Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
  • Zdrowie
  • Infrastruktura
  • Edukacja
  • Kultura
  • Bezpieczeństwo
  • Zieleń i ochrona środowiska
  • Sport i Infrastruktura sportowa
  • Infrastruktura rowerowa
  • Społeczeństwo
  • Wszystkie
Logo kategorii
18
Wycieczki dla dzieci - Klub Kultury Wróblowice
Projekt zakłada realizacje wycieczek edukacyjnych i integracyjnych - do miejsc kultury (tj. kino, teatr) dla dzieci uczęszczających do Klubu Kultury Wróblowice.
Logo kategorii
1
10 klombów kwietnych dla dzielnicy X!
Dzielnica X, a szczególnie osiedle Kliny potrzebuje zieleni i kwiatów. Projekt przewiduje powstanie 10 klombów z różnymi kwiatami na terenie dzielnicy X.
Logo kategorii
4
Ławki na przystankach ul. Niewodniczańskiego, Chałubińskiego i Szybisko

Projekt zakłada montaż ławek na istniejących przystankach autobusowych wzdłuż ulic H.Niewodniczańskiego, T.Chałubińskiego i Szybisko

Logo kategorii
8
Remonty chodników i ulic w Dzielnicy X.
Projekt dotyczy kompleksowego remontu ulic i chodników w osiedlach Dzielnicy X - Opatkowice, Kliny, Swoszowice. Ma na celu poprawę infrastruktury na terenie Dzielnicy X.
Logo kategorii
20
Street workout dla każdego
Budowa dwóch ogólnodostępnych siłowni plenerowych typu "street workout"na terenie dzielnicy X Swoszowice.
Logo kategorii
11
Ładne kwiatki - warsztaty florystyczne
Warsztaty dla miłośników kwiatów, którzy chcą poznać tajemnice florystyki, nauczyć się podstawowych zasad aranżacji kompozycji, wykonywania bukietów i wianków. Nabyte umiejętności można wykorzystać do dekoracji świątecznych i okolicznościowych.
Logo kategorii
9
Wiaty na rowery i hulajnogi przy szkołach w Dzielnicy X

Projekt ma na celu zakup i montaż wiat (konstrukcja lekka) na rowery i hulajnogi przy placówkach oświatowych na terenie Dzielnicy X.

Logo kategorii
19
Nowe zaplecze szatniowo - sanitarne klubu Opatkowianka

Projekt obejmuje montaż nowoczesnego, modułowego zaplecza sanitarno - sportowego na obiekcie klubu sportowego OSS Opatkowianka. Zaplecze składałoby się z 3 pawilonów: 2 szatni z sanitariatami oraz 1 pomieszczenia gospodarczego.

Logo kategorii
14
Zielona Dzielnica X - nasadzenia zieleni na 4 osiedlach
Projekt ma na celu nasadzenia zieleni na obszarze 4 osiedli Dzielnicy X (Swoszowice, Jugowice, Kliny, Opatkowice) tj. na terenach ogródków jordanowskich, skwerów, pasów przydrożnych, trawników, parków oraz obsadzenia pnączami ekranów akustycznych.
Logo kategorii
17
Zajęcia logopedyczne dla dzieci z Klubu Kultury Wróblowice

Projekt dotyczy zdobycia środków na organizacje zajęć logopedycznych - na jeden rok - oraz zakup pomocy terapeutycznych - w Klubie Kultury Wróblowice, dla uczniów potrzebujących diagnozy oraz terapii logopedycznej.

Logo kategorii
22
Mali Ratownicy
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Logo kategorii
15
Otwarte zajęcia biegowo-ruchowe na terenie 2 osiedli Dz. X
Projekt dotyczy zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszych 2 osiedli: Swoszowic i Klin
Logo kategorii
21
Kliny ćwiczą - street workout
Budowa placu do ćwiczeń ogólnorozwojowych typu street workout. Projekt przewiduje zaprojektowanie i budowę zestawu do ćwiczeń fizycznych wraz z odpowiednią do tego nawierzchnią i małą architekturą (ławki, szafki terenowe)
Logo kategorii
13
Budowa toalety oraz modernizacja alejek w Parku Maćka i Doroty

Projekt zakłada budowę toalety oraz modernizację części alejek w Parku Maćka i Doroty

Logo kategorii
12
Hip hop - śpiewać każdy może

Projekt skierowany do młodzieży, która chce rapować, ale nie wie od czego zacząć. Uczestnicy nauczą się podstawowych zasad komponowania muzyki i będą mieli możliwość znalezieniu własnego stylu w tworzonych tekstach piosenek.

Logo kategorii
2
"Biblioteka uczy, rozwija i bawi"
Dotyczy zakupu nowości wydawniczych, audiobooków, sprzętu komputerowego oraz elementów drobnego wyposażenia, dofinansowania działalności kulturalno-oświatowej adresowanej do mieszkańców Dzielnicy X i użytkowników Filii nr 35 Biblioteki Kraków.
Logo kategorii
23
Chrońmy tereny zielone na Klinach zakładając ogród społeczny
Na osiedlu Kliny powstają kolejne bloki, brakuje zieleni. Chcemy założyć ogród społeczny, żeby poprawić jakość życia mieszkańców i mieć przestrzeń do rekreacji, aktywnego spędzania czasu, integracji sąsiedzkiej i edukacji ekologicznej najmłodszych
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2018 2017 2016

×