Organizacja konkursu architektoniczno-urbanistycznego kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wisłą łączącej Zwierzyniec z Dębnikami w celu wyboru najlepszego miejsca na jej lokalizację w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami Dzielnic.
Zadanie polega na zbudowaniu kładki dla pieszych i rowerzystów, którzy mogą przedostać się z gęsto zaludnionej ul. Bochenka do przystanku tramwajowego ul. Dauna oraz rowerzystom do ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Nowosądeckiej.
Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej na odcinku od Ronda Barei do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego w dzielnicy Prądnik Czerwony
Celem projektu jest stworzenie prototypowego systemu monitoringu skrzyżowań, wyłapującego kierowców blokujących przejazd innym uczestnikom ruchu a w konsekwencji przyspieszenie przejazdu przez skrzyżowania i zmniejszenie korków.
Speedway Wanda Kraków to jedyna drużyna żużlowa w naszym mieście. Czarny sport przyciąga wszystkie pokolenia kibiców i tworzy iście rodzinną atmosferę podczas każdego meczu. Zagłosuj na nasz projekt i... chodźże na żużel!
Rekreacja i edukacja dla krakowskich rodzin - pole do MINIGOLFA. Zostanie ono wkomponowane w naturalny pejzaż Parku Edukacji Globalnej-Wioski Świata. Jego poszczególne elementy będą nawiązywały w formie i w przekazie do tematyki parku.
W ramach zadania zakłada się m.in. budowę nowej mariny(...) Zadanie ma istotne znaczenie rozwojowe, również ze względu na metropolitalne funkcje Krakowa i połączenie drogą wodną z atrakcjami turystycznymi, położonymi w bezpośrednim otoczeniu miasta.
Zadanie polegać będzie na popularyzacji zagadnień, wyników badań naukowych z zakresu ekologii wśród dzieci i młodzieży przy wykorzystaniu potencjału koła naukowego oraz kształtowaniu kompetencji wśród młodych naukowców oraz dzieci i młodzieży.
Przystań Klubu Żeglarskiego Horn Kraków, ul. Kozia 22 wymaga przebudowy, trzeba naprawić pierwsze nabrzeża i zamienić blaszane hangary na bardziej funkcjonalne pomieszczenia hangarowe i klubowe, dodając do tego oświetlenie terenu i sanitariaty.
Projekt dotyczy wykonania rehabilitacji w domu pacjenta -seniora po operacjach szpitalnych, przez profesjonalnych rehabilitan
Zrobienie nawierzchni asfaltowej dla samochodów, rowerów i innych pojazdów oraz pobocza dla pieszych, wózków dziecięcych i inwalidzkich. Zrobienie kanalizacji deszczowej.
Budowa hali pneumatycznej (BALONU) na Orliku zlokalizowanym na obiektach KS Bronowianka.
Projekt zakłada budowę małej miejskiej tężni solankowej (konstrukcja zbudowana z drewna iglastego i gałązek brzozowych) wraz ze zbiornikiem na solankę, ławkami (w tym 2 ławki z elementami fotowoltaiki i stojakami rowerowymi) i leżankami parkowymi
rozbudowa istniejącego syfonu na kolektorze Prawobrzeżnym Wisły (PWS) poprzez ułożenie dodatkowych przewodów pod dnem rzeki Wilgi Zabezpieczenie Osiedla Podwawelskiego przed zalewaniem ściekami w wyniku cofki w kolektorze PWS
Kraków słupkami drogowymi stoi - Mówimy zdecydowane NIE. Więcej kwietnych donic zamiast słupków. Słupki choć spełniają swoją role szpecą całą okolicę niezależnie czy są drewniane czy metalowe. Donice z kwiatami idealnie je zastąpią!
Ogólnodostępna hala lodowa przeznaczona do rekreacji, gry w hokeja, jazdy na łyżwach oraz uprawiania sportów, przy których lodowisko jest niezbędne, szkolenia dzieci i młodzieży w jeździe na łyżwach, promocja sportu oraz miejsce spotkań mieszkańców
Celem projektu jest stworzenie programu pilotażowego w wybranej szkole podstawowej polegający na dofinansowaniu zakupu gazet i tygodników ważnych z punktu widzenia polskiej demokracji.
