Projekty 2022 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Karta Sportowa dla mieszkańców Krakowa

Dodajmy do Karty Krakowskiej i Krakowskiej Karty Miejskiej funkcjonalność karty sportowej, czyli możliwość wykupywania abonamentu do obiektów sportowych na terenie całego Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Tor łuczniczy dla mieszkańców przy stadionie KS Wanda

Budowa toru łuczniczego przy stadionie KS Wanda, który umożliwiłby zawodnikom realizację treningów. Dodatkowo tor łuczniczy byłby miejscem do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej

Dobudowa pasa dla autobusów na ul. Nowohuckiej na dojeździe do Ronda 308 Dywizjonu w celu poprawy punktualności komunikacji miejskiej.

Logo kategorii odrzuconej
Zielone Filary - estakada przy ul. Wita Stwosza

Proponowany projekt dotyczy instalacji stelaży obsadzonych pnączami bluszczu pospolitego wokół filarów estakady nad ul. Wita Stwosza. Głównym celem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz korzystna zmiana aspektów wizualnych tej części miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Ławki - Rzeźby

Projekt zakłada powstanie w każdej z dzielnic innej ławki rzeźby według projektu wyłonionego w konkursie. Stanowiły by one wizytówkę miasta i dzielnic a zarazem były atrakcję turystyczną. Ludzie robili by sobie na nich zdjęcia i promowali miasto.

Logo kategorii odrzuconej
Pitniki Krakowskie

Zadanie ma na celu umieszczenie po 4 pitników na terenie każdej z 18 dzielnic Krakowa (łącznie 72)

Logo kategorii odrzuconej
ODPOMNIKUJMY PARK JORDANA

PROJEKT POLEGA NA USUNIĘCIU Z PARKU JORDANA 17 POPIERSI, KTÓRE ZOSTAŁY DO NIEGO WSTAWIONE W LATACH 1999-2016 BEZ WYMAGANEGO PRAWEM POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ MASZTU, KTÓRY RÓWNIEŻ STANĄŁ PARKU JORDANA W 2016 ROKU BEZ POZWOLENIA NA BUDOWĘ.

Logo kategorii odrzuconej
Czerwone serce-ogólnodostępne pojemniki na zakrętki.

Projekt zakłada zakup i montaż metalowych pojemników "czerwnone serca"w krakowskich parkach miejskich. Polacy od lat zbierają nakrętki od butelek, które w całości podlegają recyklingowi a wymienione wspomagają akcje charytatywne.

Logo kategorii odrzuconej
Psychoterapia jest OK!

Jest to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata i lęk pojawiający się przed rozpoczęciem psychoterapii. Na terenie Krakowa pojawi się kampania społeczna przełamująca tabu psychoterapii, której w obecnym czasie może potrzebować wiele osób.

Logo kategorii odrzuconej
ZRÓB TO SAM! Ogólnodostępna rampa samochodowa

Zadanie przewiduje remont istniejącej rampy samochodowej przy ul. Prokocimskiej

Logo kategorii odrzuconej
Drugie "Błonia" - miejsce relaksu dla wszystkich krakusów

Nie musisz wyjeżdząć z miasta żey poleżeć na trawie, urządzić piknik, łyknąć swieżego powietrza! Poczuj bliskość natury, wypocznij, pospaceruj nad Stawem Szlachetnym i Malinówką! Jak będziesz miał szczęście to spotkasz bobra czy sarnę.

Logo kategorii odrzuconej
Remont drogi przy Cmentarzu Grębałów

Projekt przewiduje generalny remont drogi północo-wschodniej okalającej Cmentarz Grębałów (o długości ok. 780m).

Logo kategorii odrzuconej
Kręgle dla wszystkich

Stworzenie ogólnodostępnego budynku sportowego do gry w bowling sportowy. Wyposażonego w profesjonalne tory, maszyny i sprzęt umożliwiający trenowanie i organizację zawodów na zawodowym poziomie. Udostępnienie obiektu dla młodzieży szkolnej.

