Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2023 2022 2021 2020 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
42
Nie przyjęty do realizacji
Trash Run Nowa Huta

A może tak połączyć Sport i Ekologię? Projekt zakłada organizację biegu przełajowego połączonego z akcją sprzątania śmieci.

70
Nie przyjęty do realizacji
Remont nakładkowy ul. Gustawa Morcinka - Nowa Huta

Remont nakładkowy jezdni ul. G. Morcinka w Nowej Hucie na długości ok. 700m. Aktualnie nawierzchnia jest mocno pofałdowana, liczne nierówności i garby. Kursuje po niej komunikacja miejska. Położenie nowej nawierzchni poprawi komfort i bezpieczeństwo.

130
Nie przyjęty do realizacji
SMOCZY SZLAK NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI - SMOK CO KROK

Utworzenie pierwszego szlaku spacerowego prowadzącego z Starego Miasta przez Kazimierz do Podgórza, na którym znajdzie się ok. 21 Smoków z brązu (na wzór wrocławskich krasnali).

73
Nie przyjęty do realizacji
WĘGRZYNOWICE OAZA PRZYRODY

Proponowana koncepcja ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w Węgrzynowicach przewiduje powstanie podestów spacerowych po całym terenie, punkty obserwacyjne, miejsca rekreacji (plac zabaw dla dzieci), miejsca wypoczynku oraz elementy edukacyjne.

92
Nie przyjęty do realizacji
Jeż na swoim – stwarzamy dobre warunki dla jeży

Stworzenie w parkach miejskich bardziej przyjaznego dla jeży środowiska, stworzenie ekostref, wzbogaconych o domki dla jeży (20 domków w wybranych lokalizacjach) i monitoring ich oraz prowadzenie działań edukacyjnych.

28
Nie przyjęty do realizacji
Krakowiaku, przemów im do rozsądku!

Nasza propozycja, zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów/zajęć dla młodzieży, związanych z debatami Oksfordzkimi i przemowami publicznymi. Zajęcia byłyby otwarte dla całej młodzieży krakowskiej.

78
Nie przyjęty do realizacji
SREBRNY LISTEK DLA SENIORA -KIEROWCY

Rozdysponować srebrne listki odblaskowe dla kierowców - seniorów 60+, przeznaczonych do umieszczenia na szybie w pojeżdzie. W celu zachowania bezpieczeństwa dla seniora jak i dla innych użytkowników dróg.

189
Nie przyjęty do realizacji
Nie! dla smogu - solarna altana w każdym parku Krakowa

Innowacyjna altana antysmogowa - zimą ogrzewana energią Słońca, zawsze wypełniona świeżym powietrzem bez pyłów. Ogólnodostępna, intymna przestrzeń dedykowana szczególnie małym dzieciom - etap 1.

220
Nie przyjęty do realizacji
Budowa wiaty autobusowej ul. Wallek-Walewskiego/Czepca

Projekt ma na celu zabezpieczenie miejsca pod budowę wiaty przystankowej. Na wysokości odcinka "Wesele" brakuje miejsca postoju autobusów. Miejsca parkingowe nie są uporządkowane.

177
Nie przyjęty do realizacji
NEW EARTH INTERNATIONAL FILM FESTIVAL

New Earth International Film Festival - festiwal filmowy o tematyce ochrony środowiska naturalnego. Naszym celem jest edukacja kolejnych pokoleń realizowana poprzez warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych.

46
Nie przyjęty do realizacji
Żaglówki szkoleniowe na AZS Kraków

Zakup żaglówek szkoleniowych dla krakowskich harcerzy i skautów działających w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry Wielkie ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie na miarę XXI w.

187
Nie przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

96
Nie przyjęty do realizacji
Pierwszy kort do padla w Krakowie

Padel to sport rakietowy stanowiący połączenie tenisa ziemnego i squasha. Popularność tej dyscypliny stopniowo rośnie w Polsce. Budowa kortu pozwoli na jej rozwój i umożliwi mieszkańcom na spędzanie czasu wolnego w nowy, kreatywny sposób.

67
Nie przyjęty do realizacji
Toaleta w Parku Młynówka Królewska

Montaż toalety w Paku Młynówka Królewska.

102
Nie przyjęty do realizacji
DARK PARK

Projekt przewiduje stworzenie przestrzeni dla działań artystycznych na terenie nowo otwartego parku przy ul. Rodakowskiego, wraz z rewitalizacją zieleni, istniejącego budynku i małą architekturą.

