Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:

Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2022

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
4
CzytajMY – książki, komiksy i audiobooki w bibliotece

Zakup nowości wydawniczych: książek, audiobooków oraz komiksów dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Organizacja spotkań z autorami oraz przedstawień teatralnych. Zakup materiałów plastycznych i edukacyjnych do zajęć prowadzonych z dziećmi.

2
Koncerty na Rondzie Mogilskim

Celem projektu jest kontynuacja prowadzonego od dwóch lat ożywienia przestrzeni Ronda Mogilskiego. W cyklu letnich koncertów zaprezentują się wykonawcy związani z Dzielnicą II i działającym na jej terenie MDK Dom Harcerza im.prof. A. Kamińskiego.

18
360-stopniowa gra dzielnicowa Grzegórzki VR

Celem projektu jest utworzenie gry dzielnicowej w VR (wirtualna rzeczywistość) dotyczącej dzielnicy II. Grzegórzki VR pokaże w innowacyjny sposób dzielnicę II Grzegórzki za pomocą obrazów, filmów 360-stopniowych oraz interaktywnej narracji.

3
5% na BEZPIECZNE GRZEGÓRZKI

Dodatkowe patrole Policji w celu eliminacji graffiti nanoszonego na elewacje budynków, zapewnienie porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie osiedli, placów zabaw oraz Parku Strzeleckiego. Przeciwdziałanie kradzieży rowerów.

21
Przyjęty do realizacji
Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych!

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach. Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu.

11
Napij się na zdrowie! Poidełko miejskie

Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju/pitnika z wodą pitną na terenie zielonym w Alei Daszyńskiego.

15
Polsko-ukraiński stół po sąsiedzku na os. Oficerskim

W związku z wojną na terytorium Ukrainy na nasze osiedla przybyła spora grupa Ukraińców. Wiele osób mieszka między nami i niekiedy nie ma czasu na dłuższą rozmowę. Stół po sąsiedzku to inicjatywa, która stwarza okazje do poznania naszych sąsiadów.

23
Ekologia na okrągło

Projekt zakłada organizację rodzinnych wyjazdów, pikników oraz warsztatów dotyczących ekologii. Ekologia może być atrakcyjna i ciekawa!!!

1
Profesjonalna Siłownia w Parku Dąbie

Wykonanie siłowni na świeżym powietrzu z regulowanym obciążeniem, dostosowaniem jej do osób niepełnosprawnych i wyposażenie w aplikację wirtualnego trenera, dostępnej o każdej porze dnia i nocy.

17
Przyjęty do realizacji
Zazieleńmy II Dzielnicę!

Projekt przewiduje uporządkowanie istniejącej zieleni, nowe nasadzenia oraz remont i budowę nowego chodnika.

5
Przyjęty do realizacji
Bezpieczniej nad Wisłą - Grzegórzki etap II

Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy II poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę II Grzegórzki.

14
Przyjęty do realizacji
49 ławek dla Dzielnicy II Grzegórzki

W dzielnicy II Grzegórzki wciąż można znaleźć miejsca gdzie nie ma ani jednej ławki, a niekiedy występują one w dużym zagęszczeniu. Na podstawie wykonanych analiz przestrzennych proponuje się montaż ok. 49 ławek z koszami na śmieci równomiernie rozmieszczonych w całej dzielnicy.

13
Przyjęty do realizacji
Renowacja boiska do piłki nożnej SP39

Renowacja szkolnego boiska do piłki nożnej położonego przy Szkole Podstawowej nr 39 w celu stworzenia dzieciom, młodzieży i dorosłym miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

24
Przyjęty do realizacji
Gładko po Grzegórzkach - remont przejazdów rowerowych

Remont przejazdów oraz dróg rowerowych na Grzegórzkach, aby jazda była gładka i przyjemna. Wygładzenie łączeń dróg rowerowych z przejazdami rowerowymi do standardu h~0 (z delikatnym zjazdem) oraz usunięcie nierówności poprzecznych na drogach rowerowych.

16
Piłkarskie marzenia na Grzegórzkach

Celem projektu jest kompleksowe wsparcie szkolenia dzieci uprawiających piłkę nożną. Projekt zakłada zakup sprzętu, w tym strojów sportowych, szkolenie z przepisów przepisów piłki nożnej przeprowadzone przez sędziego MZPN oraz organizację turnieju.

22
Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w Parku przy Fabrycznej

Seria praktycznych warsztatów przyrodniczych dla dzieci w Parku przy Fabrycznej pozwoli wykorzystać nowy park i jego infrastrukturę do celów edukacyjnych i nauki o przyrodzie w mieście przez dzieci z krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych.

20
800 darmowych biletów dla seniorów do Kina "Paradox"

Celem projektu jest zachęcenie mieszkańców, którzy ukończyli 60. rok życia, do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta poprzez przekazanie im 800 darmowych biletów do kina. W ramach inicjatywy każdy senior będzie pójść, za darmo do kina.

9
Przyjęty do realizacji
Nowe nasadzenia zieleni wzdłuż al. Beliny-Prażmowskiego

Projekt zakłada uzupełnienie szpaleru drzew w pasie zieleni przy al. Beliny-Prażmowskiego o brakujące 20 kolumnowych dębów szypułkowych oraz nowe nasadzenia krzewów i bylin w celu poniesienia walorów estetycznych i środowiskowych okolicy.