Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz projekty z: 2018 2017 2016
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
24
Renaturalizacja Zalewu Nowohuckiego

Zalew Nowohucki to zbiornik niczym wanna. Zakwity glonów, przyducha, śnięcie ryb. Wszystko przez brak roślinności wodnej posiadających zdolność oczyszczania i natleniania wody. Chcemy aby zalew stał się bliższy naturze - bliższy mieszkańcom Krakowa.

Logo kategorii
139
Wodny Plac Zabaw w Parku Jordana

Projekt zakłada utworzenie w Parku Jordana w Krakowie pierwszego w Małopolsce Wodnego Placu Zabaw. Wodny plac zabaw ma być nieodpłatny, dostępny dla wszystkich mieszkańców w okresie wiosenno-letnim.

Logo kategorii
112
Darmowe picie na Bulwarach!

Ile razy będąc na Bulwarach wiślanych chciało Ci się pić? Ile razy słyszałeś w mediach, jak ważne jest nawodnienie organizmu? Fontanny wody pitnej rozwiązują ten problem! Nieważne czy biegasz, zwiedzasz czy odpoczywasz - na Bulwarach woda dla każdego

Logo kategorii
93
Plac zabaw na Kurdwanowie - bezpiecznie i kreatywnie

Projekt dotyczy budowy placu zabaw na terenie os. Stary Kurdwanów. Powstały obiekt będzie miejscem przeznaczonym dla mieszkańców osiedla - do odpoczynku, zrelaksowania się i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Logo kategorii
159
PRZYSTANEK TRAMWAJOWY NAD ZALEWEM NOWOHUCKIM

Projekt przewiduje wykonanie przystanku tramwajowego na istniejącej linii tramwajowej w Al. Solidarności przy Zalewie Nowohuckim i Rodzinnych Ogródkach Działkowych (odcinek pomiędzy ulicami Bulwarową i Wańkowicza)

Logo kategorii
5
TAK DLA PARKU PRZY KARMELICKIEJ

PROJEKT ZAKŁADA PRZEKSZTAŁCENIE PARKINGU POMIĘDZY ULICĄ KARMELICKĄ I DOLNYCH MŁYNÓW W OGÓLNODOSTĘPNY PARK, O KTÓRY WALCZYLI MIESZKAŃCY W RAMACH AKCJI 3XTAK DLA ZIELENI W REJONIE RAJSKIEJ.

Logo kategorii
94
Odblokujmy skrzyżowania

Celem projektu jest stworzenie prototypowego systemu monitoringu skrzyżowań, wyłapującego kierowców blokujących przejazd innym uczestnikom ruchu a w konsekwencji przyspieszenie przejazdu przez skrzyżowania i zmniejszenie korków.

Logo kategorii
73
WĘGRZYNOWICE OAZA PRZYRODY

Proponowana koncepcja ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w Węgrzynowicach przewiduje powstanie podestów spacerowych po całym terenie, punkty obserwacyjne, miejsca rekreacji (plac zabaw dla dzieci), miejsca wypoczynku oraz elementy edukacyjne.

Logo kategorii
209
Remont ulicy Emaus

Zrobienie nawierzchni asfaltowej dla samochodów, rowerów i innych pojazdów oraz pobocza dla pieszych, wózków dziecięcych i inwalidzkich. Zrobienie kanalizacji deszczowej.

Logo kategorii
64
ul. Balicka- sygnalizacja świetlna

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Balickiej, ul. Zakliki z Mydlnik i ul. Myczkowskiego. Sygnalizacja poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie oraz poprawi komunikację pomiędzy Dzielnicą 6 a Dzielnicą 7.

Logo kategorii
180
Filozofia na bruku / Przedmiot-Myśl-Sztuka-Interpretacje

Stworzenie fragmentu ścieżki filozoficznej R. Ingardena – figury Neandertalczyka, rzeźby 8 m krzesła oraz reprodukcji obrazu van Gogha „Para butów”. Poprowadzimy odbiorców przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej ich rzeczywistości.

Logo kategorii
127
Samochód dla Schroniska dla Zwierząt

Projekt zakłada zakup dwóch samochodów typu VAN do przewozu zwierząt w godnych warunkach, organizowanego przez Schronisko dla Zwierząt w Krakowie.

Logo kategorii
60
Kładka do szkoły, tramwaju nad Płotem im. Prezesa SM Czyżyny

Ogrodzenie postawione przez SM Czyżyny stoi na drodze do szkoły, poczty, przystanku tramwajowego, lokali usługowych. Władze spółdzielni nie wykazują woli zmiany tej sytuacji, w związku z tym wybudujmy kładkę nad nim, która rozwiąże problem przejścia.

Logo kategorii
204
Ekologia na co dzień – środowisko naszego miasta

Zadanie polegać będzie na popularyzacji zagadnień, wyników badań naukowych z zakresu ekologii wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu potencjału koła naukowego oraz kształtowaniu kompetencji wśród młodych naukowców oraz dzieci i młodzieży.

Logo kategorii
32
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków

Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.

Logo kategorii
177
NEW EARTH INTERNATIONAL FILM FESTIVAL

New Earth International Film Festival - festiwal filmowy o tematyce ochrony środowiska naturalnego. Naszym celem jest edukacja kolejnych pokoleń realizowana poprzez warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych.

Logo kategorii
166
Zagospodarowanie przestrzeni plaży miejskiej.

Projekt dotyczy zakupu wyposażenia rekreacyjnego na "Zwierzyniecką plażę miejską" nad Wisłą (ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie). Zakup urządzeń na plac zabaw dla dzieci, zastawów do ćwiczeń, hamaków i leżaków miejskich, ławek, koszy.

Logo kategorii
219
Kosmiczne laboratorium

Projekt oferuje kosmos w praktyce - szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z zastosowaniem technologii kosmicznych. Dziedzina pominięta w narodowych programach edukacyjnych, a tak bardzo potrzebna dla rozwoju przyszłej gospodarki.

Logo kategorii
122
Krakowski południk zerowy - Polskie Greenwich

Krakowski południk zerowy to wyjątkowy obiekt astronomiczny i geodezyjny: polski odpowiednik słynnego południka Greenwich. Oznaczając jego przebieg w terenie, wzbogacimy Kraków o niezwykłą atrakcję historyczną o wybitnych walorach edukacyjnych.

Logo kategorii
99
W zdrowym ciele zdrowy duch

Projekt dotyczy placu do Street workout czyli treningu dla dzieci i dorosłuch

Logo kategorii
196
Stoły do piłkarzyków w każdej krakowskiej szkole

Poznajcie najmodniejszy sport tego sezonu! Profesjonalne piłkarzyki w krakowskich szkołach jako nowa forma ćwiczeń, rozwoju i zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją. Mistrzostwa Krakowa jako roczne zwieńczenie treningów wszystkich uczniów.

Logo kategorii
202
Budowa lodowiska oraz torów do curlingu na południu Krakowa

Celem projektu jest budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji, spełniającej funkcje lodowiska z torami do olimpijskiej dyscypliny curling w zimie i boisk wielofunkcyjnych w lecie, w południowej części Krakowa.

Logo kategorii
135
Solar Flowers

Projekt polega na zakupie ta instalacji stalowych konstrukcji „drzew" lub "kwiatów" solarnych ta ma na celu wykorzystanie odnawialnych eko-źródeł czystej energii jako podstawowego i dodatkowego źródła dla infrastruktury i codziennego użytkowania.

Logo kategorii
133
Gdy się beton leje, to się radny śmieje

Projekt zakłada zabetonowanie dziur pomiędzy wyszczerbionymi kostkami w okolicy Placu Wszystkich Świętych, Plant i Starego Miasta. Dzięki temu radni będą mogli bezpiecznie dojeżdżać na sesje na rowerze lub hulajnodze tak jak to polecają Mieszkańcom.

