Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów odrzuconych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2020 2018 2017 2016 2015
Logo kategorii odrzuconej
Remont płyty lotniska - wylanie nowej powłoki betonowej

Wylanie nowej powłoki betonowej tak aby wyrównać pęknięcia w obecnej płycie i drogach dojazdowych - na maksymalnej powierzchni na jaką pozwoli budżet zadania. Dzięki temu płyta nadawała by się do jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.

Logo kategorii odrzuconej
Strona www - Rejestr Umów podpisywanych przez Miasto Kraków

Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.

Logo kategorii odrzuconej
budowa ścieżki rowerowej w dzielnicy Prądnik Czerwony

Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej na odcinku od Ronda Barei do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego w dzielnicy Prądnik Czerwony

Logo kategorii odrzuconej
Ośrodek sportowo-rekreacyjny BIELANY/basen i siłownia

Wybudowanie na Bielanach ośrodka sportowo-rekreacyjnego - proponuję basen i siłownię, naprzeciw Klasztoru Kamedułów, przy ul. Orlej.

Logo kategorii odrzuconej
ORLIK POD BALONEM

Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.

Logo kategorii odrzuconej
Poprawa bezpieczeństwa na ul.Rącznej

Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Płk. Barty do ul. Kotówka wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).

Logo kategorii odrzuconej
Enduro Wolski - uporządkowanie szlaków pieszo-rowerowych

Uporządkowanie ruchu pieszo-rowerowego ma na celu umożliwienie pieszym bezpiecznego poruszania się po szlakach bez ryzyka zderzenia z rowerzystą. Dla ruchu rowerowego przewidziane jest stworzenie zróżnicowanych jednokierunkowych tras rowerowych.

Logo kategorii odrzuconej
Nowy plac miejski przed budynkiem Politechniki Krakowskiej

Projekt zakłada zamknięcie fragmentu ulicy Warszawskiej przed budynkiem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej i utworzenie miejskiego placu.

Logo kategorii odrzuconej
Konstrukcja treningowa do biegów przeszkodowych (OCR).

Wielofunkcyjna klatka OCR do treningów funkcjonalnych i ogólnorozwojowych dla całej rodziny pozwalająca rozwijać siłę, zręczność, koordynację oraz doskonalić technikę pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR.

Logo kategorii odrzuconej
Filozofia na bruku / Przedmiot - Myśl - Interpretacje

Stworzenie pierwszego przystanku ścieżki filozoficznej R. Ingardena u ujścia Wilgi - rzeźby 8 metrowego krzesła wraz z przewodnią myślą filozoficzną. Poprowadzimy odbiorców przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej ich przestrzeni.

Logo kategorii odrzuconej
zwiększenie przepustowości hydraulicznej syfonu pod rz.Wilgą

rozbudowa istniejącego syfonu na kolektorze Prawobrzeżnym Wisły (PWS) poprzez ułożenie dodatkowych przewodów pod dnem rzeki Wilgi Zabezpieczenie Osiedla Podwawelskiego przed zalewaniem ściekami w wyniku cofki w kolektorze PWS

Logo kategorii odrzuconej
Budowa ścieżki row. na ul. Wańkowicza/tunel do Kopca Wandy

Oczyszczenie i budowa ścieżki rowerowej na południowej części ul. Wańkowicza wraz z budową bezpiecznego przejścia przez al. Solidarności z budową ścieżki rowerowej/wygodnego dojazdu (tunel pod S7) do Kopca Wandy od strony ul. Ptaszyckiego.

Logo kategorii odrzuconej
Bezpieczny Chodnik os. Rybitwy

Projekt zakłada rozpoczęcie przebudowy ul. Rybitwy zgodnie z projektem opracowanym lata temu który wymaga już aktualizacji. Jak widać na zdjęciach droga ta na odcinku ul. Rybitwy jest szczególnie niebezpieczna szczególnie ze względu na brak poboczy.

Logo kategorii odrzuconej
Stoły do piłkarzyków w każdej krakowskiej szkole

Poznajcie najmodniejszy sport tego sezonu! Profesjonalne piłkarzyki w krakowskich szkołach jako nowa forma ćwiczeń, rozwoju i zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją. Mistrzostwa Krakowa jako roczne zwieńczenie treningów wszystkich uczniów.