Logo kategorii odrzuconej
Zieleń kontra beton

Nasadzenie roślin w postaci drzew, krzewów, bylin bezpośrednio na trawniku graniczącym z Aleją Bora Komorowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Wiślicką. Ilość roślin do ustalenia z ekspertami zieleni miejskiej.

Logo kategorii odrzuconej
Korytarze ekologiczne i woda dla dzikich zwierząt w Krakowie

Projekt ma na celu przygotowanie graficznego i opisowego opracowania dla mieszkańców i władz miasta na temat aktualnych i optymalnych korytarzy ekologicznych (przemieszczanie się zwierząt) i dostępu do wody dla zwierząt w Krakowie.

Logo kategorii odrzuconej
Psychologia Bliżej Uczniów

Proponujemy wprowadzenie na strony szkół zakładek umożliwiających anonimowe zgłoszenie przez uczniów swoich problemów psychologowi lub pedagogowi. Ponadto proponujemy przeznaczenie 200 tys. zł. na programy doszkalające dla psychologów i pedagogów.

Logo kategorii odrzuconej
Dni Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej - Piknik/Koncert/Wydarzenia

Projekt zakłada organizację wydarzeń i koncertu w formie weekendowego otwartego rodzinnego pikniku w Krakowie podczas którego polscy i ukraińscy obywatele miasta będą mogli poznać wzajemnie swoje kultury narodowe.

Logo kategorii odrzuconej
SKATEPARK w Parku SOLVAY

SKATEPARK W Parku SOLVAY- super zabawa dla dzieci i młodzieży.

Logo kategorii odrzuconej
Pomost Kajakowy na końcu Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta

Zakup pływającego pomostu przystosowanego dla kajakarzy będącego metą Szlaku Kajakowego Dłubnia-Nowa Huta dostępnego dla wszystkich mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Schładzamy południowy Kraków – wodny plac zabaw i park

Utworzenie wodnego placu zabaw oraz parku dla południowej części Krakowa (Podgórze). Będzie to idealne miejsce na ochłodę latem zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Logo kategorii odrzuconej
Wyremontujmy i zazieleńmy plac Inwalidów!

Cel projektu to przywrócenie placowi Inwalidów funkcji reprezentacyjnej i komunikacyjnej poprzez remont płyty placu, schodów, chodników, wraz z poprawiającym bezpieczeństwo rowerzystów remontem ulicy oraz zadbanie o teren zielony na i obok placu.

Logo kategorii odrzuconej
Rekonstrukcja Pomnika Astronautów Amerykańskich w Krakowie

Pomnik ten był na terenie Stadionu KS "Bronowianka" odsłonięty w dniu 20 lipca 1969 r. i po 3 miesiącach zniszczony (patrz: strona "Pomnik Astronautów Amerykańskich w Krakowie" w Wikipedii). Genezą była IDEA a nie wyrachowanie (w tym polityczne).

Logo kategorii odrzuconej
Kieszonkowy Wehikuł Czasu - Park Astronomiczny

Kieszonkowy park astronomiczny - utworzenie pierwszego na świecie parku zegarowego będącego atrakcją turystyczną i skwerem rekreacyjnym dla lokalnych mieszkańców, przestrzenią łączącą design, ekologię i naukę przez zabawę.

Logo kategorii odrzuconej
DOPOSAŻENIE PLACU PUNPTRACK PRZY ULICY PYSOŃCE

doposażenie istniejącego placu Punptrak w Przylasku Rusieckim w dodatkowe urządzenia.

Logo kategorii odrzuconej
Ekologiczny parking

Projekt obejmuje utworzenie ekologicznych miejsc postojowych pomiędzy blokami 15 a 20 na osiedlu Na Skarpie.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa darmowej myjni dla samochodów służb mundurowych

Projekt dotyczy budowy bezpłatnej, bezobsługowej, automatycznej myjni tunelowej dla oznakowanych samochodów służb ratowniczych i mundurowych. Celem jest poprawa całorocznego wizualnego stanu czystości wspomnianych pojazdów co poprawi odbiór społeczny

Logo kategorii odrzuconej
Oddechowy Kraków, przedszkola zdrowymi płucami miasta

Przygotowanie zajęć edukacyjno- warsztatowych w przedszkolach, dotyczących nauki prawidłowego oddychania. Edukacja poprzez ciekawe ćwiczenia oddechowe, wsparta solidną porcją przystępnej dydaktyki, dotyczącej prewencji chorób układu oddechowego.