Celem projektu ”Rug Space na Warszawskiej” jest stworzenie przestrzeni współdzielonej i współużytkowej przed budynkiem głównym Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki i na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Pawią w Krakowie.
Zagospodarowanie działki nr 55 obręb Krowodrza 0045 jako parku miejskiego. Zaprojektowanie i wykonanie alejek, oświetlenia, zadrzewień, ławek, sprzętu do ćwiczeń lub innej infrastruktury do wypoczynku mieszkańców miasta oraz placu zabaw dla dzieci.
Kompozytowa kładka rowerowa (szer. ok.9m) - pozwalająca na ciągły przejazd wałami Wisły i jej nadbrzeżem z Mogiły na Salwator
Poznajcie najmodniejszy sport tego sezonu! Profesjonalne piłkarzyki w krakowskich szkołach jako nowa forma ćwiczeń, rozwoju i zabawy połączonej ze zdrową rywalizacją. Mistrzostwa Krakowa jako roczne zwieńczenie treningów wszystkich uczniów.
Budowa przejścia podziemnego pieszo-rowerowego pod ulicą Stella-Sawickiego łączącego dwa projektowane parki: Park Lotników przy hangarze oraz parku po drugiej stronie ulicy.
Projekt przewiduje wykonanie przystanku tramwajowego na istniejącej linii tramwajowej w Al. Solidarności przy Zalewie Nowohuckim i Rodzinnych Ogródkach Działkowych (odcinek pomiędzy ulicami Bulwarową i Wańkowicza)
Przebudowa ulicy Rącznej na odcinku od ul. Płk. Barty do ul. Kotówka wraz z budową kanalizacji opadowej, chodników po obu stronach, przebudowa zjazdów oraz przyłączy (woda, gaz, teletechnika, oświetlenie).
Głównym założeniem projektu jest całkowity remont szatni damskiej dla drużyny piłkarskiej kobiet oraz wszystkich chętnych kobiet korzystających z obiektów Klubu Sportowego Wanda Kraków.
Aktywność sportowa dla dzieciaków z Krakowa. Chcemy zwiększyć dostępność do sportu poprzez bezpłatne prowadzenie zajęć sportowych w szkołach- godziny świetlicowe oraz w godzinach popołudniowych w placówkach stacjonarnych.
1. Budowa przejazdu rowerowego z ul. Krupniczej w ul. Ingardena oraz z ul. Kochanowskiego do Parku Krakowskiego. 2. Uzupełnienie sieci kontraruchu rowerowego. 3. Dodatkowe przejście dla pieszych przy Dworcu Głównym.
Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Malborska Macedońska Szkolna
Projekt oferuje kosmos w praktyce - szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z zastosowaniem technologii kosmicznych. Dziedzina pominięta w narodowych programach edukacyjnych, a tak bardzo potrzebna dla rozwoju przyszłej gospodarki.
Projekt opiera się na 3 ważnych filarach życia kobiety: 1) BEZPIECZEŃSTWO - kurs samoobrony; 2) RÓWNOWAGA - tai - chi; 3) PEWNOŚĆ SIEBIE - kurs asertywności
Wykonanie bezpiecznego wjazdu, odwodnienia, wyznaczenie miejsc postojowych oraz budowa dodatkowych miejsc postojowych na niezagospodarowanym betonowym fragmencie pasa startowego przy ul. Stella-Sawickiego. Działka jest już faktycznie parkingiem.
Wybudowanie na Bielanach ośrodka sportowo-rekreacyjnego - proponuję basen i siłownię, naprzeciw Klasztoru Kamedułów, przy ul. Orlej.
Projekt polega na utworzeniu (przywróceniu) Placu Miejskiego poprzez wyłączeniu z ruchu jednego pasa drogowego oraz utworzeniu placu miejskiego na zieleńcu oraz drugim pasie drogowym w ciągu ul. Słowiańskiej.
Budowa przystanku kolejowego SKA Zesławice/Raciborowice w pobliżu ul. Krajobrazowej.