Logo kategorii odrzuconej
Tężnia solankowa w Parku Aleksandry

Projekt zakłada budowę małej miejskiej tężni solankowej (konstrukcja zbudowana z drewna iglastego i gałązek brzozowych) wraz ze zbiornikiem na solankę, ławkami (w tym 2 ławki z elementami fotowoltaiki i stojakami rowerowymi) i leżankami parkowymi

Logo kategorii odrzuconej
Nowoczesny sprzęt sportowy dla krakowskich szkół i klubów

Wyposażenie placówek edukacyjnych i sportowych w sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie testów, diagnostyki oraz urozmaicający zajęcia sportowe. Zestawy zawierają fotokomórki pomiarowe wraz z osprzętem oraz urządzenia do treningu interaktywnego.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa przejścia podziemnego pieszo-rowerowego.

Budowa przejścia podziemnego pieszo-rowerowego pod ulicą Stella-Sawickiego łączącego dwa projektowane parki: Park Lotników przy hangarze oraz parku po drugiej stronie ulicy.

Logo kategorii odrzuconej
true SKATE park - Krowodrza

Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem Ollie podstawą, Manual zabawą Kocham mamę i posty bumpuję Wierszyk ten twoją uwagę przykuje Dalsze pisanie sobie daruję Bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK

Logo kategorii odrzuconej
Zadbamy o oczy seniorów

Zadbamy o wzrok osób w wieku 55+. Nie będą czekali na wizytę w wielomiesięcznej kolejce. Wystarczy raz przyjść do przychodni POZ, gdzie zbadamy dno oka, a przy pomocy urządzenia do telemedycyny okulista w „Żeromskim” natychmiast udzieli konsultacji.

Logo kategorii odrzuconej
Zbudujmy Park Łokietka dla małych i dużych

Zagospodarowanie działki nr 55 obręb Krowodrza 0045 jako parku miejskiego. Zaprojektowanie i wykonanie alejek, oświetlenia, zadrzewień, ławek, sprzętu do ćwiczeń lub innej infrastruktury do wypoczynku mieszkańców miasta oraz placu zabaw dla dzieci.

Logo kategorii odrzuconej
PRZYSTANEK TRAMWAJOWY NAD ZALEWEM NOWOHUCKIM

Projekt przewiduje wykonanie przystanku tramwajowego na istniejącej linii tramwajowej w Al. Solidarności przy Zalewie Nowohuckim i Rodzinnych Ogródkach Działkowych (odcinek pomiędzy ulicami Bulwarową i Wańkowicza)

Logo kategorii odrzuconej
Renaturyzacja dzikich plaż w Krakowie

Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.

Logo kategorii odrzuconej
Krakowskie Łąki Kwietne

Łąki kwietne - w przeciwieństwie do trawy z rolki - cieszą oczy, urozmaicają krajobraz, wspierają bioróżnorodność. Idea projekty: zamienić bulwary wiślane w łąkę kwietną - od mostu Kotlarskiego, do Zwierzynieckiego.

Logo kategorii odrzuconej
Dojście do parku rzecznego Wilga przy ul. Borsuczej

Dojście do parku rzecznego Wilga przy ul. Borsuczej od ul. Huculskiej nad tunelem trasy Łagiewnickiej. (łuk ul. Zbrojarzy, istniejący chodnik) i zbudowanie mostku przez potok i rzekę Wilgę.

Logo kategorii odrzuconej
Na rolkach wzdłuż Wisły

Trasa rowerowa Mogiła-Plaza(5.6 km) jest idealnym miejscem do jazdy na rolkach. Przeszkodą jest jednak niedokończony odcinek 120 m. Celem tego projektu jest dokończenie odcinka od strony Plazy, obecnie jest tam droga gruntowa.

Logo kategorii odrzuconej
ROWEREM PRZEZ MŁYNÓWKĘ KRÓLEWSKĄ DO SZLAKU ORLICH GNIAZD

Uzupełnienie odcinka ciągu rowerowego łączącego Młynówkę Królewską/wały Rudawy z Rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd- fragmentu Rowerowej Trasy Głównej nr 5, której część po południowej stronie stawów w Mydlnikach jest obecnie niedostępna.

Logo kategorii odrzuconej
Hala pneumatyczna (BALON) na KS Bronowianka

Budowa hali pneumatycznej (BALONU) na Orliku zlokalizowanym na obiektach KS Bronowianka.