135
Nie przyjęty do realizacji
Solar Tree

Projekt polega na zakupie i instalacji stalowych konstrukcji „drzew" solarnych. Ma to na celu wykorzystanie odnawialnych eko-źródeł czystej energii jako podstawowego i dodatkowego źródła dla infrastruktury i codziennego użytkowania.

137
Nie przyjęty do realizacji
Skrzydlaci pogromcy szkodników!

Ideą tego projektu jest wspieranie populacji pożytecznych ptaków, które wspomagają nas w walce z uporczywymi szkodnikami i insektami - komarami, muchami czy gryzoniami. Pomóżmy jerzykom, sowom, krogulcom, pustułkom, sikorkom, dzięciołom, wróblom itp!

58
Nie przyjęty do realizacji
Ogród deszczowy dla każdej dzielnicy!

Zielone instalacje dla każdej dzielnicy, które ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji, a równocześnie pomagają zadbać o rośliny w trakcie suszy.

157
Nie przyjęty do realizacji
Swingowe wakacje - warsztaty artystyczne dla dzieci

Wakacyjny cykl warsztatów taneczno-muzyczno-rytmicznych dla dzieci w wieku 7-12 lat, podczas których uczestnicy rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość na muzykę, zdobędą wiedzę o instrumentach muzycznych, skomponują własne piosenki i miło spędzą czas.

165
Nie przyjęty do realizacji
Muzyczna Przystań Młodych

Muzyczna Przystań Młodych - projekt dla dzieci i młodzieży z Krakowa - obejmuje organizację warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.

64
Nie przyjęty do realizacji
ul. Balicka- sygnalizacja świetlna

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Zakliki z Mydlnik i ul. Myczkowskiego. Sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie oraz poprawi komunikację pomiędzy Dzielnicą 6 a Dzielnicą 7.

10
Przyjęty do realizacji
Aleja Róż na nowo

Projekt zakłada przywrócenie Alei Róż pomiędzy Placem Centralnym a Aleją Przyjaźni pierwotnego wyglądu.

181
Nie przyjęty do realizacji
Galeria Fotografii KRAKOWA

Fotografia zatrzymuje czas. Utrwala wizerunek ludzi, zdarzeń, wizerunek miasta. Pozwala też przenosić się w inne światy, pokazywać inne miasta , państwa, kultury, religie... Edukuje, prowokuje, udowadnia, dokumentuje. Promuje i reklamuje.

212
Nie przyjęty do realizacji
Park Kleparski dla aktywnych!

Projekt "Park Kleparski - dla aktywnych", ma na celu przywrócenie parkowi funkcji rekreacyjnej i społecznej. Proponowany projekt umożliwi mieszkańcom wszystkich pokoleń - aktywny wypoczynek.

36
Nie przyjęty do realizacji
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów

przewidywany projekt zawiera zamontowanie popularnej stacji napraw rowerów, przy których znajdują się niezbędne narzędzia służące do reperowania sprzętu rowerowego takiego jak klucze pompka obcęgi itp

213
Nie przyjęty do realizacji
SZYBCIEJ TRAMWAJEM! - montaż rozjazdu z ruchomym dziobem

Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z ruchomym dziobem krzyżownicy, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju w relacji na wprost z prędkością 50 km/h.

133
Nie przyjęty do realizacji
Gdy się beton leje, to się radny śmieje

Projekt zakłada zaspoinowanie szczelin pomiędzy kostkami w okolicy Placu Wszystkich Świętych i Starego Miasta. Dzięki temu m.in. radni będą mogli bezpiecznie dojeżdżać na sesje na rowerze lub hulajnodze.

172
Nie przyjęty do realizacji
Gdzie sztuka spotyka się z nauką-zajęcia edukacyjno-twórcze

"Gdzie sztuka spotyka się z nauką" ma na celu ukazanie mariażu dwóch skrajnych dziedzin - nauki ścisłe (matematyka, fizyka, biologia, chemia itp.) a fotografia i sztuki piękne. Forma-warsztaty, plenery, zajęcia, wykłady dla mieszkańców Krakowa.