Logo kategorii odrzuconej
OdnowiMy mural przy al. Powstańców Śląskich

Silva Rerum - mural graffiti Gmina Miejska Kraków ufundowałą z okazji 750-lecia lokacji Krakowa. Projekt zakłada umycie i odmalowanie muralu nadając mu pierwotny wygląd zaostrzający wyblakłe dziś kolory.

Logo kategorii odrzuconej
Strażnik Ogrodów /Garden Guard

Propozycja stworzenia aplikacji która będzie pobierała dane z ogólnie dostępnych aplikacji, celem stworzenia mapy zagrożeń dla obiektu użytkownika oraz szerszego terenu dla jednostek miejskich . nawiązując do " Miasto Ogród "

Logo kategorii odrzuconej
Królewski Pałac w Łobzowie - Drugi Wawel - reaktywacja.

Zamek Królewski na Wawelu zna każdy a Pałac w Łobzowie prawie nikt. Projekt ma na celu, poprzez umieszczenie nazwy, wizerunku i opisu Pałacu z czasów świetności na ogrodzeniu, przywrócenie pamięci o jednym z najważniejszych miejsc w historii Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Zewnętrzny całoroczny fortepian dla mieszkańców Krakowa

Wzorem Katowic -Dzięki obudowie ze stali i betonu oraz hermetycznej klawiaturze jest odporny na wandali i na warunki zewnętrze oraz atmosferyczne Nie przeszkadza mu deszcz czy pył Muzyka łączy ludzi Pięknie mógł by pasować na plantach, parku, skwerku

Logo kategorii odrzuconej
Mini Skocznia Narciarska w Parku Jordana

Wybudujmy mini skocznię narciarską w parku Jordana! Skocznia będzie wielkości 5-10 m i każdy będzie mógł z niej korzystać bezpłatnie. Rozbieg oraz zeskok zostaną pokryte igielitem, co umożliwi skakanie na niej zarówno latem, jak i w zimie

Logo kategorii odrzuconej
Rewitalizacja Placu Nowego i budowa nowych koszy na śmieci

Realizacja projektu zakłada rewitalizację nawierzchni oraz obszarów zadaszonych wokół Okrąglaka na Placu Nowym oraz umieszczenie w tym obszarze 4 nowych koszy na śmieci na tym obszarze.

Logo kategorii odrzuconej
Doposażenie siłowni zewnętrznych w urządzenia “bez barier”

Doposażenie 5 siłowni zewnętrznych w urządzenia integracyjne, umożliwiające korzystanie użytkowników pełnosprawnych i z niepełnosprawnością, poprawa dostępności tych przestrzeni, umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami do ruchu w plenerze.

Logo kategorii odrzuconej
Ratujmy Zalew Zesławicki od degradacji!

Projekt przewiduje wybudowanie utwardzonej ścieżki gruntowej po wschodniej i zachodniej części Zalewu Zesławickiego oraz montaż ławek i koszy na śmieci. Więcej na bo2022.pl

Logo kategorii odrzuconej
Sztuczne wyspy dla ptaków wodnych Krakowa

W Krakowie potrzebne są sztuczne wyspy na wszystkich większych zbiornikach wodnych, gdyż ze względu na penetrację brzegów przez mieszkańców, ptaki nie mają tam odpowiednich warunków do odpoczynku i rozrodu.

Logo kategorii odrzuconej
Kompostowniki w całym Krakowie

Projekt zakłada montaż drewnianych kompostowników w okolicach bloków. Pomoże to oszczędzić na transporcie resztek kuchennych do wysypiska śmieci .

Logo kategorii odrzuconej
STWÓRZMY INFORMACYJNO-EDUKACYJNĄ SIEĆ MONITORINGU POWIETRZA

STWORZMY SIEĆ MONITORUJĄCĄ JAKOŚĆ POWIETRZA W CZASIE RZECZYWISTYM POPRZEZ MONTAŻ CZUJNIKÓW JAKOŚCI POWIETRZA NA TERENIE WSZYSTKICH SAMORZĄDOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH Z DARMOWYM DOSTĘPEM DO SIECI POPRZEZ STRONĘ WWW I APLIKACJĘ MOBILNĄ.