Celem projektu jest zakup kamer do żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych za kwotę 2 mln złotych
Usprawnienie komunikacji pieszych i rowerzystów poprzez przebudowę fragmentu ulicy Sołtysowskiej i Centralnej. Poszerzenie chodników i utworzenie ścieżek rowerowych, tak aby włączyć tę nowo-rozbudowaną część miasta do ogólnomiejskiej sieci ścieżek.
Odzyskajmy Plac Nowy dla mieszkańców. Placem dysponuje dzierżawca i miasto nie może Placu zmienić a okrąglaka nie może przywrócić do życia. Celem projektu jest zatem umożliwienie rozwiązania dzierżawy za zapłatą odstępnego w kwocie miliona złotych.
Dojście do parku rzecznego Wilga przy ul. Borsuczej od ul. Huculskiej nad tunelem trasy Łagiewnickiej. (łuk ul. Zbrojarzy, istniejący chodnik) i zbudowanie mostku przez potok i rzekę Wilgę.
Wykonanie modernizacji popularnej trasy rowerowej w kierunku Ojcowa. Aktualny stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla cyklistów (liczne wyrwy, kamienie, dziury, błoto). Projekt zakłada m.in. wyrównanie, utwardzenie nawierzchni, oznakowanie.
Ekran akustyczny typu „Zielona ściana” będzie chronił od hałasu i zanieczyszczonego powietrza przechodniów i rowerzystów na chodniku wzdłuż Al. Powstania Warszawskiego oraz da możliwość spokojnego wypoczynku tysiącom osób w Ogrodzie Botanicznym.
Budowy skateparku projekt dotyczy. Deska jest bogiem, sztuczki nałogiem Ollie podstawą, Manual zabawą Kocham mamę i posty bumpuję Wierszyk ten twoją uwagę przykuje Dalsze pisanie sobie daruję Bo jeszcze wyjdzie że was demoralizuję BUMPER = K00ZAK
Wyposażenie placówek edukacyjnych i sportowych w sprzęt, pozwalający na przeprowadzanie testów, diagnostyki oraz urozmaicający zajęcia sportowe. Zestawy zawierają fotokomórki pomiarowe wraz z osprzętem oraz urządzenia do treningu interaktywnego.
Chcemy wyposażyć m. in. krakowskie przedszkola miejskie, zespoły szkolno-przedszkolne i szkoły specjalne w kolorowe maty i elementy edukacyjne wspierające rozwój dzieci i pomagające w nauce kodowania przez zabawę.
Trasa rowerowa Mogiła-Plaza(5.6 km) jest idealnym miejscem do jazdy na rolkach. Przeszkodą jest jednak niedokończony odcinek 120 m. Celem tego projektu jest dokończenie odcinka od strony Plazy, obecnie jest tam droga gruntowa.
Powstanie innowacyjnego obiektu: - rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej Dzielnicy XI - jazdę na łyżwach przez mieszkańców Dzielnicy XI, - realizowanie zajęć z wychowania fizycznego, - promowanie zdrowego stylu życia, - poprawę kondycji,
Przywrócenie dzikich plaż usypywanych przez rzekę Wisłę przy ujściu Rudawy i na przeciwko Wawelu.
Ogrodzenie postawione przez SM Czyżyny stoi na drodze do szkoły, poczty, przystanku tramwajowego, lokali usługowych. Władze spółdzielni nie wykazują woli zmiany tej sytuacji, w związku z tym wybudujmy kładkę nad nim, która rozwiąże problem przejścia.
Celem jest dodanie ścieżki dla rowerów prowadzącej przez skwer alejami od Jubilata do Nowego Kleparza. Dziesiątki rowerów jeżdżą tam chodnikami bo po ulicy nikt się nie odważy. Wszystkie ścieżki w dzielnicy biegną tylko w kierunku wschód-zachód.
Projekt zakłada wymianę zniszczonej nawierzchni zjazdów z Kładki kładki im. Ojca Bernatka na Bulwar Kurlandzki na nową nakładkę asfaltową wzmocnioną siatką stalową.
Wielofunkcyjna klatka OCR do treningów funkcjonalnych i ogólnorozwojowych dla całej rodziny pozwalająca rozwijać siłę, zręczność, koordynację oraz doskonalić technikę pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR.