Logo kategorii odrzuconej
Powrót do Przeszłości- Lokalny Plac Miejski w I Dzielnicy

Projekt polega na utworzeniu (przywróceniu) Placu Miejskiego poprzez wyłączeniu z ruchu jednego pasa drogowego oraz utworzeniu placu miejskiego na zieleńcu oraz drugim pasie drogowym w ciągu ul. Słowiańskiej.

Logo kategorii odrzuconej
Kładka pieszo-rowerowa nad Drwinką

Zadanie polega na zbudowaniu kładki dla pieszych i rowerzystów, którzy mogą przedostać się z gęsto zaludnionej ul. Bochenka do przystanku tramwajowego ul. Dauna oraz rowerzystom do ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Nowosądeckiej.

Logo kategorii odrzuconej
Kładka łącząca Dębniki i Zwierzyniec - konkurs

Organizacja konkursu architektoniczno-urbanistycznego kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wisłą łączącej Zwierzyniec z Dębnikami w celu wyboru najlepszego miejsca na jej lokalizację w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami Dzielnic.

Logo kategorii odrzuconej
GROSZEK Poradnia dla Niemowląt i Rodziców

Stworzenie przyjaznego miejsca dla rodziców niemowląt, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące swoich przeżyć lub zachowań niemowlęcia. Zapewnienie bezpłatnych konsultacji ze specjalistami – psychoterapeutką, doradcą laktacyjnym, psychiatrą.

Logo kategorii odrzuconej
przebudowa ulicy Sołtysowskiej i Centralnej

Usprawnienie komunikacji pieszych i rowerzystów poprzez przebudowę fragmentu ulicy Sołtysowskiej i Centralnej. Poszerzenie chodników i utworzenie ścieżek rowerowych, tak aby włączyć tę nowo-rozbudowaną część miasta do ogólnomiejskiej sieci ścieżek.

Logo kategorii odrzuconej
Wokół Ogrodu Botanicznego bez hałasu – budowa ekranu

Ekran akustyczny typu „Zielona ściana” będzie chronił od hałasu i zanieczyszczonego powietrza przechodniów i rowerzystów na chodniku wzdłuż Al. Powstania Warszawskiego oraz da możliwość spokojnego wypoczynku tysiącom osób w Ogrodzie Botanicznym.

Logo kategorii odrzuconej
Zbudujmy Nowy Park dla Nowej Huty!

ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST STWORZENIE NOWEGO, DUŻEGO PARKU DLA CZYŻYN I NOWEJ HUTY, W REJONIE ULIC CENTRALNEJ I SOŁTYSOWSKIEJ, GDZIE W ZWIĄZKU Z INTENSYWNĄ ZABUDOWĄ BRAKUJE PRZESTRZENI ZIELONYCH

Logo kategorii odrzuconej
Aktywizacja sportowa dzieci z Krakowa

Aktywność sportowa dla dzieciaków z Krakowa. Chcemy zwiększyć dostępność do sportu poprzez bezpłatne prowadzenie zajęć sportowych w szkołach- godziny świetlicowe oraz w godzinach popołudniowych w placówkach stacjonarnych.

Logo kategorii odrzuconej
Trasa biegowo-rolkowa o długości 1000m

Budowa najlepszej w Krakowie trasy biegowo-rolkowo-hulajnogowej naokoło parku Zielony Jar o długości dokładnie 1000m w kolorze pomarańczowym bez ingerencji lub w minimalnym stopniu w drzewostan samego parku, najlepiej z indukcyjnym podświetleniem.

Logo kategorii odrzuconej
REHABILITACJA W DOMU PACJENTA SENIORA

Projekt dotyczy wykonania rehabilitacji w domu pacjenta -seniora po operacjach szpitalnych, przez profesjonalnych rehabilitan

Logo kategorii odrzuconej
Budowa lodowiska

Powstanie innowacyjnego obiektu: - rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Dzielnicy XI - jazdę na łyżwach przez mieszkańców Dzielnicy XI, - realizowanie zajęć z wychowania fizycznego, - promowanie zdrowego stylu życia, - poprawę kondycji,

Logo kategorii odrzuconej
Publiczne korty do tenisa ziemnego i padla

Pomysł dotyczy budowy kortu do tenisa ziemnego oraz trzech kortów do padel tenisa na terenie Parku Aleksandry. Obecnie w Krakowie znajduje się zaledwie jeden kort publiczny w Parku Jordana, natomiast kortów do padla nie ma w ogóle.