Logo kategorii odrzuconej
Doposażenie placów zabaw w urządzenia “bez barier”

Doposażenie 5 placów zabaw w urządzenia integracyjne, z których korzystać będą użytkownicy pełnosprawni i z niepełnosprawnościami, poprawa dostępności przestrzeni miejskiej, ułatwienie dostępu do zabawy dzieciom z niepełnosprawnościami blisko domu.

Logo kategorii odrzuconej
Artyści z Piwnicy pod Baranami - usłyszymy ich na Zabłociu.

Projekt polega na instalacji 6 ławek, będących kontynuacją tematyki ławki Zbigniewa Wodeckiego. W uznaniu dla krakowskich talentów oraz szerzenia wartości kulturowych w Piwnicy pod Baranami wyróżnieni zostaną tworzący jej środowisko artyści.

Logo kategorii odrzuconej
Żyjemy w XXI wieku! Usługa doradcza dla ZDMK!

Usługa doradcza dla kadry zarządzającej Zarządu Dróg Miasta Krakowa, mająca na celu przekazanie obecnej wiedzy na temat projektowania przestrzeni miejskiej. Szkolenia w formie zdalnej (online) dostępne również dla ogółu Krakowian.

Logo kategorii odrzuconej
Ławka multimedialna Andrzeja Zauchy

Ustawienie ławki multimedialnej upamiętniającej Andrzeja Zauchę, wybitnego krakowskiego wokalistę i muzyka.

Logo kategorii odrzuconej
Ekrany akustyczne przy Ogrodzie Botanicznym UJ

Celem projektu jest sfinasowanie montażu ekranów akustycznych przy Ogrodzie Botanicznym UJ od strony al. Powstania Warszawskiego oraz ul. Grzegórzeckiej. Inicjatywa obniży poziom (ogromnego) hałasu od ulicy przez co podniesie poziom wypoczynku.

Logo kategorii odrzuconej
Przede wszystkim DRZEWA

Projekt zakłada nasadzenie jak największej ilości drzew na terenie naszego Miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Chodnik/Ścieżka rowerowa łącząca Kostrze z Skotnikami

Proponuje projekt wybudowania chodnika/ścieżki rowerowej łączącej Kostrze z Skotnikami od ulicy Tynieckiej wzdłuż Winnickiej. Pokonanie pieszo lub na rowerze jest bardzo niebezpiecznie, szczególnie po zmierzchu (nie ma innej alternatywnej drogi).

Logo kategorii odrzuconej
Ekologiczny parking przy KOPCU WANDY

Projekt zakłada wybudowanie parkingu przy Kopcu Wandy z bezwzględnym poszanowaniem przyrody przy zastosowaniu tzw. geokraty.

Logo kategorii odrzuconej
PSIA STREFA w każdej dzielnicy

Projekt zakłada utworzenie w każdej dzielnicy Krakowa niewielkiej przestrzeni rekreacyjnej dla psów. PSIA STREFA ma stanowić miejsce, w którym możliwe będzie legalne spuszczenie psów ze smyczy w celu ich beztroskiej zabawy i socjalizacji.

Logo kategorii odrzuconej
Zaparkuj na Kocmyrzowskiej

Budowa zatoki postojowej wzdłuż Ulicy Kocmyrzowskiej po stronie osiedla Krakowiaków - począwszy od istniejącego już przystanku autobusowego na wys bl 6 wzdłuż bl 8 i 12 (ok 200m)

Logo kategorii odrzuconej
W ZIMIE LODOWISKO - LATEM BULODROM

"ZABAWY FIZYCZNE NA ŚWIEŻYM POWIETRZU SĄ ZNAKOMITYM ŚRODKIEM DO WYRABIANIA I UTRZYMANIA SIŁ ŻYWOTNYCH ORAZ ZDROWIA" - DR HENRYK JORDAN, MAJ 1889 Tam gdzie do niedawna w zimie było urządzane lodowisko, na resztę roku zróbmy ogólnodostępny bulodrom.