Zadbamy o wzrok osób w wieku 55+. Nie będą czekali na wizytę w wielomiesięcznej kolejce. Wystarczy raz przyjść do przychodni POZ, gdzie zbadamy dno oka, a przy pomocy urządzenia do telemedycyny okulista w „Żeromskim” natychmiast udzieli konsultacji.
Projekt zakłada zamknięcie fragmentu ulicy Warszawskiej przed budynkiem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej i utworzenie miejskiego placu.
Budowa Balonu nad Orlikiem o wymiarach (30x60 metrów), zakrytego balonem. Balon z powłoki ciśnieniowej.
Montaż systemu odpowiedzialnego za włączenie światła po zmroku na wszystkich krakowskich Orlikach przy pomocy internetu (usługa płatna).
Projekt zwiększenia ilości kursów autobusu kursujących na trasie przez Przewóz. Autobusu z kierunku Podgórze lub Nowa Huta
Zakup 12 automatycznych defibrylatorów zewnętrznych w celu zwiększenia dostępu do sprzętu ratującego życie mieszkańcom Krakowa oraz przeprowadzenie 15 szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz obsługi AED dla łącznie 150 osób.
Uzupełnienie odcinka ciągu rowerowego łączącego Młynówkę Królewską/wały Rudawy z Rowerowym Szlakiem Orlich Gniazd- fragmentu Rowerowej Trasy Głównej nr 5, której część po południowej stronie stawów w Mydlnikach jest obecnie niedostępna.
Stworzenie przyjaznego miejsca dla rodziców niemowląt, którzy mają pytania i wątpliwości dotyczące swoich przeżyć lub zachowań niemowlęcia. Zapewnienie bezpłatnych konsultacji ze specjalistami – psychoterapeutką, doradcą laktacyjnym, psychiatrą.
Ogólnomiejska sieć mikro schowków — boksów dla rowerów, motorowerów oraz hulajnóg elektrycznych, z opcją ładowania urządzeń oraz podwyższonym standardem bezpieczeństwa.
Rozbudowa monitoringu miejskiego przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa poprzez możliwość m.in. szybszej reakcji służb porządkowych i ratowniczych na podstawie danych z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowe
Stworzenie ogrodu wodnego pomiędzy niewykorzystywanymi studzienkami wodnymi w skład którego będą wchodzić strumień/potok i sadzawka zasilana wodą ze studzienek, poidła dla ptaków i psów, ławki, ścieżka edukacyjna, tablice informacyjne, ławki, kosze.
Pomysł dotyczy budowy kortu do tenisa ziemnego oraz trzech kortów do padel tenisa na terenie Parku Aleksandry. Obecnie w Krakowie znajduje się zaledwie jeden kort publiczny w Parku Jordana, natomiast kortów do padla nie ma w ogóle.
Projekt zakłada rozpoczęcie przebudowy ul. Rybitwy zgodnie z projektem opracowanym lata temu który wymaga już aktualizacji. Jak widać na zdjęciach droga ta na odcinku ul. Rybitwy jest szczególnie niebezpieczna szczególnie ze względu na brak poboczy.
Budowa chodnika wraz z oświetleniem i odwodnieniem przy ul. Powstańców przystanek autobusowy Powstańców Magazyny do przystanku autobusowego Dziekanowicka.
Wylanie nowej powłoki betonowej tak aby wyrównać pęknięcia w obecnej płycie i drogach dojazdowych - na maksymalnej powierzchni na jaką pozwoli budżet zadania. Dzięki temu płyta nadawała by się do jazdy na rolkach, deskorolkach i hulajnogach.
Pas startowy na ul.Zakopiańskiej spowoduje płynne włączanie się pojazdów po skręcie w prawo z ul. Korbońskiego
Oczyszczenie i budowa ścieżki rowerowej na południowej części ul. Wańkowicza wraz z budową bezpiecznego przejścia przez al. Solidarności z budową ścieżki rowerowej/wygodnego dojazdu (tunel pod S7) do Kopca Wandy od strony ul. Ptaszyckiego.
Uporządkowanie ruchu pieszo-rowerowego ma na celu umożliwienie pieszym bezpiecznego poruszania się po szlakach bez ryzyka zderzenia z rowerzystą. Dla ruchu rowerowego przewidziane jest stworzenie zróżnicowanych jednokierunkowych tras rowerowych.