Logo kategorii
126
Doposażenie Skweru Konika Zwierzynieckiego

Celem projektu jest przekształcenie skweru w miejsce przyjaznego spędzania wolnego czasu dla okolicznej społeczności oraz gości. Należy dokonać odpowiednich nasadzeń oraz zamontować urządzenia do wypoczynku i aktywnej rekreacji dla całych rodzin.

Logo kategorii
12
Budowa ścieżki row. na ul. Wańkowicza/tunel do Kopca Wandy

Oczyszczenie i budowa ścieżki rowerowej na południowej części ul. Wańkowicza wraz z budową bezpiecznego przejścia przez al. Solidarności z budową ścieżki rowerowej/wygodnego dojazdu (tunel pod S7) do Kopca Wandy od strony ul. Ptaszyckiego.

Logo kategorii
145
AED dla każdego

Zakup 12 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w celu zwiększenia dostępu do sprzętu ratującego życie mieszkańcom Krakowa oraz przeprowadzenie 15 szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi AED dla łącznie 150 osób.

Logo kategorii
37
PITNIK MIEJSKI DLA KAŻDEGO ORAZ NOWE ŁAWKI PRZY AL. FOCHA

Montaż poidełka miejskiego tzw. zdroju, z wodą pitną dla ludzi i zwierząt oraz dokończenie wymiany starych ławek (16 sztuk) przy al. Focha. Poidełko to czysta darmowa woda, która ukoi pragnienie w letnie dni.

Logo kategorii
163
WYJAZD LEWOSKRĘTNY Z UL. DAUNA W UL. NOWOSĄDECKĄ

Wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna.

Logo kategorii
156
Ławeczki do przysiadania wspierające aktywność seniorów.

Projekt wspierający aktywny wypoczynek osób starszych. Ławeczki umożliwiające przysiadanie, chwilowy odpoczynek w czasie spacerowania, pokonywanie codziennych dystansów. Zapewniają łatwiejsze wstawanie oraz wygodną pozycję kręgosłupa.

Logo kategorii
214
SZYBCIEJ I CISZEJ TRAMWAJEM! - montaż nowoczesnego rozjazdu

Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z krzyżownicą głębokorowkową, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju z prędkością do 50 km/h.

Logo kategorii
22
Stop Dzikim Wysypiskom Śmieci!

Dzikie wysypiska śmieci rosną w siłę! Projekt zakłada zakup fotopułapek dzięki którym będzie można zidentyfikować i ukarać sprawców tego nielegalnego procederu.

Logo kategorii
59
Rozbudowa monitoringu dla bezpiecznego Krakowa

Rozbudowa monitoringu miejskiego przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez możliwość m.in. szybszej reakcji służb porządkowych i ratowniczych na podstawie danych z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowe

Logo kategorii
154
ROWEREM PRZEZ MŁYNÓWKĘ KRÓLEWSKĄ DO SZLAKU ORLICH GNIAZD

Uzupełnienie odcinka ciągu rowerowego łączącego Młynówkę Królewską/wały Rudawy z Rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd- fragmentu Rowerowej Trasy Głównej nr 5, której część po południowej stronie stawów w Mydlnikach jest obecnie niedostępna.

Logo kategorii
200
Aktywny Senior

Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.

Logo kategorii
205
Filmowe Bulwary

Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.

Logo kategorii
33
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie

Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.

Logo kategorii
102
DARK PARK

Projekt przewiduje stworzenie przestrzeni dla działań artystycznych na terenie nowo otwartego parku przy ul. Rodakowskiego, wraz z rewitalizacją zieleni, istniejącego budynku i małą architekturą.

Logo kategorii
53
Ścieżka rowerowa przez skwer wzdłuż Alei Trzech Wieszczów

Celem jest dodanie ścieżki dla rowerów prowadzącej przez skwer alejami od Jubilata do Nowego Kleparza. Dziesiątki rowerów jeżdżą tam chodnikami bo po ulicy nikt się nie odważy. Wszystkie ścieżki w dzielnicy biegną tylko w kierunku wschód-zachód.

Logo kategorii
192
true SKATE park - Krowodrza

Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem Ollie podstawą, Manual zabawą Kocham mamę i posty bumpuję Wierszyk ten twoją uwagę przykuje Dalsze pisanie sobie daruję Bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK

Logo kategorii
82
ul. Architektów. Remont - 320 metrów bieżących ulicy.

ul. Architektów Remont - 320 metrów bieżących ulicy. Na odcinku od ul. Zielony Jar do ul. Jarzębiny. Nawierzchnia tego fragmentu ulicy w chwili obecnej jest zdegradowana, spękana, występują ubytki asfaltu i liczne łaty. Wymaga remontu generalnego.

Logo kategorii
55
ŚCIEŻKA EDUKACYJNA FAUNY I FLORY ZALEWU NOWOHUCKIEGO NA 70 L

STWORZENIE ŚCIEŻKI EDUKACYJNEJ fauny i flory Zalewu Nowohuckiego, nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów dających ptakom pokarm, zainstalowanie internetowej kamery skierowanej na wodę Zalewu NH, ozdabianie okolicznej przyrody wspólnie z mieszkańcami NH.

Logo kategorii
1
Gładko na Bernatkę

Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów z Kładki kładki im. Ojca Bernatka na Bulwar Kurlandzki na nową nakładkę asfaltową wzmocnioną siatką stalową.

Logo kategorii
9
Boisko dla Pychowic

W Pychowicach brakuje infrastruktury sportowej dla mieszkańców oraz dla klubu SKS Pychowianka Kraków. Powstanie obiektu sportowego zintegruje mieszkańców oraz da możliwość rozwijania sportowej pasji dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Logo kategorii
144
Demokracja kosztuje.

Celem projektu jest stworzenie programu pilotażowego w wybranej szkole podstawowej polegający na dofinansowaniu zakupu gazet i tygodników ważnych z punktu widzenia polskiej demokracji.

Logo kategorii
149
Krakowskie Łąki Kwietne

Łąki kwietne - w przeciwieństwie do trawy z rolki - cieszą oczy, urozmaicają krajobraz, wspierają bioróżnorodność. Idea projekty: zamienić bulwary wiślane w łąkę kwietną - od mostu Kotlarskiego, do Zwierzynieckiego.

Logo kategorii
62
Modernizacja parkingów wzdłuż ul. Włodarczyka w Czyżynach

Modernizacja miejskich parkingów zlokalizowanych wzdłuż ul. Bronisława Włodarczyka. Remont zniszczonej nawierzchni miejsc postojowych i dojazdów do nich, wyznaczenie miejsc postojowych oraz budowa nowych.

Logo kategorii
26
Dostosujmy place zabaw do potrzeb dzieci niepełnosprawnych!

W ramach projektu istniejące place zabaw zostaną przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Miejsca będą miały charakter integracyjny. Sprawmy radość pociechom, które teraz mogą tylko oglądać jak ich zdrowi rówieśnicy bawią się.

Logo kategorii
83
Lodowisko

Ogólnodostępna hala lodowa przeznaczona do rekreacji, gry w hokeja, jazdy na łyżwach oraz uprawiania sportów, przy których lodowisko jest niezbędne, szkolenia dzieci i młodzieży w jeździe na łyżwach, promocja sportu oraz miejsce spotkań mieszkańców

Logo kategorii
216
Powrót do Przeszłości- Lokalny Plac Miejski w I Dzielnicy

Projekt polega na utworzeniu (przywróceniu) Placu Miejskiego poprzez wyłączeniu z ruchu jednego pasa drogowego oraz utworzeniu placu miejskiego na zieleńcu oraz drugim pasie drogowym w ciągu ul. Słowiańskiej.

Logo kategorii
193
WIELKI KONCERT PLENEROWY POLSKICH GWIAZD

Projekt zakłada zorganizowanie koncertu plenerowego w okresie letnim. Kraków dzięki takiemu koncertowi zaistnieje na kulturalnej mapie Polski. W koncercie wezmą udział znani polscy artyści.