120
Nie przyjęty do realizacji
Krakowianie mówią - SPRAWDZAM

Miasto wyda specjalny numer dwutygodnika Krakow.pl w nakładzie 350 000 egzemplarzy wraz z dystrybucją do wszystkich lokali mieszkalnych.Numer specjalny będzie poświęcony wydatkom UMK na: Biuro i obsługę Prezydenta oraz jego zastępców i pełnomocników

122
Nie przyjęty do realizacji
Krakowski południk zerowy - polskie Greenwich

 

Realizacja projektu "Krakowski Południk Zerowy - Polskie Greenwich" polega na oznaczeniu przebiegu południka w ważnych lokalizacjach na terenie całego Krakowa, za pomocą ozdobnych, kamiennych linii wmurowanych w nawierzchnię chodników i zieleńców, wraz z umieszczonymi w nich medalionami z mosiądzu - na wzór medalionów Arago z Paryża, oznaczających tamtejszy południk zerowy - oraz tabliczkami informacyjnymi, opisującymi ten niezwykły obiekt. W obrębie zieleńców, wraz z linią południka mają powstać ozdobne rabaty kwietne, których kompozycje mają nawiązywać do astronomii, geografii, kartografii i geodezji.

 

4
Nie przyjęty do realizacji
Remonty chodników na terenie Dzielnic Nowohuckich

Projekt przewiduje remont chodników z kostki niefazowanej lub asfaltu w każdej z dzielnic nowohuckich (XIV, XV, XVI, XVII, XVIII) w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu ich użytkowników.

88
Nie przyjęty do realizacji
GRILL W MIEŚCIE

projekt zakłada stworzenie w każdej dzielnicy, w wyznaczonych miejscach na terenach zielonych, infrastruktury umożliwiającej organizację grilla na świeżym powietrzu.

143
Nie przyjęty do realizacji
Nowości wydawnicze i ich autorzy w Bibliotece Kraków

Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych (książki, audiobooki, komiksy, gry planszowe), kodów do platformy udostępniającej e-booki, robotów edukacyjnych, aplikacji oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w placówkach Biblioteki Kraków.

218
Nie przyjęty do realizacji
Łączymy Parki Krakowa - ścieżki i ułatwienia dla rowerzystów

Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z kolejnymi parkami oraz utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.

150
Nie przyjęty do realizacji
BEZPIECZNE MIEJSCE SPOTKAŃ

Bezpieczne Miejsce Spotkań to miejsce, w którym mogą uzyskać pomoc rodziny, w których doszło do rozłąki pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

26
Nie przyjęty do realizacji
Dostosujmy place zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!

W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.

75
Nie przyjęty do realizacji
Rewitalizacja zielonej strefy parkowej przy Forcie Bronowice

Projekt przewiduje rewitalizację (wraz z częściową rekultywacją) terenu zielonego udostępnionego mieszkańcom w drugiej połowie 2018r., położonego w bliskim sąsiedztwie Fortu Bronowice.

146
Nie przyjęty do realizacji
Ja-Ty-My. Teatralne wariacje integracyjne. Spektakl.

Teatr jako przestrzeń wyrażania oraz radzenia sobie z emocjami. Połączenie różnych środowisk młodzieżowych. Nauka empatii, szacunku i akceptacji. Warsztaty socjoterapeutyczne zakończone otwartym spektaklem.

152
Nie przyjęty do realizacji
Infolinia dla mieszkańca

Uruchomienie infolinii, w której mieszkaniec Krakowa uzyskałby wszelkie informacje dotyczące możliwego wsparcia ze strony instytucji miasta w różnych, nowych sytuacjach życiowych np. niepełnosprawność, przejście na emeryturę, rentę, zdarzenia losowe.

171
Nie przyjęty do realizacji
Kocham Staw Płaszowski

Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.

99
Nie przyjęty do realizacji
W zdrowym ciele zdrowy duch

Projekt dotyczy placu do Street workout czyli treningu dla dzieci i dorosłych

6
Nie przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

206
Nie przyjęty do realizacji
"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas

Konkurs dla młodzieży ze szkół w Krakowa mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.

183
Nie przyjęty do realizacji
KRAKOWSKIE KRZEMIONKI 2020

DWA STARE KAMIENIOŁOMY I MALOWNICZE, POFALOWANE TERENY zostaną przywrócone do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Krakowa: PLATFORMA WIDOKOWA nad kamieniołomem, młodzieżowy SKATE-PARK, TRASA BIEGOWA.

55
Nie przyjęty do realizacji
ŚCIEŻKA EDUKACYJNA FAUNY I FLORY ZALEWU NOWOHUCKIEGO NA 70 L

STWORZENIE ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ fauny i flory Zalewu Nowohuckiego, nasadzenia drzew, krzewów dających ptakom pokarm, ozdabianie okolicznej przyrody wspólnie z mieszkańcami NH.