Budowa najlepszej w Krakowie trasy biegowo-rolkowo-hulajnogowej naokoło parku Zielony Jar o długości dokładnie 1000m w kolorze pomarańczowym bez ingerencji lub w minimalnym stopniu w drzewostan samego parku, najlepiej z indukcyjnym podświetleniem.
Projekt zakłada utworzenie w Parku Jordana w Krakowie pierwszego w Małopolsce Wodnego Placu Zabaw. Wodny plac zabaw ma być nieodpłatny, dostępny dla wszystkich mieszkańców w okresie wiosenno-letnim.
Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ratowników medycznych pracujących w zespołach ratownictwa medycznego oraz szpitalnych oddziałach ratunkowych i izb przyjęć z terenu miasta Krakowa.
W Pychowicach brakuje infrastruktury sportowej dla mieszkańców oraz dla klubu SKS Pychowianka Kraków. Powstanie obiektu sportowego zintegruje mieszkańców oraz da możliwość rozwijania sportowej pasji dzieciom, młodzieży i dorosłym.
Wybudowanie jednej nitki pasa drogowego przecinającego tory tramwajowe. Dla powstałego lewoskrętu zostałaby wykorzystana istniejąca sygnalizacja świetlna.
Zadanie „Sport w Krakowie” ma na celu stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, adresowanej do wszystkich mieszkańców Krakowa.
Projekt zakłada wymianę nawierzchni na zjazdach na bulwary w okolicy Kładki Bernatki. Obecnie zjazdy posiadają nierówną nawierzchnię wykonaną z "kocich łbów". Proponuje się wymianę na nawierzchnię gładką kostkę/płyty niefazowane lub asfalt.
Wzgórze Wawelskie nocą wygląda fatalnie. Postulujemy zamontowanie nowego oświetlenia, które podkreśli zarys Wawelu.
ZAŁOŻENIEM PROJEKTU JEST STWORZENIE NOWEGO, DUŻEGO PARKU DLA CZYŻYN I NOWEJ HUTY, W REJONIE ULIC CENTRALNEJ I SOŁTYSOWSKIEJ, GDZIE W ZWIĄZKU Z INTENSYWNĄ ZABUDOWĄ BRAKUJE PRZESTRZENI ZIELONYCH
Łąki kwietne - w przeciwieństwie do trawy z rolki - cieszą oczy, urozmaicają krajobraz, wspierają bioróżnorodność. Idea projekty: zamienić bulwary wiślane w łąkę kwietną - od mostu Kotlarskiego, do Zwierzynieckiego.
PROJEKT ZAKŁADA USTAWIENIE 4 AUTOMATÓW NA PLASTIKOWE BUTELKI W ZAMIAN ZA KARMĘ DLA PSÓW, KTÓRE BĘDĄ USYTUOWANE NA TERENIE 4 PARKÓW Z WYBIEGAMI DLA PSÓW: MŁYNÓWKA KRÓLEWSKA, LOTNIKÓW POLSKICH, KROWODERSKI, KLEPARSKI.
Likwidacja świateł na przejściu pieszo-rowerowym na ul. Jana Pawła II-go przy wiadukcie na ul. Stella-Sawickiego wraz z budową ograniczników prędkości (progi spowalniające) oraz separatorów odgradzających poszczególne pasy ruchu.
Stworzenie pierwszego przystanku ścieżki filozoficznej R. Ingardena u ujścia Wilgi - rzeźby 8 metrowego krzesła wraz z przewodnią myślą filozoficzną. Poprowadzimy odbiorców przez różne sposoby interpretacji sztuki i otaczającej ich przestrzeni.
Budowa ekranów akustycznych wzdłuż ul. Stella-Sawickiego na wysokości bloków położonych przy ul. Orlińskiego 1 oraz ul. Orlińskiego 4 dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszych oraz oddzielenia i wyciszenia przyległego osiedla od ruchliwej drogi głównej
Przejrzysty i wygodny w obsłudze rejestr umów cywilnoprawnych, podpisywanych przez wszystkie jednostki Urzędu Miasta Krakowa, ułatwiający społeczną kontrolę administracji publicznej.