Logo kategorii
189
Nie! dla smogu - solarna altana w każdym parku Krakowa

Innowacyjna altana antysmogowa - zimą ogrzewana energią Słońca, zawsze wypełniona świeżym powietrzem bez pyłów. Ogólnodostępna, intymna przestrzeń dedykowana szczególnie małym dzieciom - etap 1.

Logo kategorii
212
Park Kleparski dla aktywnych!

Projekt "Park Kleparski - dla aktywnych", ma na celu przywrócenie parkowi funkcji rekreacyjnej i społecznej. Proponowany projekt umożliwi mieszkańcom wszystkich pokoleń - aktywny wypoczynek.

Logo kategorii
68
JASNE, że Bulwary! – piękne i bezpieczne Bulwary nad Wisłą

Jasne, bo oświetlone, bezpieczne, bo z monitoringiem, piękne, bo zielone i naturalne, przyjazne, bo odpowiadające potrzebom mieszkańców. Nowe bulwary będą stworzone z myślą o spacerowiczach, biegaczach, rowerzystach i psiarzach. Bedą wyjątkowe!

Logo kategorii
51
Budowa przejścia podziemnego pieszo-rowerowego.

Budowa przejścia podziemnego pieszo-rowerowego pod ulicą Stella-Sawickiego łączącego dwa projektowane parki: Park Lotników przy hangarze oraz parku po drugiej stronie ulicy.

Logo kategorii
6
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO

REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE NOWY KLEPARZ - PLAC INWALIDÓW. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU ORAZ POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM I ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.

Logo kategorii
153
Śmieciomaty z nagrodami

Zakup śmieciomatów - urządzeń, do których Mieszkańcy wrzucają posegregowane odpady, a w zamian otrzymują punkty, które następnie mogą wymienić na nagrody np. bilety do kina, zniżki itp.

Logo kategorii
151
Napraw i jedż!

Projekt zakłada zakup, transport i montaż 4 szt. stacji do samodzielnej naprawy rowerów dla każdej z 18 Dzielnic Krakowa, zatem łącznie 72 szt.

Logo kategorii
103
Centrum Sportów Miejskich

Skate park, pump track, boiska, jazda na rolkach, boisko i tor dla niepełnosprawnych pod estakadą, zamiast nieużytku pod estakadą ulicy Turowicza, prawdziwe centrum sportów miejskich.

Logo kategorii
168
Budowa lodowiska

Powstanie innowacyjnego obiektu: - rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Dzielnicy XI - jazdę na łyżwach przez mieszkańców Dzielnicy XI, - realizowanie zajęć z wychowania fizycznego, - promowanie zdrowego stylu życia, - poprawę kondycji,

Logo kategorii
35
Natura dla Podgórza

Projekt ma na celu posadzenie kilkudziesięciu drzew w rejonie ulicy Wielickiej

Logo kategorii
148
Boisko piłkarskie dla mieszkańców Opatkowic i Krakowa.

Projekt obejmuje modernizację boiska bocznego OSS Opatkowianka w Krakowie. Nowa sztuczna trawa umożliwi bezpieczną grę w piłkę nożną, jak również umożliwi organizację wydarzeń sportowych, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
181
Galeria Fotografii KRAKOWA

Fotografia zatrzymuje czas. Utrwala wizerunek ludzi, zdarzeń, wizerunek miasta. Pozwala też przenosić się w inne światy, pokazywać inne miasta , państwa, kultury, religie... Edukuje, prowokuje, udowadnia, dokumentuje. Promuje i reklamuje.

Logo kategorii
130
KRAKOWSKIE SMOKI NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI -SMOK CO KROK

UTWORZENIE PIERWSZEJ TRASY SPACEROWEJ Z RZEŹBAMI SMOKÓW NA WZÓR WROCŁAWSKICH KRASNALI.

Logo kategorii
106
Mobilni Seniorzy

Projekt zakłada realizację szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych mieszkańców Nowej Huty. W ramach działań będą organizowane szkolenia, warsztaty z zakresu obsługi komputera, tabletu, smartphona z uwzględnienie bezpieczeństwa cyfrowego.

Logo kategorii
167
Kompozytowa kładka rowerowa nad rzeką Prądnik

Kompozytowa kładka rowerowa (szer. ok.9m) - pozwalająca na ciągły przejazd wałami Wisły i jej nadbrzeżem z Mogiły na Salwator

Logo kategorii
182
GROSZEK Poradnia dla Niemowląt i Rodziców

Stworzenie przyjaznego miejsca dla rodziców niemowląt, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące swoich przeżyć lub zachowań niemowlęcia. Zapewnienie bezpłatnych konsultacji ze specjalistami – psychoterapeutką, doradcą laktacyjnym, psychiatrą.

Logo kategorii
89
OGRÓDEK JAPOŃSKI

Projekt ma na celu stworzenie 18 ogródków japońskich, po jednym na terenie każdej dzielnicy, w skład których wchodzić będzie odpowiednia infrastruktura oraz tereny zielone.

Logo kategorii
140
Kolonia na sportowo - KS Bieżanowianka

Projekt zakłada rewitalizację terenu miejskiego przy ul. Smolenia, poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego, kortów tenisowych, trybun, placu zabaw dla dzieci oraz niewielkiego budynku z szatnią i węzłem sanitarnym.

Logo kategorii
162
Dojście do parku rzecznego Wilga przy ul. Borsuczej

Dojście do parku rzecznego Wilga przy ul. Borsuczej od ul. Huculskiej nad tunelem trasy Łagiewnickiej. (łuk ul. Zbrojarzy, istniejący chodnik) i zbudowanie mostku przez potok i rzekę Wilgę.

Logo kategorii
70
Remont nakładkowy ul. Gustawa Morcinka - Nowa Huta

Remont nakładkowy jezdni ul. G. Morcinka w Nowej Hucie na długości ok. 700m. Aktualnie nawierzchnia jest mocno pofałdowana, liczne nierówności i garby. Kursuje po niej komunikacja miejska. Położenie nowej nawierzchni poprawi komfort i bezpieczeństwo.

Logo kategorii
105
Poprawa bezpieczeństwa na ul.Rącznej

Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Płk. Barty do ul. Kotówka wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).

Logo kategorii
76
REHABILITACJA W DOMU PACJENTA SENIORA

Projekt dotyczy wykonania rehabilitacji w domu pacjenta -seniora po operacjach szpitalnych, przez profesjonalnych rehabilitan

Logo kategorii
74
Budowa chodnika przy ul. Powstańców

Budowa chodnika wraz z oświetleniem i odwodnieniem przy ul. Powstańców przystanek autobusowy Powstańców Magazyny do przystanku autobusowego Dziekanowicka.

Logo kategorii
7
Młynówka Królewska - najdłuższy park w Polsce!

Budowa nowej ścieżki wzdłuż naturalnego koryta Młynówki Królewskiej w dolinie Rudawy, dodatkowe drogi rowerowe w centralnej części parku, nowoczesny plac zabaw i bezpieczne przejście dla pieszych w dzielnicy Krowodrza.

Logo kategorii
92
Jeż na swoim - domki dla jeży

Utworzenie w krakowskich parkach oraz na miejskich cmentarzach 50 domków dla jeży.

Logo kategorii
13
Likwidacja świateł przy ul. Stella-Sawickiego

Likwidacja świateł na przejściu pieszo-rowerowym na ul. Jana Pawła II-go przy wiadukcie na ul. Stella-Sawickiego wraz z budową ograniczników prędkości (progi spowalniające) oraz separatorów odgradzających poszczególne pasy ruchu.

Logo kategorii
15
System automatycznego oświetlenia Orlików

Montaż systemu odpowiedzialnego za włączenie światła po zmroku na wszystkich krakowskich Orlikach przy pomocy internetu (usługa płatna).

Logo kategorii
129
Hala pneumatyczna (BALON) na KS Bronowianka

Budowa hali pneumatycznej (BALONU) na Orliku zlokalizowanym na obiektach KS Bronowianka.

