Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
2
TRENUJEMY LEKKOATLETYKĘ PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ!

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST ROZBUDOWA OGÓLNODOSTĘPNEGO TERENU SPORTOWEGO PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ O BIEŻNIĘ LEKKOATLETYCZNĄ ZE SKOCZNIĄ ORAZ ZESTAW URZĄDZEŃ DO ĆWICZEŃ STREET WORKOUT.

Logo kategorii
25
"Kultura szansą dla więźniów samotności i starości".
W dzielnicy V Krowodrza mieszka sporo osób starszych oraz samotnych, którzy stracili sens oraz cel życia, co staje się przyczyną zamknięcia w czterech ścianach. Celem projektu jest uwolnienie ich od pustki, aby w zamian dać im życie pełne szczęścia.
Logo kategorii
14
Stoły do gry w szachy w SP nr 5 w Krakowie
Projekt zakłada zakup i montaż 2 stołów do gry w szachy na terenie ogólnodostępnym przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie przy Al. Kijowskiej 8.
Logo kategorii
21
NOWY OGRÓD PRZY UL. KRÓLEWSKIEJ

Nowy ogólnodostępny ogród miejski usytuowany na zbiegu szlaków komunikacyjnych mieszkańców Krowodrzy. Projekt uratuje zielony fragment Królewskiej oraz zabezpieczy wejście do schronu pod nim. Projekt łączy walory ekologiczne,społeczne i historyczne.

Logo kategorii
16
Znaki drogowe dla dzieci w parku Św. Wincentego a'Paolo

Montaż znaków drogowych dla dzieci jeżdżących na rowerach, hulajnogach, rolkach w celach edukacyjnych w parku Św. Wincentego a'Paulo.

Logo kategorii
24
Mali Ratownicy
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Logo kategorii
5
STWÓRZMY ZIELONY SKWER PRZY KAPLICZCE NA MAZOWIECKIEJ
STWÓRZMY ZIELONY SKWER PEŁEN KWIATÓW OBOK ODNOWIONEJ ZABYTKOWEJ KAPLICZKI Z XIX W. NA ROGU UL. MAZOWIECKIEJ I LUBELSKIEJ.
Logo kategorii
4
REWITALIZACJA ALEI SŁOWACKIEGO 2.0
DRUGI ETAP REWITALIZACJI ALEI SŁOWACKIEGO NA TRASIE PLAC INWALIDÓW - NOWY KLEPARZ. PROJEKT MA NA CELU PRZYWRÓCENIE ALEJOM ICH REPREZENTACYJNEGO WYGLĄDU, POŁĄCZENIE OBYDWU PLACÓW NOWYM CHODNIKIEM ORAZ ZADBANIE O KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH.
Logo kategorii
12
ZIELONE PŁUCA KROWODRZY
Projekt zakłada nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów na terenie Dzielnicy V Krowodrza, według wskazań mieszkańców Dzielnicy.
Logo kategorii
27
Młynówka Królewska i Stara Krowodrza - Trasa Historyczna
Nowa aranżacja miejsca - połączenie funkcjonalności z kontekstem historii i pokazaniem ewolucji miejsca. Konkurs oraz realizacja zwycięskiej koncepcji na upamiętnienie Młynówki Królewskiej zasilającej Królewskie Młyny oraz miejsc Starej Krowodrzy.
Logo kategorii
8
NOWY STÓŁ ZEWNĘTRZNY DO PING PONGA PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ

W RAMACH PROJEKTU NA OGÓLNODOSTĘPNYM TERENIE SPORTOWYM PRZY MŁYNÓWCE KRÓLEWSKIEJ ZOSTANIE ZAMONTOWANY STÓŁ ZEWNĘTRZNY DO PING PONGA.

Logo kategorii
17
Park kieszonkowy przy SP nr 5 w Krakowie
Projekt zakłada utworzenie ogólnodostępnego parku kieszonkowego w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie im. Polskich Olimpijczyków oraz budynku przy al. Kijowskiej 10.
Logo kategorii
22
Zwalczanie kleszczy - nasadzenie roślin
Nasadzenie roślin takich jak:Wrotycz pospolity i Kocimiętka w miejscach zwiększonego przebywania i aktywności ludzi i zwierząt domowych: placach zabaw, alejkach spacerowych, siłowniach, boiskach, które w naturalny sposób odstraszają kleszcze i komary
Logo kategorii
6
MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE: WARSZTATY DLA DZIECI
WARSZTATY MALI OGRODNICY W WIELKIM MIEŚCIE EDUKUJĄ DZIECI W ZAKRESIE DZIAŁAŃ OGRODNICZYCH I PLASTYCZNYCH POPRZEZ ZAKŁADANIE WŁASNYCH MINI OGRÓDKÓW, A TAKŻE POPRZEZ SZTUKĘ, UCZĄC ICH MALOWANIA, RYSOWANIA, A TAKŻE PROJEKTOWANIA OGRODÓW.
Logo kategorii
26
Dni z programowaniem w szkołach podstawowych dzielnicy V

Chcielibyśmy zorganizowania zajęć dodatkowych dla dzieci z kilku szkół podstawowych w naszej dzielnicy, na których dzieci poznały by ciekawszy i bardziej rozbudowany aspekt tworzenia na komputerze niż w trakcie normalnych zajęć lekcyjnych.

Logo kategorii
1
MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA: NOWOCZESNY PLAC ZABAW Z OKRĘTEM PIRACKIM
PROJEKT ZAKŁADA UTWORZENIE NA TERENIE PARKU MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA TEMATYCZNEGO PLACU ZABAW W FORMIE DUŻEGO PIRACKIEGO OKRĘTU ZAPROJEKTOWANEGO Z MYŚLĄ O ZAPEWNIENIU WIELU MOŻLIWOŚCI AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ NAWET KILKUDZIESIĘCIU DZIECIOM RÓWNOCZEŚNIE.
Logo kategorii
13
ZIELONA KROWODRZA - PARKI I OGRODY SĄSIEDZKIE

Stwórzmy nową enklawę zieleni i relaksu w okolicy naszych domów. Pomiędzy kamienicami, blokami i domami wciąż brakuje zielonych miejsc spotkań sąsiedzkich, miejsc odpoczynku i wytchnienia wśród drzew, krzewów i kwiatów. Wspólnie możemy to zmienić!

Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2018 2017 2016

×