Logo kategorii odrzuconej
Duzi Ratownicy

Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Z szatni na boisko

Głównym założeniem projektu jest całkowity remont szatni damskiej dla drużyny piłkarskiej kobiet oraz wszystkich chętnych kobiet korzystających z obiektów Klubu Sportowego Wanda Kraków.

Logo kategorii odrzuconej
Ekologia na co dzień – środowisko naszego miasta

Zadanie polegać będzie na popularyzacji zagadnień, wyników badań naukowych z zakresu ekologii wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu potencjału koła naukowego oraz kształtowaniu kompetencji wśród młodych naukowców oraz dzieci i młodzieży.

Logo kategorii odrzuconej
Sport w Krakowie

Zadanie „Sport w Krakowie” ma na celu stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, adresowanej do wszystkich mieszkańców Krakowa.

Logo kategorii odrzuconej
Zwiększenie częstotliwosci kursów autobusów przez Przewóz

Projekt zwiększenia ilości kursów autobusu kursujących na trasie przez Przewóz. Autobusu z kierunku Podgórze lub Nowa Huta

Logo kategorii odrzuconej
Uporządkowanie i legalizacja parkingu w Czyżynach na pasie

Wykonanie bezpiecznego wjazdu, odwodnienia, wyznaczenie miejsc postojowych oraz budowa dodatkowych miejsc postojowych na niezagospodarowanym betonowym fragmencie pasa startowego przy ul. Stella-Sawickiego. Działka jest już faktycznie parkingiem.

Logo kategorii odrzuconej
Schowki — boksy dla rowerów i e-rowerów.

Ogólnomiejska sieć mikro schowków — boksów dla rowerów, motorowerów oraz hulajnóg elektrycznych, z opcją ładowania urządzeń oraz podwyższonym standardem bezpieczeństwa.

Logo kategorii odrzuconej
Kompozytowa kładka rowerowa nad rzeką Prądnik

Kompozytowa kładka rowerowa (szer. ok.9m) - pozwalająca na ciągły przejazd wałami Wisły i jej nadbrzeżem z Mogiły na Salwator

Logo kategorii odrzuconej
Ekrany wzdłuż Stella-Sawickiego - bezpieczniej i ciszej

Budowa ekranów akustycznych wzdłuż ul. Stella-Sawickiego na wysokości bloków położonych przy ul. Orlińskiego 1 oraz ul. Orlińskiego 4 dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych oraz oddzielenia i wyciszenia przyległego osiedla od ruchliwej drogi głównej

Logo kategorii odrzuconej
Boisko dla Pychowic

W Pychowicach brakuje infrastruktury sportowej dla mieszkańców oraz dla klubu SKS Pychowianka Kraków. Powstanie obiektu sportowego zintegruje mieszkańców oraz da możliwość rozwijania sportowej pasji dzieciom, młodzieży i dorosłym.

Logo kategorii odrzuconej
Marina krakowska

W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa dodatkowego pasa tzw,startowego na ul. Zakopiańskiej

Pas startowy na ul.Zakopiańskiej spowoduje płynne włączanie się pojazdów po skręcie w prawo z ul. Korbońskiego

Logo kategorii odrzuconej
System automatycznego oświetlenia Orlików

Montaż systemu odpowiedzialnego za włączenie światła po zmroku na wszystkich krakowskich Orlikach przy pomocy internetu (usługa płatna).

Logo kategorii odrzuconej
Przebudowa przystani Klubu Żeglarskiego Horn Kraków

Przystań Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22 wymaga przebudowy, trzeba naprawić pierwsze nabrzeża i zamienić blaszane hangary na bardziej funkcjonalne pomieszczenia hangarowe i klubowe, dodając do tego oświetlenie terenu i sanitariaty.

Logo kategorii odrzuconej
Remont szlaku rowerowego do Ojcowa wzdłuż ul.Pękowickiej

Wykonanie modernizacji popularnej trasy rowerowej w kierunku Ojcowa. Aktualny stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla cyklistów (liczne wyrwy, kamienie, dziury, błoto). Projekt zakłada m.in. wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, oznakowanie.