Logo kategorii
164
Українські книжки в бібліотеках Кракова

Zakup książek literatury ukraińskiej do miejskich bibliotek Krakowa. Inauguracja wypożyczalni z ukraińskimi książkami. Promocja czytelnictwa wśród ukraińskich migrantów w Krakowie oraz promocja otwartości Polaków do ukraińskiej literatury.

Logo kategorii
188
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Logo kategorii
221
Zwiększenie częstotliwosci kursów autobusów przez Przewóz

Projekt zwiększenia ilości kursów autobusu kursujących na trasie przez Przewóz. Autobusu z kierunku Podgórze lub Nowa Huta

Logo kategorii
111
Remont zabytkowego autobusu MAN SL200

Projekt przewiduje remont zabytkowego autobusu MAN SL200 będącego w zasobach Muzeum Inżynierii Miejskiej. Dzięki remontowi tego autobusu powiększona zostanie kolekcja zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej w Krakowie.

Logo kategorii
158
Nowy plac miejski przed budynkiem Politechniki Krakowskiej

Projekt zakłada zamknięcie fragmentu ulicy Warszawskiej przed budynkiem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej i utworzenie miejskiego placu.

Logo kategorii
109
Aktywny Krakus

Zajęcia sportowe dla różnych grup wiekowych o charakterze ogólnorozwojowym, prelekcje związane z żywieniem i stylem życia oraz konsultacje dietetyczne oraz fizjoterapeutyczne dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
183
KRAKOWSKIE KRZEMIONKI 2020

DWA STARE KAMIENIOŁOMY I MALOWNICZE, POFALOWANE TERENY zostaną przywrócone do aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Krakowa: PLATFORMY WIDOKOWE nad kamieniołomami, młodzieżowy SKATE-PARK, trasa DOWN HILL-u rowerowego, TRASA BIEGOWA, TYROLKA.

Logo kategorii
215
SZYBCIEJ TRAMWAJEM przez Rondo Grzegórzeckie

Projekt zakłada wydłużenie peronów przystankowych dla tramwajów i autobusów na Rondzie Grzegórzeckim do 100 metrów. Usprawni to obsługę pasażerską i zmniejszy liczbę wzajemnych blokowań ronda przez pojazdy komunikacji miejskiej.

Logo kategorii
134
Zły Internet - jak nie dać się wciągnąć w Sieć

Program pilotażowy polegający na organizacji spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęconych zagadnieniom związanym z bezpiecznym i twórczym korzystaniem z Sieci, a także niebezpieczeństwom wynikającym z nadmiernego korzystania z Internetu.

Logo kategorii
48
przebudowa ulicy Sołtysowskiej i Centralnej

Usprawnienie komunikacji pieszych i rowerzystów poprzez przebudowę fragmentu ulicy Sołtysowskiej i Centralnej. Poszerzenie chodników i utworzenie ścieżek rowerowych, tak aby włączyć tę nowo-rozbudowaną część miasta do ogólnomiejskiej sieci ścieżek.

Logo kategorii
110
ODZYSKAJMY PLAC NOWY

Odzyskajmy Plac Nowy dla mieszkańców. Placem dysponuje dzierżawca i miasto nie może Placu zmienić a okrąglaka nie może przywrócić do życia. Celem projektu jest zatem umożliwienie rozwiązania dzierżawy za zapłatą odstępnego w kwocie miliona złotych.

Logo kategorii
206
"Zielona szkoła" dla ekologicznych klas

Konkurs dla młodzieży ze szkół w Krakowa mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.

Logo kategorii
117
"Komputer mój przyjaciel"

Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych i kompetencji społecznych dorosłych mieszkańców Krakowa. Obejmuje podstawy grafiki komputerowej, podstawy programowania, podstawy statystyki komputerowej, social media oraz pakiet office.

Logo kategorii
96
Pierwszy kort do padla w Krakowie

Padel to sport rakietowy stanowiący połączenie tenisa ziemnego i squasha. Popularność tej dyscypliny stopniowo rośnie w Polsce. Budowa kortu pozwoli na jej rozwój i umożliwi mieszkańcom na spędzanie czasu wolnego w nowy, kreatywny sposób.

Logo kategorii
52
Czystość i wypoczynek

Proponuję umieszczenie w miejscach, gzie przebywa dużo pieszych i są ulice z dużą ilością zieleni 1000 ławek. Na przystankach i w ich okolicach umieszczenie 2000 małych koszy dla palaczy.

Logo kategorii
187
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Krakowa. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

Logo kategorii
75
Rewitalizacja zielonej strefy parkowej przy Forcie Bronowice

Projekt przewiduje rewitalizację (wraz z częściową rekultywacją) terenu zielonego udostępnionego mieszkańcom w drugiej połowie 2018r., położonego w bliskim sąsiedztwie Fortu Bronowice.

Logo kategorii
170
Ekrany wzdłuż Stella-Sawickiego - bezpieczniej i ciszej

Budowa ekranów akustycznych wzdłuż ul. Stella-Sawickiego na wysokości bloków położonych przy ul. Orlińskiego 1 oraz ul. Orlińskiego 4 dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych oraz oddzielenia i wyciszenia przyległego osiedla od ruchliwej drogi głównej

Logo kategorii
27
odKUP sobie Kraków

Projekt zakłada stworzenie kampanii edukacyjnej na rzecz mieszkańców Miasta Krakowa uświadamiającą jak ważne jest sprzątanie pozwierzęcych odchodów na terenie Miasta Krakowa.

Logo kategorii
86
ORLIK POD BALONEM

Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.

Logo kategorii
210
Park leśny w Krakowie

Długo oczekiwany park leśny w Bronowicach w rejonie ul. Tetmajera. To szczególnie urokliwe, obecnie zaniedbane miejsce, powinno być dostępne dla wszystkich krakowian. Zaledwie kilka kilometrów od centrum będzie można znaleźć wytchnienie w lesie.

Logo kategorii
132
MINIGOLF w Wioskach Świata

Rekreacja i edukacja dla krakowskich rodzin - pole do MINIGOLFA. Zostanie ono wkomponowane w naturalny pejzaż Parku Edukacji Globalnej-Wioski Świata. Jego poszczególne elementy będą nawiązywały w formie i w przekazie do tematyki parku.

Logo kategorii
123
Cykl zawodów biegowych "Moja przygoda z bieganiem"

Zawody biegowe dla dzieci i młodzieży zostaną rozegrane na różnych dystansach, przeprowadzone pod okiem sędziego. Proponowane terminy poszczególnych zawodów: 22.03.2020 30.08.2020 11.11.2020 31.12.2020

Logo kategorii
115
Sport w Krakowie

Zadanie „Sport w Krakowie” ma na celu stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, adresowanej do wszystkich mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
136
Zadbajmy o bezdomne koty! Pomóżmy kolejnym zwierzakom!

Projekt zakłada zakup specjalnych budek dla kotów. Schronienia zostaną ocieplone. Dzięki temu zwierzaki będą mogły przetrwać zimę. Sfinansowana zostanie również spora ilość karmy i opieka weterynaryjna. Jest to kontynuacja wcześniejszego projektu .

Logo kategorii
88
GRILL W MIEŚCIE

projekt zakłada stworzenie w każdej dzielnicy, w wyznaczonych miejscach na terenach zielonych, infrastruktury nieumożliwiającej organizację grilla na świeżym powietrzu.

Logo kategorii
84
Zielone przystanki Krakowa

Zielone przystanki Krakowa to projekt, który pozwoli wprowadzić więcej zieleni w naszym mieście. Otoczone roślinnością wiaty wprowadzą zieleń tam, gdzie jest najbardziej potrzebna - w pasie drogowym i w miejscach oczekiwania na środek transportu.