117
Nie przyjęty do realizacji
"Komputer mój przyjaciel"

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych dorosłych mieszkańców Krakowa. Obejmuje podstawy grafiki komputerowej, podstawy programowania, podstawy statystyki komputerowej, social media oraz pakiet office.

84
Nie przyjęty do realizacji
Zielone przystanki Krakowa

Zielone przystanki Krakowa to projekt, który pozwoli wprowadzić więcej zieleni w naszym mieście. Otoczone roślinnością wiaty wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

40
Nie przyjęty do realizacji
ZALEW NOWOHUCKI – MOLA WIDOKOWE

Zadanie zakłada wykonanie dwóch pomostów wodnych na terenie Zalewu Nowohuckiego.

47
Nie przyjęty do realizacji
Szkolenie żeglarskie dla harcerzy i skautów

Szkolenia żeglarskie dla harcerzy i skautów ze wszystkich organizacji harcerskich i skautowych działających na terenie Krakowa oraz ich rodzin

153
Przyjęty do realizacji
Śmieciomaty z nagrodami

Zakup śmieciomatów - urządzeń, do których Mieszkańcy wrzucają posegregowane odpady, a w zamian otrzymują punkty, które następnie mogą wymienić na nagrody np. bilety do kina, zniżki itp.

156
Nie przyjęty do realizacji
Ławeczki do przysiadania wspierające aktywność seniorów.

Projekt wspierający aktywny wypoczynek osób starszych. Ławeczki umożliwiające przysiadanie, chwilowy odpoczynek w czasie spacerowania, pokonywanie codziennych dystansów. Zapewniają łatwiejsze wstawanie oraz wygodną pozycję kręgosłupa.

109
Nie przyjęty do realizacji
Aktywny Krakus

Zajęcia sportowe dla różnych grup wiekowych o charakterze ogólnorozwojowym, prelekcje związane z żywieniem i stylem życia oraz konsultacje dietetyczne oraz fizjoterapeutyczne dla mieszkańców Krakowa.

62
Nie przyjęty do realizacji
Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Modernizacja miejskich parkingów zlokalizowanych wzdłuż ul. Bronisława Włodarczyka. Remont zniszczonej nawierzchni miejsc postojowych i dojazdów do nich.

22
Przyjęty do realizacji
Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.

103
Przyjęty do realizacji
Centrum Sportów Miejskich

Skate park, pump track, boiska, jazda na rolkach, boisko i tor dla niepełnosprawnych pod estakadą, zamiast nieużytku pod estakadą ulicy Turowicza, prawdziwe centrum sportów miejskich.

148
Nie przyjęty do realizacji
Boisko piłkarskie dla mieszkańców Opatkowic i Krakowa.

Projekt obejmuje modernizację boiska bocznego OSS Opatkowianka w Krakowie. Nowa sztuczna trawa umożliwi bezpieczną grę w piłkę nożną, jak również umożliwi organizację wydarzeń sportowych, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców Krakowa.

114
Nie przyjęty do realizacji
Купівля українських книг до краківських міських бібліотек

Zakup pozycji literatury ukraińskiej wraz z uroczystym otwarciem 6 wypożyczalń w Filiach Biblioteki Krakowskiej, w których będą udostępniane książki. Promocja czytelnictwa wśród ukraińskich migrantów w Krakowie.

5
Przyjęty do realizacji
TAK DLA PARKU PRZY KARMELICKIEJ

PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE PARKINGU POMIĘDZY ULICĄ KARMELICKĄ I DOLNYCH MŁYNÓW W OGÓLNODOSTĘPNY PARK, O KTÓRY WALCZYLI MIESZKAŃCY W RAMACH AKCJI 3XTAK DLA ZIELENI W REJONIE RAJSKIEJ.

68
Przyjęty do realizacji
JASNE, że Bulwary! – piękne i bezpieczne Bulwary nad Wisłą

Jasne, bo oświetlone, bezpieczne, bo z monitoringiem, piękne, bo zielone i naturalne, przyjazne, bo odpowiadające potrzebom mieszkańców. Nowe bulwary będą stworzone z myślą o spacerowiczach, biegaczach i rowerzystach. Bedą wyjątkowe!

128
Nie przyjęty do realizacji
Orzeźwienie, czyli więcej poidełek.

Czy byłeś kiedyś spragniony? My tak! Chcemy to zmienić! Proponujemy zwiększyć liczbę miejskich poidełek, aby były dostępne w wielu miejscach Krakowa. ,,Dobra woda prosto z kranu’’, a raczej z poidełka.

