzielnicy Krakowa umieszczone zostaną lodówki oraz szafki, w których mieszkańcy będą mogli zostawiać zalegające im posiłki oraz produkty spożywcze przeznaczone dla uboższych mieszkańców miasta.
Projekt zakłada wybudowanie parkingu przy Kopcu Wandy z bezwzględnym poszanowaniem przyrody przy zastosowaniu tzw. geokraty.
Celem projektu jest sfinasowanie montażu ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym UJ od strony al. Powstania Warszawskiego oraz ul. Grzegórzeckiej. Inicjatywa obniży poziom (ogromnego) hałasu od ulicy przez co podniesie poziom wypoczynku.
Zamek Królewski na Wawelu zna każdy a Pałac w Łobzowie prawie nikt. Projekt ma na celu, poprzez umieszczenie nazwy, wizerunku i opisu Pałacu z czasów świetności na ogrodzeniu, przywrócenie pamięci o jednym z najważniejszych miejsc w historii Krakowa.
Wzorem Katowic -Dzięki obudowie ze stali i betonu oraz hermetycznej klawiaturze jest odporny na wandali i na warunki zewnętrze oraz atmosferyczne Nie przeszkadza mu deszcz czy pył Muzyka łączy ludzi Pięknie mógł by pasować na plantach, parku, skwerku
W najczęściej odwiedzanych miejscach w Krakowie zamontowane zostaną zasilanie energią słoneczną ławki umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Od teraz będąc w centrum nie stracisz już kontaktu ze światem 😉
Zadanie obejmuje stworzenie na części nieruchomości gminnej - publicznie dostępnego skweru zieleni, pomiędzy ul. Architektów a Fortem 49 "Krzesławice" w dzielnicy 17-Wzgórza Krzesławickie. Projekt nie wymaga istotnych nakładów finansowych.
Proponuje projekt wybudowania chodnika/ścieżki rowerowej łączącej Kostrze z Skotnikami od ulicy Tynieckiej wzdłuż Winnickiej. Pokonanie pieszo lub na rowerze jest bardzo niebezpiecznie, szczególnie po zmierzchu (nie ma innej alternatywnej drogi).
Projekt przewiduje generalny remont drogi północo-wschodniej okalającej Cmentarz Grębałów (o długości ok. 780m).
Zadanie polega na odtworzeniu drogowych działek miejskich wśród dawnych pól rolnych i udostępnienie ich do uprawiania Nordic walking-u i spacerów.
Projekt zakłada montaż drewnianych kompostowników w okolicach bloków. Pomoże to oszczędzić na transporcie resztek kuchennych do wysypiska śmieci .
Projekt zakłada utworzenie w każdej dzielnicy Krakowa niewielkiej przestrzeni rekreacyjnej dla psów. PSIA STREFA ma stanowić miejsce, w którym możliwe będzie legalne spuszczenie psów ze smyczy w celu ich beztroskiej zabawy i socjalizacji.
Kieszonkowy park astronomiczny - utworzenie pierwszego na świecie parku zegarowego będącego atrakcją turystyczną i skwerem rekreacyjnym dla lokalnych mieszkańców, przestrzenią łączącą design, ekologię i naukę przez zabawę.
Zakup pływającego pomostu przystosowanego dla kajakarzy będącego metą Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta dostępnego dla wszystkich mieszkańców Krakowa.
Pomnik ten był na terenie Stadionu KS "Bronowianka" odsłonięty w dniu 20 lipca 1969 r. i po 3 miesiącach zniszczony (patrz: strona "Pomnik Astronautów Amerykańskich w Krakowie" w Wikipedii). Genezą była IDEA a nie wyrachowanie (w tym polityczne).
Nie musisz wyjeżdząć z miasta żey poleżeć na trawie, urządzić piknik, łyknąć swieżego powietrza! Poczuj bliskość natury, wypocznij, pospaceruj nad Stawem Szlachetnym i Malinówką! Jak będziesz miał szczęście to spotkasz bobra czy sarnę.
Budowa pierwszego wodnego placu zabaw nad Zalewem Nowohuckim w sąsiedztwie otwartego basenu Wandzianki i tężni solankowej plus towarzysząca infrastruktura.
Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.
Projekt zakłada stworzenie Krakowskiego Festiwalu Kwiatów-Figury Kwiatowe. Zadanie polega na stworzeniu wystawy składającej się z figur kwiatowych. Czas wystawy uzależniony od pory roku ( maj-wrzesień). Proponowane miejsce festiwalu Błonia.
Utworzenie wodnego placu zabaw oraz parku dla południowej części Krakowa (Podgórze). Będzie to idealne miejsce na ochłodę latem zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Projekt zakłada modernizację istniejącego boiska do siatkówki oraz budowę drugiego obok, a tym samym stworzenie nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury do rozwoju tego sportu i integracji społeczności lokalnej.
Nasadzenie roślin w postaci drzew, krzewów, bylin bezpośrednio na trawniku graniczącym z Aleją Bora Komorowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką. Ilość roślin do ustalenia z ekspertami zieleni miejskiej.
STWORZMY SIEĆ MONITORUJĄCĄ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE WSZYSTKICH SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z DARMOWYM DOSTĘPEM DO SIECI POPRZEZ STRONĘ WWW I APLIKACJĘ MOBILNĄ.
Projekt zakłada nasadzenie jak największej ilości drzew na terenie naszego Miasta.
Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i lęk pojawiający się przed rozpoczęciem psychoterapii. Na terenie Krakowa pojawi się kampania społeczna przełamująca tabu psychoterapii, której w obecnym czasie może potrzebować wiele osób.
Propozycja stworzenia aplikacji która będzie pobierała dane z ogólnie dostępnych aplikacji, celem stworzenia mapy zagrożeń dla obiektu użytkownika oraz szerszego terenu dla jednostek miejskich . nawiązując do " Miasto Ogród "
Projekt dotyczy budowy bezpłatnej, bezobsługowej, automatycznej myjni tunelowej dla oznakowanych samochodów służb ratowniczych i mundurowych. Celem jest poprawa całorocznego wizualnego stanu czystości wspomnianych pojazdów co poprawi odbiór społeczny
Ustawienie automatów z karmą dla ptaków wodnych na Bulwarach Wiślanych. Wiele osób karmi ptaki wodne, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety nie zawsze jest to właściwa karma. Dodatkowo można postawić tablice edukacyjne.
W Krakowie potrzebne są sztuczne wyspy na wszystkich większych zbiornikach wodnych, gdyż ze względu na penetrację brzegów przez mieszkańców, ptaki nie mają tam odpowiednich warunków do odpoczynku i rozrodu.
Realizacja projektu zakłada rewitalizację nawierzchni oraz obszarów zadaszonych wokół Okrąglaka na Placu Nowym oraz umieszczenie w tym obszarze 4 nowych koszy na śmieci na tym obszarze.
Projekt ma na celu przygotowanie graficznego i opisowego opracowania dla mieszkańców i władz miasta na temat aktualnych i optymalnych korytarzy ekologicznych (przemieszczanie się zwierząt) i dostępu do wody dla zwierząt w Krakowie.
Usługa doradcza dla kadry zarządzającej Zarządu Dróg Miasta Krakowa, mająca na celu przekazanie obecnej wiedzy na temat projektowania przestrzeni miejskiej. Szkolenia w formie zdalnej (online) dostępne również dla ogółu Krakowian.
Projekt zakłada zakup i montaż metalowych pojemników "czerwnone serca"w krakowskich parkach miejskich. Polacy od lat zbierają nakrętki od butelek, które w całości podlegają recyklingowi a wymienione wspomagają akcje charytatywne.
Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej na dojeździe do Ronda 308 Dywizjonu w celu poprawy punktualności komunikacji miejskiej.
Cel projektu to przywrócenie placowi Inwalidów funkcji reprezentacyjnej i komunikacyjnej poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, wraz z poprawiającym bezpieczeństwo rowerzystów remontem ulicy oraz zadbanie o teren zielony na i obok placu.
Doposażenie 5 placów zabaw w urządzenia integracyjne, z których korzystać będą użytkownicy pełnosprawni i z niepełnosprawnościami, poprawa dostępności przestrzeni miejskiej, ułatwienie dostępu do zabawy dzieciom z niepełnosprawnościami blisko domu.
Przygotowanie zajęć edukacyjno- warsztatowych w przedszkolach, dotyczących nauki prawidłowego oddychania. Edukacja poprzez ciekawe ćwiczenia oddechowe, wsparta solidną porcją przystępnej dydaktyki, dotyczącej prewencji chorób układu oddechowego.
Zadanie ma na celu umieszczenie po 4 pitników na terenie każdej z 18 dzielnic Krakowa (łącznie 72)
doposażenie istniejącego placu Punptrak w Przylasku Rusieckim w dodatkowe urządzenia.
Budowa zatoki postojowej wzdłuż Ulicy Kocmyrzowskiej po stronie osiedla Krakowiaków - począwszy od istniejącego już przystanku autobusowego na wys bl 6 wzdłuż bl 8 i 12 (ok 200m)
PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 17 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.
"ZABAWY FIZYCZNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU SĄ ZNAKOMITYM ŚRODKIEM DO WYRABIANIA I UTRZYMANIA SIŁ ŻYWOTNYCH ORAZ ZDROWIA" - DR HENRYK JORDAN, MAJ 1889 Tam gdzie do niedawna w zimie było urządzane lodowisko, na resztę roku zróbmy ogólnodostępny bulodrom.
Budowa toru łuczniczego przy stadionie KS Wanda, który umożliwiłby zawodnikom realizację treningów. Dodatkowo tor łuczniczy byłby miejscem do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców miasta.
Projekt przewiduje budowę ogólnodostępnej rampy lub kanału dla samochodów w wybranej lokalizacji przez jednostkę weryfikującą.
Projekt zakłada powstanie w każdej z dzielnic innej ławki rzeźby według projektu wyłonionego w konkursie. Stanowiły by one wizytówkę miasta i dzielnic a zarazem były atrakcję turystyczną. Ludzie robili by sobie na nich zdjęcia i promowali miasto.
Projekt zakłada montaż miejskich filtrów powietrza na terenach rekreacyjnych
Projekt zakłada organizację wydarzeń i koncertu w formie weekendowego otwartego rodzinnego pikniku w Krakowie podczas którego polscy i ukraińscy obywatele miasta będą mogli poznać wzajemnie swoje kultury narodowe.
Doposażenie 5 siłowni zewnętrznych w urządzenia integracyjne, umożliwiające korzystanie użytkowników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością, poprawa dostępności tych przestrzeni, umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami do ruchu w plenerze.