Logo kategorii
141
Chrońmy dzieci przed pedofilami i przemocą- zakup kamer

Celem projektu jest zakup kamer do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych za kwotę 2 mln złotych

Logo kategorii
114
Купівля українських книг до краківських міських бібліотек

Zakup pozycji literatury ukraińskiej wraz z uroczystym otwarciem 6 wypożyczalń w Filiach Biblioteki Krakowskiej, w których będą udostępniane książki. Promocja czytelnictwa wśród ukraińskich migrantów w Krakowie.

Logo kategorii
152
Infolinia dla mieszkańca

Uruchomienie infolinii, w której mieszkaniec Krakowa uzyskałby wszelkie informacje dotyczące możliwego wsparcia ze strony instytucji miasta w różnych, nowych sytuacjach życiowych np. niepełnosprawność, przejście na emeryturę, rentę, zdarzenia losowe.

Logo kategorii
184
Siła kobiet Krakowa!

Projekt opiera się na 3 ważnych filarach życia kobiety: 1) BEZPIECZEŃSTWO - kurs samoobrony; 2) RÓWNOWAGA - tai - chi; 3) PEWNOŚĆ SIEBIE - kurs asertywności

Logo kategorii
190
Rewitalizacja placu zabaw na osiedlu Wandy

Projekt i zakup nowego wyposażenia placu zabaw. W okolicy jest to najgorszy plac zabaw pod kątem wyposażenia a ma bardzo duży potencjał między innymi ze względu na swoją wielkość i cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

Logo kategorii
4
Dodatkowe chodniki na obrzeżach dzielnic nowohuckich

Projekt przewiduje remont lub budowę chodników koniecznie z kostki niefazowanej lub asfaltu w tych częściach każdej z dzielnic nowohuckich, w których są największe zaniedbania infrastrukturalne (obszary peryferyjne plus Łęg).

Logo kategorii
90
ZIELONY PRZYSTANEK

Projekt "ZIELONY PRZYSTANEK" zakłada rozsadzenie wokół 150 wiat przystankowych MPK roślin pnących na odpowiednich stelażach oraz kwiatów w betonowych donicach.

Logo kategorii
179
budowa ścieżki rowerowej w dzielnicy Prądnik Czerwony

Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej na odcinku od Ronda Barei do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego w dzielnicy Prądnik Czerwony

Logo kategorii
3
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje

Stworzenie pierwszego przystanku ścieżki filozoficznej R. Ingardena u ujścia Wilgi - rzeźby 8 metrowego krzesła wraz z przewodnią myślą filozoficzną. Poprowadzimy odbiorców przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej ich przestrzeni.

Logo kategorii
191
Mobilny Kraków 2.0

1. Budowa przejazdu rowerowego z ul. Krupniczej w ul. Ingardena oraz z ul. Kochanowskiego do Parku Krakowskiego. 2. Uzupełnienie sieci kontraruchu rowerowego. 3. Dodatkowe przejście dla pieszych przy Dworcu Głównym.

Logo kategorii
119
Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!

Głównym założeniem projektu: "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" jest budowa rekreacyjnej bieżni 400m w Centrum Sportu Parkowa - dawny stadion Korony Kraków.

Logo kategorii
171
Kocham Staw Płaszowski

Staw Płaszowski od lat uznawany jest za przyrodniczą perłę Krakowa. Niestety w chwili obecnej jego stan i najbliższe otoczenie pozostawia wiele do życzenia. Jako Mieszkańcy Krakowa zgłaszamy projekt do Budżetu Obywatelskiego i prosimy o poparcie.

Logo kategorii
98
Park w Podgórkach Tynieckich

Utworzenie z porośniętego drzewami terenu, Parku do rekreacji, zbudowanie tam kilku alejek szutrowych, postawienie piaskownicy dla dzieci, huśtawek, kilku ławek i koszy na śmieci. Było by to bezpieczne miejsce na wypoczynek rodziców z dziećmi.

Logo kategorii
157
Swingowe wakacje - warsztaty artystyczne dla dzieci

Wakacyjny cykl warsztatów taneczno-muzyczno-rytmicznych dla dzieci w wieku 7-12 lat, podczas których uczestnicy rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość na muzykę, zdobędą wiedzę o instrumentach muzycznych, skomponują własne piosenki i miło spędzą czas.

Logo kategorii
150
BEZPIECZNE MIEJSCE SPOTKAŃ

Bezpieczne Miejsce Spotkań to miejsce, w którym mogą uzyskać pomoc rodziny, w których doszło do rozłąki pomiędzy rodzicem, a dzieckiem.

Logo kategorii
36
Samoobsługowa stacja naprawy rowerów

przewidywany projekt zawiera zamontowanie popularnej stacji napraw rowerów, przy których znajdują się niezbędne narzędzia służące do rejestrowania sprzętu rowerowego takiego jak klucze pompka obcęgi itp

Logo kategorii
217
Kładka pieszo-rowerowa nad Drwinką

Zadanie polega na zbudowaniu kładki dla pieszych i rowerzystów, którzy mogą przedostać się z gęsto zaludnionej ul. Bochenka do przystanku tramwajowego ul. Dauna oraz rowerzystom do ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Nowosądeckiej.

Logo kategorii
146
Ja-Ty-My. Teatralne wariacje integracyjne. Spektakl.

Teatr jako przestrzeń wyrażania oraz radzenia sobie z emocjami. Połączenie różnych środowisk młodzieżowych. Nauka empatii, szacunku i akceptacji. Warsztaty socjoterapeutyczne zakończone otwartym spektaklem.

Logo kategorii
138
Z szatni na boisko

Głównym założeniem projektu jest całkowity remont szatni damskiej dla drużyny piłkarskiej kobiet oraz wszystkich chętnych kobiet korzystających z obiektów Klubu Sportowego Wanda Kraków.

Logo kategorii
58
Ogród deszczowy dla każdej dzielnicy!

Zielone instalacje dla każdej dzielnicy, które ograniczają odpływ wód opadowych do kanalizacji, a równocześnie pomagają zadbać o rośliny w trakcie suszy.

Logo kategorii
100
REWITALIZACJA PLACU PRYMASOWSKIEGO –KONKURS ARCHITEKTONICZNY

PROJEKT ZAKŁADA ZORGANIZOWANIE KONKURSU ARCHITEKTONICZNEGO NA REWITALIZACJĘ PLACU PRYMASOWSKIEGO, BĘDĄCYM URANISTYCZNYM SALONEM MIEJSKIM, ODTWORZENIE HISTORYCZNEJ OSI WIDOKOWEJ ORAZ PRZYWRÓCENIE WŁAŚCIWEJ RANGI MIEJSCU, BĘDĄCYM CZĘŚCIĄ UNIKATOWEJ TKA

Logo kategorii
71
Kocmyrzowska po raz trzeci!-remont nakładkowy

Remont nakładkowy ulicy Kocmyrzowskiej na odcinku 300 metrów od ul. Nad Dłubnią w stronę Wzgórz Krzesławickich.

Logo kategorii
199
Centrum Wielokulturowe

Centrum Wielokulturowe w Krakowie to miejsce w którym migranci uzyskają wsparcie oraz możliwość integracji z krakowianami. Krakowianie będą mogli zapoznać się z kulturą, tradycją, kuchnią, językiem swoich nowych sąsiadów.

Logo kategorii
201
Enduro Wolski - uporządkowanie szlaków pieszo-rowerowych

Uporządkowanie ruchu pieszo-rowerowego ma na celu umożliwienie pieszym bezpiecznego poruszania się po szlakach bez ryzyka zderzenia z rowerzystą. Dla ruchu rowerowego przewidziane jest stworzenie zróżnicowanych jednokierunkowych tras rowerowych.

Logo kategorii
54
Remont płyty lotniska - wylanie nowej powłoki betonowej

Wylanie nowej powłoki betonowej tak aby wyrównać pęknięcia w obecnej płycie i drogach dojazdowych - na maksymalnej powierzchni na jaką pozwoli budżet zadania. Dzięki temu płyta nadawała by się do jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

Logo kategorii
2
Zbudujmy Nowy Park dla Nowej Huty!