45
Przyjęty do realizacji
Priorytet dla autobusów.

Wprowadzenie priorytetu dla autobusów na sygnalizacjach świetlnych dla autobusów na ciągu; Brodowicza-Olszyny-Pilotów-Młyńska-Lublańska-DobregoPasterza…

205
Nie przyjęty do realizacji
Filmowe Bulwary

Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.

90
Nie przyjęty do realizacji
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt "ZIELONY PRZYSTANEK" zakłada rozsadzenie wokół wiat przystankowych MPK roślin pnących na odpowiednich stelażach oraz kwiatów w betonowych donicach.

147
Nie przyjęty do realizacji
Namiot z Kulturką - 101 pomysłów dla Mieszkańca

Proponujemy stworzenie przestrzeni działań dostępnej dla każdego, która będzie zlokalizowana na Bulwarach Inflanckich. Miejsce neutralne, tj. otwarte dla wszystkich niezależnie od pogody, bo zlokalizowane w przestrzeni NAMIOTU Z KULTURKĄ.

160
Nie przyjęty do realizacji
2 000 000zł na Park Duchacki

Dofinansowanie kwotą 2 000 000zł budżetu Parku Duchackiego w roku 2020. Pozwoli to na realizację wszystkich etapów inwestycji lub zapobiegnie finansowym kłopotom przy ewentualnym wzroście kosztów jego realizacji.

24
Nie przyjęty do realizacji
Renaturalizacja Zalewu Nowohuckiego

Chcemy aby zalew stał się bliższy naturze - bliższy mieszkańcom Krakowa. Proponujemy zakup lunety widokowej do obserwacji ptaków, tablic informacyjnych na temat występowania gatunków zwierząt i roślin w obrębie Zalewu Nowohuckiego oraz koszy lęgowych dla dzikich kaczek.

202
Nie przyjęty do realizacji
Budowa lodowiska oraz torów do curlingu na południu Krakowa

Celem projektu jest budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji, spełniającej funkcje lodowiska z torami do olimpijskiej dyscypliny curling w zimie i boisk wielofunkcyjnych w lecie, w południowej części Krakowa.

151
Nie przyjęty do realizacji
Napraw i jedż!

Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.

195
Nie przyjęty do realizacji
Zielona enklawa dla każdej dzielnicy!

Projekt zakłada stworzenie w każdej z 18 dzielnic Krakowa "zielonej enklawy" - przestrzeni nasadzonej kwietnymi rabatami, krzewami i drzewami oraz wyposażonej w elementy małej architektury (przykładowo huśtawki ogrodowe i ławki). Będzie to miejsce wypoczynku od miejskiego zgiełku.

98
Nie przyjęty do realizacji
Skwer w Podgórkach Tynieckich

Utworzenie z porośniętego drzewami terenu skweru do rekreacji, zbudowanie tam kilku alejek szutrowych, huśtawek, kilku ławek i koszy na śmieci. Było by to bezpieczne miejsce na wypoczynek rodziców z dziećmi.

178
Nie przyjęty do realizacji
Zielona energia dla Krakowa

Projekt ma na celu montaż 50 ławek z panelami solarnymi, które będą zasilać wejścia USB. Ławki będą ogólnodostępne, więc każdy z mieszkańców oraz turystów będzie mógł skorzystać z darmowego zasilania. Dokładna ilość ławek zostanie doprecyzowana po rozstrzygnięciu zamówienia publicznego.

71
Nie przyjęty do realizacji
Kocmyrzowska po raz trzeci!-remont nakładkowy

Remont nakładkowy ulicy Kocmyrzowskiej na odcinku 300 metrów od ul. Nad Dłubnią w stronę Wzgórz Krzesławickich.

142
Nie przyjęty do realizacji
Ulica Długa wolna od zatrzymań tramwajów- patrole rowerowe

Celem projektu jest wprowadzenie dwóch patroli rowerowych na ulicy Długiej od godziny 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku. Na razie jest to pilotaż, jeżeli się sprawdzi, projekt zostanie wprowadzony na stałe i sfinansowany ze środków miasta.

125
Przyjęty do realizacji
Bezpiecznie nad wodą

Zakup łodzi specjalnej wraz z sonarem. Do działań ratowniczych na akwenach wodnych w Krakowie. By mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

43
Nie przyjęty do realizacji
Weźże jeździj krakowiaku!

Przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych postawić tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów analogicznie do tego jak jest w przypadku przystanków tramwajowych.

