Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez popularyzację ochrony przeciwpożarowej.
Kieszonkowe parki sąsiedzkie spełniają ważną rolę w życiu mieszkańców dzielnicy, są miejscem spotykań i odpoczynku. Na Kazimierzu jest coraz mniej mieszkańców, park pozwoli im się zintegrować, poznać i zachęcić do wspólnych działań społecznych.
Śródmiejski Festiwal Kultury Młodzieży to prezentacja dorobku młodych twórców kultury reprezentujących 2 krakowskie pałace młodzieży działające na terenie I Dzielnicy: Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana.
Proponujemy stworzenie przestrzeni działań dostępnej dla każdego, która będzie zlokalizowana na Bulwarach Inflanckich. Miejsce neutralne, tj. otwarte dla wszystkich niezależnie od pogody, bo zlokalizowane w przestrzeni NAMIOTU Z KULTURKĄ.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do rozpoznawania obecności tlenku węgla w obiektach mieszkalnych oraz urządzenia do rozpoznawania i pomiarowania ilości CO dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1
Zakup i montaż trzech stanowisk VR z aplikacją wizualnego lotu przez okupacyjny Kraków, na zasadzie obrazu wyświetlanego w czasie rzeczywistym, na podłączonych do komputera okularach VR ze zintegrowanymi słuchawkami.
Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą AED (automatyczny defibrylator zewnętrzny) dla dzieci z przedszkoli i szkół z terenu Dzielnicy. Zakup materiałów profilaktyczno-edukacyjnych.
Bala Leser po wojnie nigdy nie wróciła na stałe do Krakowa. Jako Zofia Woźna tworzyła rzeźby figuralne i kompozycje pomnikowe. Rekonstrukcję jednej z nich chcemy umieścić na skwerze nieopodal kamienicy przy Św. Sebastiana 34, w której mieszkała.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego (przeciwpożarowego) mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do walki z pożarami dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto., w tym obszar Kazimierza.
Konkurs dla młodzieży ze szkół w Dzielnicy I Stare Miasto mający na celu propagowanie świadomości i postaw ekologicznych. Klasy współzawodniczą ze sobą, a nagrodą jest wyjazd na zieloną szkołę do ośrodka Jordanowa prowadzonego przez CM Jordana.
Poprawa bezpieczeństwa powszechnego mieszkańców dzielnicy I poprzez zakup sprzętu do ratownictwa wodnego i lodowego dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 obejmującej swoim obszarem działania dzielnicę I Stare Miasto, w tym obszar Kazimierza.
Puste opakowania są zmorą naszych czasów. Dwie trzecie ich zawartości to powietrze. Jeśli je fachowo zgnieciemy - to ułatwimy życie sobie, służbom odpowiedzialnym za sprzątanie i utylizację oraz recykling. A przede wszystkim pomożemy środowisku.
Projekt zakłada zrobienie pasu zieleni o możliwie dużej szerokości wraz z posadzeniem drzew.
Kino letnie na Bulwarach Wisły. Projekt zakłada realizację cyklu seansów filmowych na bulwarach Wisły. Cykl powinien odbywać się w okresie letnim i prezentować najciekawsze filmy ostatnich lat.
Prace remontowe i rekonstrukcyjne uszkodzonych nagrobków żołnierzy polskich z okresu międzywojennego znajdujących się w części wojskowej Cmentarzu Rakowickiego przy ul. Prandoty.
Projekt zakłada zakup strojów i keyboardu dla Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Słowianki" im. druhny Władysławy Marii Francuz, w którym tańczy i śpiewa ok. 300 uczniów w wieku od 6 do 19 lat z 143 krakowskich szkół.
Projekt zakłada montaż poidełka miejskiego, tzw. zdroju z wodą pitną na Placu Wolnica.
Warsztaty dla opiekunów domowych - rodzinnych osób przewlekle chorych, w podeszłym wieku. Nauka konkretnych umiejętności m.in. z zakresu pielęgnacji i opieki.
Seniorzy! Chcemy byście mogli realizować swoje pasje, spróbować czegoś nowego w formie nieodpłatnych: wycieczek, wyjazdów, warsztatów i projekcji filmowych. Program będzie dostosowywany na bieżąco do zgłaszanych propozycji.