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST STWORZENIE NOWEGO, DUŻEGO PARKU DLA CZYŻYN I NOWEJ HUTY, W REJONIE ULIC CENTRALNEJ I SOŁTYSOWSKIEJ, GDZIE W ZWIĄZKU Z INTENSYWNĄ ZABUDOWĄ BRAKUJE PRZESTRZENI ZIELONYCH

Logo kategorii
195
Zielona enklawa dla każdej dzielnicy!

Projekt zakłada stworzenie w każdej z 18 dzielnic Krakowa "zielonej enklawy" - przestrzeni nasadzonej kwietnymi rabatami, krzewami i drzewami oraz wyposażonej w huśtawki ogrodowe i ławki. Będzie to miejsce wypoczynku od miejskiego zgiełku.

Logo kategorii
46
Żaglówki szkoleniowe na Harcerską Stanicę Żeglarską

Zakup żaglówek szkoleniowych dla krakowskich harcerzy i skautów działających w Harcerskiej Stanicy Żeglarskiej nad zalewem Bagry Wielkie ma na celu stworzenie zaplecza sprzętowego umożliwiającego szkolenie żeglarskie na miarę XXI w.

Logo kategorii
28
Krakowiaku, przemów im do rozsądku!

Nasza propozycja, zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów/zajęć dla młodzieży, związanych z debatami Oksfordzkimi i przemowami publicznymi. Zajęcia były by otwarte dla całej młodzieży Krakowskiej.

Logo kategorii
91
Budowa dodatkowego pasa tzw,startowego na ul. Zakopiańskiej

Pas startowy na ul.Zakopiańskiej spowoduje płynne włączanie się pojazdów po skręcie w prawo z ul. Korbońskiego

Logo kategorii
185
Naucz się języka polskiego

Lekcje języka polskiego dla obcokrajowców w Krakowie. Polish language lessons for foreigners in Cracow. Лекції з польської мови для іноземців у Кракові. Урокі польскай мовы для замежнікаў у Кракаве Лекции с польского языка для иностранцев в Кракове.

Logo kategorii
107
Zadbamy o oczy seniorów

Zadbamy o wzrok osób w wieku 55+. Nie będą czekali na wizytę w wielomiesięcznej kolejce. Wystarczy raz przyjść do przychodni POZ, gdzie zbadamy dno oka, a przy pomocy urządzenia do telemedycyny okulista w „Żeromskim” natychmiast udzieli konsultacji.

Logo kategorii
161
Smoczki w 100 miejsach Krakowa z kodami QR i przewodnikiem

Umieszczenie 100 smoków w najbardziej newralgicznych i najważniejszych miejscach Krakowa, z których każdy z pomocą kodów QR interaktywnie oprowadzałby po miejscu gdzie stoi.

Logo kategorii
79
zwiększenie przepustowości hydraulicznej syfonu pod rz.Wilgą

rozbudowa istniejącego syfonu na kolektorze Prawobrzeżnym Wisły (PWS) poprzez ułożenie dodatkowych przewodów pod dnem rzeki Wilgi Zabezpieczenie Osiedla Podwawelskiego przed zalewaniem ściekami w wyniku cofki w kolektorze PWS

Logo kategorii
120
Krakowianie mówią - SPRAWDZAM

Miasto wyda specjalny numer dwutygodnika Krakow.pl w nakładzie 350 000 egzemplarzy wraz z dystrybucją do wszystkich lokali mieszkalnych.Numer specjalny będzie poświęcony wydatkom UMK na: Biuro i obsługę Prezydenta oraz jego zastępców i pełnomocników

Logo kategorii
220
Budowa wiaty autobusowej ul. Wallek-Walewskiego/Czepca

Projekt ma na celu zabezpieczenie miejsca pod budowę wiaty przystankowej. Na wysokości odcinka "Wesele" brakuje miejsca postoju autobusów. Miejsca parkingowe nie są uporządkowane.

Logo kategorii
208
Nowy Nowohucki Park w Nowej Hucie koło NCK-u!

Projekt zakłada powstanie parku nowohuckiego miedzy budynkiem NCK-u a ul. Tomickiego.

Logo kategorii
186
WYMIEŃ PLASTIKOWE BUTELKI NA KARMĘ DLA ZWIERZĄT

PROJEKT ZAKŁADA USTAWIENIE 4 AUTOMATÓW NA PLASTIKOWE BUTELKI W ZAMIAN ZA KARMĘ DLA PSÓW, KTÓRE BĘDĄ USYTUOWANE NA TERENIE 4 PARKÓW Z WYBIEGAMI DLA PSÓW: MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA, LOTNIKÓW POLSKICH, KROWODERSKI, KLEPARSKI.

Logo kategorii
87
Ośrodek sportowo-rekreacyjny BIELANY/basen i siłownia

Wybudowanie na Bielanach ośrodka sportowo-rekreacyjnego - proponuję basen i siłownię, naprzeciw Klasztoru Kamedułów, przy ul. Orlej.

Logo kategorii
43
Weźże jeździj krakowiaku!

Przy przystankach autobusowo-tramwajowych oraz autobusowych postawić tablice informacyjne dot. czasu przyjazdu autobusów analogicznie do tego jak jest w przypadku przystanków tramwajowych.

Logo kategorii
39
Monitoring TĘŻNI SOLANKOWEJ nad ZALEWEM NOWOHUCKIM

Ogólnie dostępny obraz z kamer skierowanych na tężnie solanką i przyległy teren Zalewu Nowohuckiego

Logo kategorii
42
Trash Run Nowa Huta

A może tak połączyć Sport i Ekologię? Projekt zakłada organizację biegu przełajowego połączonego z akcją sprzątania śmieci.

Logo kategorii
175
Przebudowa przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków

Przystań Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22 wymaga przebudowy, trzeba naprawić pierwsze nabrzeża i zamienić blaszane hangary na bardziej funkcjonalne pomieszczenia hangarowe i klubowe, dodając do tego oświetlenie terenu i sanitariaty.

Logo kategorii
29
EKO WARSZTAT W FORUM DESIGNU. TWÓRCZY RECYKLING

Stworzenie eko warsztatu. Dzięki specjalnej kruszarce, wytapiarce i maszynie do form każdy będzie mógł zamienić plastikowe „śmieci” i stare kable w nowe przedmioty. Miejsce w duchu zero weste, które pokaże jak stworzyć COŚ, z niczego.

Logo kategorii
67
Pięć toalet w pięciu parkach

Montaż toalet w parkach: Kościuszki, Jerzmanowskich, Krowoderskim, Młynówce Królewskiej, Bulwarach Wiślanych w okolicy Dąbia.

Logo kategorii
178
Zielona energia dla Krakowa

Projekt ma na celu montaż 200 ławek z panelami solarnymi, które będą zasilać wejścia USB. Ławki będą ogólnodostępne, więc każdy z mieszkańców oraz turystów będzie mógł skorzystać z darmowego zasilania.

Logo kategorii
213
SZYBCIEJ TRAMWAJEM! - montaż rozjazdu z ruchomym dziobem

Projekt zakłada montaż nowoczesnego rozjazdu z ruchomym dziobem krzyżownicy, który umożliwi cichy i szybki przejazd tramwaju w relacji na wprost z prędkością 50 km/h.

Logo kategorii
11
Trasa biegowo-rolkowa o długości 1000m

Budowa najlepszej w Krakowie trasy biegowo-rolkowo-hulajnogowej naokoło parku Zielony Jar o długości dokładnie 1000m w kolorze pomarańczowym bez ingerencji lub w minimalnym stopniu w drzewostan samego parku, najlepiej z indukcyjnym podświetleniem.

Logo kategorii
211
Chodźże na żużel!

Speedway Wanda Kraków to jedyna drużyna żużlowa w naszym mieście. Czarny sport przyciąga wszystkie pokolenia kibiców i tworzy iście rodzinną atmosferę podczas każdego meczu. Zagłosuj na nasz projekt i... chodźże na żużel!