Logo kategorii odrzuconej
Modernizacji Infrastruktury Siatkówki na Plaży Miejskiej

Projekt zakłada modernizację istniejącego boiska do siatkówki oraz budowę drugiego obok, a tym samym stworzenie nowoczesnej i przyjaznej infrastruktury do rozwoju tego sportu i integracji społeczności lokalnej.

Logo kategorii odrzuconej
Figury kwiatowe -Krakowski festiwal kwiatów.

Projekt zakłada stworzenie Krakowskiego Festiwalu Kwiatów-Figury Kwiatowe. Zadanie polega na stworzeniu wystawy składającej się z figur kwiatowych. Czas wystawy uzależniony od pory roku ( maj-wrzesień). Proponowane miejsce festiwalu Błonia.

Logo kategorii odrzuconej
Zrzutka na WODNY plac ZABAW nad ZALEWEM NOWOHUCKIM + infrast

Budowa pierwszego wodnego placu zabaw nad Zalewem Nowohuckim w sąsiedztwie otwartego basenu Wandzianki i tężni solankowej plus towarzysząca infrastruktura.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie karmniki i poidełka dla ptaków

Ptaki odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu ekosystemu miejskiego, jak choćby dzięki efektywnemu ograniczeniu liczebność uciążliwych owadów. Karmniki i poidełka dla ptaków w miejskim środowisku mają pozytywne skutki dla zachowania różnorodnośc

Logo kategorii odrzuconej
Nordic walking wśród dzikiej miejskiej natury

Zadanie polega na odtworzeniu drogowych działek miejskich wśród dawnych pól rolnych i udostępnienie ich do uprawiania Nordic walking-u i spacerów.

Logo kategorii odrzuconej
ODETCHNIJ CZYSTYM POWIETRZEM

Projekt zakłada montaż miejskich filtrów powietrza na terenach rekreacyjnych

Logo kategorii odrzuconej
Ogólnodostępna rampa lub kanał dla samochodów

Projekt przewiduje budowę ogólnodostępnej rampy lub kanału dla samochodów w wybranej lokalizacji przez jednostkę weryfikującą.

Logo kategorii odrzuconej
Butelkomat - reaktywacja

Projekt zakłada zakupienie automatu na plastikowe butelki. Butelkomat znajdowałby się przed Krakowskim Szkolnym Ośrodkiem Sportowym na ulicy Powstania Warszawskiego 6 lub przed Krakowskim Ośrodkiem Sportowo-Rekreacyjnym „Kurdwanów Nowy”, ul. Wysłouchów 34a.

Logo kategorii odrzuconej
Automaty z karmą dla ptaków wodnych nad Wisłą

Ustawienie automatów z karmą dla ptaków wodnych na Bulwarach Wiślanych. Wiele osób karmi ptaki wodne, zwłaszcza w okresie zimowym. Niestety nie zawsze jest to właściwa karma. Dodatkowo można postawić tablice edukacyjne.

Logo kategorii odrzuconej
Jadło-Dzielnia w każdej dzielnicy Krakowa

W każdej dzielnicy Krakowa umieszczone zostaną lodówki oraz szafki, w których mieszkańcy będą mogli zostawiać zalegające im posiłki oraz produkty spożywcze przeznaczone dla uboższych mieszkańców miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Ogólnodostępny skwer zieleni przy ul. Architektów

Zadanie obejmuje stworzenie na części nieruchomości gminnej - publicznie dostępnego skweru zieleni, pomiędzy ul. Architektów a Fortem 49 "Krzesławice" w dzielnicy 17-Wzgórza Krzesławickie. Projekt nie wymaga istotnych nakładów finansowych.

Logo kategorii odrzuconej
Punkty dostępu Wi-Fi oraz ładowania urządzeń mobilnych

W najczęściej odwiedzanych miejscach w Krakowie zamontowane zostaną zasilanie energią słoneczną ławki umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych oraz bezpłatny dostęp do Wi-Fi. Od teraz będąc w centrum nie stracisz już kontaktu ze światem 😉