Logo kategorii odrzuconej
Nowe oświetlenie Wawelu

Wzgórze Wawelskie nocą wygląda fatalnie. Postulujemy zamontowanie nowego oświetlenia, które podkreśli zarys Wawelu.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa chodnika przy ul. Powstańców

Budowa chodnika wraz z oświetleniem i odwodnieniem przy ul. Powstańców przystanek autobusowy Powstańców Magazyny do przystanku autobusowego Dziekanowicka.

Logo kategorii odrzuconej
Rug Space na Warszawskiej

Celem projektu ”Rug Space na Warszawskiej” jest stworzenie przestrzeni współdzielonej i współużytkowej przed budynkiem głównym Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Pawią w Krakowie.

Logo kategorii odrzuconej
Gładko na Bernatkę

Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów z Kładki kładki im. Ojca Bernatka na Bulwar Kurlandzki na nową nakładkę asfaltową wzmocnioną siatką stalową.

Logo kategorii odrzuconej
Likwidacja świateł przy ul. Stella-Sawickiego

Likwidacja świateł na przejściu pieszo-rowerowym na ul. Jana Pawła II-go przy wiadukcie na ul. Stella-Sawickiego wraz z budową ograniczników prędkości (progi spowalniające) oraz separatorów odgradzających poszczególne pasy ruchu.

Logo kategorii odrzuconej
Mobilny Kraków 2.0

1. Budowa przejazdu rowerowego z ul. Krupniczej w ul. Ingardena oraz z ul. Kochanowskiego do Parku Krakowskiego. 2. Uzupełnienie sieci kontraruchu rowerowego. 3. Dodatkowe przejście dla pieszych przy Dworcu Głównym.

Logo kategorii odrzuconej
Kosmiczne laboratorium

Projekt oferuje kosmos w praktyce - szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z zastosowaniem technologii kosmicznych. Dziedzina pominięta w narodowych programach edukacyjnych, a tak bardzo potrzebna dla rozwoju przyszłej gospodarki.

Logo kategorii odrzuconej
Mniej Słupków Więcej Kwietnych Donic

Kraków słupkami drogowymi stoi - Mówimy zdecydowane NIE. Więcej kwietnych donic zamiast słupków. Słupki choć spełniają swoją role szpecą całą okolicę niezależnie czy są drewniane czy metalowe. Donice z kwiatami idealnie je zastąpią!

Logo kategorii odrzuconej
Siła kobiet Krakowa!

Projekt opiera się na 3 ważnych filarach życia kobiety: 1) BEZPIECZEŃSTWO - kurs samoobrony; 2) RÓWNOWAGA - tai - chi; 3) PEWNOŚĆ SIEBIE - kurs asertywności

Logo kategorii odrzuconej
WYMIEŃ PLASTIKOWE BUTELKI NA KARMĘ DLA ZWIERZĄT

PROJEKT ZAKŁADA USTAWIENIE 4 AUTOMATÓW NA PLASTIKOWE BUTELKI W ZAMIAN ZA KARMĘ DLA PSÓW, KTÓRE BĘDĄ USYTUOWANE NA TERENIE 4 PARKÓW Z WYBIEGAMI DLA PSÓW: MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA, LOTNIKÓW POLSKICH, KROWODERSKI, KLEPARSKI.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice

Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice w pobliżu ul. Krajobrazowej.

Logo kategorii odrzuconej
Gładkie zjazdy na bulwary wiślane

Projekt zakłada wymianę nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się wymianę na nawierzchnię gładką kostkę/płyty niefazowane lub asfalt.

Logo kategorii odrzuconej
MINIGOLF w Wioskach Świata

Rekreacja i edukacja dla krakowskich rodzin - pole do MINIGOLFA. Zostanie ono wkomponowane w naturalny pejzaż Parku Edukacji Globalnej-Wioski Świata. Jego poszczególne elementy będą nawiązywały w formie i w przekazie do tematyki parku.

Logo kategorii odrzuconej
Remont ulicy Emaus

Zrobienie nawierzchni asfaltowej dla samochodów, rowerów i innych pojazdów oraz pobocza dla pieszych, wózków dziecięcych i inwalidzkich. Zrobienie kanalizacji deszczowej.

Logo kategorii odrzuconej
Kładka do szkoły, tramwaju nad Płotem im. Prezesa SM Czyżyny

Ogrodzenie postawione przez SM Czyżyny stoi na drodze do szkoły, poczty, przystanku tramwajowego, lokali usługowych. Władze spółdzielni nie wykazują woli zmiany tej sytuacji, w związku z tym wybudujmy kładkę nad nim, która rozwiąże problem przejścia.