Logo kategorii
222
Cudze chwalicie, swego nie znacie - Wycieczki po Polsce

Projekt ma zachęcić do zwiedzania Polski. Krakowskie szkoły podstawowe i średnie same, bądź w współpracy z organizacjami NGO otrzymają dofinansowanie do krajoznawczych wycieczek po Polsce.

Logo kategorii
97
ŁĄKA ŚW. SEBASTIANA - ART FEST

Projekt przewiduje stworzenie wydarzenia artystycznego mówiącego o tym rejonie miasta, o znanych osobach z nim związanych, ciekawych i nieznanych dotąd historiach, a także promocję tworzących tu obecnie artystów.

Logo kategorii
197
Archipelag Skarbów dla każdej szkoły średniej

Archipelag Skarbów to sprawdzony i skuteczny program zintegrowanej profilaktyki uzależnień dla młodzieży. 2 x 4h sesje dla młodzieży, rodziców i nauczycieli wzmacnia ich wzajemne relacje, uczy asertywności i miłości.

Logo kategorii
169
Budowa sygnalizacji świetlnej Malborska Macedońska Szkolna

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Malborska Macedońska Szkolna

Logo kategorii
49
Gładkie zjazdy na bulwary wiślane

Projekt zakłada wymianę nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się wymianę na nawierzchnię gładką kostkę/płyty niefazowane lub asfalt.

Logo kategorii
69
Utwardzenie ścieżek, których wcześniej nie zaplanowano

Jest cały szereg ścieżek i dróżek w miejscach , gdzie ich wcześniej nie zaprojektowano. Są one jednak niezbędne, gdyż spieszący się ludzie tamtędy chodzili, chodzą i będą chodzić!!! Konieczne jest takie ich udoskonalenie, aby były przydatne !

Logo kategorii
124
ZŁAP ODDECH - Budowa objektów sportowo - rekreacyjnych

Budowa objektu sportowo - rekreacyjnego dla mieszkańców krakowa, obejmująca realizację: 1. Boiska wielofunkcyjnego owymiarach 40/20m. 2. Placu zabaw o wymiarach 40/20m. 3. Siłowni na świeżym powietrzu 5. Oświetlenia boiska, siłowni i placu zabaw

Logo kategorii
147
Namiot z Kulturką - 101 pomysłów dla Mieszkańca

Proponujemy stworzenie przestrzeni działań dostępnej dla każdego, która będzie zlokalizowana na Bulwarach Inflanckich. Miejsce neutralne, tj. otwarte dla wszystkich niezależnie od pogody, bo zlokalizowane w przestrzeni NAMIOTU Z KULTURKĄ.

Logo kategorii
198
Bezpieczny Chodnik os. Rybitwy

Projekt zakłada rozpoczęcie przebudowy ul. Rybitwy zgodnie z projektem opracowanym lata temu który wymaga już aktualizacji. Jak widać na zdjęciach droga ta na odcinku ul. Rybitwy jest szczególnie niebezpieczna szczególnie ze względu na brak poboczy.

Logo kategorii
41
Schowki — boksy dla rowerów i e-rowerów.

Ogólnomiejska sieć mikro schowków — boksów dla rowerów, motorowerów oraz hulajnóg elektrycznych, z opcją ładowania urządzeń oraz podwyższonym standardem bezpieczeństwa.

Logo kategorii
80
Na rolkach wzdłuż Wisły

Trasa rowerowa Mogiła-Plaza(5.6 km) jest idealnym miejscem do jazdy na rolkach. Przeszkodą jest jednak niedokończony odcinek 120 m. Celem tego projektu jest dokończenie odcinka od strony Plazy, obecnie jest tam droga gruntowa.

Logo kategorii
143
Nowości wydawnicze i ich autorzy w Bibliotece Kraków

Projekt zakłada zakup nowości wydawniczych (książki, audiobooki, komiksy, gry planszowe), kodów do platformy udostępniającej e-booki, robotów edukacyjnych, aplikacji oraz organizację spotkań autorskich i warsztatów w placówkach Biblioteki Kraków.

Logo kategorii
108
Tężnia solankowa w Parku Aleksandry

Projekt zakłada budowę małej miejskiej tężni solankowej (konstrukcja zbudowana z drewna iglastego i gałązek brzozowych) wraz ze zbiornikiem na solankę, ławkami (w tym 2 ławki z elementami fotowoltaiki i stojakami rowerowymi) i leżankami parkowymi

Logo kategorii
63
Karetka dla Krakowa

Przedmiotem projektu jest dofinansowanie zakupu nowoczesnego ambulansu dla Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Logo kategorii
165
Muzyczna Przystań Młodych

Muzyczna Przystań Młodych - projekt dla dzieci i młodzieży z Krakowa - obejmuje organizację warsztatów z muzykami i specjalistami z branży oraz zakup profesjonalnego sprzętu muzycznego, komputera i oprogramowania do nagrywania i produkcji muzycznej.

Logo kategorii
16
Bezpieczna i zielona Mydlnicka = większa pętla na Błoniach!

Projekt zakłada poprawienie bezpieczeństwa na ulicy Mydlnickiej, która w okresie wiosenno-letnim staje się ulicą bardzo uczęszczaną przez pieszych, rowerzystów i działkowiczów. Inwestycja pozwoli również na przedłużenie "pętli Błoń' o prawie 2 km!

Logo kategorii
61
Uporządkowanie i legalizacja parkingu w Czyżynach na pasie

Wykonanie bezpiecznego wjazdu, odwodnienia, wyznaczenie miejsc postojowych oraz budowa dodatkowych miejsc postojowych na niezagospodarowanym betonowym fragmencie pasa startowego przy ul. Stella-Sawickiego. Działka jest już faktycznie parkingiem.

Logo kategorii
23
Mniej Słupków Więcej Kwietnych Donic

Kraków słupkami drogowymi stoi - Mówimy zdecydowane NIE. Więcej kwietnych donic zamiast słupków. Słupki choć spełniają swoją role szpecą całą okolicę niezależnie czy są drewniane czy metalowe. Donice z kwiatami idealnie je zastąpią!

Logo kategorii
40
ZALEW NOWOHUCKI – MOLA WIDOKOWE

Zadanie zakłada wykonanie dwóch pomostów wodnych na terenie Zalewu Nowohuckiego.

Logo kategorii
66
Publiczne korty do tenisa ziemnego i padla

Pomysł dotyczy budowy kortu do tenisa ziemnego oraz trzech kortów do padel tenisa na terenie Parku Aleksandry. Obecnie w Krakowie znajduje się zaledwie jeden kort publiczny w Parku Jordana, natomiast kortów do padla nie ma w ogóle.

Logo kategorii
81
Nowoczesny sprzęt sportowy dla krakowskich szkół i klubów

Wyposażenie placówek edukacyjnych i sportowych w sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie testów, diagnostyki oraz urozmaicający zajęcia sportowe. Zestawy zawierają fotokomórki pomiarowe wraz z osprzętem oraz urządzenia do treningu interaktywnego.

Logo kategorii
218
Łączymy Parki Krakowa - ścieżki i ułatwienia dla rowerzystów

Celem tras rowerowych i innych udogodnień jest niemal bezkolizyjne połączenie parków, użyteczności i miejsc zamieszkania. W tej edycji proponujemy lepszą komunikację z kolejnymi parkami oraz utworzenie dalszych stacji naprawy rowerów.

Logo kategorii
85
Aktywizacja sportowa dzieci z Krakowa

Aktywność sportowa dla dzieciaków z Krakowa. Chcemy zwiększyć dostępność do sportu poprzez bezpłatne prowadzenie zajęć sportowych w szkołach- godziny świetlicowe oraz w godzinach popołudniowych w placówkach stacjonarnych.