126
Nie przyjęty do realizacji
Doposażenie Skweru Konika Zwierzynieckiego

Celem projektu jest przekształcenie skweru w miejsce przyjaznego spędzania wolnego czasu dla okolicznej społeczności oraz gości. Należy dokonać odpowiednich nasadzeń oraz zamontować urządzenia do wypoczynku i aktywnej rekreacji dla całych rodzin.

89
Nie przyjęty do realizacji
OGRÓDEK TEMATYCZNY

Projekt ma na celu stworzenie ogródków tematycznych, zlokalizowanych w całym mieście, w skład których wchodzić będzie odpowiednia infrastruktura oraz tereny zielone.

39
Nie przyjęty do realizacji
Monitoring TĘŻNI SOLANKOWEJ nad ZALEWEM NOWOHUCKIM

Ogólnie dostępny obraz z kamer skierowanych na tężnie solanką i przyległy teren Zalewu Nowohuckiego

7
Przyjęty do realizacji
Młynówka Królewska - najdłuższy park w Polsce!

Budowa nowej ścieżki wzdłuż naturalnego koryta Młynówki Królewskiej w dolinie Rudawy, dodatkowa droga rowerowa w centralnej części parku, nowoczesny plac zabaw w dzielnicy Krowodrza.

197
Nie przyjęty do realizacji
Archipelag Skarbów dla każdej szkoły średniej

Archipelag Skarbów to sprawdzony i skuteczny program zintegrowanej profilaktyki uzależnień dla młodzieży. Sesje dla młodzieży (2 x 3,5h), rodziców (1h) i nauczycieli (1,5h) wzmacnia ich wzajemne relacje, uczy asertywności i miłości.

106
Nie przyjęty do realizacji
Mobilni Seniorzy

Projekt zakłada realizację szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Krakowa. W ramach działań będą organizowane szkolenia, warsztaty z zakresu obsługi komputera, tabletu, smartphona z uwzględnienie bezpieczeństwa cyfrowego.

124
Nie przyjęty do realizacji
ZŁAP ODDECH - Budowa objektów sportowo - rekreacyjnych

Budowa objektu sportowo - rekreacyjnego dla mieszkańców krakowa, obejmująca realizację: 1. Boiska wielofunkcyjnego owymiarach 40/20m. 2. Placu zabaw o wymiarach 40/20m. 3. Siłowni na świeżym powietrzu 5. Oświetlenia boiska, siłowni i placu zabaw

38
Nie przyjęty do realizacji
POŁĄCZMY ZALEW NOWOHUCKI Z DWORKIEM JANA MATEJKI

Zadanie zakłada zalegalizowanie przejścia między terenem parkowym Zalewu Nowohuckiego a Dworku Jana Matejki.

27
Nie przyjęty do realizacji
odKUP sobie Kraków

Projekt zakłada stworzenie kampanii edukacyjnej na rzecz mieszkańców Miasta Krakowa uświadamiającą jak ważne jest sprzątanie pozwierzęcych odchodów na terenie Miasta Krakowa.

16
Nie przyjęty do realizacji
Bezpieczna i zielona Mydlnicka = większa pętla na Błoniach!

Projekt zakłada poprawienie bezpieczeństwa na ulicy Mydlnickiej, która w okresie wiosenno-letnim staje się ulicą bardzo uczęszczaną przez pieszych, rowerzystów i działkowiczów. Inwestycja pozwoli również na przedłużenie "pętli Błoń' o prawie 2 km!

37
Nie przyjęty do realizacji
PITNIK MIEJSKI DLA KAŻDEGO PRZY AL. FOCHA

Montaż poidełka miejskiego tzw. zdroju, z wodą pitną dla ludzi i zwierząt przy al. Focha. Poidełko to czysta darmowa woda, która ukoi pragnienie w letnie dni.

118
Nie przyjęty do realizacji
Teatr przyjacielem Seniora

Adresatami projektu są seniorzy po 65 roku życia, mieszkańcy GMK. Celem działań projektu będzie zwiększenie dostępności do uczestnictwa w kulturze osób po 65 roku życia , zmniejszenie ich izolacji i udział w odpłatnych wydarzeniach kulturalnych.

214
Nie przyjęty do realizacji
SZYBCIEJ I CISZEJ TRAMWAJEM! - montaż nowoczesnego rozjazdu

Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z krzyżownicą głębokorowkową, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju z prędkością do 50 km/h.

