Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Lista projektów zgłoszonych w budżecie obywatelskim 2019
Zobacz ARCHIWUM projektów z poprzednich edycji budżetu obywatelskiego: 2022 2021 2020 2018 2017 2016 2015
Na mapie zaprezentowane są projekty, którym można przypisać jeden adres. Wszystkie projekty przedstawione są poniżej mapy.
21
Nie przyjęty do realizacji
Kliny ćwiczą - street workout

Budowa placu do ćwiczeń ogólnorozwojowych typu street workout. Projekt przewiduje zaprojektowanie i budowę zestawu do ćwiczeń fizycznych wraz z odpowiednią do tego nawierzchnią i małą architekturą (ławki, szafki terenowe)

23
Przyjęty do realizacji
Chrońmy tereny zielone na Klinach zakładając ogród społeczny

Na osiedlu Kliny powstają kolejne bloki, brakuje zieleni. Chcemy założyć ogród społeczny, żeby poprawić jakość życia mieszkańców i mieć przestrzeń do rekreacji, aktywnego spędzania czasu, integracji sąsiedzkiej i edukacji ekologicznej najmłodszych

18
Nie przyjęty do realizacji
Wycieczki dla dzieci - Klub Kultury Wróblowice

Projekt zakłada realizacje wycieczek edukacyjnych i integracyjnych - do miejsc kultury (tj. kino, teatr) dla dzieci uczęszczających do Klubu Kultury Wróblowice.

14
Przyjęty do realizacji
Zielona Dzielnica X - nasadzenia zieleni na 4 osiedlach

Projekt ma na celu nasadzenia zieleni na obszarze 4 osiedli Dzielnicy X (Swoszowice, Jugowice, Kliny, Opatkowice) tj. na terenach ogródków jordanowskich, skwerów, pasów przydrożnych, trawników, parków oraz obsadzenia pnączami ekranów akustycznych.

2
Nie przyjęty do realizacji
"Biblioteka uczy, rozwija i bawi"

Dotyczy zakupu nowości wydawniczych, audiobooków, sprzętu komputerowego oraz elementów drobnego wyposażenia, dofinansowania działalności kulturalno-oświatowej adresowanej do mieszkańców Dzielnicy X i użytkowników Filii nr 35 Biblioteki Kraków.

8
Przyjęty do realizacji
Remonty chodników i ulic w Dzielnicy X.

Projekt dotyczy kompleksowego remontu ulic i chodników w osiedlach Dzielnicy X - Opatkowice, Kliny, Swoszowice. Ma na celu poprawę infrastruktury na terenie Dzielnicy X.

19
Nie przyjęty do realizacji
Nowe zaplecze szatniowo - sanitarne klubu Opatkowianka

Projekt obejmuje montaż nowoczesnego, modułowego zaplecza sanitarno - sportowego na obiekcie klubu sportowego OSS Opatkowianka. Zaplecze składałoby się z 3 pawilonów: 2 szatni z sanitariatami oraz 1 pomieszczenia gospodarczego.

20
Przyjęty do realizacji
Street workout dla każdego

Budowa dwóch ogólnodostępnych siłowni plenerowych typu "street workout"na terenie dzielnicy X Swoszowice.

4
Przyjęty do realizacji
Ławki na przystankach ul. Niewodniczańskiego, Chałubińskiego i Szybisko

Projekt zakłada montaż ławek na istniejących przystankach autobusowych wzdłuż ulic H.Niewodniczańskiego, T.Chałubińskiego i Szybisko

22
Nie przyjęty do realizacji
Mali Ratownicy

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.

9
Nie przyjęty do realizacji
Wiaty na rowery i hulajnogi przy szkołach w Dzielnicy X

Projekt ma na celu zakup i montaż wiat (konstrukcja lekka) na rowery i hulajnogi przy placówkach oświatowych na terenie Dzielnicy X.

15
Nie przyjęty do realizacji
Otwarte zajęcia biegowo-ruchowe na terenie 2 osiedli Dz. X

Projekt dotyczy zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie naszych 2 osiedli: Swoszowic i Klin

11
Nie przyjęty do realizacji
Ładne kwiatki - warsztaty florystyczne

Warsztaty dla miłośników kwiatów, którzy chcą poznać tajemnice florystyki, nauczyć się podstawowych zasad aranżacji kompozycji, wykonywania bukietów i wianków. Nabyte umiejętności można wykorzystać do dekoracji świątecznych i okolicznościowych.

12
Nie przyjęty do realizacji
Hip hop - śpiewać każdy może

Projekt skierowany do młodzieży, która chce rapować, ale nie wie od czego zacząć. Uczestnicy nauczą się podstawowych zasad komponowania muzyki i będą mieli możliwość znalezieniu własnego stylu w tworzonych tekstach piosenek.

13
Nie przyjęty do realizacji
Budowa toalety oraz modernizacja alejek w Parku Maćka i Doroty

Projekt zakłada budowę toalety oraz modernizację części alejek w Parku Maćka i Doroty

1
Nie przyjęty do realizacji
10 klombów kwietnych dla dzielnicy X!

Dzielnica X, a szczególnie osiedle Kliny potrzebuje zieleni i kwiatów. Projekt przewiduje powstanie 10 klombów z różnymi kwiatami na terenie dzielnicy X.

17
Nie przyjęty do realizacji
Zajęcia logopedyczne dla dzieci z Klubu Kultury Wróblowice

Projekt dotyczy zdobycia środków na organizacje zajęć logopedycznych - na jeden rok - oraz zakup pomocy terapeutycznych - w Klubie Kultury Wróblowice, dla uczniów potrzebujących diagnozy oraz terapii logopedycznej.