Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz projekty z: 2018 2017 2016
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
12
Budowa ścieżki row. na ul. Wańkowicza/tunel do Kopca Wandy

Oczyszczenie i budowa ścieżki rowerowej na południowej części ul. Wańkowicza wraz z budową bezpiecznego przejścia przez al. Solidarności z budową ścieżki rowerowej/wygodnego dojazdu (tunel pod S7) do Kopca Wandy od strony ul. Ptaszyckiego.

Logo kategorii
14
Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice

Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice w pobliżu ul. Krajobrazowej.

Logo kategorii
23
Mniej Słupków Więcej Kwietnych Donic

Kraków słupkami drogowymi stoi - Mówimy zdecydowane NIE. Więcej kwietnych donic zamiast słupków. Słupki choć spełniają swoją role szpecą całą okolicę niezależnie czy są drewniane czy metalowe. Donice z kwiatami idealnie je zastąpią!

Logo kategorii
15
System automatycznego oświetlenia Orlików

Montaż systemu odpowiedzialnego za włączenie światła po zmroku na wszystkich krakowskich Orlikach przy pomocy internetu (usługa płatna).

Logo kategorii
4
Dodatkowe chodniki na obrzeżach dzielnic nowohuckich

Projekt przewiduje remont lub budowę chodników koniecznie z kostki niefazowanej lub asfaltu w tych częściach każdej z dzielnic nowohuckich, w których są największe zaniedbania infrastrukturalne (obszary peryferyjne plus Łęg).

Logo kategorii
1
Gładko na Bernatkę

Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów z Kładki kładki im. Ojca Bernatka na Bulwar Kurlandzki na nową nakładkę asfaltową wzmocnioną siatką stalową.

Logo kategorii
11
Trasa biegowo-rolkowa o długości 1000m

Budowa najlepszej w Krakowie trasy biegowo-rolkowo-hulajnogowej naokoło parku Zielony Jar o długości dokładnie 1000m w kolorze pomarańczowym bez ingerencji lub w minimalnym stopniu w drzewostan samego parku, najlepiej z indukcyjnym podświetleniem.

Logo kategorii
20
Urządźmy razem Park Krakowian!

W 2017 roku stworzyliśmy pierwszy Park Krakowian - park, w którym rodzice sadzili drzewa dla swoich pociech. Są w nim już drzewa, ale brakuje infrastruktury (ławek, placu zabaw, koszy na śmieci), którą chcemy sfinansować w ramach tego projektu

Logo kategorii
13
Likwidacja świateł przy ul. Stella-Sawickiego

Likwidacja świateł na przejściu pieszo-rowerowym na ul. Jana Pawła II-go przy wiadukcie na ul. Stella-Sawickiego wraz z budową ograniczników prędkości (progi spowalniające) oraz separatorów odgradzających poszczególne pasy ruchu.

Logo kategorii
5
TAK DLA PARKU PRZY KARMELICKIEJ

PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE PARKINGU POMIĘDZY ULICĄ KARMELICKĄ I DOLNYCH MŁYNÓW W OGÓLNODOSTĘPNY PARK, O KTÓRY WALCZYLI MIESZKAŃCY W RAMACH AKCJI 3XTAK DLA ZIELENI W REJONIE RAJSKIEJ.

Logo kategorii
26
Dostosujmy palce zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!

W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjnych. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.

Logo kategorii
6
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
16
Bezpieczna i zielona Mydlnicka = większa pętla na Błoniach!

Projekt zakłada poprawienie bezpieczeństwa na ulicy Mydlnickiej, która w okresie wiosenno-letnim staje się ulicą bardzo uczęszczaną przez pieszych, rowerzystów i działkowiczów. Inwestycja pozwoli również na przedłużenie "pętli Błoń' o prawie 2 km!

Logo kategorii
27
odKUP sobie Kraków

Projekt zakłada stworzenie kampanii edukacyjnej na rzecz mieszkańców Miasta Krakowa uświadamiającą jak ważne jest sprzątanie pozwierzęcych odchodów na terenie Miasta Krakowa.

Logo kategorii
10
Aleja Róż na nowo

Projekt zakłada przywrócenie Alei Róż pomiędzy Placem Centralnym a Aleją Przyjaźni pierwotnego wyglądu.

Logo kategorii
9
Boisko dla Pychowic

W Pychowicach brakuje infrastruktury sportowej dla mieszkańców oraz dla klubu SKS Pychowianka Kraków. Powstanie obiektu sportowego zintegruje mieszkańców oraz da możliwość rozwijania sportowej pasji dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Logo kategorii
22
Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.

Logo kategorii
31
Ogród Wodny w Parku Ratuszowym

Stworzenie ogrodu wodnego pomiędzy niewykorzystywanymi studzienkami wodnymi w skład którego będą wchodzić strumień/potok i sadzawka zasilana wodą ze studzienek, poidła dla ptaków i psów, ławki, ścieżka edukacyjna, tablice informacyjne, ławki, kosze.

Logo kategorii
3
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje

Stworzenie pierwszego przystanku ścieżki filozoficznej R. Ingardena u ujścia Wilgi - rzeźby 8 metrowego krzesła wraz z przewodnią myślą filozoficzną. Poprowadzimy odbiorców przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej ich przestrzeni.

Logo kategorii
24
Renaturalizacja Zalewu Nowohuckiego

Zalew Nowohucki to zbiornik niczym wanna. Zakwity glonów, przyducha, śnięcie ryb. Wszystko przez brak roślinności wodnej posiadających zdolność oczyszczania i natleniania wody. Chcemy aby zalew stał się bliższy naturze - bliższy mieszkańcom Krakowa.

Logo kategorii
7
Młynówka Królewska - najdłuższy park w Polsce!

Budowa nowej ścieżki wzdłuż naturalnego koryta Młynówki Królewskiej w dolinie Rudawy, dodatkowe drogi rowerowe w centralnej części parku, nowoczesny plac zabaw i bezpieczne przejście dla pieszych w dzielnicy Krowodrza.

Logo kategorii
2
Zbudujmy Nowy Park dla Nowej Huty!

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST STWORZENIE NOWEGO, DUŻEGO PARKU DLA CZYŻYN I NOWEJ HUTY, W REJONIE ULIC CENTRALNEJ I SOŁTYSOWSKIEJ, GDZIE W ZWIĄZKU Z INTENSYWNĄ ZABUDOWĄ BRAKUJE PRZESTRZENI ZIELONYCH

×