193
Nie przyjęty do realizacji
WIELKI KONCERT PLENEROWY POLSKICH GWIAZD

Projekt zakłada zorganizowanie koncertu plenerowego w okresie letnim. Kraków dzięki takiemu koncertowi zaistnieje na kulturalnej mapie Polski. W koncercie wezmą udział znani polscy artyści.

222
Nie przyjęty do realizacji
Cudze chwalicie, swego nie znacie - Wycieczki po Polsce i po Kresach Wschodnich

Projekt ma zachęcić do zwiedzania Polski. Krakowskie szkoły podstawowe i średnie same, bądź w współpracy z organizacjami NGO otrzymają dofinansowanie do krajoznawczych wycieczek po Polsce.

166
Nie przyjęty do realizacji
Zagospodarowanie przestrzeni plaży miejskiej.

Projekt dotyczy zakupu wyposażenia rekreacyjnego na "Zwierzyniecką plażę miejską" nad Wisłą (ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie). Zakup urządzeń na plac zabaw dla dzieci, zastawów do ćwiczeń, hamaków i leżaków miejskich, ławek, koszy.

100
Nie przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA tzw. PLACU PRYMASOWSKIEGO

PROJEKT ZAKŁADA REWITALIZACJĘ tzw. PLACU PRYMASOWSKIEGO, BĘDĄCEGO URANISTYCZNYM SALONEM MIEJSKIM, ODTWORZENIE HISTORYCZNEJ OSI WIDOKOWEJ ORAZ PRZYWRÓCENIE WŁAŚCIWEJ RANGI MIEJSCU, BĘDĄCYM CZĘŚCIĄ UNIKATOWEJ TKA

95
Nie przyjęty do realizacji
REWITALIZACJA PODWÓRKA 1 LO W KRAKOWIE

Projekt przewiduje rewitalizację podwórka zabytkowego budynku 1 LO w zakresie zieleni, wymiany nawierzchni, elementów małej architektury. Ramach projektu przewiduje się remont fontanny, nowe oświetlenie i zadaszenie części terenu.

140
Nie przyjęty do realizacji
Kolonia na sportowo - KS Bieżanowianka

Projekt zakłada rewitalizację terenu miejskiego przy ul. Smolenia, poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego, kortów tenisowych, trybun, placu zabaw dla dzieci oraz niewielkiego budynku z szatnią i węzłem sanitarnym.

127
Przyjęty do realizacji
Samochód dla Schroniska dla Zwierząt

Projekt zakłada zakup dwóch samochodów typu VAN w tym jednego z napędem elektrycznym do przewozu zwierząt w godnych warunkach, organizowanego przez Schronisko dla Zwierząt w Krakowie.

97
Nie przyjęty do realizacji
ŁĄKA ŚW. SEBASTIANA - ART FEST

Projekt przewiduje stworzenie wydarzenia artystycznego mówiącego o tym rejonie miasta, o znanych osobach z nim związanych, ciekawych i nieznanych dotąd historiach, a także promocję tworzących tu obecnie artystów.

134
Nie przyjęty do realizacji
Zły Internet - jak nie dać się wciągnąć w Sieć

Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.

199
Nie przyjęty do realizacji
Centrum Wielokulturowe

Centrum Wielokulturowe w Krakowie to miejsce w którym migranci uzyskają wsparcie oraz możliwość integracji z krakowianami. Krakowianie będą mogli zapoznać się z kulturą, tradycją, kuchnią, językiem swoich nowych sąsiadów.

215
Nie przyjęty do realizacji
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie

Projekt zakłada wydłużenie peronów przystankowych dla tramwajów i autobusów na Rondzie Grzegórzeckim . Usprawni to obsługę pasażerską i zmniejszy liczbę wzajemnych blokowań ronda przez pojazdy komunikacji miejskiej.

136
Nie przyjęty do realizacji
Zadbajmy o bezdomne koty! Pomóżmy kolejnym zwierzakom!

Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .

119
Nie przyjęty do realizacji
Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!

Głównym założeniem projektu: "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" jest budowa rekreacyjnej bieżni 400m w Centrum Sportu Parkowa - dawny stadion Korony Kraków.

111
Nie przyjęty do realizacji
Remont zabytkowego autobusu MAN SL200

Projekt przewiduje remont zabytkowego autobusu MAN SL200 będącego w zasobach Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzięki remontowi tego autobusu powiększona zostanie kolekcja zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.