Logo kategorii odrzuconej
AED dla każdego

Zakup 12 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w celu zwiększenia dostępu do sprzętu ratującego życie mieszkańcom Krakowa oraz przeprowadzenie 15 szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi AED dla łącznie 150 osób.

Logo kategorii odrzuconej
ODZYSKAJMY PLAC NOWY

Odzyskajmy Plac Nowy dla mieszkańców. Placem dysponuje dzierżawca i miasto nie może Placu zmienić a okrąglaka nie może przywrócić do życia. Celem projektu jest zatem umożliwienie rozwiązania dzierżawy za zapłatą odstępnego w kwocie miliona złotych.

Logo kategorii odrzuconej
Lodowisko

Ogólnodostępna hala lodowa przeznaczona do rekreacji, gry w hokeja, jazdy na łyżwach oraz uprawiania sportów, przy których lodowisko jest niezbędne, szkolenia dzieci i młodzieży w jeździe na łyżwach, promocja sportu oraz miejsce spotkań mieszkańców

Logo kategorii odrzuconej
Ogród Wodny w Parku Ratuszowym

Stworzenie ogrodu wodnego pomiędzy niewykorzystywanymi studzienkami wodnymi w skład którego będą wchodzić strumień/potok i sadzawka zasilana wodą ze studzienek, poidła dla ptaków i psów, ławki, ścieżka edukacyjna, tablice informacyjne, ławki, kosze.

Logo kategorii odrzuconej
Rozbudowa monitoringu dla bezpiecznego Krakowa

Rozbudowa monitoringu miejskiego przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez możliwość m.in. szybszej reakcji służb porządkowych i ratowniczych na podstawie danych z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowe

Logo kategorii odrzuconej
Ścieżka rowerowa przez skwer wzdłuż Alei Trzech Wieszczów

Celem jest dodanie ścieżki dla rowerów prowadzącej przez skwer alejami od Jubilata do Nowego Kleparza. Dziesiątki rowerów jeżdżą tam chodnikami bo po ulicy nikt się nie odważy. Wszystkie ścieżki w dzielnicy biegną tylko w kierunku wschód-zachód.

Logo kategorii odrzuconej
Budowa sygnalizacji świetlnej Malborska Macedońska Szkolna

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Malborska Macedońska Szkolna

Logo kategorii odrzuconej
WYJAZD LEWOSKRĘTNY Z UL. DAUNA W UL. NOWOSĄDECKĄ

Wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna.

Logo kategorii odrzuconej
Odblokujmy skrzyżowania

Celem projektu jest stworzenie prototypowego systemu monitoringu skrzyżowań, wyłapującego kierowców blokujących przejazd innym uczestnikom ruchu a w konsekwencji przyspieszenie przejazdu przez skrzyżowania i zmniejszenie korków.

Logo kategorii odrzuconej
Maty edukacyjne dla rozwoju i nauki kodowania w przedszkolu

Chcemy wyposażyć m. in. krakowskie przedszkola miejskie, zespoły szkolno-przedszkolne i szkoły specjalne w kolorowe maty i elementy edukacyjne wspierające rozwój dzieci i pomagające w nauce kodowania przez zabawę.

Logo kategorii odrzuconej
Chrońmy dzieci przed pedofilami i przemocą- zakup kamer

Celem projektu jest zakup kamer do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych za kwotę 2 mln złotych

Logo kategorii odrzuconej
Chodźże na żużel!

Speedway Wanda Kraków to jedyna drużyna żużlowa w naszym mieście. Czarny sport przyciąga wszystkie pokolenia kibiców i tworzy iście rodzinną atmosferę podczas każdego meczu. Zagłosuj na nasz projekt i... chodźże na żużel!

Logo kategorii odrzuconej
Demokracja kosztuje.

Celem projektu jest stworzenie programu pilotażowego w wybranej szkole podstawowej polegający na dofinansowaniu zakupu gazet i tygodników ważnych z punktu widzenia polskiej demokracji.

Logo kategorii odrzuconej
Wodny Plac Zabaw w Parku Jordana

Projekt zakłada utworzenie w Parku Jordana w Krakowie pierwszego w Małopolsce Wodnego Placu Zabaw. Wodny plac zabaw ma być nieodpłatny, dostępny dla wszystkich mieszkańców w okresie wiosenno-letnim.