Logo kategorii
57
Zbudujmy Park Łokietka dla małych i dużych

Zagospodarowanie działki nr 55 obręb Krowodrza 0045 jako parku miejskiego. Zaprojektowanie i wykonanie alejek, oświetlenia, zadrzewień, ławek, sprzętu do ćwiczeń lub innej infrastruktury do wypoczynku mieszkańców miasta oraz placu zabaw dla dzieci.

Logo kategorii
155
Kładka łącząca Dębniki i Zwierzyniec - konkurs

Organizacja konkursu architektoniczno-urbanistycznego kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wisłą łączącej Zwierzyniec z Dębnikami w celu wyboru najlepszego miejsca na jej lokalizację w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami Dzielnic.

Logo kategorii
31
Ogród Wodny w Parku Ratuszowym

Stworzenie ogrodu wodnego pomiędzy niewykorzystywanymi studzienkami wodnymi w skład którego będą wchodzić strumień/potok i sadzawka zasilana wodą ze studzienek, poidła dla ptaków i psów, ławki, ścieżka edukacyjna, tablice informacyjne, ławki, kosze.

Logo kategorii
118
Teatr przyjacielem Seniora

Adresatami projektu są seniorzy po 65 roku życia, mieszkańcy GMK. Celem działań projektu będzie zwiększenie dostępności do uczestnictwa w kulturze osób po 65 roku życia , zmniejszenie ich izolacji i udział w odpłatnych wydarzeniach kulturalnych.

Logo kategorii
45
Priorytet dla autobusów.

Wprowadzenie priorytetu dla autobusów na sygnalizacjach świetlnych dla autobusów na ciągu; Brodowicza-Olszyny-Pilotów-Młyńska-Lublańska-DobregoPasterza…

Logo kategorii
14
Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice

Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice w pobliżu ul. Krajobrazowej.

Logo kategorii
131
Wokół Ogrodu Botanicznego bez hałasu – budowa ekranu

Ekran akustyczny typu „Zielona ściana” będzie chronił od hałasu i zanieczyszczonego powietrza przechodniów i rowerzystów na chodniku wzdłuż Al. Powstania Warszawskiego oraz da możliwość spokojnego wypoczynku tysiącom osób w Ogrodzie Botanicznym.

Logo kategorii
10
Aleja Róż na nowo

Projekt zakłada przywrócenie Alei Róż pomiędzy Placem Centralnym a Aleją Przyjaźni pierwotnego wyglądu.

Logo kategorii
44
Konstrukcja treningowa do biegów przeszkodowych (OCR).

Wielofunkcyjna klatka OCR do treningów funkcjonalnych i ogólnorozwojowych dla całej rodziny pozwalająca rozwijać siłę, zręczność, koordynację oraz doskonalić technikę pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR.

Logo kategorii
20
Urządźmy razem Park Krakowian!

W 2017 roku stworzyliśmy pierwszy Park Krakowian - park, w którym rodzice sadzili drzewa dla swoich pociech. Są w nim już drzewa, ale brakuje infrastruktury (ławek, placu zabaw, koszy na śmieci), którą chcemy sfinansować w ramach tego projektu

Logo kategorii
30
Marina krakowska

W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.

Logo kategorii
224
Remont szlaku rowerowego do Ojcowa wzdłuż ul.Pękowickiej

Wykonanie modernizacji popularnej trasy rowerowej w kierunku Ojcowa. Aktualny stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla cyklistów (liczne wyrwy, kamienie, dziury, błoto). Projekt zakłada m.in. wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, oznakowanie.

Logo kategorii
38
POŁĄCZMY ZALEW NOWOHUCKI Z DWORKIEM JANA MATEJKI

Zadanie zakłada zalegalizowanie przejścia między terenem parkowym Zalewu Nowohuckiego a Dworku Jana Matejki.

Logo kategorii
104
Rug Space na Warszawskiej

Celem projektu ”Rug Space na Warszawskiej” jest stworzenie przestrzeni współdzielonej i współużytkowej przed budynkiem głównym Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Pawią w Krakowie.

Logo kategorii
47
Szkolenie żeglarskie dla harcerzy i skautów

Szkolenia żeglarskie dla harcerzy i skautów ze wszystkich organizacji harcerskich i skautowych działających na terenie Krakowa oraz ich rodzin

Logo kategorii
128
Orzeźwienie, czyli więcej poidełek.

Czy byłeś kiedyś spragniony? My tak! Chcemy to zmienić! Proponujemy zwiększyć liczbę miejskich poidełek, aby były dostępne w wielu miejscach Krakowa. ,,Dobra woda prosto z kranu’’, a raczej z poidełka.

Logo kategorii
78
SREBRNY LISTEK DLA SENIORA -KIEROWCY

Rozdysponować srebrne listki odblaskowe dla kierowców - seniorów 60+, przeznaczonych do umieszczenia na szybie w pojeżdzie. W celu zachowania bezpieczeństwa dla seniora jak i dla innych użytkowników dróg.

Logo kategorii
160
2 000 000zł na Park Duchacki

Dofinansowanie kwotą 2 000 000zł budżetu Parku Duchackiego w roku 2020. Pozwoli to na zwiększenie zakresu prac lub zapobiegnie finansowym kłopotom przy ewentualnym wzroście kosztów jego realizacji.

Logo kategorii
172
Gdzie sztuka spotyka się z nauką-zajęcia edukacyjno-twórcze

"Gdzie sztuka spotyka się z nauką" ma na celu ukazanie mariażu dwóch skrajnych dziedzin - nauki ścisłe (matematyka, fizyka, biologia, chemia itp.) a fotografia i sztuki piękne. Forma-warsztaty, plenery, zajęcia, wykłady dla mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii
207
Magiczny Park Kozłówek 2.0

Projekt zakłada rewitalizację i lepsze zagospodarowanie przestrzeni istniejącego parku „Na Kozłówce” (działka nr 235/28) oraz stworzenie infrastruktury w postaci zielonego parkingu na działkach 311/3, 311/7 .

Logo kategorii
142
Ulica Długa wolna od zatrzymań tramwajów- patrole rowerowe

Celem projektu jest wprowadzenie dwóch patroli rowerowych na ulicy Długiej od godziny 7.00 do 19.00 od poniedziałku do piątku. Na razie jest to pilotaż, jeżeli się sprawdzi, projekt zostanie wprowadzony na stałe i sfinansowany ze środków miasta.

Logo kategorii
125
Bezpiecznie nad wodą

Zakup łodzi specjalnej wraz z sonarem. Do działań ratowniczych na akwenach wodnych w Krakowie. By mieszkańcy czuli się bezpiecznie.

Logo kategorii
194
Parkomaty dla mieszkańców

Zakup 10 nowych parkometrów (parkmatów) do obsługi krakowskiej Strefy Płatnego Parkowania

Logo kategorii
95
REWITALIZACJA PODWÓRKA 1 LO W KRAKOWIE

Projekt przewiduje rewitalizację podwórka zabytkowego budynku 1 LO w zakresie zieleni, wymiany nawierzchni, elementów małej architektury. Ramach projektu przewiduje się remont fontanny, nowe oświetlenie i zadaszenie części terenu.

Logo kategorii
137
Skrzydlaci pogromcy szkodników!

Ideą tego projektu jest wspieranie populacji pożytecznych ptaków, które wspomagają nas w walce z uporczywymi szkodnikami i insektami - komarami, muchami czy gryzoniami. Pomóżmy jerzykom, sowom, krogulcom, pustułkom, sikorkom, dzięciołom, wróblom itp!

Logo kategorii
121
Maty edukacyjne dla rozwoju i nauki kodowania w przedszkolu

Chcemy wyposażyć m. in. krakowskie przedszkola miejskie, zespoły szkolno-przedszkolne i szkoły specjalne w kolorowe maty i elementy edukacyjne wspierające rozwój dzieci i pomagające w nauce kodowania przez zabawę.

Logo kategorii
34
Nowe oświetlenie Wawelu

Wzgórze Wawelskie nocą wygląda fatalnie. Postulujemy zamontowanie nowego oświetlenia, które podkreśli zarys Wawelu.

×