210
Nie przyjęty do realizacji
Park leśny w Krakowie

Długo oczekiwany park leśny w Bronowicach w rejonie ul. Tetmajera. To szczególnie urokliwe, obecnie zaniedbane miejsce, powinno być dostępne dla wszystkich krakowian. Zaledwie kilka kilometrów od centrum będzie można znaleźć wytchnienie w lesie.

69
Nie przyjęty do realizacji
Utwardzenie ścieżek, których wcześniej nie zaplanowano

Jest cały szereg ścieżek i dróżek w miejscach, gdzie ich wcześniej nie zaprojektowano. Są one jednak niezbędne, gdyż spieszący się ludzie tamtędy chodzili, chodzą i będą chodzić!!! Konieczne jest takie ich udoskonalenie, aby były przydatne !

112
Nie przyjęty do realizacji
Darmowe picie na Bulwarach!

Ile razy będąc na Bulwarach wiślanych chciało Ci się pić? Ile razy słyszałeś w mediach, jak ważne jest nawodnienie organizmu? Fontanny wody pitnej rozwiązują ten problem! Nieważne czy biegasz, zwiedzasz czy odpoczywasz - na Bulwarach woda dla każdego

52
Nie przyjęty do realizacji
Czystość i wypoczynek

Proponuję umieszczenie w miejscach, gdzie przebywa dużo pieszych i są ulice z dużą ilością zieleni 1000 ławek oraz zorganizowanie kampanii promującej zachowanie czystości na ulicach.

194
Nie przyjęty do realizacji
Parkomaty dla mieszkańców

Zakup 10 nowych parkometrów (parkmatów) do obsługi krakowskiej Strefy Płatnego Parkowania

185
Nie przyjęty do realizacji
Naucz się języka polskiego bezpłatnie

Bezpłatne lekcje języka polskiego dla obcokrajowców w Krakowie. Polish language lessons for foreigners in Cracow. Лекції з польської мови для іноземців у Кракові. Урокі польскай мовы для замежнікаў у Кракаве Лекции с польского языка для иностранцев в Кракове.

208
Nie przyjęty do realizacji
Nowohucki Park w Nowej Hucie obok NCK-u!

Projekt zakłada rewitalizację parku nowohuckiego miedzy budynkiem NCK-u a ul. Tomickiego, postawienie oświetlenia, ławek, wytyczenie alejek, pielęgnacja zieleni.

200
Nie przyjęty do realizacji
Aktywny Senior

Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.

82
Nie przyjęty do realizacji
ul. Architektów. Remont - 320 metrów bieżących ulicy.

ul. Architektów Remont - 320 metrów bieżących ulicy. Na odcinku od ul. Zielony Jar do ul. Jarzębiny. Nawierzchnia tego fragmentu ulicy w chwili obecnej jest zdegradowana, spękana, występują ubytki asfaltu i liczne łaty. Wymaga remontu generalnego.

35
Przyjęty do realizacji
Natura dla Podgórza

Projekt ma na celu posadzenie drzew w rejonie ulicy Wielickiej

29
Nie przyjęty do realizacji
EKO WARSZTAT W FORUM DESIGNU. TWÓRCZY RECYKLING

Stworzenie eko warsztatu. Dzięki specjalnej kruszarce, wytapiarce i maszynie do form każdy będzie mógł zamienić plastikowe „śmieci” i stare kable w nowe przedmioty. Miejsce w duchu zero weste, które pokaże jak stworzyć COŚ, z niczego.

123
Nie przyjęty do realizacji
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"

Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 22.03.2020 30.08.2020 11.11.2020 06.12.2020

190
Nie przyjęty do realizacji
Rewitalizacja placu zabaw na osiedlu Wandy

Zakup nowego wyposażenia placu zabaw. W okolicy jest to najgorszy plac zabaw pod kątem wyposażenia a ma bardzo duży potencjał między innymi ze względu na swoją wielkość i cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

207
Nie przyjęty do realizacji
Magiczny Park Kozłówek 2.0

Projekt zakłada rewitalizację i lepsze zagospodarowanie przestrzeni istniejącego parku „Na Kozłówce” (działka nr 235/28)

93
Nie przyjęty do realizacji
Plac zabaw na Kurdwanowie - bezpiecznie i kreatywnie

Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

20
Nie przyjęty do realizacji
Urządźmy razem Park Krakowian!

W 2017 roku stworzyliśmy pierwszy Park Krakowian - park, w którym rodzice sadzili drzewa dla swoich pociech. Są w nim już drzewa, ale brakuje infrastruktury (ławek, placu zabaw, koszy na śmieci), którą chcemy sfinansować w ramach tego projektu